Mamy do czynienia z chaosem - list rodzica ucznia szkoły podstawowej w Gryfinie

  • 19.10.2020, 11:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mamy do czynienia z chaosem - list rodzica ucznia szkoły podstawowej w Gryfinie
Jestem rodzicem ucznia uczęszczającego do klasy Id Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie i jestem na przedłużonej kwarantannie wraz z całą rodziną. Z tego co mi wiadomo, to już trzy klasy z tej szkoły wraz z rodzinami są na kwarantannie. Są to 1d, 4d, 6d. Na kwarantannie mieliśmy być do 19 października. Jednak po wczorajszym telefonie od pani dyrektor mamy przedłużoną kwarantannę do 25 października z tego względu, że nauczyciel prowadzący zastępstwo na lekcjach również ma dodatni wynik covid. Z kolei na forum klasy niektórzy rodzice piszą, że sanepid już dzwonił do niektórych i kwarantanna ma trwać do 23 października. Po czym jedna z mam napisała, że sanepid dzwonił kolejny raz z wiadomością, że się pomylił i jednak kwarantanna będzie trwała do 25 października.
Wniosek? Ogólny chaos w sanepidzie. Na chwilę obecną sanepid jeszcze do mnie osobiście nie dzwonił.
 
Poprzez waszą redakcję chciałbym się spytać Dyrekcji szkoły ile jeszcze potrzeba klas na kwarantannie, żeby wprowadzić zdalne nauczanie? Co chwilę ktoś ze szkoły ma wynik dodatni. Może dojść do tego i jest wielce prawdopodobnym, że klasa po powrocie do szkoły i uczęszczaniu do niej 2-3 dni pójdzie znowu wraz z całymi rodzinami na 10-dniową kwarantannę, bo znowu kolejny raz ktoś będzie miał wynik dodatni covida. I tak w kółko do nieskończoności.
A kto będzie pracował, jeśli my będziemy cały czas siedzieć na kwarantannie?
 
Po rozmowie z panią dyrektor dowiedziałem się, że tylko sanepid może wydać decyzję o zdalnym nauczaniu w szkole. Jednak z tego co mi wiadomo, Dyrekcja szkoły może z takim wnioskiem do sanepidu wystąpić.
 
Rozumiem, że są również rodzice, którzy nie chcą zdalnego nauczania dla swoich dzieci. Można by zatem wydzielić nauczyciela dla wszystkich klas pierwszych, który by przeprowadzał lekcje zdalne z dziećmi, których rodzice chcą skorzystać ze zdalnego nauczania.
Reszta uczniów mogła by normalnie uczęszczać do szkoły.
 
Po pierwszym telefonie z sanepidu w dniu 16 października spytałem się pani z sanepidu o możliwość przeprowadzenia testów na covid, gdyż wszyscy czujemy się dobrze i nic nam nie dolega. Odpowiedź padła taka: "Skończyły się czasy, gdzie wszystkim przeprowadza się testy".
 
Proszę też redakcję o to, by może wystąpiła z oficjalnym zapytaniem do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, jakie dalsze kroki ma podjąć szkoła ze względu na obecny stan sytuacji.
 
Rodzic
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rodzić ucznia 3 kl
rodzić ucznia 3 kl 20.10.2020, 14:04
Powinni wprowadzić nauczanie zdalne dla tych las których nauczyciele są chorzy na COVID. Co z tego że dzieci były lub są na kwarantannie jak wrócą do szkoły i przez zastępstwa przez różnych nauczycieli historia sie powtórzy?? Po co narażać wszystkich na zakażenia. Narazie głównym źródłem zakażeń są nauczyciele. PANI DYREKTOR czas pomyśleć o zdalnym nauczaniu. Pomysł autorki listu o jednym nauczycielu prowadzącym zajęcia zdalne dla wszystkich klas 1-2-3 jest bardzo dobry i powinien zostać wprowadzony w życie jak najszybciej.
X
X 20.10.2020, 07:41
Już ta szkoła powinna być zamknięta ! Czy dyrektorka wystąpiła o to do sanepidu ?
Grzegorz
Grzegorz 20.10.2020, 00:13
Gdyby szkołę zamknąć na te 10 dni a potem wszystkim zrobić test to myślę że sprawa by się szybko wyjaśniła.
SAWZ
SAWZ 19.10.2020, 22:16
Мы открываем двери автомобилей, хорошо обученные специалисты будут рады помочь вам. Вскрытие сейфов в Москве. Звоните нам в трудную минуту, мы готовы, чтобы протянуть вам руку помощи в любой момент. Аварийное вскрытие любых типов замков и дверей, низкие цены. Наша служба выполняет срочное вскрытие замков и дверей без повреждений, когда заклинило двери. Установка дверных замков Москва и Московская область. Наши хорошо обученные специалисты будут рады помочь вам 24 часа в сутки, семь дней в неделю, а также доступны в выходные и, самое главное, в праздничные дни. Конфиденциальность при оказании услуг. Доступные цены.


