Dziś też wyszli na ulice

  • 28.10.2020, 18:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziś też wyszli na ulice
Już po raz czwarty manifestowano w Gryfinie. Mieszkańcy przeszli ulicami, trzymając transparenty i wykrzykując antyrządowe hasła. Tak protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Na skrzyżowaniach i rondach policja kieruje ruchem. Sygnalizacja jest wyłączona.

Dzisiejsze zdjęcia otrzymaliśmy od pani Agnieszki.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (129)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sorry
sorry 01.11.2020, 11:22
Sorry taki mamy klimat, , , , sory mamy rząd do obalenia, , Sorry wiemy o co chodzi naprawdę w tych protestach, pamiętamy wasze parszywe gęby. No sorry
??
?? 01.11.2020, 10:53
Skąd bierze się tak duża ilość głupich i chamskich komentatorów ?
Tomek
Tomek 31.10.2020, 14:00
Wiadomo już kto zostanie kierownikiem hali?
gryfindora
gryfindora 30.10.2020, 15:27
Kto w czasach pandemii, gdzie zamykają zakłady pracy każe rodzić bardzo chore dzieci? Kto je utrzyma? Leczenie opłaci, sprzęt kupi? Matka nie pójdzie do pracy bo musi 24h opiekować się dzieckiem. Czy mężczyzna jest w stanie kupić mieszkanie rodzinie? Czy jest w stanie utrzymać taką rodzinę? Od dzieciaka wyśmiewaliście chore dzieci na podwórku a teraz tyle macie do powiedzenia. Jakoś nie widzę samych willi w Gryfinie, chyba jednak nie powodzi się Wam tak dobrze. Gdyby dziewczyna czuła się bezpieczna finansowo to by nie strajkowała. Kiedyś potęgą mężczyzny było upolować pożywienie i zbudować bezpieczny dom. Zmieniła się tylko forma. Teraz trzeba wszystko kupić. Nie nadążyliście za zmieniającym się światem. Dlaczego przez Waszą niezaradność kobieta ma cierpieć? Równouprawnienie nie dotyczy tego przypadku bo musielibyście zachodzić w ciążę zamiast kobiety i karmić piersią, jak widać się nie da... Przykre, godzi w ego, ale kto racjonalnie pomyśli to przyzna racje. Strajk jest potrzebny, lecz nie tak wulgarny:(
oburzony
oburzony 30.10.2020, 15:02
Wulgarna wypowiedź Marty Lempart: - Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji. Chcemy pełni praw człowieka. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypie***lać z religią ze szkół - powiedziała Marta Lempart, , przedstawiając oficjalne postulaty środowiska na swoim profilu na Instagramie. - Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego domagamy się dymisji rządu. Może je spełnić, a potem odejść, jest też taka opcja - zaznaczyła Lempart. W necie jest więcej info o tej tłustej *** z partii Wiosna.
moder
moder 29.10.2020, 22:45
Ile jadu w komentarzach, Jarek spuścił swoje psy ze smyczy żeby narobily tu szumu i zniechęciły protestujących. Obrażacie swoje siostry, córki, kuzynki i znajome.
Ktoś
Ktoś 30.10.2020, 10:27
Jadu w komentarzach?!!!!. A te okrzyki i hasła skandowane przez protestujących, ataki na kościół i na tych co mają inne zdanie to rozumiem miód na twoje serce
sraurońskie wpisy
sraurońskie wpisy 29.10.2020, 22:31
Lubię w sumie poczytać te wpisy wyznawców pislamu.Innym wszystko złe zarzucają a sami plują jadem i debilizmem bez sensu.
Sauron mój ty idolu 😂
Sauron mój ty idolu 😂 29.10.2020, 21:20
Sauron , niespełniony literacko jesteś jakiś.., książkę lepiej napisz , nie tu bałagan robisz.
Dyl
Dyl 30.10.2020, 14:12
nie jakiś, ale jakaś. Sauron dokonał coming outu i ujawnił na razie swoją płeć. Jest kobietą. Co do orientacji seksualnej, nie wiadomo, ale wszystko wskazuje ,że jara się prawiczkami i islamistami.
Tolo.
Tolo. 29.10.2020, 19:54
MOŻE KTOŚ ZORGANIZUJE MARSZ RODZINNY ZA ŻYCIEM ,KATOLICKI ,POKOJOWY ZE ŚPIEWEM NA USTACH,BEZ BLUŻNIERSTW I NIENAWIŚCI DO WSZYSTKIEGO.CHĘTNIE WEZMĘ UDZIA, tylko jak ustąpi ten nie proszony koronawirusWiem że Gryfino jest przesiąknięte byłymi członkami PZPR,oni już dosyć zniszczyli nasz kraj,niech siedzą cicho.
Daniel
Daniel 29.10.2020, 14:29
Jedna z tych prowodyrek ma dziecko w przedszkolu na rogu Wojska polskiego i 9 maja. Chodzi bez maseczki
do podzegacza
do podzegacza 29.10.2020, 22:32
Pisiorscy hejterzy, ile wam płacą za to ujadanie mam nadzieję ze na flaszkę starczy bo czego wam więcej potrzeba, bezmózgowcy.
Chojna
Chojna 29.10.2020, 14:27
w piątek to już tak łatwo nie będzie,,,,,,,,,,,,,
Lubię Twaróg i kobiety
Mętno
Mętno 29.10.2020, 22:33
Bardzo dobrze. Cieszę się że kobiety jedmivza się i pokazują swoje niezadowolenie z ograniczeń, jakie narzucają politycy. Cieszę suectez, że mężczyźni dołączyli do kobiet. Mam nadzieję, że to się przerodzić w manifestację przeciw złamaniu naszego dotychczasowego życia przez pandemię kłamstwa i strachu i że porobimy tych oszustów, którzy kłamać wywracają nasz kraj i nas do góry nogami.
guardian
guardian 29.10.2020, 14:20
Brytyjski dziennik przypomina, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego wprowadza niemal całkowity zakaz aborcji w Polsce. "Jarosław Kaczyński prawdopodobnie pogratulował sobie pomyślnego zakończenia swojego podstępnego planu" - czytamy. Gazeta zwraca uwagę, że cztery lata temu rząd PiS próbował przeforsować podobne prawo ustawą, jednak przestraszył się wtedy czarnych protestów.

