Fala oburzenia po decyzji rządu. "Wojna z kobietami to za mało?!"

  • 30.10.2020, 22:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Fala oburzenia po decyzji rządu. "Wojna z kobietami to za mało?!"
-Jak można było ogłosić w piątek po południu decyzję, że od soboty cmentarze zostaną zamknięte?! Jak można ludziom uniemożliwić odwiedzenie grobów swoich najbliższych 1 listopada?! Wiele osób wyjechało w piątek w podróż aby w sobotę uporządkować mogiły i zapalić znicz na cmentarzu na drugim końcu Polski. I co teraz mają zrobić? – pytają nasi rozmówcy oburzeni decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, ogłoszoną zaledwie na 9 godzin przed zamknięciem nekropolii w całym kraju.

Cmentarze pozostaną zamknięte od 31 października do 2 listopada 2020 r. – nieoczekiwanie ogłosił premier.

Ta decyzja mocno zaskoczyła także handlujących kwiatami przy cmentarzach.

-Co teraz mamy zrobić my - handlarze i ogrodnicy chryzantem?! Wojna z kobietami to za mało temu rządowi?! To teraz rozumiem, że trzeba do nich dołączyć! – stwierdza pan Tomasz.

Na cmentarzach tłumy. Drogi dojazdowe zablokowane. Każdy chce zdążyć przed zamknięciem bram nekropolii odwiedzić groby najbliższych, zapalić znicze, przynieść świeże kwiaty.

Jednak słychać i takie opinie, jak pani Aldony.

-Właśnie wróciliśmy. Pada deszcz, ale mnóstwo ludzi jest na cmentarzu. Od zniczy i lampek aż widno. Raz w roku jest ten wyjątkowy dzień, kiedy jesteśmy z tymi, którzy odeszli i nie ma takiej siły, która nam tego zabroni – mówi nam mieszkanka Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (115)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaja
Kaja 02.11.2020, 16:07
I bardzo dobrze że zamknięte cmentarze. Wystarczy szerzenie koronawirusa przez te pozal się boże niby kobiety. Poznają chłopaka i już idą mieszkać do domu jego rodziców mieszkać. Nawet okradają dom ,, gościnny,, jak było u mojej koleżanki. Żadnej godności nie mają. Więc nie mówcie że to kobiety. Nie mieszczą się w żadnym przezwisku, chyba k.....
polityka
polityka 01.11.2020, 13:24
W sytuacji, w której Trybunał Konstytucyjny praktycznie zakazał aborcji, a środowiska kobiece i antyrządowe postanowiły wyjść na ulicę, głos zabrał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wygłosił specyficzne orędzie, w którym protestujących nazwał przestępcami, zachęcał do obrony Kościołów, a to, co się dzieje nazwał zagrożeniem dla Polski, dając mocny sygnał, że obóz władzy się nie cofnie. To wywołało szok u wielu polityków PiS, a niektórzy są wręcz przerażeni obranym kierunkiem.
Sauron
Sauron 01.11.2020, 11:10
Jestem ludzkim śmieciem, obrzydliwym trollem i największym moim życiowym osiągnięciem jest to że piszę komentarze na igryfino. Umrę samotnie i moje ciało zgnije na śmietniku.
myślący
myślący 01.11.2020, 10:58
Przecież to nie chodzi, o te 365 dni w roku, jak ktoś pisze w komentarzu, że można chodzić na groby bliskich. Chodzi tu o łamanie kręgosłupów ludziom. Celowo zabrania się robić Polakom tego co dla nich najistotniejsze, pamięć o przodkach, tradycja, silne związki rodzinne. Święta wielkanocne, zakaz święcenia pokarmów. Wszystkich świętych zakaz wejścia na cmentarz. Już w mediach wróble ćwierkają że, na Boże Narodzenie znów będzie coś wykombinowane. Ludzie nie dajcie się ogłupić. Wariatki co wieczór latają po ulicach miasta i ich nikt nie zamyka i wirus nie groźny. Te wszystkie nakazy to są celowe uderzenia jeszcze w tę w miarę zdrową część społeczeństwa. Społeczeństwa cierpliwego, myślącego. Ogólno światowy plan, wkurzyć wszystkich, wprowadzić chaos i dokończyć zaplanowaną na skalę światową operację. Nie na darmo w Gdańsku na krzyżu wypisano" zabić księdza". Czyżby nadchodziły najczarniejsze czasy w Polsce?
Sauron
Sauron 01.11.2020, 11:10
Jestem ludzkim śmieciem, obrzydliwym trollem i największym moim życiowym osiągnięciem jest to że piszę komentarze na igryfino. Umrę samotnie i moje ciało zgnije na śmietniku.
R
R 01.11.2020, 10:56
O zmarłych pamiętać trzeba przez cały rok, nic się nie stanie jak znicz zapali się później ważniejsza jest modlitwa. Były komunikaty aby zatroszczyć się o groby wcześniej kto myśli nie było to dla niego zaskoczenie.
wqrw
wqrw 01.11.2020, 11:04
ty skrw... pisowski wyp... z takimi radami! Morawiecki kawał skrw.. zamknął cmentarze i ogłosił to na kilka godzin przed północą!
Więc spier... razem ze swoimi mocodawcami!
Roman
Roman 01.11.2020, 09:48
Zwyczajnie zabrakło służb do ogólnopojętej akcji Znicz( .kierowania ruchem przy cmentarzach itp.)
Duża ilość protestujących zmusiła Morawieckiego do takiej decyzji...

W PiS panuje chaos to ewidentnie widać po podejmowanych "elektrycznych, decyzjach premiera.
Prezes odpłynał i to bardzo mocno i wielu ma już dość. Rozłam w pis jest bardzo bliski.
Ale nie cieszcie się tak bo za 3lata wystsrtują w wyborach bez Jarka i znowu wygrają.
Niestety na te chwilę opozycja to kompletne dno i nie istnieje a Jarek rozgrywa ich jak malutkie dzieci.
Twory typu Trzaskowski , Szczerba ,Nitras oraz nieszczęsny Budka poza naprawdę tylko darciem gemby w TV i internecie nic kompletnie nie wnoszą.
To bardzo mocno widać teraz gdy ludzie zaczynają się buntować opozycja powinna przejąć pałeczkę i zaczać atakować.
Ale ZNOWU niestety jedyne na co sie odwarzyli to COO?? " j***PiS i W***" lub tekst "TO JEST WOJNA" wykrzykiwany przez 14 dzieci które nie mają pojecia co to znaczy.

Sorry ale czymś takim rządu nie zmienimy
Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę i dlatego

Pozdrawiam.


do Roman
do Roman 01.11.2020, 10:57
W panice podejmuje się głupie decyzje.
wyliczanka
wyliczanka 31.10.2020, 23:57
Decyzję o zamknięciu Cmentarzy podjął Premier Morawiecki. Może i słusznie zrobił, ale.. nie w taki sposób i nie w takim czasie.

Reporterzy wielokrotnie dopytywali Premiera i Ministra Zdrowia "co z 1 Listopada, czy Cmentarze będą zamknięte czy nie". Byli oni zwodzeni (a za ich pośrednictwem my), że decyzja będzie podjęta w poniedziałek, wtorek. Minął poniedziałek, minął wtorek - cisza, a tu sru, w piątek Premier ogłosił, że za kilka godzin na 3 dni Cmentarze będą zamknięte. To jest niepoważne traktowanie Polaków. Ludzie "na wariata" w piątkowy wieczór, prosto po pracy, odwiedzali Groby Bliskich, a przy tym byli po prostu W K U R W I E N I i nie owijali tego w bawełnę.
Gdyby WŁADZA z szacunkiem nas traktowała, to by nie zwodziła, a uprzedzała, że jak zachorowalność będzie wzrastała, to Cmentarze mogą być zamknięte 1 Listopada. Wtedy każdy by sobie rozplanował, a nie został na lodzie.

Polacy są wspaniałym Narodem, potrafią się zjednoczyć w trudnych sytuacjach i przeciwstawić tym, którzy myślą, że mają władzę absolutną.
racja
racja 01.11.2020, 09:00
Tak, gdyby na cmentarzu ktoś w piątek w Gryfinie rozpoznałby jakiegoś pisowca z Warszawy, to chyba byłby lincz. Takiego wqrwu to jeszcze chyba nie było!
To było niezależne od poglądów na wiele innych spraw zjednoczenie - przeciw pogardzie, przeciw dyletanctwu i przeciw zbrodniczym zachowaniom, które doprowadziły do 22 tysięcy dziennie - a we wrześniu było 500 dziennie....
tolek
tolek 31.10.2020, 19:16
Uwaga! Ważny apel! Jak jutro będziecie skakać przez płot na cmentarz, to pamiętajcie: od godz. 10 do 12 skaczą tylko seniorzy! ;)
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy?
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy? 31.10.2020, 19:12
decyzja Morawieckiego pokazuje, że ten gościu może i potrafi przekładać pieniądze na kupkach - natomiast do zarządzania ludźmi, w dodatku kryzysowego zupełnie się nie nadaje!

Decyzja o zamknięciu szkół o miesiąc spóźniona (w ogóle 1 września nie powinni byli uczniowie wracać - a na pewno nie wszyscy od razu).
Żadnej refleksji od września na lawinowo rosnące zachorowania - żadnej analizy, że decyzje o wypuszczaniu "bezobjawowych" bez testów to rozrzucanie bomb z opóźnionym zapłonem.
A ta decyzja ogłoszona w piątek - bez żadnego przygotowania, uprzedzenia - to już dyletanctwo zupełne.

Cmentarze zakażają - kościoły nie zakażają?

No i najpierw ogłasza się zamknięcie a potem dopiero ktoś wpada w popłoch- przecież to nie tylko ludzie idący na groby ale potężne straty finansowe wielu ludzi - przecież i producentów i sprzedawców zniczy, kwiatów, stroików, wiązanek - olbrzymia strata finansowa.

Mądry zarządzający sytuacją kryzysową podałby kompleksową informację.
Morawiecki skończył konferencję, a po kilku godzinach coś "ćwierknął" o pomocy. Dzisiaj coś znowu. Ale co, ile jak, gdzie, dla kogo (na przykład czy skupować będą tylko od producentów kwiatów, czy od handlowców - pośredników)...
***** ***
***** *** 31.10.2020, 20:27
Wazne ze pisowcom w kieszeni sie zgadza.
dopisek
dopisek 31.10.2020, 19:28
o stratach samorządów i firm też nie zapominajmy. Od postawionych tojtojek, dodatkowego oświetlenia, przez rozpisane dyżury firm sprzątających, dojazdu do cmentarzy, zmienionej sieci komunikacyjnej, dodatkowych parkingów itp itd....
KOLBA
KOLBA 31.10.2020, 14:49
Kim jest Knagulec czy ktos wie,daje za info dwie dychy i kilo parówek z biedry
Pinokio
Pinokio 31.10.2020, 15:15
Dokładam flaszkę
do kolby
do kolby 31.10.2020, 15:06
Spotkałem gościa który mówił że jest od Nikitińskiego.
Olewają
Olewają 31.10.2020, 14:15
Ludzie wchodzą i olewają te zakazy ciekłym moczem
Knagulec
Knagulec 31.10.2020, 18:18
Kilku fiknie to sie nauczą
Kostucha
Kostucha 31.10.2020, 15:27
Beda zdychać
do zdechłej...
do zdechłej... 31.10.2020, 19:30
a jak pójdą do kościoła to nie? A jak pójdą 3 listopada, to nie?
gryfinianka
gryfinianka 31.10.2020, 14:04
I jak tam,można się przebić ukradkiem na cmentarz czy czekamy do zmroku?
Mały Cowidek
Mały Cowidek 31.10.2020, 14:33
Gryfinianko !Można o każdej porze , ja na cmentarzu już jestem , a najbardziej w tym miejscu lubię żywych, do zobaczenia ups przepraszam chciałem powiedzieć ,,do wciągnięcia,,
ale...
ale... 31.10.2020, 16:42
ale 3 listopada zgodnie z deklaracją pana Morawieckiego covidku sobie pójdziesz z cmentarza?
Bo pan Morawiecki mówił, że szkodzisz na cmentarzu tylko do poniedziałku....
Do ale...mały Covidek
Do ale...mały Covidek 01.11.2020, 00:07
3 listopada to już nie będzie tylu ludzi ,prawie wcale... i mały Covidek będzie bardzo niepocieszony i smutny 😥 , wszystko przez tego dużego Mateuszka, ale jak będą jeszcze protesty i marsze to nadrobię straty 😄 obiecuję !!!
ty sk.. zarazo morawiecka!!!
ty sk.. zarazo morawiecka!!! 01.11.2020, 08:56
ty, mały covidu to dzięki temu kłamcy masz 21 tysięcy dziennie zachorowań i rekord za rekordem. Bo na początku września było 500 chorych i 20 zgonów. DZIENNIE!
A te cmentarze zamknięte na kilka godzin przed było to zwykłe skurw...
I ŻADNEJ EPIDEMICZNEJ KORZYŚCI - BO LUDZIE LECIELI W PIĄTEK W NOCY NA ZŁAMANIE KARKU - ILE BYŁO WYPADKÓW, KTO LATAJĄC PO CMENTARZU MIAŁ CZAS PAMIĘTAĆ O DYSTANSIE?
Polak
Polak 31.10.2020, 13:49
No widać inteligencję ludzi.Przecież już z dwa tygodnie wcześniej można było wyciągnąć wniosek o zamknięciu cmentarzy.Na kogo teraz zagonić wzrost zakażeń.
Knagulec
Knagulec 31.10.2020, 14:30
Idz idz guma czeka bedzie grzbiet fioletowy jak za dawnych czasów gumowałem
różnica jednak
różnica jednak 31.10.2020, 14:00
Polak, le 2 tygodnie temu nie było tyle zachorowań.
Polak
Polak 31.10.2020, 19:02
Kto obserwował sytuację to mógł przewidzieć.
do Polaka
do Polaka 31.10.2020, 19:15
