Pilnują kościoła po wezwaniu wicepremiera

  • 29.10.2020, 23:23
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pilnują kościoła po wezwaniu wicepremiera
Przed dzisiejszą wieczorną mszą świętą przed drzwiami kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie stanęli mężczyźni. Pilnowali wejścia. Przedstawili się jako Klub Konfederacji. Byli to młodzi ludzie, ale był też członek Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedzieli na wezwanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego? Okazuje się, że niektórzy podjęli inicjatywę już przed wystąpieniem szefa PiS i odcinają się od politycznego wezwania.

Wicepremier Jarosław Kaczyński wypowiedział się w kontekście protestów przeciwko nowemu prawu dotyczącemu aborcji.

–W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo – powiedział Jarosław Kaczyński.

W Gryfinie nie było protestów w kościołach, ale straż powołano.

Aktualizacja:

-To jest oddolna inicjatywa. Pierwszy raz staliśmy już w sobotę, więc nie mamy związku z wezwaniem pana Kaczyńskiego. Większość młodzieży stojącej przed kościołem na zmianę jest z Konfederacji choć są też członkowie PiS, czy nawet człowiek z Młodziezy Wszechpolskiej - mówi Piotr Koliński. -Jesteśmy z różnych opcji. Ja akurat jestem bezpartyjny. Stoimy po to, aby bronićnić kościół przed zdewastowaniem, jak miało to miejsce miejsce w innych miastach - dodaje konfederat.

