#StrajkKobiet. Czytali konstytucję, śpiewali i tańczyli poloneza [WIDEO, FOTO]

  • 31.10.2020, 23:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
#StrajkKobiet. Czytali konstytucję, śpiewali i tańczyli poloneza [WIDEO, FOTO]
Gryfino manifestuje pokojowo sprzeciw w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Marsze są coraz lepiej organizowane - z nagłośnieniem, koordynatorami, bez wulgaryzmów we wznoszonych hasłach. Uczestnicy pamiętali także o zasłanianiu ust i nosa ze względu na epidemię koronawirusa. W piątek 30 października 2020 r. były także nowe elementy - czytanie wybranych fragmentów konstytucji, tańczenie poloneza oraz śpiewanie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i zdjęciowej z piątkowego protestu w Gryfinie.

Manifestujący tańczą poloneza na ulicach Gryfina, a potem śpiewają na melodię "Roty" inne słowa niż w oryginale pieśni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wybrane artykuły z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej czytała radna Rady Miejskiej w Gryfinie Magdalena Pieczyńska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Gryfińskie manifestacje są coraz lepiej zorganizowane:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (169)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozum
rozum 03.11.2020, 18:38
Dziewczęta ŹLE się bawicie - dla was igraszki , swawole , zabawa a tu chodzi naprawdę o Życie !!!!!!!
wolność
wolność 03.11.2020, 20:10
Powstańcom, partyzantom, demonstrantom - za zaborców, okupantów i komuny też "rozumni" tak mówili "po co drażnić, nie ma sensu, po co narażać życie swoje i bliskich"...
Ano taka polska tradycja - ZA WOLNOŚĆ MOŻNA RYZYKOWAĆ...