szkoda, że Morawiecki mimo posiadania całych sztabów obserwatorów nie zauważył wcześniej, że liczba zachorowań rośnie....
Maja
Maja 31.10.2020, 13:15
Kto mi zwróci za chryzantemy , ja pytam kto teraz moim dzieciom da chleb .Nie sprzedam nawet połowy tych kwiatów a to oznacza bankructwo . Można było się przygotować do tego ale tak nagle zmiana decyzji w imię pandemii to zwykłe zbójnictwo . Jest wielu takich jak ja i nic w zamian nie dostaniemy jak inni dostali tarczę ochronną . WSTYD I HAŃBA PANIE MORAWIECKI .
Olek
Olek 02.11.2020, 16:13
Ej trolu, spływają do szamba.
Ale mnie wkur ten tępy lud
Ale mnie wkur ten tępy lud 31.10.2020, 18:43
Idź i sama poukładaj na grobach , zapłatę odbierzesz u twojego plebana. Lepiej mieć żywe dzieci baranico
Alojz
Alojz 31.10.2020, 15:23
Morawiecki powiedział że agencje :
ARiMR oraz KOWR wykupią chryzantemy.
Bez nerwów jeszcze zrobicie interes życia, bo zawsze wam tych kwiatów zostawalo.
trzy razy obiecane to PRAWIE raz dane....
trzy razy obiecane to PRAWIE raz dane.... 31.10.2020, 16:43
Morawiecki 3 tygodnie temu mówił "strategia przynosi efekty, nie ma potrzeby zamykania szkół"... 3 dni później zmienił zdanie...
Uwierzyłeś?
***** ***
***** *** 31.10.2020, 13:54
Wspolczuje. Z drugiej strony, wielu dzisiaj poszkodowanych glosowalo na krasnala i jego poplecznikow, oby udalo im sie wyciagnac wnioski na przyszlosc
gumowiec
gumowiec 31.10.2020, 13:47
Rozdaj darmo moze ktos rzuci na kość
Pinokio prawdę Ci powie
Pinokio prawdę Ci powie 31.10.2020, 13:05
No ale jak to tak to? przecież od lutego jesteśmy świetnie przygotowani a cały świat zazdrości nam sukcesów w walce z wirusem https://www.rynekzdrowia.pl/Se…
no tak
no tak 31.10.2020, 13:18
Wyszło SZYDŁO z wora czyli kłamstwa Mateuszka Pinokia.
żałosne
żałosne 31.10.2020, 12:51
Można było wpuszczać ludzi na cmentarze zgodnie z wytycznymi na metr kwadratowy a policja powinna tego dopilnować a nie zamykać cmentarze . Jak tak można doprowadzać ludzi do ruiny z tymi kwiatami .Ludzie otwórzcie oczy , poco tak rujnować kraj .
Kolka
Kolka 02.11.2020, 16:15
Idiota jesteś. Że też matka cię.....
Rymsza
Rymsza 31.10.2020, 14:03
żałosne to jest to, że przy każdym grobie chciałeś postawć policjanta.
Zofia.
Zofia. 31.10.2020, 12:47
Za zamknięcie cmentarzy proszę podziękować spacerującym kobietom, siewcom koronawirusa.Co to za kobiety które nawołują do wojny domowej.One nie wiedzą co to wojna!
do pisowskiej szmaty
do pisowskiej szmaty 31.10.2020, 13:14
ty pisowska szmato - Morawiecki o stołki się bił z Ziobrą cały wrzesien - co zrobił? 1 września 500, 30 września 1500 a dziś?
Podłe sk... myślały, że przepchną kolanem ustawę bo nikt nie wyjdzie?
Knagulec
Knagulec 31.10.2020, 13:48
Ty uwazaj na słowa guma czeka
Knagulec
Knagulec 31.10.2020, 11:47
Jak wam się powodzi kupcy golopupcy
 sliwka
sliwka 31.10.2020, 13:13
Dobrze, dzisiaj szczawiowa i mirabelki.
Knagulec
Knagulec 31.10.2020, 12:51
Podszywasz sie pod Pana Knagulca łajzo jedna
Gryf
Gryf 31.10.2020, 11:46
A ja dzisiaj idę na cmentarz służbowo.
Zalecenia kaczorka
grabarz
grabarz 31.10.2020, 13:59
A co? Masz pogrzeb?
co mi zrobisz jak mnie złapiesz
co mi zrobisz jak mnie złapiesz 31.10.2020, 11:44
Coś mi się zdaje, że ludzie rozetną łańcuchy lub rozwalą zamki i tak wejdą na cmentarze.
I Co władza zrobi?
Nie ma tylu służb by sobie poradzić z tłumem.

Pozostałe