Soundlabowa sobota na zakończenie listopada

  • 19.11.2020, 10:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Soundlabowa sobota na zakończenie listopada org. (Sebastian Wołosz)
Teoniki Rożynek & Qba Janicki z towarzyszeniem muzyków naszej orkiestry oraz artystki wizualnej Martny Chojnackiej, powracają do Filharmonii w Szczecinie. Zapraszamy na premierę zarejestrowanego w lutym koncertu artystów. Soundlabowe dźwięki przeniosą nas w inne wymiary 28 listopada o godzinie 19:00. Bezpłatna premiera odbędzie się na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Teoniki Rożynek & Qba Janicki to duet eksperymentatorów i improwizatorów. W trakcie premiery nagrania koncertu zabrzmi kompozycja napisana na perkusję amplifikowaną, elektronikę oraz zespół muzyków orkiestry. Utwór, wykonany z udziałem muzyków Orkiestry Filharmonii w Szczecinie miał swoja premierę w lutym tego roku. Inspiracją do jego stworzenia była cymatyka – nauka o kształcie fal akustycznych, zajmująca się wizualną reprezentacją zjawisk sonicznych.

Koncert w Szczecinie był cymatycznym spektaklem, w którym dźwięki elektroniczne zostały zderzone z brzmieniem orkiestry. Obserwowaliśmy fale dźwiękowe, które powstawały w skutek określonych brzmień i przebiegów dźwiękowych. Część z nich generowana była przez układy komputerowe, sterowane przez Teoniki Rożynek i Qbe Janickiego, a inne – przez muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, grających według zapisu nutowego, a czasem w odcinkach zupełnie swobodnych. Za wizualizacje podczas koncertu odpowiadała Martyna Chojnacka.

W dzisiejszych czasach muzyka za pomocą najnowszych technologii pozwala osiągnąć perfekcję nieznaną w poprzednich wiekach. Teoniki Rożynek & Qba Janicki w swoim projekcie pozwalają na obecność dodatkowych odgłosów, mniej lub bardziej przypadkowych dźwięków, a nawet małych błędów, które mogą zmienić przebieg całego utworu. Ten wyjątkowy koncert zobaczymy podczas soundlabowej soboty 28 listopada.

Zapraszamy zatem na koncert dźwięków, które nie tylko słychać, ale również widać. Koncert Teoniki Rożynek & Qba Janicki już w sobotę 28 listopada o godzinie 19:00. Bezpłatna premiera odbędzie się na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Katarzyna Plater-Zyberk

Rzecznik Prasowy

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe