Nauka zdalna lub hybrydowa w starszych klasach podstawówek. Decyzja niebawem

  • 21.10.2020, 19:19
  • Edyta Roś
Nauka zdalna lub hybrydowa w starszych klasach podstawówek. Decyzja niebawem
W czwartek 22 października 2020 r. przedstawione zostaną decyzje dotyczące sposobu funkcjonowania szkół podstawowych - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. W tej chwili brane są pod uwagę warianty pracy zdalnej, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas - dodał.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę w Sejmie, że na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego "z wysoką dozą prawdopodobieństwa" zostanie podjęta decyzja o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne bądź hybrydowe.
 
Müller powiedział w środę na konferencji prasowej, że "decyzje dotyczące tego, w jaki sposób będą funkcjonowały szkoły podstawowe, przynajmniej w części, będą ogłoszone w dniu jutrzejszym".
 
Jak dodał, w środę i czwartek będą trwały jeszcze ostatnie ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
 
"W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową. Ale tak, jak mówię, te decyzje będą ogłoszone jutro" - powiedział rzecznik rządu.
 
W związku z rozwojem epidemii od poniedziałku wprowadzono już zmiany w działaniu szkół średnich. Te w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W liceach i technikach w strefie czerwonej nauka odbywa się w pełni zdalnie. (PAP)
Edyta Roś

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mama
Mama 21.10.2020, 21:36
A u maluchów które nie potrafią zachować dystansu , przenoszą choroby na nauczycieli , rodziców i dziadków nauka stacjonarna - głupota !
Rodzic
Rodzic 22.10.2020, 07:11
Zgadzam się , debilizm
Rodzic
Rodzic 21.10.2020, 22:06
Na dzień dzisiejszy to w sp.3 nauczyciele chorzy o dzieciach nic nie słychać
tak czuję
tak czuję 21.10.2020, 19:53
Premier czeka co zrobią w innych krajach.

Pozostałe