-Stoimy  aby obronić przed profanacją kościoła, jak to miało miejsce w innych świątyniach w Polsce. Po internecie krążyły informacje, że w Gryfinie dojdzie do wtargnięcia i pomazania drzwi. Stoimy od poniedziałku, czyli jeszcze przed wystąpieniem wicepremiera - mówi Bartosz z Konfederacji. Wśród pilnujących przed kościołem są ludzie z różnych środowisk. - dodaje.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (151)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja bismilah i do przodu
ajwaj aleluja bismilah i do przodu 01.11.2020, 18:58
pilnuja bo moze muslimy z niemiec wpadna z maczetami ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 01.11.2020, 14:30
brońmy krzyża od żoliborza po giewont ah ah ah a gwiazdy dawida od gdańska po jeruzalem ah ha ah
kot
kot 01.11.2020, 12:30
Piszę do tych co piszą obelżywe słowa o kobietach kim wy jesteście macie matki które was urodziły na pewno każda z nich jak by wiedziała że takie bez wartościowe gówno urodzi na pewno by je wyskrobała.
przecież w Gryfinie nikt nie zniszczyłby świątyni
przecież w Gryfinie nikt nie zniszczyłby świątyni 31.10.2020, 14:46
Ciekawe jak często Ci stojący przed drzwiami Kościoła faktycznie przekraczają jego progi. Pewnie tylko "od święta".
zdzich
zdzich 31.10.2020, 14:30
Szacun chłopaki! Nie wpuszczać lewaków i nie zrażać się tym co pisze 90 % hejterów na tym portalu!!! To nieudacznicy co tylko klepać ozorem potrafią, a do kościoła biegną jak pogrzeb lub jakiś sakrament!!! A tak kleru nie lubią - obłudnicy!!!
ja
ja 31.10.2020, 18:37
zdzich .kto chce atakować kościół?zlasował wam balbina mózg dokładnie.
M.
M. 31.10.2020, 09:02
Chłopcy nigdy dziewczyny nie mieli.
Wyp*******ć!
Wyp*******ć! 30.10.2020, 23:28
Ale zryte berety :-) Skąd oni biorą takich oszołomów? To jakiej odpady ewolucji
Wolf
Wolf 30.10.2020, 22:13
Czy Ci chłopcy są za biciem kobiet? Damscy bokserzy? Współczuję ich obecnym lub przyszłym partnerkom.
AGA
AGA 31.10.2020, 20:16
MAŁO KAPUJESZ
Maciuś ?
Maciuś ? 30.10.2020, 21:49
Kamilek wojownik hahahaha jakie gogle
Zdemaskowany
Zdemaskowany 30.10.2020, 20:50
Faszysta BoSSakowy Sauron tj bez partyjny Piotr Koliński....
Pisze po**bne wiersze tutaj!
Pozdro!
TekkV
ZGR
ZGR 30.10.2020, 19:49
Biedne dzieciaki nie wzięły bucików na przebranie
Bau
Bau 30.10.2020, 17:49
Tych na zdjeciu nosem bym wciagnol tacy z nich ochraniarze hehe
Żenada
Żenada 30.10.2020, 17:23
Ośmieszacie się ... pewnie żaden z tych chłopczyków nie był w wojsku ale styl musi być... i co zaatakujcie kobiety które nie zgadzają się przezywać 9- miesięcznej ciąży wiedząc ze dziecko urodzi się bez mózgu bądź z innymi chorobami które pozbawia dziecko życia ? 8/10 mężczyzn odchodzi od kobiet jak rodzi się chore dziecko mogę się założyć ze wy do takich należycie ! Stoicie ubrani w moro bronicie kościołów ? A zdajecie sobie sprawę ze może kiedyś was spotka sytuacja w której wasze kobiety na początku ciąży dowiedzą się ze dziecko będzie bez nóżek raczek i co???
Bartuś s Kunfederacji
Bartuś s Kunfederacji 30.10.2020, 23:30
Każda kobieta musi urodzić choćby najbardziej upośledzone dziecko bo to przecież nasz przyszły elektorat
armanda
armanda 30.10.2020, 15:17
Ja bym chciala zobaczyc tych rycerzy co to tak chetnie krytykuja, czy byliby gotowi wychowywac ciezko chore dziecko...Wielu panow porzuca nawet piekne, zdrowe dzieci, ale w gebie mocni!
prawdziwa nadzieja
prawdziwa nadzieja 30.10.2020, 15:16
Młodzi ludzie, to nie tylko zadymiarze na protestach, ale także młodzi wolontariusze pomagający starszym ludziom w dobie pandemii. Brawo młodzi z empatią, pomagający seniorom. Jesteście nadzieją dla Polski
PozdrowieniaZNiemiec
PozdrowieniaZNiemiec 30.10.2020, 13:55
Rozumiem wybuchy agresji ale nie oszukujmy się Gryfino jest małe tu się każdy zna wiec nie sadze ze ktoś dopuściłby się niszczenia naszego kościoła wiec szanujmy się a na temat rzekomych obrońców kościoła się nie wypowiem pozostawię tylko jedno duże XD
ZGR
ZGR 30.10.2020, 13:34
Czekiści PiSu
Pawel
Pawel 30.10.2020, 12:53
Jest kilka grup pilnujacych. Ta pod kościołem to Max 20 osób (młodzi i osoby w starszym wieku ). Dwie kolejne razem max 15 osob kręcą się w pobliżu samego nilegalnego zgromadzenia. Jest jeszcze grupa złożona z ludzi z WOT ale oni mają dojechać tam gdzie będzie potrzeba na terenie powiatu i Szczecina w razie gdyby ktoś postanowił palić samochody i rozbijać szyby w sklepach
jprd
jprd 30.10.2020, 13:18
Paweł ale z was narwani harcerzyki
Gość
Gość 30.10.2020, 12:52
Wszyscy ważniejsi hitlerowscy zbrodniarze , przy wielkiej pomocy kleru i papieża ,pouciekali z Niemiec faszystowskich , do Ameryki Południowej, sojusz kleru z faszyzmem powraca i to w Polsce, kraju najbardziej pokrzywdzonym w czasie II wojny światowej, potomkowie bezmózgowców, sprzedawczyków i oszołomów , każących kobietom rodzić potwory, dzisiaj stają w obronie pedofili, złodziei, gwałcicieli obłudników , jeszcze dosięgnie was sprawiedliwość dziejowa, wszystkich po kolei!!!!!
xxl
xxl 30.10.2020, 22:09
obroncy pedofiów w sutannach ,a ten stary co tam robi na fotel bujany niech spier..a bo jeszcze mu ktoś m*** 
tak
tak 30.10.2020, 14:29
Ciebie dosięgnie,ale co innego- to już pewne.
no no
no no 30.10.2020, 13:19
Grubo gościu.
Damian
Damian 30.10.2020, 12:38
Dobrze że tam stoją bo były próby wejścia na trwające mszę w celu jej zakłócenia. Stoją też tam w trakcie różańca bo agresywne osoby z tej pseudo manifestacji potrafią być agresywne i stoją tam dla ochrony. Czemu nie stoją pod budynkiem gdzie kiedyś było biuro PiS bo już tego biura tam nie ma od blisko 2 lat wiec tylko zakłócacie spokój osoba mieszkającym w pobliżu.

Pozostałe