Lekarze, pielęgniarki i położne POZ dostali aneksy

  • 29.10.2020, 09:50
  • dost.
Lekarze, pielęgniarki i położne POZ dostali aneksy Agnieszka Pietraszewska – Macheta, pełniąca obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie.
-W województwie zachodniopomorskim wszystkie umowy na POZ, obejmujące świadczenia lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ, są bezterminowe, nie trzeba ich aneksować – mówi Agnieszka Pietraszewska – Macheta, pełniąca obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie.

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia wysłały do świadczeniodawców POZ aneksy do umów na okres od 1 stycznia do 30 czerwca przyszłego roku. Umowy z większością lekarzy rodzinnych są podpisane bezterminowo — na 6 tysięcy umów, ponad 4 tysiące jest zawartych na czas nieokreślony.

W województwie zachodniopomorskim wszystkie umowy na POZ, obejmujące świadczenia lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ, są bezterminowe, nie trzeba ich aneksować – mówi Agnieszka Pietraszewska – Macheta, pełniąca obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie.

- Dzięki wieloletniej współpracy z Zachodniopomorskim Kolegium Lekarzy Rodzinnych udaje się zapewnić pacjentom opiekę w prawie 400 przychodniach w całym województwie. Bezterminowe umowy pozwalają skupić całą uwagę na jak najsprawniejszej organizacji udzielania świadczeń. Nasze podmioty potrafią się dostosować do zmieniających się warunków, potrzeb i oczekiwań pacjentów, nawet w tak trudnych dla wszystkich czasach, jak obecne.

Nie zmieniają się warunki organizacji i finansowania świadczeń określonych w aktualnym zarządzeniu Prezesa Funduszu i stanowiącym integralną część obecnych kontraktów.
Od 2015 roku finansowanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce wzrosło o prawie 5 mld. zł. Na przyszły rok planuje się wzrost o kolejne 300 mln zł. Regularnie podnoszono wysokość ryczałtowej stawki kapitacyjnej i wprowadzano dodatkowe mechanizmy podnoszące finansowanie praktyk. W bieżącym roku, z powodu epidemii znacząco zmniejszyła się liczba realizowanych porad, a to zmniejszyło dostępność do świadczeń POZ. Nie wpłynęło to jednak na obniżenie wynagrodzenia świadczeniodawców, co więcej, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej otrzymali i otrzymują dodatkowe środki na udzielanie świadczeń związanych z wykrywaniem i leczeniem COVID-19 oraz pokrycie zwiększonych kosztów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym praktyk.

W pierwotnym planie finansowym na 2020 rok na świadczenia POZ w naszym województwie ZOW NFZ otrzymał 537,6 mln złotych (537 605 000 zł), na rok 2021 jest 560 mln zł (559 968 000 zł).
- Zapewnienie bezpieczeństwa w dostępie do świadczeń, szczególnie w okresie trwającej epidemii COVID-19, jest priorytetowym zadaniem Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla dyrektor ZOW NFZ.

Małgorzata Koszur

Rzecznik Prasowy

Zachodniopomorski OW NFZ Szczecin

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

POZDRAWIAM
POZDRAWIAM 29.10.2020, 22:13
https://youtu.be/JZpxaiNV_sM HA A AH WYBIEG FAJNY HA AHA H
POZDRAWIA TUMAN Z  BARTKOWA
POZDRAWIA TUMAN Z BARTKOWA 29.10.2020, 22:03
PANI PROKURATOR HA AH AH https://youtu.be/Adgx9wt63NY HA AH AH UŻYWAM KABAŁY NUMEROLOGII I TYCH INNYCH PIERDÓŁ JAK REBE MOŻE LEPIEJ HA HA AH
Gryfinianka
Gryfinianka 29.10.2020, 22:01
Zwracam się do NFZ , dlaczego przychodnie są pozamykane? a lekarze boją się przyjmować pacjentów. W tym przypadku zadaje pytanie dlaczego nasze składki są pobierane z ZUS-u?
Daniel
Daniel 29.10.2020, 21:56
Nie przedłużać umowy z przychodnią na górnym tarasie, lekarze i pielęgniarki tam pracujące jak tchórze siedzieli jak w bunkrze odizolowani od pacjentów.
gryfiniak
gryfiniak 31.10.2020, 00:37
chyba tak jest w kazdej przychodni a jeszcze narzekają ze nie maja dodatku covidowego , wstydzili by się
AJWAJ  AALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ AALELUJA I DO PRZODU 29.10.2020, 21:50
CO NIE ZMIENIA FAKTU ZE DACH PŁONIE HA AH https://youtu.be/Adgx9wt63NY MAMY MAŁO CZASU AH AH AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.10.2020, 21:36
 PANI PROKURATOR Z GRYFINA TO BYM SIE OSWIADCZYŁ HA AH AH NIE SPOTKAŁEM TAK INTELIGENTNEJ KOBIETY JAK ZYJĘ W TYM SYFIE PONAD 40 LAT A MIAŁEM NAWET Z SEDZINAMI DO CZYNIENIA HA AHA H PS POZDAWIA DEBILEK Z BARTKOWA H HA AH AH PS NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIE SWIECI HA AH AH
kitel
kitel 29.10.2020, 11:04
Ale mi łaska!
.ebani
.ebani 29.10.2020, 10:55
Te same płace aż do emerytury. Tak wynika z aneksu. I nie wypowiesz. A podwyżki dla personelu przy covidovcach, obiecane już przez bankstera Matołusza sejm uwalił. Jest za to nowy rekord, brak łóżek, tlenu i respiratorow.

Pozostałe