E-administracja w dobie pandemii. Bezpłatny konwent online

  • 27.10.2020, 08:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
E-administracja w dobie pandemii. Bezpłatny konwent online
Zmiany związane z pandemią i ich wpływ na świadczenie e-usług przez urzędy, zarządzanie dokumentami w erze COVID-19, nowe możliwości wykorzystania tymczasowego profilu zaufanego czy nowa skrzynka dla obywatela – m.in. o takich wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem e-administracji w dobie pandemii rozmawiać będą uczestnicy tegorocznego Konwentu Informatyków i Administracji. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w całości online, a udział w nim jest bezpłatny.

Konwenty Informatyków i Administracji organizowane przez Technopark Pomerania odbywają się corocznie w 9 województwach już od 15 lat. W tym roku jednak, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zmienia się formuła konferencji. Konwent odbędzie się online w dwóch terminach:

 

  • 04-05.11.2020 r. (godz. 10.00-16.00) – dla Polski północnej (województwa: lubuskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, mazowieckie, łódzkie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, wielkopolskie);

 

  • 17-18.11.2020 r. (w godz. 10.00-16.00) – dla Polski południowej (województwa: łódzkie, śląskie, podkarpackie, lubelskie, małopolskie, opolskie, dolnośląskie).

 

Wśród prelegentów znajdą się nie tylko samorządowcy, ale również przedstawiciele firm IT. Ich wystąpienia transmitowane będą na żywo z Technoparku Pomerania. Tematyka poruszana podczas konwentu dotyczyć będzie głównie elektronicznego usprawniania pracy administracji i ułatwiania obywatelom załatwiania urzędowych spraw w dobie pandemii.

 

 

- Program wydarzenia przewiduje wystąpienia m.in. na temat planowanych zmian w e-usługach urzędów, nowego katalogu usług i nowego modułu uprawnień na ePUAP, nowych możliwości wykorzystania tymczasowego profilu zaufanego i nowych skrzynek obywateli czy przepisów RODO i kar za ich nieprzestrzeganie – wylicza Mariusz Andryszak z Technoparku Pomerania.

Uczestnicy konwentu będą mogli również odwiedzać wirtualne pokoje ekspertów, w których prezentowane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne dla administracji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego pod linkiem: https://konwent-online.spnt.pl/formularz-rejestracji

Konwenty są wsparciem dla samorządowych informatyków, służą podnoszeniu poziomu ich wiedzy oraz integracji środowiska odpowiedzialnego za rozwój e-administracji.

- Poza organizacją konwentów czy specjalistycznych szkoleń IT dla administracji Technopark Pomerania wspiera również polskie samorządy w realizacji projektów rozwijających ich systemy i sieci informatyczne oraz w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na projekty IT. Wykonujemy także audyty bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych w jednostkach urzędowych – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska z Technoparku Pomerania.

Technopark Pomerania jest także kluczową dla Szczecina i regionu organizacją wspierającą rozwój firm IT. Dzięki nowoczesnej i rozbudowywanej infrastrukturze oraz kompleksowym programom wsparcia są w nim tworzone korzystne warunki dla dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe