Zmarł były proboszcz kościoła na Górnym Tarasie

  • 25.10.2020, 18:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmarł były proboszcz kościoła na Górnym Tarasie Parafia pw. NSNMP w Barlinku
Dziekan proboszcz kanonik Bronisław Lose nie żyje. Miał 72 lata. Posługę kapłańską pełnił 42 lata. Był m.in. proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie i parafii w Gryfinie pw. Niepokalanego Serca NM.

W 1985 r. ksiądz Bronisław Lose otrzymał probostwo parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w gminie Banie. Kiedy rok później biskup Kazimierz Majdański utworzył nową parafię w Gryfinie pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na Górnym Tarasie, to właśnie na jej czele stanął ks. Bronisław Lose. To on otrzymał zadanie budowy nowego kościoła. W 1994 roku przeniósł się do parafii w Barlinku.

ks. dziekan kanonik Bronisław Lose zmarł 24 października 2020 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariola
Mariola 04.11.2020, 19:06
Odszedł cudowny, pełny dobroci kapłan. Nie znałam w swoim życiu kogoś takiego jak ks. Bronisław. To był prawdziwy przyjaciel. Teraz pozostał tylko wielki smutek, żal i wielka pustka.
Wyrocznia
Wyrocznia 27.10.2020, 20:28
Bardzo miło wspominam tamte czasy kiedy to ks.Lose był proboszczem na górce. Bardzo dobry człowiek. Ludzie dobrzy odchodzą a źli zostają żeby się nawrócili
*** ***
*** *** 27.10.2020, 00:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Obserwator
Obserwator 27.10.2020, 00:06
Trzy tygodnie temu zwrócił się z prośbą do Biskupa Dzięgi aby nakazał księżom udzielających komunii do ust aby nosili maseczki. Zdecydowanie mu odmówiono!!!!! Proszę spytać w Kurii!
och
och 27.10.2020, 09:07
Czuł co go uśmierci...
no
no 27.10.2020, 13:24
Miał ksiądz nosa! Ale co...
Ministrant
Ministrant 26.10.2020, 16:48
Najlepszy proboszcz jaki byl w Gryfinie.Prawdziwy Ksiadz .
Gra......
Gra...... 26.10.2020, 13:26
Swego czasu wśród ludzi krążyła wieść że księdza na wieś przenieśli za karę bo za często za darmo udzielał wesel,ślubów,pogrzebów i kuriewnym się to nie podobało.
Organista. Janek. D.
Organista. Janek. D. 26.10.2020, 07:44
Apel do księży. Stosujcie dietę bo wyglądacie jak parsiuki a to nie służy zdrowiu. Więcej umiaru i pokory panowie ksieza
+++
+++ 26.10.2020, 00:34
Covid.
[*]
[*] 25.10.2020, 22:02
Szkoda, jeden z nielicznych, wspaniałych kapłanów z powołania
Wojtek
Wojtek 26.10.2020, 00:35
Nic nie wybudował. Dopiero Musiołek wybudował kościół na GT.
kod
kod 26.10.2020, 06:26
kaplicę sieroto jak nie wiesz!!!!!!!!!!!!
Jadwiga
Jadwiga 25.10.2020, 21:53
Miał swój dobry czas w Gryfinie... [*]
......
...... 25.10.2020, 21:08
Wspaniały czlowiek, takich jest nie wielu. Dzięki takim ludziom moja wiara trwa. Pokój jego duszy.
???
??? 25.10.2020, 21:01
A czy w Lubiczu teź był proboszczem?
kod
kod 26.10.2020, 06:27
a do czego ci to potrzebne?
kleryk
kleryk 26.10.2020, 00:08
Raczej nie.
Jolka
Jolka 25.10.2020, 20:13
Umierają najlepsi kapłani. Wspaniały proboszcz i człowiek. Parafianie z Barlinka w szoku. Niech spoczywa w spokoju.
Zasmucony
Zasmucony 25.10.2020, 19:42
Najlepsi kapłani odchodza do wieczności. Najpierw ks. Giedrys - czlowiek wielkiego serca, a teraz ks. Lose. Obaj się znali, sluzyli w jednej parafii - w Gryfinie. Bardzo smutny to czas dla nas.
X
X 25.10.2020, 21:23
I w Lubanowie
cóż
cóż 25.10.2020, 19:38
Księża w starciu z koronawirusem wychodzą źle.
Więcej wody święconej i diety
Więcej wody święconej i diety 26.10.2020, 00:36
Modlitwa im jakoś nie pomaga.
ZBarlinka
ZBarlinka 25.10.2020, 19:16
Dlaczego nie napiszcie, że był zakażony?
Skond
Skond 25.10.2020, 22:06
Chodzi Ci o kondonawirusa ?
Do z Barlinka
Do z Barlinka 25.10.2020, 19:55
Ciężko chorował.🙁
no tak
no tak 25.10.2020, 21:54
Choroby współistniejące w tym zestawieniu są zabójcze.

Pozostałe