Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19. Cztery łóżka w Gryfinie

  • 21.10.2020, 17:57
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19. Cztery łóżka w Gryfinie Fot. ZUW
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał dziś kolejne decyzje o zwiększeniu ilości łóżek dla pacjentów z COVID-19 dla ośmiu szpitali na terenie Pomorza Zachodniego. - Zwiększenie liczby łóżek jest podyktowane stale rosnącą liczbą pacjentów z COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – Ponadto, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia rozważamy różne opcje i warianty lokalizacji szpitala tymczasowego, przy uwzględnieniu aktualnej liczby osób hospitalizowanych.

Zgodnie z dzisiejszymi poleceniami wojewody, liczba łóżek dla chorych w wymienionych szpitalach będzie kształtować się następująco:

  • w 107 szpitalu wojskowym w Wałczu – 65 łóżek
  • w szpitalu MSWIA w Szczecinie – 30
  • w Goleniowie – 30
  • w Szczecinku – 15
  • w Stargardzie – 15
  • w Kołobrzegu – 14
  • w Sławnie - 5
  • w Białogardzie – 4

To razem 178 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19.

Ponadto łóżka w zwiększonej liczbie (decyzją wojewody z 19 października) znajdują się także w szpitalach:

  • SPWSZ przy ul. Arkońskiej – 330
  • SPSK nr 1 – 10
  • szpitalu w Choszcznie – 8

Bez zmian na ten moment pozostaje liczba łóżek w szpitalu w Koszalinie (28) i w pozostałych szpitalach na I poziomie na terenie województwa (po 4 łóżka w każdym szpitalu).

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no kto
no kto 22.10.2020, 19:44
Kolejne łóżka dla pacjentów. Cztery łóżka w Gryfinie
Coś mi się nie zgadza,burmistrz i dwóch wicków a kto na czwartym będzie leżakował?
Covid
Covid 22.10.2020, 20:49
Starosta!!!!!!!!!
Baśka
Baśka 22.10.2020, 20:57
A co z Wojtkiem?
G
G 22.10.2020, 13:56
Dlaczego w Gryfinie nie można zrobic testow?
parafrazując śp. Zbigniewa Religę
parafrazując śp. Zbigniewa Religę 22.10.2020, 12:29
Z samymi łóżkami to możemy burdel otworzyć, a nie szpital leczący z koronawirusa.
A ludzzie na wyrostek robaczkowy mrą jak muchy
A ludzzie na wyrostek robaczkowy mrą jak muchy 22.10.2020, 01:57
Zawieszono chirurgię i otworzono oddział zakaźny. Proste.
???
??? 22.10.2020, 12:30
Gdzie?
pacek
pacek 21.10.2020, 22:58
A dlaczego nikt nie informuje rodziców dzieci ze żłobka, że na kwarantannie są dzieci ze złobka wraz z rodzicami?Ja chciałabym wiedzieć czy to prawda.Każdy mógłby wtedy zdecydować czy wysyłać dzieci
px
px 21.10.2020, 21:47
Już lepiej zdychać pod murem niż trafić do tej gryfińskiej umieralni.
Mama
Mama 21.10.2020, 21:38
Cztery ? Żart ?
Plus
Plus 22.10.2020, 09:12
Plus dwa na barakach miła profesjonalna obsługa
Knagulec
Knagulec 21.10.2020, 23:07
4 za duzo
seniorka
seniorka 21.10.2020, 21:21
A może rozważyć zasadność utworzenia dodatkowych łóżek w nowo wybudowanej wydzielonej części szpitala.Moim zdaniem zasadność taka winna być rozważona przez decydentów w tym zakresie .
Superstarosta
Superstarosta 22.10.2020, 19:28
Decydenci i prezes schowali sie reakcja może za pół roku.Kompromitacja .
Ja
Ja 21.10.2020, 23:12
Tylko kto ma sie tym zajac? Sekretarka-emerytka chyba,bo jak wiadomo to ona tam rzadzi:)))
salowy
salowy 21.10.2020, 20:06
Chętnie się dowiem gdzie one stoją!
Knagulec
Knagulec 21.10.2020, 23:07
Nigdzie w tym sęk
pasto
pasto 21.10.2020, 20:00
Czy te ózka będa stały na dworzu? Bo z tego co ja wiem tam już nie ma miejsca. A przecież musi być to wyodrębniona przestrzeń.
Ciekawy
Ciekawy 21.10.2020, 19:22
Śmiem przypuszczać, że łóżka dla pacjentów z covid w gryfińskim szpitalu są tylko na papierze.
strach się bać...
strach się bać... 21.10.2020, 19:05
Czy prawdą jest, że spora część umierających obecnie to osoby z małych szpitali, które dotąd nie zajmowały się chorymi - lekarze i personel bez doświadczenia w leczeniu tej choroby zakaźnej, brak procedur, brak sprzętu, wreszcie brak personelu?
Bo czy lekarz w Gryfinie zajmie się dobrze takimi pacjentami, jeśli przed i po każdym kontakcie będzie się musiał przebierać i przechodzić dekontaminację, czy jak to się tam nazywa?

Czy to dlatego od jakiegoś czasu w codziennych komunikatach przestano podawać, w jakich szpitalach zmarli?
abw
abw 21.10.2020, 19:30
Nie nie tylko nie do Gryfina
gryfiniak
gryfiniak 21.10.2020, 18:40
Na którym oddziale te dodatkowe łóżka?
Kostucha
Kostucha 21.10.2020, 23:09
Hehe na żadnym
Knagulec