Служба аварийного вскрытия замка
Gryfino
Gryfino 20.10.2020, 09:03
Nie rozumiem Twojego jezyka, lepiej pisac tutaj po polsku
Zwyrol
Zwyrol 20.10.2020, 07:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ja
Ja 19.10.2020, 21:55
Czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec osób, które naraziĺy dzieci dając zastępstwa codziennie z innymi 2-3 nauczycielkami?
Skrajnie nieodpowiedzialnie, dzieki czemu dzieci miały 2 kontakty z zakażonymi osobami.
To są te procedury bezpieczeństwa?
Nie wydaje mi się. Ktoś chyba za to odpowiada?
Co mają zrobić teraz rodziny, które przez głupotę innych siedzą w domach?!
bolek
bolek 20.10.2020, 08:42
a kim ma obstawiać lekcje - woźnymi, poza tym skąd ma wiedzieć, że dany nauczyciel jest zakażony skoro kadra nie jest testowana, a czemu nie jest testowana - bo nie ma kasy i tutaj masz rozwiązanie problemu. dzwoń do ministra edukacji ze skargą - może on ci coś zaradzi, albo powie, że wirus jest w odwrocie.
Ja
Ja 20.10.2020, 10:10
W obecnej sytuacji mają chyba jakieś procedury bezpieczeństwa?
Skoro nauczyciel idzie na l4, to należałoby założyć, że może mieć korone i wprowadzić od razu zdalne a nie zrobić dzieciakom mieszanke w postaci 10 różnych nauczycieli w ciagu 3 dni!

A ostatnia zarażona pani wygladala na zdrowa i albo zataila objawy i przyszla chora do szkoly albo z ciekawosci zrobila sobie prywatnie test, bo wynik podany rodzicom byl bardzo szybko.
Seweryn
Seweryn 20.10.2020, 10:18
Procedury w gminie Gryfino? Nie rozśmieszaj mnie!
bulwersant
bulwersant 19.10.2020, 23:57
wyciagnijcie konsekwencje wobec osob ktore mialy obowiazek kwarantanny bo czlonek rodziny mial covid a one chodzily do pracy
chodzi o obslugę to od nich sie zaczeło w naszej szkole
Ja
Ja 20.10.2020, 01:01
To gdzie te słynne kary za złamanie kwarantanny jesli faktycznie tak było? Czy ktos ogarnia ten burdel?
żródła
żródła 20.10.2020, 00:12
Myślę, że źródeł było kilka.
trudno
trudno 19.10.2020, 21:36
Kołowrotek z tymi kwarantannami. Mam troje dzieci to jak tak dalej pójdzie to do końca roku szkolnego będę tylko na kwarantannie.
Rodzic
Rodzic 19.10.2020, 21:22
Dzieci do 3 klas nie mogą mieć zdalnego nauczania bo któryś z rodziców musi zostać w domu.
Mama
Mama 19.10.2020, 21:33
No i zostanie jak będzie taka potrzeba
tez mama
tez mama 21.10.2020, 11:21
Nie kazdy moze sobie tak zostac
Pseudo covidek
Pseudo covidek 19.10.2020, 20:11
Na grypę chcą szkoły zamykać.
Dramat puknijcie się ludzie.
ida
ida 19.10.2020, 21:01
pukaj w ten durny łeb bo czytanie ze zrozumieniem jakoś ci nie wyszło
Mama
Mama 20.10.2020, 00:12
Ida a tobie ewidentnie wyszlo łykanie bzdur podawanych w tv! Kobieto podłącz mozg
do debilka
do debilka 19.10.2020, 20:13
a gdzie tak chcą zamykać z powodu grypy debilku? Możesz podać, gdzie teraz grypa?
Bo dzięki dystansowi mniej groźne i zakaźne choroby typu grypa nie mają okazji się rozprzestrzeniać....
Knagulec
Knagulec 19.10.2020, 22:46
Japa mi tu na forum ,bo przegumuje nadgrzbietowo
Gbv
Gbv 19.10.2020, 21:07
Do pseudo covidek dobre za idiotyzmem nie mozna się zarazic
zdziwiony
zdziwiony 19.10.2020, 21:38
Ludzie umierają na oczach innych a taki nierozgarnięty Pseudo covidek swoje. Że też tacy co nie myślą potrafią pisać.
"nie ma się czego bać, wirus jest w odwrocie"...
"nie ma się czego bać, wirus jest w odwrocie"... 19.10.2020, 19:59
"strategia przynosi efekty, nie widzimy potrzeby zamykania szkół" rzekł Morawiecki poprawiający na nosie maseczkę w zeszłą sobotę.
No i jak to prawdomówny człowiek we czwartek... zamknął szkoły.
Niektóre. W niektórych rejonach...
prośba
prośba 19.10.2020, 19:42
Panie bumistrzu, zrób pan coś bo przez szkoły Gryfino jest sparaliżowane!
konkretnie
konkretnie 19.10.2020, 19:40
Kto imprezowął w Sadze?
X
X 19.10.2020, 21:34
SP1
Rodzic
Rodzic 19.10.2020, 20:59
To prywatna sprawa nauczycielek. I prywatny czas.
link
link 19.10.2020, 22:38
SP3?
Szef
Szef 19.10.2020, 19:23
Dlaczego wywalacie prawdziwe komentarze???? Cenzura na tym portalu to masakra. Pozawalają pisać tylko to co chcą***

