Nowe obostrzenia. Premier informuje

  • 23.10.2020, 11:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowe obostrzenia. Premier informuje
Podczas dzisiejszej przedpołudniowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Obostrzenia są poważne, ale liczę, że gospodarka będzie funkcjonować - powiedział premier. Najważniejsze jest przerwanie transmisji zakażeń. Nowe obostrzenia - od soboty - są środkami zapobiegawczymi.

Dla naszego pogranicza ważna jest zapowiedź premiera, że mogą być zamknięte granice, jeśli się nie wypłaszczy się krzywa zachorowań na koronawirusa.

Cała Polska od soboty 24 października 2020 r. stanie się czerwoną strefą.

Zmiany dotyczą oświaty. Szkoły podstawowe w klasach od IV do VIII będą pracowały w przyszłym tygodniu w trybie zdalnym. - To potrzebne, żeby przerwać łańcuch transmisji - powiedział premier. W godzinach od 8 do 16 dzieci do 16 roku życia nie mogą spotykać się same, w grupach, muszą być pod opieką dorosłego.

Restauracje i bary, lokale gastronomiczne nie będą mogły prowadzić działalności tak jak do tej pory. Mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Przyjmuje się, żezakaz ma potrwać dwa tygodnie.

Zgromadzenia: Ogranicza się także spotkania. Zebrania mogą się odbywać do pięciu osób (wyjątek to np. cele zawodowe).

Premier przypomina o kluczowych są zasady: dezynfekcja, noszenie maseczek, powszechne i kontrolowane, także wietrzenie pomieszczeń oraz wgranie aplikacji STOP COVID

Służba zdrowia. Na ten temat wypowiedział się minister zdrowia -Andrzej Niedzielski: - Służba zdrowia zachowuje zdolność operacyjną. Jesteśmy w trudnym czasie i różne historie się zdarzają, reagujemy na nie, musimy się z tym liczyć - ocenił minister.

Ekspert od epidemiologii. To nie są restrykcje - to są środki zapobiegawcze - powiedział  prof. Andrzej Horban. -Serdecznie pozdrawiam ruchy antyszczepionkowe. Jeśli chcą zobaczyć państwo świat bez szczepionek, to proszę obserwować. Zdążymy lub nie, pozostają nam farmakologiczne interwencje - dodał profesor.

Seniorzy. Podczas konferencji podkreślano starania o seniorów. Poinformowano o uruchomieniu infolinii dla seniorów: 22 505 11 11. Mogą oni zadzwonić z prośbą o pomoc, dostarczenie niezbędnych produktów. Seniorzy mają zostać w domach - to jest apel.

Premier liczy, że wprowadzone obostrzenia przyniosą skutek po 10-14 dniach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 26.10.2020, 23:58
zdrajca Narowu Polskiego
Gryfinianka
Gryfinianka 25.10.2020, 06:41