"The Guardian" podkreśla, że w Polsce prawo aborcyjne jest bardzo ostre, a sondaże pokazują że Polacy nie chcą już dalszego jego zaostrzania. "Ale z entuzjastycznym błogosławieństwem Kościoła katolickiego, rząd zdecydował uciec się do sztuczek sądowych. Po zrzuceniu sędziów przyjaznych PiS-owi do polskiego Trybunału Konstytucyjnego, posłowie zażądali rewizji prawnej obowiązujących przepisów aborcyjnych. Pod przewodnictwem koleżanki Kaczyńskiego TK orzekł, że aborcja płodów z poważnymi wadami jest niekonstytucyjną formą eugeniki. Spośród 1100 aborcji dopuszczonych w Polsce w ubiegłym roku, 98 proc. zaliczono do tej kategorii" - czytamy w "The Guardian"
sauorn
sauorn 29.10.2020, 15:13
niech sie guardian martwi o swoje podworko gdzie Inzynierowie boomby montuja
Ktoś
Ktoś 29.10.2020, 13:15
Mam nadzieję, że idą tam kobiety honorowe. I jak będą już stare (a będą), i zaczną robić pod siebie, to tak samo gorliwie zażądają eutanazji, żeby nikt nie musiał ich podcierać, jak te chore dzieci o których śmierć tak walczą
qwww
qwww 29.10.2020, 13:00
połowa nie wie o co chodzi, druga to by chciała dzieci zabijać nienarodzone - ale w realu by się posr..ła, widząc płód rozczłonkowany - znaczy usunięty, a i nie płód, bo dla lewaków to tkanka a inni to przeciw kościołowi, ale jak pogrzeb to do księdza pobiegnie
Dyl
Dyl 29.10.2020, 11:38
sauron napisał: Czego ja dożyłam !
< ale jaja, sauron, to jakaś dewotka, katechetka, albo nawet pingwin. ,he,he,he,he
Okoń
Okoń 29.10.2020, 15:09
Dwa ***
sauron
sauron 29.10.2020, 14:19
pingwin to twoj chlopak co z nim sypiasz heheh
Sauron
Sauron 29.10.2020, 12:50
Tak durniu motacie sie stop pedal stwo lgbt jesten agentem to dzialam jak agent hihiihihi
sauron
sauron 29.10.2020, 10:37
Czego ja dożyłam! Nauczycielki stały się równe swoim najgorszym uczniom. A pomyśleć że wszyscy byli oburzeni nałożeniem kosza na śmieci na głowę. Mam nadzieję, że panie potraktują takie fajne akcje w szkole jak dobrą zabawę. No, dzieciaki nie krępujcie się. W szkole można od dziś demolować. Zacznijcie od pokoju nauczycielskiego. To jest oczywiście sarkazm ale niech panie nie zawracają nam głowy uwagami, że ktoś jest niegrzeczny, bo ja odpiszę, że to był taki protest. I nie życzę paniom aby jakiś rodzic odpowiedział dosadniej np. j...ć panią.
sauron
sauron 29.10.2020, 10:35
Taniec samobójców.
sauron
sauron 29.10.2020, 10:34
I taką hołotę , durniów , chuliganów , ;prostytutyki i ich klientów chroni policja > Edukacja szkolna to totalna porażka . I na takie " bydło " idzie 500 + ? Zero kasy na dzieci hołoty ! Policja do zwolnienia . A warszawa nie moze być stolicą Polski przesunąć ją za URAL albo w kosmos .
sauron
sauron 29.10.2020, 10:32
Srutu tutu majtki z drutu.Prowokatorzy protesujących są przestępcami nawołując do podpalenia kościołów,niszcząc mienie, naruszając cielesność osób drugich. Reszta hucpy powinna być rozpędzana oddziałami bojowymi.
sauron ,,,Komunista sparodiował śmierć polskiego patrioty zamordowanego…
sauron ,,,Komunista sparodiował śmierć polskiego patrioty zamordowanego przez komunistów... Żenada! Komuchy chyba naprawdę chcą wojny. Zapomnieli tylko, że są w zdecydowanej mniejszości. 29.10.2020, 10:25
Nosili ulicami kukłę na drzwiach! Wiemy, kto sparodiował śmierć ofiary Grudnia 1970! To działacz Lewicy!Zbyszek Godlewski, o którego śmierci opowiada słynna „Ballada o Janku Wiśniewskim” uważany jest za symbol ofiar Grudnia 1970. Tymczasem protestujący w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet postanowili sparodiować dramatyczną scenę, w której ulicami Gdyni ciało Godlewskiego niesiono na drzwiach. W mediach społecznościowych zawrzało. Dość szybko ustalono, że jedną z osób paradujących po Gdyni z umieszczoną na drzwiach kukłą jest… działacz Lewicy, który ubiegał się nawet o miejsce w Sejmie.

Zbyszek Godlewski został zastrzelony 17 grudnia przez żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Stało się to nieopodal przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia Stocznia, po jego przyjeździe do pracy z Elbląga. W chwili śmierci miał 18 lat. Po tym incydencie protestujący przemaszerowali z jego ciałem niesionym na drzwiach ulicami Gdyni.

Pozostałe