Poszukaj uważnie gdzie dokonałeś wpisu, a potem dopiero wyciągaj wnioski.
administrator
Yhm
Yhm 19.10.2020, 19:57
Zgadzam się, niejednokrotnie mój komentarz był usuwany mimo że nie hyko ani wulgaryzmów ani obrazy kogoś. Igryfino ewidentnie nie dopuszcza do wyrażania swojej opinii. Zapewne ten komentarz nie pojawi się na stronie...

W ostatnich dwóch miesiącach usunięty został jeden twój komentarz. Był zgłoszony przez jakiegoś czytelnika, i wygaszony, ponieważ był ksenofobiczny. Ten o Ukraińce, pamiętasz?! A tak na marginesie to przyjmij jeden nick.
administrator
Będę kim chce i kiedy chce
Będę kim chce i kiedy chce 19.10.2020, 21:26
Cieszę się, że stoicie na straży własnego prawa a weryfikacja ma się dobrze!
Myślę sobie tylko, że niejednokrotnie padają tuataj komentarze wulgarne wręcz obrażające, z którymi nawet nie potraficie się należycie zająć i dopuszczacie je do weryfikacji!
rodzic
rodzic 19.10.2020, 21:35
A czy ktoś tu w ogóle coś weryfikuje? Wątpię. Od wielkiego dzwonu jak się zgłosi komentarz do usunięcia to raz na kilka dni ktoś zajrzy. A tak wolna amerykanka. No chyba ze akurat redaktor "jest na wizji i rzuci mu się coś w oczy".
impra
impra 19.10.2020, 19:14
W artykule "Wideokonferencja z nauczycielami" wydało się skąd tyle zakażeń.
????????
???????? 19.10.2020, 19:41
Niby gdzie?
Szef
Szef 19.10.2020, 18:12
Cymbały z sanepidu niech jak najszybciej zamkną szkołę na górce. Setki ludzi siedzą w domach na kwarantannie bo jakieś bezmózgi boją się podjąć decyzję. Na co nieroby z państwowej posadki jeszcze czekacie??? 7 klas wraz z rodzinami zamkniętych w domach. Ludzie mają własne firmy nie mogą wywiązywać się z umów, bo pajace z sanepidu nie mające pojęcia o życiu robią sobie jaja. Zaraz będą następne zakażenia i następne kwarantanny. No ale jeśli taki urzędas nie może dostać kary to ma to gdzieś.
Rodzic
Rodzic 19.10.2020, 21:25
Ale rodzice majacy dzieci do klas 3 też mają probkem ze zdalnym nauczaniem bo jedno z rodziców musi zostać z dzieckiem. Co też sie wiąże z problemami w pracy.
X
X 19.10.2020, 21:37
Zdrowie najwazniejsze ! Babcia , ciocia tez mogą zostać , chyba ze złotko ma rożki i nikt nie chce
Romek
Romek 19.10.2020, 17:12
Duża szkoła , dużo dzieci które przechodzą COVID bezobjawowo a nauczyciele chorzy . Sanepid nie wyrabia . Jak nie zamkną szkół będzie tragedia
Zbyszek
Zbyszek 19.10.2020, 17:18
Też tak podejrzewam Roman. Ale sanepidy mają wytyczne od rządu.
POKO kaput
POKO kaput 19.10.2020, 16:53
Złogi po PO nominowani przez Geblewicza . Panie Kaczyński I Czarnku , do wymiany tych NIEUDACZNIKÓW .
na kwarantannie
na kwarantannie 19.10.2020, 17:19
Przestańcie się już politycznie kompromitować pisowcy trolle bo się okazało, że nawet im do pięt nie dorastacie niedorajdy!
valdek
valdek 19.10.2020, 16:43
Komunikat lekarzy z Holandii (...)

