Rodzicu, nauczycielu, możesz pobrać poradnik dotyczący nauki zdalnej w klasach 1-3 szkół podstawowych

  • 18.11.2020, 13:47
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Rodzicu, nauczycielu, możesz pobrać poradnik dotyczący nauki zdalnej w… starostwo
To ma być pomoc dla nauczycieli i rodziców uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. W poradniku zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy w nim także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Poniżej komunikat MEN w tej sprawie i linki do poradnika.

Poniżej komunikat MEN w tej sprawie i linki do poradnika.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak planować i organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne. W publikacji znalazły się także porady dotyczące aktywizacji dziecka oraz podpowiedzi, jak w warunkach domowych zorganizować ciekawe eksperymenty, doświadczenia czy rodzinne projekty.

W poradniku podkreśliliśmy również, że w edukacji zdalnej ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu oraz ustalenie odpowiedniej formy kontaktu z nauczycielem. We fragmencie dotyczącym wczesnego wspomagania rozwoju w warunkach domowych zwróciliśmy uwagę m.in. na to, jak uczą się małe dzieci, a także jak podczas codziennych działań wspierać rozwój dziecka. Podaliśmy przykłady takich czynności.

Kształcenie na odległość – porady dla nauczyciela

Poradnik MEN zawiera zestaw stron z materiałami, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji. W poradniku zamiesiliśmy odnośniki do konkretnych stron internetowych.

Przedstawiliśmy także kilka praktycznych wskazówek dotyczących sposobu kontaktów nauczyciela z rodzicami. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją!

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Informacje na ten temat i link do poradnika można znaleźć tu:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-w-klasach-i-iii-szkoly-podstawowej--poradnik-men

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mama
mama 18.11.2020, 18:04
Póki co zarówno nauczyciele jak i rodzice dzieci z klas 1-3 musieli szkolić się sami, bo z dnia na dzień ktoś wpadł na pomysł wprowadzenia aplikacji teams u maluchów.
memfis
memfis 18.11.2020, 15:07
NAdrabiają braki wakacyjnego lenistwa kiedy było wtedy się dobrze przygotować do powrotu do szkół.
too late
too late 18.11.2020, 14:11
Taa, szybko w czas....
w wakacje trzeba było
w wakacje trzeba było 18.11.2020, 14:04
O 3 miesiące za późno.

Pozostałe