Tata naszego przyjaciela (tak, mojego i mojego męża Jarka) - mądry, doświadczony lekarz, który przeszedł Covid-19, pisze tak:
Szanowni Państwo,
Nazywam się Włodzimierz Bodnar, jestem pediatrą, specjalistą chorób płuc, który leczył
nieprzerwanie od 30 lat. Piszę jako lekarz,
i osoba z grupy ryzyka (wiekowo i zawodowo). Chciałbym z pomocą Państwa wdrożyć/opublikować leczenie, jak można pokonać ciężki przypadek choroby wywołanej przez SARS-CoV-2.
W okresie luty - październik mam udokumentowane ponad 100 przypadków wyleczeń i codziennie przybywa ich lawinowo po kilkanaście. Znaczna część ich była o dość ostrym przebiegu. Część chorych miała choroby współistniejące, tak obciążające przy zachorowaniu.
Obecnie sam jestem w okresie rekonwalescencji i na kwarantannie po przeżyciu ciężkiego ataku COVID-19 (potwierdzony testem RT-PCR). Mam 59 lat i ze względów kardiologicznych należałem do wysokiej grupy ryzyka. Stosując moją metodę leczenia, objawy zaczęły się cofać po 48 godzinach od rozpoczęcia leczenia.
Obecnie czuję się na tyle dobrze, całkowicie wyleczony i by móc samodzielnie napisać tę wiadomość, leczyć nieprzerwanie pacjentów przez telefon konsultując, pisząc im elektronicznie recepty, ponieważ mam zamontowany system komunikacji z własną przychodnią w domu. Każdy pacjent w trakcie ostrej fazy infekcji w stałym kontakcie ze mną i przez kolejne 3-4 dni codziennie informuje mnie o swoim stanie zdrowia.
Od wielu miesięcy komunikuję o nowatorskim sposobie leczenia, m.in.:
- Marzec 2020 do Ministerstwa Zdrowia - bez odpowiedzi
- Marzec 2020 Pani Profesor Katherine Kędzierski, przewodniczący australijskich naukowców (The Peter Doherty Institute for Infection and Immunity) - bez odpowiedzi
- Kwiecień 2020 Profesor Krzysztof Simon, Klinika Chorób Zakaźnych Wrocław - bez odpowiedzi
- W międzyczasie wielokrotne próby dotarcia do rządu przez posłów - bezskuteczne
- Lipiec 2020 opublikowałem opis swoich przypadków z leczenia pacjentów, który został przesłany do wszystkich lekarzy tzw. Porozumienia Zielonogórskiego w całej Polsce - niestety bez większego odzewu.
- Lipiec 2020 także w lipcu otrzymałem jedyną odpowiedź - pozytywna odpowiedź przyszła ze Szczecina od Pana Profesora Cezarego Pakulskiego, Klinika Anestezjologii Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej, który w pełni poparł moje spostrzeżenia. Przywróciło mi to wiarę i siłę, aby dalej leczyć i pisać
- Październik 2020 Przed samym zachorowaniem opublikowałem artykuł o sposobie leczenia COVID-19 w lokalnej prasie - bez większej reakcji, jeszcze przed chorobą i ostatnimi korektami leczenia.
A obecnie mój własny, bardzo ciężki przypadek przebiegu choroby, dał mi ostateczny brakujący element, jak można pokonać SARS-CoV-2 w ciągu 48 godzin.
Twierdzę, że przy tym sposobie leczenia w ciągu 48 godzin można ustabilizować co najmniej 99% ciężkich przypadków w Polsce przebywających obecnie w leczeniu szpitalnym, a po tym okresie następuje okres kilkudniowego zdrowienia.
Proces leczenia
Po 24 godzinach podawania leku Viregyt K 100mg (chlorowodorek amantadyny) co 6 godzin uzyskujemy odpowiednie stężenie efektu terapeutycznego leku w komórce. Od osiągnięcia efektu terapeutycznego nasycenia lekiem ludzkiej komórki, stan chorego będzie się już tylko poprawiał, ponieważ zaczyna się inaktywacja wirusa.
Główny lek (substancja czynna) AMANTADYNA, który stosuję, nie jest wpisany w schematy leczenia COVID-19,choć jest lekiem znanym od około 30-40 lat i stosowanym w leczeniu innych chorób.
Mówimy tu już o leczeniu przyczynowym - czyli całkowitej inaktywacji aktywności wirusa. Wirus pozostaje nieaktywny. Nie działa już na organizm, dlatego efekt jest tak znacznej poprawy. Wirus raz inaktywowany już nigdy nie podejmie funkcji ponownej próby repliki. Potrzeba co najmniej 24 godzin, aby lek przeszedł w ilości wystarczającej do komórki i zmienił w niej środowisko pH z kwaśnego na zasadowe w lizosomach, co uniemożliwia wirusowi przekazania RNA materiału genetycznego do dalszej jego repliki. Po 48 godzinach efekt hamowania jest tak wyraźny, że znikają objawy chorobowe przez brak oddziaływania wirusa na organizm. Po podawaniu dożylnym leku prawdopodobnie uda się skrócić ten okres. Po 72 godzinach organizm jest wolny od aktywnego wirusa. Sam skończyłem leczenie na 102 godzinie, ponieważ nie wiedziałem jeszcze wszystkiego.