Link usunięty.
administrator
łowca trolli
łowca trolli 19.10.2020, 17:20
Przecież to jest fajknews. Zgłaszam do administratora.
Knagulec
Knagulec 19.10.2020, 19:01
Najpierw trzeba przegumować nadgrzbietowo
yo
yo 19.10.2020, 16:37
niestety pełne otwarcie szkół od września było najgorszą z możliwych decyzji, teraz to już pozamiatane
Brak kontroli
Brak kontroli 19.10.2020, 16:28
8 kl miała kwarantanne po tel od 12 do 17 października przepraszam zrobiono w stecz dni od 7 i zero przejęcia że w stecznych dniach ludzie byli w pracy dzieci w szkole i cóż że mogli zaraz?! Niecałe 5 dni kwarantanny gdzie sanepis zadzwonił 12 pazdz ok 15 i od tej pory cisza zero rejestracji bo system przeciazony, zero badań zero zainteresowania i tak dziś poszliśmy do pracy, szkół niewiedzac byliśmy zarażeni czy nie?! Nauczyciele, którzy uczyli nasze dzieci jedni byli na wolnym inni nie! Tak proszę skontrolować szkołę - sanepid bo ewidentnie są niedociągnięcia i jak tu się dziwić że są nowe przypadki....
sauron
sauron 19.10.2020, 16:18
To będzie na stałe, zamiast przeciążonych teczek i tornistrów to laptop czy tablet oraz zeszyty do ćwiczeń a podręczniki w chmurze! Już zapowiadają na jesień/zimę nową falę koronowira a dzieci potrzebują się uczyć, mają siedzieć w domu? Jeszcze musi MEN opracować programy do tych tabletów i laptopów aby nie dawały się łatwo zawirować, najlepiej z centralnym dostępem przez szkolny serwer do internetu, bo jak się okazuje kacap już przy buncie nauczycielskim działał na szkodę polskich dzieci i posyłał fałszywe alarmy bombowe w trakcie egzaminów to i będzie się chciał do szkolnej informatyki dorwać aby polskim dzieciom naukę uniemożliwiać! A część kanałów naziemnej telewizji na stałe przeznaczyć dla szkolnej nauki i w ten sposób, chociaż będzie to uciążliwe dla rodziców, gdy dziecko będzie w domu bez kontroli przebywać to jednak można będzie kontrolować odstępy w klasach, gdy zajdzie taka potrzeba! Niemniej Gatesa czy Sorosa, WHO i UNESCO oraz szereg jeszcze bardziej zajadle lewackich to polskie dzieci bym z dala trzymał.
Knagulec
Knagulec 19.10.2020, 17:38
Sauron wy.....stąd
chińczyk
chińczyk 19.10.2020, 17:47
Takim trollom płacą obce wywiady więc nie ma szans. Trzeba po prostu wiedzieć, ze to czyta propaganda.
para
para 19.10.2020, 17:21
Trollu Sauronie na ilu portalach wklejasz te swoje teksty?
chińczyk
chińczyk 19.10.2020, 17:47
Para, jak to na ilu? Na ilu się da!

Pozostałe