Sanepid szuka uczestników mszy i spowiedzi. Mieszkańcy zaniepokojeni

  • 19.10.2020, 15:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sanepid szuka uczestników mszy i spowiedzi. Mieszkańcy zaniepokojeni
-Piszę do Was, bo jestem zaniepokojona, w gminie Banie i miejscowości Banie jest coraz więcej przypadków covid. A ze strony władz i władz szkoły oraz przedszkola cisza. Msze święte nadal odprawiane, księża chodzą do przedszkola i szkoły uczyć dzieci, a i zdarza się mieszkańcom nie nosić maseczek. Czy nasze dzieci i my jesteśmy bezpieczni? Czy nie można przejść na zdalne nauczanie, przeczekać ten ciężki czas dla nas wszystkich? – pyta z niepokojem mieszkanka Bań.

Otrzymujemy maile nie tylko z samych Bań, ale też z gminy Banie.

-Lubanowo i Tywica dołączają do izolowanych, czyli wszystko zaczęło się w kościele i dalej tam się roznosi. Czy ci ludzie w sanepidzie wiedzą co robić? – pyta mieszkanka Baniewic.

-Osoby z bezpośredniego kontaktu obejmowane są kwarantanną, a uczestnicy mszy św. proszeni są o kontakt z PSSE w Gryfinie – poinformowała nas dziś Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zagrożony, kto był w kościele

Już w zeszłym tygodniu pytaliśmy sanepid o działania w gminie Banie. Na nasze sugestie dopiero dziś Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie poinformował o swoim nietypowym śledztwie. Instytucja ta prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniu 10 października 2020 roku uczestniczyły we mszy świętej oraz przystępowały do komunii i/lub spowiedzi w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w m. Sosnowo, kościele filialnym Chrystusa Króla w Rożnowie.

I kościele pw. Chrystusa Króla w Lubanowie.

Zagrożeni mają dzwonić pod numer telefonu 91/ 416 23 43

Wójt milczy jak zaklęty

Próżno szukać informacji o nowej sytuacji na oficjalnej stronie gminy Banie. W związku z tym wysłaliśmy do wójta pytania dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego w gminie. Pytamy czy w związku z wykryciem przypadków koronawirusa w gminie i szkołach wszczęto jakieś procedury? Jakie kroki podjęła gminna komisja antykryzysowa? Jak wygląda sytuacja epidemiczna w gminie? Nie wiemy, czy wójt Arkadiusz Augustyniak ma świadomość niebezpieczeństwa. Pytania wysłaliśmy w zeszłym tygodniu i odpowiedzi nie mamy.

Wiemy, że zmiany nastąpiły w szkołach, jak np. w Lubanowie. Szkoły prowadzi gmina….

O chorym księdzu informowaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38389,festiwal-odwolany-ksiadz-w-szpitalu

