Zarośnięte gryfińskie mury i afera z budżetem

  • 21.10.2020, 20:49
  • aganika
Zarośnięte gryfińskie mury i afera z budżetem
O zaniedbanych zabytkowych murach pisaliśmy już wielokrotnie i nadal będziemy nagłaśniać sprawę, gdyż nie możemy być obojętni, patrząc na niszczejące zabytki. Panowie Sawaryn i Nikitiński to historycy, więc dziwi fakt, że w ten sposób traktują wyjątkowe dziedzictwo.
Gospodarowanie gminnymi środkami wymaga rozwagi i mądrego zarządzania, a na biuletyn informacyjny według wiceburmistrza Tomasza Millera wydano 5 665 zł. Można było te pieniądze zagospodarować rozsądniej. Przeznaczyć na ratowanie murów, pomoc seniorom, czy niepełnosprawnym. To mało? No jak dla kogo! Grosz do grosza…i się da panie Tomaszu Miler!
 
Poza tym epidemia koronawirusa nie jest przeszkodą w ekonomicznym dbaniu o miasto, skoro wydawanie publicznych pieniędzy na sprawy znacznie mniej ważne jest - zdaniem władz gminy - uzasadnione.
 
Stowarzyszenie Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej przygotowało projekt w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący odnowienia gryfińskich murów. Jednak nie będzie realizowany.
Komu zależało, by nie dać mu szansy?
 
A skoro jesteśmy już przy temacie. Gdzie podziały się środki przeznaczone na wygrane projekty? Pamiętamy, że burmistrz skierował sprawę do prokuratury, dopatrując się nieprawidłowości. Gdzie więc przekierowano 600 tys. zł? Czy do czasu rozstrzygnięcia sporu przez właściwe organa środki zostaną zamrożone? A co będzie, jeśli podejrzenia się nie potwierdzą? Czy wygrane projekty zostaną zrealizowane i kiedy?
 
Od głosowania minął rok, ale my pamiętamy.
aganika

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Muler Thomas
Muler Thomas 23.10.2020, 22:52
Nie wiedziałem, że Gryfino to naszako mpetencja.
POKO kaput
POKO kaput 23.10.2020, 15:03
To nie Gryfino - Gryfin - Gryfinów . Tyle było kombinowania z nazwą przez komuchów . Tylko POniemieckie Greifenhagen !!! Polska jest w innym miejscu . Tutaj jest Reich .Znaczy NIEMCY .
pesymista
pesymista 23.10.2020, 15:33
I jeszcze ci najgorsza ekipa w powojennej historii Gryfina.
TW JU DEK HA HA AH
TW JU DEK HA HA AH 22.10.2020, 18:53
teraz w UMIGM G https://youtu.be/Q7swmFfwMZA HALA POTRZEBUJE ŻYĆ HA HA AH
wieczorka  gród ha ah ah
wieczorka gród ha ah ah 22.10.2020, 18:49
i hymn gryfina ha ahah tej z***j jarmułki z tego gryfa zzydzonegfo ha ha ah https://youtu.be/I5p-SUXcF2w górale z góry synaj ha ah ah
POKO KAPUT
POKO KAPUT 22.10.2020, 18:45
Co Geblewicz tzw. marszałek zrobił dla Gryfina ?? Tylko obżerał się na trzech otwarciach ZAZ-u , wiadomo platforma !!! Teraz w Gryfinie dzięki Mieczysławowi jedna WIELKA modernizacja !!!! WRESZCIE !!!!
Bąk
Bąk 22.10.2020, 20:36
Nie mieszaj Geblewicza do Gryfina, bo to chyba nie on ma dbać o nasze miasto czy gminę. To po pierwsze.
Zamieść swoje zdjęcie, pewnie jesteś tak wychudzony jak towarzysz że zdjęcia tytułowego. Bo to PISIORY. To po drugie.
Modernizacja głównie polega na trwonieniu pieniędzy podatników według własnego uznania. Tu już można się bardzo rozwinąć. Następnym razem.
POKO kaput
POKO kaput 23.10.2020, 14:59
Byłem widziałem !! Nie Żarłem , On Żarł !! Platfusie .
mnietek z m,ilerem zgasi swiatło ha ah ah to muwię ja LUCYFER ah ah ah…
mnietek z m,ilerem zgasi swiatło ha ah ah to muwię ja LUCYFER ah ah ah 22.10.2020, 18:43
https://youtu.be/qrxv0JNVtgY ha ha ah https://youtu.be/chQKtGBz7To to nie jest ***i song ha ah ah
Piotr
Piotr 22.10.2020, 18:08
Dlavzego w Gryfinie nie mozna zrobic testow na wirusa .panie starosto i burmistrzu do roboty mozr pomozrcie ludziom co? Po co hodzonami maja stac w szczecinie na pobranie wymazu
Co tu w gryfinie nie mozna? Do roboty obiecaliscie ludziom ze bedzie lepiej to do roboty
Sara64
Sara64 22.10.2020, 16:24
Mury przy wieżowcach sa rozbierane przez dzieci, kamienie zabytkowe się walaja, totalny wstyd dla władz miasta. Zero szacunku dla naszej historii. A pałacyk " Pod Lwami"...?, tak samo.....dewastacja totalna... brak słów.
koń
koń 22.10.2020, 12:19
Mur jaki jest każdy widzi.
monster
monster 22.10.2020, 11:39
Nie nadają się na te funkcje a to tylko jeden z przykładów.
Miałeś chamie złoty róg...
Miałeś chamie złoty róg... 22.10.2020, 09:31
Proponuję ustawić kilka rusztowań przy murach miejskich , pod pałacykiem z lwami , przy starej zabytkowej przepompowni , tak dla picu , jak na cmentarzu przy kaplicy , nic się nie remontujw ale zawsze jest wytłumaczenie iż prace są w toku , jak cegła spadnie na głowę to w trakcie zabezpieczania obiektu i tak dalej i tak dalej
jestem za
jestem za 22.10.2020, 11:23
Idealne rozwiązanie dla tercetu bo oni lubią symulować pracę.
Budżet obywatelski to kompetencja obywateli a nie burmistrza
Budżet obywatelski to kompetencja obywateli a nie burmistrza 22.10.2020, 09:28
Okradli budżet obywatelski ? Naruszyli ustawę.
tylko ostrzegam
tylko ostrzegam 22.10.2020, 11:22
Ostre oskarżenia. Uważaj abyś za to nie odpowiedziała!
Radca sprawny
Radca sprawny 22.10.2020, 12:11
,,ostrzegasz,, czy ,,TYLKO ostrzegasz,, ? Bo to znacząca różnica
Kozioł
Kozioł 22.10.2020, 12:20
Radca "sprawny" czy niepełnosprytny?
mini mini
mini mini 22.10.2020, 11:38
Nie strasz nie strasz bo się zes....
Michał
Michał 22.10.2020, 09:26
Szkoda słów na to wszystko. To Gryfino to już wieś a nie miasto. Wieje szarością i za iedbaniem z każdej strony. Wszystko schodzi na psy. Ale co się dziwić skoro miastem rządzi trzech a nie jeden. Masakra!!!
Do roboty włodarze
Do roboty włodarze 22.10.2020, 08:25
Mury zarośnięte. Nie wspominając o plaży i pasie nadodrzańskim po stronie miasta i po drugiej stronie nabrzeża - wszystko prawie w trzcinie. Nie można o to jakoś zadbać? No ale po co - prawda?
ekolog
ekolog 22.10.2020, 10:54
to teren parku krajobrazowego idioto i rosną tam trzciny, kostkę brukową mają tam położyć?
sauron
sauron 22.10.2020, 07:49
Kolejny minister, który budził nadzieje, a który poległ już na starcie. Ewolucja ? Czy szczury, robctwo, chwasty likwiduje się ewolucyjnie czy raczej rewolucyjnie ? Polskie szkolnictwo, podobnie jak prawie wszystko, jest chore, zżerane rakiem bolszewizmu, pedalstwa, idiotyzmów genderowych, obłędu klimatycznego, multikulturalizmu. To wszystko musi być won, raus, wypędzone, wypalone gorącym żelazem, ogniem i mieczem. Co z tego, że dojdzie kilka patriotycznych lektur a pozostaną tysiące marksistowskich bojówkarzy kierowanych przez UB-eka broniarza i jemu podobnych. Podczas strajku otrzymaliśmy obraz stanu polskiego nauczycielstwa, lemingów, przygłupów, chamów i anty Polaków. Potrzebna jest "ewolucja" osobowa a nie programowa. Szkoda. Mamy kolejna Magdalenkę, tym razem w szkolnictwie. Kto właściwie rządzi w Polsce, kto pociąga za sznurki ? Kaczyński i patrioci czy jakieś u-booty w stylu pani Zofii ?
Są gnuśni i leniwi
Są gnuśni i leniwi 22.10.2020, 01:51
A co ze starą przepompownią nad Odrą ? Panie Nikityński ! Przypomnieć panu twoje interpelacje jak byłeś radnym u Piłata ? Do roboty !!!
Kasia
Kasia 21.10.2020, 23:26
Naprawdę szkoda tych zabytków bo znikną bezpowrotnie.
młody
młody 22.10.2020, 07:44
Naród umiera wraz z historią. Nie potrafimy uszanować zabytków na tej odzyskanej części ziem słowiańskich. Na co my zasługujemy?
to trio
to trio 21.10.2020, 23:23
W historii wspom,na ich tylko jako czarne owce.
miłośnik zabytków
miłośnik zabytków 21.10.2020, 23:10
Na zdjęciu to nie są gospodarze tylko jakieś ofermy.
strsznik miejski
strsznik miejski 21.10.2020, 22:43
Może niech zatrudnia menedżera od murów. Nie mają tam kogoś bezrobotnego z rodziny lub radnego do uciszenia?

Pozostałe