Obostrzenia dla Polaków wyjeżdżających do Niemiec

  • 22.10.2020, 14:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obostrzenia dla Polaków wyjeżdżających do Niemiec
Dzisiaj 22 października 2020 r. niemiecki Instytut Roberta Kocha (odpowiedzialny za zwlaczanie covidu) uznał Polskę za teren zagrożony. Od najbliższej soboty osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę.

Mamy w kraju taki przyrost przypadków zachorowań na COVID-19, że Niemcy całą Polskę uznają za obszar zagrożony.

Test jaki mamy przedstawić sprawdzającym nas na terenie Niemiec policjantom musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pocieszające jest to, że obostrzeniom nie będą podlegały osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec. Trzeba to jednak będzie udowodnić zatrzymującym nas policjantom.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sturmabteilung Staffelde
Sturmabteilung Staffelde 23.10.2020, 00:55
Strajkować nie będziemy,bo stary dojedzie do zakładu na rowerku.
ja
ja 24.10.2020, 16:20
urodziłem się w niemczech,było kto sie tam urodził mógł wystąpić o obywatelstwo.dostałem w latach 60 papiery.sdrzuciłem .a teraz uważam że Kaczyński jest gorszy od Hitlera .tamten dbał o naród .A Kaczyński?
Przygranicznik
Przygranicznik 22.10.2020, 16:22
Kto jest w Niemczech zwolniony z kwarantanny?

Wśród osób, które wjeżdżają na teren Niemiec z obszaru ryzyka i nie posiadają negatywnego wyniku testu na koronawirusa, istnieją wyjątki w odniesieniu do obowiązkowej kwarantanny. Oto które osoby nie muszą poddawać się w Niemczech kwarantannie:

Osoby podróżujące w ramach ruchu granicznego do 24 godzin pobytu w obszarze ryzka
Osoby dojeżdżające do pracy lub dojeżdżające do pracy przygranicznej, które w sposób możliwy do udowodnienia wjeżdżają na obszar ryzyka lub go opuszczają ze względu na pracę/studia lub szkolenie, pod warunkiem że wracają do miejsca zamieszkania regularnie, co najmniej raz w tygodniu, oraz że w sposób możliwy do udowodnienia przestrzegane są odpowiednie koncepcje ochrony i higieny
Pasażerowie tranzytowi, pod warunkiem że opuszczają obszar ryzyka na najszybszej trasie
Powracający z wizyt z powodów rodzinnych (w tym krewnych pierwszego stopnia) trwających do 72 godzin
Pracownicy w transporcie towarów i materiałów, transport osób oraz osoby niezbędne do opieki zdrowotnej do 72 godzin pobytu
Wysokiej rangi dyplomaci, przedstawiciele parlamentów i rządów do 72 godzin pobytu na obszarze ryzyka przy zachowaniu odpowiednich koncepcji ochrony i higieny
Specjalne zasady mają zastosowanie do pracowników sezonowych stosujących surowe środki higieny i środki zapobiegania kontaktom poza grupą roboczą
źródło: www.bundesgesundheitsministerium.de, www.bundesregierung.de
Rita
Rita 22.10.2020, 18:58
A jakie zaświadczenie trzeba będzie przedstawiać i kto je będzie sprawdzał?
Lech
Lech 22.10.2020, 16:10
Dlaczego w Gryfinie nie mozna zrobic testu na wirusa moze starosta i burmistrz cos z tym zrobia
laleczka
laleczka 22.10.2020, 16:02
Hahaha super ! mój były mieszka w Niemczech i co tydzień przyjeżdża do domu w PL tralala tralala niech go trafi falalala :-)) rob testy gnido na kwaratanne hahaha !! ! P.S TO PODJERZA POD PSYCHE HI
Qwara fa la la la
Qwara fa la la la 22.10.2020, 18:50
Jak co tydzień przyjeżdza i jest w polskim obszarze ryzyka nie dłużej jak 72 godziny to jest automatycznie zwolniony z testów i kwarantanny
Aga
Aga 22.10.2020, 15:25
Zapowiedź to jeszcze nie przepis.
Iga
Iga 22.10.2020, 15:15
Artykuł wprwadzajdzy ludzi w błąd. Każdy land wprowadził inne zasady wjazdu na jego teren. Osoby przygraniczne pracujące np w Brandenburgii które zjeżdżają raz na 5 dni są zwolnione z testów i kwarantanny.
dokładnie
dokładnie 22.10.2020, 15:26
Tylko, że od soboty cała POlska ma być czerwoną strefa czyli tak jak te województwa które wymieniłeś.
Jarek
Jarek 22.10.2020, 15:25
MNie interesuje Vornpommern. Jak tam jest?
Pracownica
Pracownica 22.10.2020, 14:58
A co z osobami co codziennie dojeżdżają do ,pracy ???? Z Polski do Niemiec
Hans
Hans 22.10.2020, 18:56
A co ma być? Mają dalej zapier... Arbeit macht Frei!
Dokuczliwy
Dokuczliwy 22.10.2020, 17:50
Muszą zmienić pracę.
odwet
odwet 22.10.2020, 14:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ewa
Ewa 22.10.2020, 14:50
a co z pracującymi w Niemczech?
Szczerze
Szczerze 22.10.2020, 20:07
A co już ci się nie podoba w niemczech?
Dokuczliwy
Dokuczliwy 22.10.2020, 17:50
Misz zmienić pracę.
Leszek
Leszek 22.10.2020, 16:11
Ich ten pr?epos niedotyczy
ktoś
ktoś 22.10.2020, 14:45
W Twoim Radiu mówili, że powiadamiać niemiecki urząd zdrowia oraz poddawać dwutygodniowej kwarantannie muszą osoby przyjeżdżające z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego, a osób z naszego województwa to nie dotyczy.
ewa
ewa 22.10.2020, 16:49
ale od soboty cała Polska jest w czerwonej strefie
My z Brancusiego
My z Brancusiego 22.10.2020, 14:44
Wzywamy Marte Szuster i jej kolezanki feministki do strajku tak jak latem wobec decyzji naszego rzadu. Przeciez nie boicie sie niemieckiego rządu? Prawda?
Marta z Gran Canaria
Marta z Gran Canaria 22.10.2020, 18:59
Niemcy wymagają testów i kwarantanny jedynie od turystów z Kaczystanu. Niby dlaczego mamy strajkować w obronie turystyki w Niemczech?
Plastyk
Plastyk 22.10.2020, 16:51
Jesteś z Liceum Plastycznego, czy tylko lubisz się pod nich podszywać ?
uffff
uffff 22.10.2020, 14:30
Dobrze że znowu wojska nie wprowadzają na granice.
józek
józek 22.10.2020, 14:59
Poczekaj jeszcze tydzień, dwa ...

Pozostałe