Pytaj lepiej PiS i Pawłowicz i Przyłębską - dlaczego podle chcieli wykorzystać pandemię do przepchnięcia bokiem tego, co nie udało im się 4 lata temu?
Dla mnie to właśnie jest podłe...
cyt
cyt 03.11.2020, 09:42
Trwające protesty mogą zwiększyć zachorowania na COVID-19 o 5 tys. dziennie – wynika z modelu epidemii przygotowanego przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania UW - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
tydzień po demonstracjach - dwa dni z rzędu duże spadki, chi chi...
tydzień po demonstracjach - dwa dni z rzędu duże spadki, chi chi... 03.11.2020, 10:15
Morawiecki doprowadził od 500 chorych dziennie i 20 zgonów we wrześniu do 21 tysięcy i 300 zgonów dziennie.
A wyliczono ile ta debilna decyzja (w dodatku jeszcze bardziej debilnie wprowadzona) o zamykaniu cmentarzy spowodowała?
Bo w piątek po południu na cmentarzach był taki ruch i taki pośpiech - że obawiam się, to większe zagrożenie niż wszystkie demonstracje razem wzięte...
Iza
Iza 03.11.2020, 00:19
Również w Gryfinie kobiety oraz ich bliscy masowo protestowali przeciw bezprawnie narzucanemu nam przez Kościół i klerykałów prawu. Ludzie szli godnie, dobrze zorganizowani, dowodząc tym, że dla nich Strajk Kobiet to bardzo ważna sprawa. Na tyle ważna, że będą z pewnością kontynuować ten protest na różne sposoby.
Dumne gryfinianki nie dadzą nie zachorowało więcej ludzi niż wczesniej, więc oskarżanie protestujących kobiet o zwiększanie liczby zachorowań okazało się bezpodstawne.
Opublikowana w mediach mobilizacja żołnierzy WOT miała nas zapewne wystraszyć ale starsze pokolenie idące wraz z młodymi, które pamięta czasy PRL dobrze wiedziało, że WOT to po prostu nowa wersja ZOMO i ROMO i od dawna liczyło się z użyciem tej formacji przeciw obywatelom Rzeczpospolitej.
Wracając do wirusa, jeśli mimo tak ogromnego zgromadzenia nie doszło do eskalacji zakażeń, to teza, iż wcale nie zarażamy się od siebie w maseczkach na powietrzu w pewnej odległości zapewne jest prawdziwa. Ten wirus jest rozsiewany w powietrzu, ale musi byc bliskość i bez maseczki..
ajwaj aleluja bismilah i na saturna  ha ha ah
ajwaj aleluja bismilah i na saturna ha ha ah 03.11.2020, 00:38
iza nie przesadzaj w sejmie chanuka bez zmian ha ah ah a teraz zydki postawiły kk w stan upadłości ha ha ah wyczerpała się formuła te brednie o zydowskim mesjaszu ah ha ah to satanisci wam rzadza cipkami i takie sa fakty
88
88 02.11.2020, 23:19
10 największych zbrodni Kościoła Katolickiego
http://www.racjonalista.pl/for…
Nie mam pojęcia jakim cudem odpowiedź na posty michmasza/ saurona znalazły się na innym wątku
Zofia.
Zofia. 02.11.2020, 15:45
Jak to się ma do zaleceń,Dystans+Dezynfekcja+Maseczka.W razie zakażeń,proszę tych ludzi leczyć w drugiej kolejności,bo wiedzą co robią.
o władzach
o władzach 02.11.2020, 14:28
Klasyczna zagrywka władz: najpierw tworzą problem, a potem winą obarczają innych.
Fun
Fun 02.11.2020, 13:03
No jak larwa stonki w kręconych kudłach od solorza kase dostała na kręcenie zadym to i efekt widać.
DENIS MOORE
DENIS MOORE 02.11.2020, 10:12
nic juz nie bedzie jak dawniej ha ha ah PA PA PA HA HA AH *** PEPUBLIC POLAND OF SIE WALI W PYŁ ORDO AB CHAOS BEDZIE SWIAT CZERWONY AH AH AH KARUZELA KARUZELA USTAWA CO NIEDZIELA HA AH AH
do idioty
do idioty 02.11.2020, 12:04
Ajwaj sam jesteś Pepublic.
REPUBLIK POLAND OF ZWANA POLINEM HA HA AH MURZYNIARNIA W SRODKU EUTOPY…
REPUBLIK POLAND OF ZWANA POLINEM HA HA AH MURZYNIARNIA W SRODKU EUTOPY NIEWOLNIKÓW EGIPSKICH HA AH AH 02.11.2020, 12:28
JEZU ICKU WKRADŁ SIE CHOCHLIK HA AH AH A ADMIN NIE CHCE PUSCIC PIEŚNI NA TE ROZPIERDUCHE Z CORONKĄ W TLE https://youtu.be/wKiSigP6BIc
Poślico wy ....j
Poślico wy ....j 02.11.2020, 09:58
Na murze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku pojawił się napis: "Wynosić się, ino chyżo bom zniesmaczony". – To oburzający atak lewactwa . Policjo czy ZAZ w Gryfinie jest pilnowany przed ta TRZODĄ ???
Feministka sadomaso
Feministka sadomaso 02.11.2020, 09:56
Do garów a gotowac sprzatac i całowac faceta po stópkach :D:D:D hahahahahah
I NA SATURNA
I NA SATURNA 01.11.2020, 22:45
https://youtu.be/Rfnco3JoGcY HA HA AH RAZ CZARNI RAZ CZERWONI HA HA AH DZIEL I RZĄDZ
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 01.11.2020, 22:24
MAM LEPSZA PIOSENKĘ DO POLONEZA HA AH AH https://youtu.be/Lgl2yQn6BvQ I JAK DAJE DO MYŚLENIA HA HA AH I OD KOBIET WARA JAK W PIOSENCE HA AH AH KTO PRZEŻYJE WOLNYM NIECO KTO UMIERA WOLNYM JUZ HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 01.11.2020, 21:44
https://youtu.be/ekdFAGEzMJo RADA ZADECYDOWAŁA REPUBLIC POLAND OF HA HA AH Z NY https://www.google.com/url?sa=…
OJCIEC DYREKTOR  HA HA AH
OJCIEC DYREKTOR HA HA AH 01.11.2020, 21:06
pisowi znudziło sie juz rzadzenie ha ha ah druga kadencja zero rozliczeń PO HA HA AH KTOŚ JESZCZE MA ZŁUDZENIA ZE TO ZYDOWSKI KABARET HA HA AH
women
women 01.11.2020, 20:59
Jeśli chodzi o protesty to akurat dziś w niedzielę okazuje się że ilość zakażeń spadła, czyli Bóg jest z nami-KOBIETAMI, a zamknięcie cmentarzy nie ma z nami nic wspólnego
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 01.11.2020, 21:33
TYLKO UWAŻAJ NA NIEGO HA HA AH ZEBY NIE BYŁO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA HA AH AH JAK BEDZIE ZA BLISKO Z WAMI HA A AH
sauron
sauron 01.11.2020, 20:18
feministki niesczesliwe reprezentuja siebie a nie kobiety ja nie chcę takich reprezentantek - to wstyd i hańba
chichot
chichot 01.11.2020, 20:36
sauron, to, że ty wolisz chłopczyków w cętkowanych spodenkach grzebiących sobie pod drzwiami kościoła w... kieszeniach:) nie znaczy że jesteś kobietą.
Ty weź ogarnij swoją tożsamość płciową, bo się czlowieku męczysz...
sauron
sauron 01.11.2020, 20:13
Feministki pod pozorem walki o prawa kobiet hasłem „moje ciało, moja sprawa” odbierają mężczyznom prawo głosu oraz zdejmują z nich odpowiedzialność. Krzywdzą tym kobiety
sauron
sauron 01.11.2020, 20:08
Ciąża to sprawa kobiey. Jak urodzi to alimenty niech jej płaci lesbijka.
3G
3G 01.11.2020, 19:13
Ale tobie nos się wydłuża. To wszystko, tak jak mawiał klasyk, trzeci stopień prawdy.
Pisior
Pisior 01.11.2020, 18:26
Andżej was wykiwa.

Pozostałe