Alarm w powiecie. Rekord zakażeń

  • 27.10.2020, 10:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Alarm w powiecie. Rekord zakażeń
Oficjalnie ostatniej doby odnotowano 22 osoby zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród chorych są dziecko, 3 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn i 7 mężczyzn w średnim wieku. W naszym województwie sanepid potwierdził 521 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem W kraju Ministerstwo Zdrowia odnotowało rekordowe 16 300 nowych zakażeń.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 560 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 8464/69 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:

Mężczyzna l. 93 ze Świnoujścia hospitalizowany w SPWSZ w Szczecinie

Kobieta l. 72 z pow. gryfickiego hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie

Mężczyzna l. 51 ze Szczecina hospitalizowany w SPWSZ w Szczecinie

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

pow. białogardzki – 16 osób (2 młode kobiety, 7 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku)
pow. choszczeński – 9 osób (1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety)
pow. drawski – 3 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 2 starsze kobiety)
pow. goleniowski – 19 osób (8 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 6 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. gryficki – 20 osób (2 dzieci, 2 młode kobiety, 5 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 22 osoby (1 dziecko, 3 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 7 mężczyzn w średnim wieku)
pow. kamieński – 16 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 7 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 3 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. kołobrzeski – 34 osoby (2 młode kobiety, 16 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 4 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 61 osób (7 dzieci, 6 młodych kobiet, 16 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 13 mężczyzn w średnim wieku, 9 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 5 osób (4 dzieci, 1 kobieta w średnim wieku)
pow. myśliborski – 3 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 2 mężczyzn w średnim wieku)
pow. policki – 38 osób (3 dzieci, 2 młode kobiety, 19 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 9 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. pyrzycki – 9 osób (1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. sławieński – 6 osób (1 kobieta w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. stargardzki – 19 osób (3 dzieci, 1 młoda kobieta, 4 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 184 osoby (10 dzieci, 24 młode kobiety, 71 kobiet w średnim wieku, 18 starszych kobiet, 9 młodych mężczyzn, 41 mężczyzn w średnim wieku, 11 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 4 osoby (2 młode kobiety, 1 młody mężczyzna, 1 starszy mężczyzna)
pow. świdwiński – 5 osób (3 kobiety w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
m. Świnoujście – 40 osób (1 młoda kobieta, 19 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. wałecki – 8 osób (1 dziecko, 1 kobieta w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku)
RAZEM: 521 osób

Dzisiejszy raport z Ministerstwa Zdrowia mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckim (3529),

małopolskim (1884),

wielkopolskim (1577),

kujawsko-pomorskim (1499),

łódzkim (1421),

śląskim (1298),

dolnośląskim (917),

podkarpackim (742),

pomorskim (643),

zachodniopomorskim (521),

świętokrzyskim (434),

podlaskim (426),

lubelskim (400),

opolskim (385),

lubuskim (323),

warmińsko-mazurskim (301)

Kolejne 132 osoby zmarły z powodu koronawirusa

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niecierpliwa
niecierpliwa 28.10.2020, 09:04
Z niecierpliwością czekam, na dzisiejsze środowe dane...
zmarzluch
zmarzluch 27.10.2020, 23:18
Czyli jak rzad wprowadza lockdown, obostrzenia i inne gowno to trzeba czekac 2 tygodnie na efekt. ale jak opozycja strajkuje to efekt jest nastepnego dnia. Dobre. Juz wiadomo jakie bystrzachy glosuja na pis.
SAURO
SAURO 27.10.2020, 23:17
TO WIĘCEJ JAK W CAŁYCH CHINACH!
piszę z przekąsem
piszę z przekąsem 27.10.2020, 22:32
Jak zwykle odezwali się znawcy tematu, którzy wiedzą lepiej od lekarzy i epidemiologów. Nawet wiecie lepiej od tych co zachorowali, jak się czują, czy mają objawy czy nie. I oczywiście hit ostatnich dni, wszyscy chorzy chodzą na manifestacje. Wszędzie spiski. Co wy robicie na gryfińskim forum? Może powinniście jakieś sympozja prowadzić. Takie mózgi wszystko wiedzące, tylko się tu marnują.
do przekąsa:)
do przekąsa:) 27.10.2020, 23:24
A ty masz coś do powiedzenia? To poza przekąsu użyj mózgu...
3mam kciuki
3mam kciuki 27.10.2020, 22:21
Środa jest kluczowa. Zobaczymy jaka będzie liczba. Oby mniej niż 15 tys. To już będzie sukces
medyk
medyk 27.10.2020, 21:19
Błędne decyzje rządu z początku września. Dzisiaj ujawniono zmianę w kwarantannie - chore dziecko zostaje w domu a rodzice i rodzeństwo chodzi do pracy i szkół!
Niech nie zganiają na żadne demonstracje - msze bardziej roznoszą - bo pomieszczenia zamknięte i wszyscy jednymi drzwiami!