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

major
major 21.10.2020, 00:20
Szkoda, ze księdza wcześniej nie znaleźli. Moze by go uratowali.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 20.10.2020, 19:11
Proponuję zostać w domu i wyjść na wiosnę....ciekawe że tylko księża przenoszą covid.....ludzie w jaką paranoje wpadacie. Każdy może go mieć...niestety
szok
szok 20.10.2020, 08:07
Walką steruje Państwo Polskie. Gmina praktycznie nic nie może jest po prostu zakładem pracy jakich wiele. Sanepid nie udostępnia gminie żadnych danych o chorych. A i przedstawiciele kościoła widać lekceważą obostrzenia /brak masek u księży na mszach/. Policji nie ma a ludzie chodzą bez. Redaktor nie lubi Wójta i zawsze będzie szukał winy u niego.
raczej
raczej 20.10.2020, 11:38
Słąbo "steruje".
qwsqws
qwsqws 20.10.2020, 14:25
A czego oczekujesz....załóż najp[ierw maskę
Opłatek
Opłatek 20.10.2020, 05:46
Niektórzy księźa komunię dają do rąk.Kto o takim sposobie decyduje
Al
Al 20.10.2020, 19:17
Proszę się logicznie zastanowić gdzie jest więcej bakterii??? Nie tylko wirusów ale też inne liczne bakterie , ktore są na klamkach, kierownicy, komorkach itd. To też pan czy pani "oplatek" dezynfekuje zawsze i wszędzie? Rękami też pan pani je w domu???? Proszę pomyśleć..
Wniosek
Wniosek 20.10.2020, 13:14
Jezus ponoc nie zaraza...to slowa arcybiskupa Dziegi... a ciemnogrod wierzy.niestety.. Wiec co za roznica czy z reki.. czy do ust wtyka oplatka.
Alicja
Alicja 20.10.2020, 19:13
Nie ciemnogród tylko ludzie ktorzy naprawdę wierzą.
Peter
Peter 19.10.2020, 22:25
Baniacy to ludzie myślący że ich wirus nie ima. Wręcz przeciwnie, uważają że nie ma żadnego wirusa! Strach mieć z tymi baniakami kontakt
tak to zwykle bywa
tak to zwykle bywa 20.10.2020, 00:46
Peter uogólnienia prowadzą do fałszywych wniosków.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 19.10.2020, 22:21
https://youtu.be/aLyiBV6V8S8 CZARNULKO Z DZIECIATKIEM HA AH AH
Ooooocccc
Ooooocccc 19.10.2020, 22:14
A radni co maja do tego co maja isc i zamknac szkoly czy przedszkola ludzie dobrej wiary ogarnijcie sie bo zenada z waszej strony....
pytam zatem
pytam zatem 19.10.2020, 23:42
Od czego jest w gminie komisja antykryzysowa? Za co biorą co miesiąc pieniądze?
mamy wójta w krótkich spodenkach
mamy wójta w krótkich spodenkach 19.10.2020, 20:58
Wygląda na to ze dla Augustyniaka najważniejsza jest piłka niewiele poza ty go interesuje.
dg
dg 20.10.2020, 11:36
Wygląda na to że ciebie nic nie interesuje skoro nie pracujesz.
Czarni
Czarni 19.10.2020, 20:54
Zakazać grać klubom gminnym w lidze lub napisać do związku o przełożenie. Tam też jest bliski kontakt. Piłkarze lada chwila będą chorować zobaczycie
Ggg
Ggg 19.10.2020, 20:47
W urzędzie wprowadzono reżim sanitarny i dlatego funkcjonuje...niestety ludzie olewają procedury i stad problem!
??
?? 19.10.2020, 20:50
W którym urzędzie?
Mieszkanka
Mieszkanka 19.10.2020, 20:14
Dlaczego szkoła, przedszkole i urząd są otwarte?! Pani która pracuje w szkole ma potwierdzony covid, księża też przychodzą na lekcje religii, rodzice dzieci chodzących do szkoły i przedszlola też mają potwierdzony covid. Ponoc dzieciom nikt testów nie zrobił. A no i ośrodek zdrowia w kwarantannie. Zrobi ktoś w koncu porządek w tej wiosce cudów?!
matka
matka 19.10.2020, 20:53
Szkoła i przedszkole pracuje dlatego, że są zależne od sanepidu, dyrektor sam nic nie może.
koronawirus
koronawirus 19.10.2020, 19:56
Właśnie napisali że ksiądz Giedrys zmarł w szpitalu na Arkońskiej z powodu koronawirusa.
Gosccccc
Gosccccc 19.10.2020, 19:47
[*]
do radnych bezradnych
do radnych bezradnych 19.10.2020, 19:45
Gdzie są i co robią radni?
88
88 19.10.2020, 19:43
Księża wzywają Policję aby załatwiać swoje wewnętrzne spory z katotalibami. Funkcjonariusze powinni usunąć tylko uczestników tych modłów, ukarać zbuntowanego klechę, albo skierować sprawę do Sądu. Ciekawe dlaczego Policja nie jest taka spora do pomocy jak trzeba usunąć dzikiego lokatora z prywatnej posesji osoby świeckiej ? Policjanci działają na rozkaz swoich przełożonych. Zdecydowanie, tak jak powinni. Oby tylko potem nie stali się kozłami ofiarnymi.
Eksmisje na bruk w porze zimowej są zabronione. Jak dla mnie to jednak miód na serce. https://www.youtube.com/watch?…
Timon
Timon 19.10.2020, 19:40
Ważne że radni w gminie Banie działają prężnie. Jak jest sesja to są bo dieta wpadnie.
Gadali na panią T.S przed wyborami. A teraz co jest ?? Burdel wszędzie. Czy na ulicach czy w urzędzie !!!!!!!
no no
no no 19.10.2020, 19:22
Wcześnie w czas.
88
88 19.10.2020, 19:11
nie pisaliście ,że ten ksiądz z Lubanowa ma koronowirusa
do ateistycznego hunwejbina
do ateistycznego hunwejbina 19.10.2020, 20:11
debilu, przecież pisali, ża na Arkońskiej na intensywnej terapii leży - to żeś *** o tym, że pewnie na detoksie wylądował rechotał.
Dzisiaj zmarł.
Bardzo porządny ksiądz!
Rodo Srodo
Rodo Srodo 19.10.2020, 19:22
I teraz tez przeciez nikt nie napisał.
Knagulec
Knagulec 19.10.2020, 19:00
Gumowiec knaga tam biega może on ma juz tego kapcia
ministrant
ministrant 19.10.2020, 18:48
Arkadisuzu, zamiast wyzywać od hien weź się za robote bo wygląda na to, że jesteś śmierdzącym leniem.

Pozostałe