Tylu zakażonych jeszcze nie było

  • 28.10.2020, 10:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tylu zakażonych jeszcze nie było
W naszym powiecie oficjalnie ostatniej doby mamy 14 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Są to trzy młode kobiety, cztery kobiety w średnim wieku, starsza kobieta, czterech mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch starszych mężczyzn. W kraju jest to już 18 tys. 820 przypadków potwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Zmarła rekordowa liczba osób - 236 osób minionej doby.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 360 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 8824/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:

Kobieta l. 49 z powiatu świdwińskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Połczynie Zdroju

Mężczyzna l. 78 z powiatu drawskiego hospitalizowany w SPWSZ w szczecinie

Kobieta l. 76 ze szczecina hospitalizowana w szpitalu SPWSZ w Szczecinie

Mężczyzna l. 71 z pow. drawskiego hospitalizowany w Szpitalu w Drawsku Pomorskim

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

pow. białogardzki – 2 osoby (2 starsze kobiety)
pow. choszczeński – 11 osób (5 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 3 mężczyzn w średnim wieku)
pow. drawski – 1 osoba (1 starsza kobieta)
pow. goleniowski – 3 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 starszy mężczyzna)
pow. gryficki – 9 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 14 osób (3 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. kamieński – 3 osoby (3 kobiety w średnim wieku)
pow. kołobrzeski – 2 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 1 starsza kobieta)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 82 osoby (4 dzieci, 4 młode kobiety, 39 kobiet w średnim wieku, 9 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 17 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 2 osoby (1 dziecko, 1 młoda kobieta)
pow. myśliborski – 3 osoby (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku)
pow. policki – 36 osób (2 dzieci, 3 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 14 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. pyrzycki – 24 osoby (3 dzieci, 11 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 3 młodych mężczyzn, 4 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. sławieński – 8 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 mężczyzn w średnim wieku)
pow. stargardzki – 26 osób (2 dzieci, 1 młoda kobieta, 8 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 6 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 130 osób (7 dzieci, 13 młodych kobiet, 48 kobiet w średnim wieku, 13 starszych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 25 mężczyzn w średnim wieku, 20 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 2 osoby (1 starsza kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku)
m. Świnoujście – 2 osoby (1 młody mężczyzna, 1 mężczyzna w średnim wieku)
RAZEM: 360 osób

Dzisiejszy raport z Ministerstwa Zdrowia mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

wielkopolskiego (2885),

mazowieckiego (2644),

małopolskiego (2165),

śląskiego (1868),

łódzkiego (1860),

kujawsko-pomorskiego (1215),

dolnośląskiego (1140),

podkarpackiego (1039)

pomorskiego (901),

lubelskiego (700),

świętokrzyskiego (536),

warmińsko-mazurskiego (442),

opolskiego (395),

lubuskiego (380),

zachodniopomorskiego (360),

podlaskiego (290).

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosik
Gosik 29.10.2020, 17:07
Mamy nowy szpital wiec jest gdzie leczyc _ przyda sie ta budowa
karetkarz
karetkarz 28.10.2020, 21:48
W najbliższych dniach będzie jeszcze więcej pracy. Trzeba podziękować protestującym. Wirus zaniosą do domów.
do debila, co się podszywa pod służbę zdrowia...
do debila, co się podszywa pod służbę zdrowia... 28.10.2020, 22:18
To teraz rządowa wymówka? Miesiąc temu - tysiąc trzysta zakażeń! Dzisiaj? I co rząd robił przez ostatnie dwa miesiące? Jak otwierali szkoły było PIĘĆSET zakażeń dziennie...

Poza tym - zamknięte działy gospodarki - i wciąż wzrosty zakażeń?
Czyli "strategia nie przynosi efektów"?