Mając lek, który zmienia wirusowi warunki rozwoju w komórce ludzkiej jesteśmy w stanie w każdym wypadku jeśli pacjent jeszcze żyje uratować mu życie i zdrowie. Po 24 godzinach w chwili osiągnięcia odpowiedniego stężenia leku - działamy na wirusa inaktywując go na każdym etapie choroby. Inaczej mówiąc, w każdym przypadku działamy na przyczynę choroby, czyli na wirusa eliminując go z organizmu (inaktywacja). Czy to będzie początkowy okres bólu głowy, czy już na etapie zapalenia płuc. Nie ma tu znaczenia czy pacjent ma 30, czy 100 lat, czy ma choroby współistniejące, czy też ich nie ma. Zasada działania jest taka sama i inaktywuje wirusa.
Jeśli do lekarza lub szpitala trafia pacjent z ciężkimi objawami choroby COVID-19, należy zastosować wszelkie leki, które do momentu uzyskania terapeutycznego amantadyny (do 24 godziny) pozwolą go utrzymać przy życiu. Jeśli pacjent przeżyje ten okres to już zaczyna działanie inaktywujące amantadyna, następuje poprawa stanu zdrowia zgodnie ze schematem.
Piszę tę wiadomość z nadzieją na kontakt i z prośbą o przekazywanie tego opublikowania wszędzie. Piszę o tym już od 5 dni i nie jestem się w stanie się przebić. Sam napisałem o tym do wszystkich stacji telewizyjnych, agencji prasowych. Wysłałem do znajomych, lekarzy, konsultantów krajowych ministerstwa zdrowia i wielu innych. Jestem bezsilny. Proszę o wszelkie wsparcie.
Z poważaniem
lek. med. Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ Optima w Przemyślu
Tel kontaktowy: +48 600-809-201
*** pis
*** pis 24.10.2020, 11:41
Hasło na dzisiaj - ***ać !!!
pytam
pytam 24.10.2020, 12:25
Dlaczego jest gwiazdkowanie skoro to cytat z życia wzięty?
odpowiadam
odpowiadam 24.10.2020, 13:49
Wulgarne wyrazy są gwiazdkowane automatycznie. Nikt tego ręcznie nie robi. Automat jest tak nastawiony.
co jest?
co jest? 24.10.2020, 01:10
"Dzieci i młodzież w godzinach od 8:00 do 16:00 nie będą mogły same wychodzić z domu." Gdzie tu logika?! Czyli między 16 a 8 mogą już same wychodzić? A z kolei do szkoły zaprowadzane i ze szkoły odbierane będą dzieciaki 10-letnie przez opiekunów? Paranoja.
Peryskop
Peryskop 23.10.2020, 23:56
Rokosz to obywatelskie wypowiedzenie nieposłuszeństwa dyktatorowi. To to samo co popierane przez PiS, PO majdany na Ukrainu. Powstań poniżany ludu ziemi. Tej ziemi. Nie lękajmy się.....
Kajko i Kokosz
Kajko i Kokosz 24.10.2020, 00:52
Nikt tu nie wita sławnego Wita,
a ryba nieświeża uderza w rycerza.
Malosnski
Malosnski 23.10.2020, 23:15
Ale wy wszyscy katolscy_ piso_ruskie idioci jesteście! Niech was wszystkich wybije corona do ostatniego_moherowego_złodziejskiego_polaczka! Spokój będzie!
Pav
Pav 23.10.2020, 22:48
Dużo osób ma jednak na to wywalone .... Robią imprezy w większych gronach , nie zważając na konsekwencje. Gryfino i okolica ,bliska ...
pilot
pilot 23.10.2020, 21:46
Od dłuższego czasu dzienna liczba nowych zakażeń w Polsce jest wyższa niż w Niemczech. 23 października 83-milionowe Niemcy zarejestrowały 11,2 tys. nowych przypadków koronawirusa, a 38-milionowa Polska - 13,6 tys.
dr  mengele
dr mengele 23.10.2020, 20:17
a co z obozami koncentracyjnymi fema ha ha ah
sanar
sanar 23.10.2020, 20:08
Biuro komunikacji Ministerstwa Zdrowia podało, że według stanu na 16 października 2020 w całym kraju było 61 karetek z kapsułami ratowniczymi, 25 karetek do transportu zakażonych i 159 karetek, które kierowane są do pobrania wymazu pacjentom z podejrzeniem COVID-19.
Na cały kraj!!!!!!!
pytam
pytam 23.10.2020, 14:23
A gdzie Grzesiowski?
taka prawda
taka prawda 23.10.2020, 15:35
Niewygodny był dla rządzących.
Fenix - zespół muzyczny
Fenix - zespół muzyczny 23.10.2020, 13:18
Ludzie stosujcie się do obostrzeń, dbajmy o Siebie i Innych . Szanujmy się!!!
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 23.10.2020, 18:27
a co wstaliscie z popiołów ha ah ha
gryfinianka
gryfinianka 23.10.2020, 12:10
Dobrze zrobili bo to jest okres rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zawsze jesienią - zimą
męczące
męczące 23.10.2020, 12:09
Z wirusem będziemy się zmagali jeszcze ok. rok.
restaurator
restaurator 23.10.2020, 12:07
Nie ma dowodów, że w restauracjach czy barach dochodzi do zarażeń. Więc nie rozumiem
milk
milk 23.10.2020, 12:05
Niestety ciężej się przechodzi i łatwiej się zarazić niż grypą jak mówią fachowcy.
no cóż
no cóż 23.10.2020, 12:04
Wzrost mobilności przełożył się na zachorowania.
senior
senior 23.10.2020, 12:03
To jest lokdown dla seniorów.
Andrew
Andrew 23.10.2020, 11:57
Mówi się trudno. Zaciska się zęby i trzeba się stosować.

Pozostałe