Akcja z odzyskanymi kwiatami cmentarnymi. Chryzantemowy dywan przed Bramą Bańską

  • 31.10.2020, 14:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Akcja z odzyskanymi kwiatami cmentarnymi. Chryzantemowy dywan przed Bramą Bańską
Na zaniedbanym skwerze koło Bramy Bańskiej posadzono kwiaty, które w normalnych warunkach zdobiłyby cmentarz. To akcja społeczna gryfinian.

Na profilu Facebooka pani Weroniki pojawiła się dziś informacja: Jako mieszkańcy Gryfina chcemy pomóc naszym okolicznym ogrodnikom. Mamy okazję zintegrować się i zrobić cos razem!!! Każda chętna osoba do pomocy się przyda.

Przychodzimy na dywan kwiatowy (skwer przy straży pożarnej przy byłej zatoczce autobusowej) o godz. 12. Chryzantemy kupujemy we własnym zakresie i przychodzimy z kwiatami.

A efekty dzisiejszej akcji w fotogalerii.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ex
ex 03.11.2020, 00:11
Ja proponuje nie dawac takim wyzyskiwaczom tylko biednym ludziom, co przez epidemie nie mają na mieszkanie i jedzenie, a co z emerytami ktorych zamkną w mieszkaniach? kto kupi im cos za 1000 zl miesiecznie
Jolka
Jolka 02.11.2020, 10:37
Akcja społeczna to sadzenie kwiatów. Kwiaty wykupił burmistrz Sawaryn . Dziękuję . A blokady powinno zdjąć starostwo, to ono nakazało blokady i wzięło pieniądze za place od handlarzy chryzantem.
kwiaty
kwiaty 02.11.2020, 11:58
Prosze nie kłamać! Byłam i sadziłam swoje kwiaty za które mi nikt nie zapłacił.
Złe miejsce
Złe miejsce 01.11.2020, 22:13
To miasto to syf, kiła i mogiła, zaklady pracy zamykają, co drugi lokal na sprzedaż/wynajem, została bida albo sypialnia Szczecina. Zero gospodarza, wszystko popada w ruinę.
Popieram kupno kwiatów ale postawię je na własnym balkonie/ogrodzie!
Jak włodarze chcą, aby Gryfino było ładniejsze, to niech wykarczują na początek te chwasty na bramie banskiej ,a nie liczą aż mieszkańcy się zlitują...
Jb
Jb 01.11.2020, 15:42
Pięknie to wygląda anie te wyschnięte zaniedbane kwiaty przez Puk Brawo jb
Czeko Linda
Czeko Linda 01.11.2020, 12:24
Napiszcie lepiej jak ucierpiała nasza branża kobiet spod latarni.
śmiech
śmiech 01.11.2020, 11:20
hehe niby zamkniety cmentarz a prawie wszystkie groby mają zapalone świeczki, hehe szmaty co protestują, pamietajcie że karma wraca i odczujecie to, a my Polacy mamy wsparcie bardzo duże
prośba o kulturę:)
prośba o kulturę:) 01.11.2020, 11:35
nie nazywaj "szmatami" Morawieckiego, Kaczyńskiego i reszty, która zamknęła cmentarze. Obrażasz kawałki brudnego materiału....
lans lans lans
lans lans lans 01.11.2020, 11:10
Sensacja rewelacja Sawaryna który ma nikły wpływ na sytuację w Grryfinie.
świecki zwyczaj na Wszytkich Świętych
świecki zwyczaj na Wszytkich Świętych 01.11.2020, 10:50
No tak - kwiaty na rabaty a znicze pod siedzibę partii.
...
... 01.11.2020, 11:36
trudno, co zrobić - Ochódzki do reżysera o aktorce...
no tak
no tak 01.11.2020, 10:48
Zniczy jeszcze tylko tu brakuje.
Zwiędłe kwiaty
Zwiędłe kwiaty 01.11.2020, 10:26