Paranoja - szpital wojewódzki w Radomiu błaga o dwie karetki, bo starymi strach wozić ludzi...
Halo pisowcy co wy na to
Halo pisowcy co wy na to 27.10.2020, 21:05
Pisowcy mieliście rozliczyć Niesiołowskiego za harce z prostytutkami Wojewódzkiego za zabawy erotyczne i innych i nic to jest wasza wiarygodność Tuska też oszuści z Npwogrpdzkiej
ja
ja 27.10.2020, 19:58
żeby nie te pindy co na ulice wyszły to na pewno mniej by było chore baby
...
... 27.10.2020, 21:19
Jak widzisz, chodzą i są zdrowi... dalej uważasz lemingu że to przez nich? czy dalej nie rozumiesz, ze testy PCR nie służą do wykrywania tego konkretnego wirusa? ....
Do  dekla
Do dekla 27.10.2020, 20:58
Ty jesteś chory na umyśle analfabeto
Anakondus
Anakondus 27.10.2020, 19:39
Strajkujących stemplowac i nie przyjmować do leczenia.
Mama
Mama 27.10.2020, 19:18
Pozamykać szkoły i przedszkola póki nie jest za późno !
Magda
Magda 27.10.2020, 21:00
Ciebie baranie zamknąć w psychiatryku
Jolka
Jolka 27.10.2020, 18:08
Teraz rekord pobiją młode kobiety, które łażą po ulicach bo im zapłacili. W Niemczech i innych krajach nie ma aborcji na życzenie i tam nie wychodzą na ulice. Jakby wyszły to dostały by pałami i armatkami wodnymi. Za łagodnie postępuje ten rząd z tymi babami
Tato ratuj
Tato ratuj 27.10.2020, 17:47
Aż strach się teraz ruch.ć i jak tu teraz żyć ojcze Tadeuszu z miasta gdzie królują pierniki no jak tato żyć?
Tak trxymać
Tak trxymać 27.10.2020, 17:36
Patrząc co się dzieje na ulicach aż serce s6 raduje że mamy tak świadomych obywateli
pesymista
pesymista 27.10.2020, 17:26
Patrząc co się dzieje na ulicach nie można być optymistą.
Upa
Upa 27.10.2020, 16:21
Marian z chrobrego ma towar
Knagulec
Knagulec 27.10.2020, 20:30
Ku.....przegumować
sauron
sauron 27.10.2020, 15:36
Zakaz zgromadzeń a wściekłe macice paradują bez umiaru. A P(s)olicja nie reaguje. To jak ma być mniej zakażeń.
toster
toster 27.10.2020, 20:36
I teraz warto by sobie zadaćpytanie dlaczego nie reaguje? może poprostu dlatego że te protesty są rządowi na rękę... będzie na kogo zwalić zakażenia. Rząd jak zwykle dzielnie walczy a złe siły ów rządowi przeszkadzają.
Koniec solidarności społecznej a rząd sobie poradzi
Koniec solidarności społecznej a rząd sobie poradzi 27.10.2020, 15:26
Rząd nadal z uporem zbrodniarza na narodzie polskim stosuje zbyt małą ilość testów na wykrycie koronawirusa. Na podkarpaciu 94% testów jest pozytywnych . To całkowita utrata kontroli nad zarazą i skazanie chorych na śmierć w domach i na ulicach.
ostatnia zmiana - to zbrodnia!!!!
ostatnia zmiana - to zbrodnia!!!! 27.10.2020, 19:59
Rząd zmienił zasady kwarantanny - dziecko potencjalnie chore (po kontakcie) izolowane - rodzice i rodzeństwo NIE!!!
I chodzą do pracy, innych szkół - a jak się okaże że zarazili? Cóż.
A może nie będzie objawów u bezpośredniego otoczenia - pojawi się na przykład u rodziny współpracowników...

Przecież ci rodzice mieszkają razem z dzieckiem! I nawet rząd zrozumiał, że to szkoły były we wrześniu największymi rozsadnikami epidemii (bo dzieci przechodzą z reguły bezobjawowo - natomiast "sieją")...

Więc gdzie tu logika?
łowca szpiegów
łowca szpiegów 27.10.2020, 13:53
Uwaga, chiński troll Sauron wykorzystuje szybko zachodzące zmiany, dopasowując je do swojej narracji.
Knagulec
Knagulec 27.10.2020, 20:30
Je... saurona
manila
manila 27.10.2020, 13:26
Za 5-6 dni będą skutki manifestacji w Gryfinie. To dopiero będzie rekord.
pinokio
pinokio 27.10.2020, 20:01
"wirus w odwrocie, nie ma się czego bać"...
Kudlaty