Ale protesty od razu wpłyną na wynik?
kwarantanna
kwarantanna 28.10.2020, 21:32
A wszyscy codziennie wiszą na telefonach i rozmawiają ze swoją rodziną.
Zzz
Zzz 28.10.2020, 19:53
A kto kazał w słabej sytuacji, wyskakiwać z ust. O aborcji, teraz pretensje do kobiet, no proszę , mają milczeć a ustawa przejdzie o to chodzi Amelia?
Amelia
Amelia 28.10.2020, 16:56
Na litość boską... Jest i tak słaba sytuacja a wy tymi protestami zniszczycie cały trud włożony od marca... Darowalibyście bo aż żal. Przez wasze postępowanie to się nie skończy nigdy. ... I nie placzcie że będzie zakaz na święto zmarłych czy boże narodzenie... Bo same sobie na to zapracowały..
ewa
ewa 28.10.2020, 19:50
Amelio, nie masz racji! Trud włożony od marca? Chyba w kupno czegoś, czego nie ma, i olanie zaleceń wirusologów! Jaki trud i kto go włożył? Obecne wyniki nie sa spowodowane marszami, bo to za wcześnie! Pomyśl trochę. Popatrz na ulice, ile osób stosuje się do zaleceń! I maseczka noszona pod nosem nie chroni nikogo!
do debilki, co nie widzi sytuacji w ostatnich tygodniach
do debilki, co nie widzi sytuacji w ostatnich tygodniach 28.10.2020, 16:58
debilko - "trud od marca" debilowatymi decyzjami rząd zmarnował!!!
Po co szkoły otwierał, żeby teraz zamykać?
Czemu we wrześniu zmienił zasady kwarantanny? I ograniczył liczbę testów?
A od tego tygodnia nawet kwarantanna chorego domownika - a inni z tego mieszkania mają chodzić do pracy i do szkół czy przedszkoli!
Uważasz, że to normalne?
KOKO
KOKO 31.10.2020, 20:23
WIDAC ŻE NALEŻYSZ DO PŁACZKÓW
zdroworozsądkowy
zdroworozsądkowy 28.10.2020, 16:54
Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia tego psychicznego również.Jak nie chcecie chronić sie przed covidem, noście maseczki by ochronić siebie i swoich bliskich przed grypą. Proste jak drut kolczasty. Porozmawiamy po epidemii.Ostrożnośc i rozwaga kazdemu jest potrzebna.
rozum
rozum 28.10.2020, 17:00
jaka "grypa" zabija jedną na 20 osób co zachorowało - i to w ciągu miesiąca od zachorowania?
Nowotwory nie mają takich statystyk w ciągu miesiąca....
tak
tak 28.10.2020, 17:05
rozum dobrze prawi
z miasta
z miasta 28.10.2020, 16:53
Wcale mnie to nie dziwi. Zachowanie łudzi - udają że zachowują dystans, noszą maseczki. Ich to nie dotyczy. Wystarczy pospacerować
Aśka
Aśka 28.10.2020, 15:42
Jest tak źle, że w niektórych miejscach trzeba będzie się wkrótce zastanawiać komu odłączyć respirator.
gryfon
gryfon 28.10.2020, 18:46
polowa nosi maseczki ponizej nosa ,bez sensu
"wirus jest w odwrocie, nie ma się czego bać"...
"wirus jest w odwrocie, nie ma się czego bać"... 28.10.2020, 16:43
Tak rząd przygotował. Jeszcze w tym tygodniu zmienił zasady - chory domownik ("z kontaktu") na kwarantannie a rodzina do pracy sklepów i do szkół....
Mietek
Mietek 28.10.2020, 16:04
Pytanie tylko czy prawda jest to co pompują w nas media. Czy rzeczywiście w tych szpitalach tyłu ludzi leży czy większość w domach corone przechodzi...
PPP
PPP 31.10.2020, 20:25
ZAPRASZAM NA ARKOŃSKĄ
gumowiec
gumowiec 28.10.2020, 16:03
Jak to komu odłączyć,opcja jest tylko jedna dla Knagulca i Ajwaja
Knagulec
Knagulec 28.10.2020, 16:51
A tobie zapodać
zszokowany
zszokowany 28.10.2020, 14:38
Szpital polowy na Stadionie Narodowym to sztandarowy przykład walki rządu z pandemią. Musi być imponujący i przykuwać uwagę. Ale problem braku miejsc dla chorych na COVID-19 można było rozwiązać znacznie skuteczniej. I taniej.
W Warszawie na Ursynowie jest już na ukończeniu Szpital Południowy, który mógłby przyjmować pacjentów z COVID-19. Jego doposażenie i przygotowanie dla chorych byłoby nie tylko łatwiejsze niż organizowanie od zera szpitala na Stadionie, ale również tańsze. Problem tylko w tym, że wówczas rządzący musieliby się porozumieć w władzami Warszawy (bo Szpital Południowy jest placówką podległą miastu), a tego obecna władza nie lubi. Jeszcze miałaby za to zapłacić.