Akcja super , sama przytargałam dwa kwiaty , ale myślę ,że za dwa tygodnie powinniśmy posprzątać a chyba nikt o tym nie pomyślał , chętnie przyjdę , tylko kiedy i o której ? , proszę Weroniko o info , Agata
Cc
Cc 01.11.2020, 09:39
A gdzie można kupować chryzantemy?
Proszę podawać takie informacje...
374 km
374 km 31.10.2020, 21:32
Wspaniała akcja pomocy ogrodnikom i handlowcom. Dobrze, że w tych trudnych czasach: pandemii, podziałów ludzi i siania nienawiści są Kobiety o tak wielkim sercu jak pani Weronika i potrafią nas zmobilizować, zjednoczyć i pomóc tym, których zawiedziono. Jest Pani poprostu dobra i szlachetna.
ogrodniczka
ogrodniczka 31.10.2020, 21:58
Brawa dla pani ogrodniczki z umig. Kiedy pani wróci do pracy, bo miasto zaniedbują władze
leszek
leszek 31.10.2020, 20:11
Ja kupie przetrzymam na balkonie i zaniose na groby
Lop
Lop 31.10.2020, 18:34
Ile kupił pan Romanicz, Muchy i inni radni?
Żenująca ekipa od zarośniętych skwerów
Żenująca ekipa od zarośniętych skwerów 31.10.2020, 18:20
Szkoda że leniwy tercet nie kiwnął nawet palcem w sprawie miejscowych ogrodników. Zwłaszcza że dwóch z nich jest sąsiadami lenia ze Szczawna
Stefan
Stefan 31.10.2020, 19:36
A skąd wiesz że nie kiwnął? Co mają tobie meldować i zdjęcia sobie robić?
kilka stów
kilka stów 01.11.2020, 10:46
Ze swoich nic nie zrobił ale za cudze to jest gotów.
do stefana
do stefana 01.11.2020, 08:18
Co by mnie nie zdziwiło, przecieź ten facio wszędzie ciąga fotografa i daje foty gdzie się da , tak chce udowodnić swoją pracę , nawet sadzenie krokusów cha cha ciekawe czy do wc za chwilę nie zaprosi pstryczka
8 gwiazd
8 gwiazd 31.10.2020, 22:52
Wszyscy wiedzą ze nie kiwnął a ten skwer to tak od wczoraj zielskiem nie zarósł
W podziękowaniu
W podziękowaniu 31.10.2020, 17:36
W Koszalinie handlowcy ułożyli odpowiedni napis z tych kwiatów PISowi... Tak ze go dobrze z daleka... z lotu ptaka widać.
Pracownik gminy
Pracownik gminy 31.10.2020, 16:22
W Moryniu zwracam się do mieszkańców o zakup kwiatów chryzanten obsadzimy nimi nasz rynek..
Gooo
Gooo 31.10.2020, 15:47
Trzeba bylo z kwiatow ulozyc napis "pis w...bac
maczek
maczek 31.10.2020, 17:16
Pamiętam,że nie tak dawno ratowano wrzośćce, też była piękna akcja i pomoc mieszkańców.
rózga
rózga 31.10.2020, 15:38
Oj, tu też komuś coś się nie podoba? Świetny pomysł p Weroniki, brawo. Uratowano kwiaty , piękne kolorowe (i kto mówi ,że tylko na cmentarz się nadają? ) które zdobią pusty i smutny skwerek.
pusia
pusia 31.10.2020, 15:35
Uwaga, to bardzo ważne❗️ MORAWIECKI pisze do ludu .
Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem nastepujące decyzje:
Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.
Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję.
Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię.
Pinokio
Pinokio 31.10.2020, 18:24
Odkupione kwiaty będą zwożone milionem aut elektrycznych do portu morskiego w Elblągu skąd przez kanał w mierzei wiślanej popłyną promami wybudowanymi w Szczecinie do naszych sojuszników w San Escobar :-)

Pozostałe