Ale to nie jedyne kontrowersyjne działania rządu w kwestii szpitali covidowych. Władza wyraźnie przedkłada show nad współpracę z samorządami, która pozwoliłaby skuteczniej i taniej zapewnić pomoc chorym.

odwrotny
odwrotny 28.10.2020, 13:59
Dzień w dzień rekord?! Słabo!
Fakt
Fakt 28.10.2020, 13:51
Teraz roznosza kobiety na spacerach wieczornych niby protesty
SAURON
SAURON 28.10.2020, 18:22
BORYS BUDKA MOWIL ZE BADANIA JEGO PARTI WSKAZUJA NA BRAK WIRUSA NA JESIEN HEHE
naprawdę fakt?
naprawdę fakt? 28.10.2020, 15:45
No popatrz - a rząd od marca walczy i walczy, Morawiecki nawet mówił o tym, że "wirus w odwrocie i nie ma się czego bać" - to od jednego spaceru w całej Polsce wzrośnie?
UUUU
UUUU 31.10.2020, 20:28
DOSTOSUJ SIĘ A NIE MARUDZISZ JAK STARA PANNA
Poślico Wy.....j
Poślico Wy.....j 28.10.2020, 12:32
A kto ZARAZĘ roznosi ?? Lewaki Kotuliny !!! Mnietek dlaczego niema DEZYNFEKCJI miasta ???
Tywa
Tywa 28.10.2020, 12:31
Dlaczego wśród zmarłych na koronawirusa nie jest uwzględniony ksiądz proboszcz z Trzcińska?
podejrzewam
podejrzewam 28.10.2020, 14:41
Skoro zmarł dziś rano to w zestawieniu będzie jutro.
kpt wagner
kpt wagner 28.10.2020, 13:06
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
kpt wagner
kpt wagner 28.10.2020, 13:06
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
***
*** 28.10.2020, 12:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Bbb
Bbb 28.10.2020, 12:24
No to tylko czekać aż po zlotach wulgarnych aborcjonistów w naszym regionie wzrośnie liczba zarażonych i chorych. Jak będzie problem oddech zlapać, to niektórzy z nich nawet się modlić zaczną. Ale według lewackiej eugenicznej selekcji, ktorą aborcjoniści promują - staną się wówczas słabym i niepotrzebnym ogniwem społeczenstwa. Może spojrzą w lustro.
naprawdę?
naprawdę? 28.10.2020, 15:47
Jak to, przecież Pan Duda mówił, że się wypłaszcza a nawet spada?
A Morawiecki 3 tygodnie temu "strategia przynosi efekty, nie ma potrzeby zamykania szkół"?
I od jednej demonstracji w całej Polsce wzrośnie?
niestety
niestety 28.10.2020, 12:23
Kolejny rekord to kolejne złe wieści.
Knagulec
Knagulec 28.10.2020, 12:07
Czy mega dzbana gumowca doszło w końcu?
Covudek
Covudek 28.10.2020, 16:52
Dojdzie cfela na pewno
medyk
medyk 28.10.2020, 11:46
60,4 tys testów ostatniej doby to mało.
gumowiec
gumowiec 28.10.2020, 16:05
Testów tyle co IQ Knagulca-60,4. ja pierdziu toż to ameba ma wiecej
Patrycja
Patrycja 28.10.2020, 11:30
To i tak według tych danych nasze województwo jakoś ominęło.
ano tak
ano tak 28.10.2020, 11:53
Patrycjo - pytanie ile testów zrobiono w Polsce, w województwie i w powiecie? Nie ciesz się, zbyt wcześnie - jak nie mierzysz temperatury wcale nie oznacza, że nie masz gorączki....
no tak
no tak 28.10.2020, 11:28
A w weeeknd będa skutki protestów.
ano tak
ano tak 28.10.2020, 11:48
Dziwne - jak rząd wprowadza ograniczenia - efekty mamy czekać 2-3 tygodnie. A tu demonstracja - i od razu w skali kraju skoczy?
Pisowska obłuda...
Przecież Morawiecki jeszcze trzy tygodnie temu tłumaczył "strategia przynosi efekty, nie ma potrzeby zamykania szkół" - o gospodarce nie wspominając...
I protestów wtedy nie było - kłamał, czy coś popsuł?

Pozostałe