Z jednej strony sadzą, ale z drugiej niemiłosiernie wycinają

  • 19.11.2020, 20:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z jednej strony sadzą, ale z drugiej niemiłosiernie wycinają
Znowu pod topór poszły drzewa z parku. Chociaż według urzędniczego rozumienia sprawy, ten obszar nie należy do parku. Chodzi jednak o wycięte dorodne okazy od strony peronów. Tymczasem burmistrz Mieczysław Sawaryn chwali się nasadzeniami.

Tyle drzew, co w czasie kadencji Mieczysława Sawaryna, nie ważył się nikt przez ostatnie dziesięciolecia wyciąć w parku. Miejsca wycinki i czas budzą kontrowersje. Jednak od kilku lat z parku eliminowane są kolejne gatunki drzew. Ostatnio od strony wschodniej, od peronów.

Władza chwali się nasadzeniami, które ostatnio prowadzone są wzdłuż ulicy 1 Maja w Gryfinie.

Wcześniej burmistrz Mieczysław Sawaryn chwalił się nasadzeniami przy ulicy Sprzymierzonych w ramach budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Gryfinie. Dodajmy w miejscu, gdzie wycięto ponadstuletnie drzewa. Trudno odnaleźć w tym jakąkolwiek logikę…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juz to widzę
Juz to widzę 20.11.2020, 17:54
Te drzewa na Sprzymierzonych musiały majątek kosztować... Ciekawe kto je będzie podlewał...? Nasi sąsiedzi zza Odry robią wokół drzew dołek... żeby jak najwięcej deszczówki się nazbierało..Tu posadzili na zboczu że wszystko spłynie.. ... Pewnie panie ze Starostwa będą z konewkami w ramach czynu społecznego latały...
b
b 20.11.2020, 18:36
bliżej mają Panie z PUP a tak do wiadomości "Już to widze" w Polsce obok posadzonego drzewka jest żółta rura w którą wlewa się wodę...i w ramach czynu społecznego sam możesz podlać...
Obserwator.
Obserwator. 21.11.2020, 08:52
Nie wystarczy rura. Mlode drzewa trzeba regularnie parę lat podlewać.. A wokół pielić z chwastów.... Inaczej czeka ich los taki, jak tych na rondzie za wiaduktem.
publico bono
publico bono 21.11.2020, 08:50
Jakby "gospodarze" płacili z własnej kieszeni mandaty za uschnięte - burmistrz ze starostą w dyrdy by latali z wiaderkami...
A tak - to przecież pieniądze NICZYJE...
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 20.11.2020, 18:17
Niedawno na całą Polskę była akcja.... dofinansowania na zbieranie deszczówki...Lata coraz bardziej suche i gorace... ale coś nasze władze mało proekologiczne..i zainteresowane.. . Sadzą i większość usycha... niestety.
ręce opadają
ręce opadają 20.11.2020, 16:33
Niezła głupota: wycięli aby nasadzić.
Kierowca
Kierowca 20.11.2020, 16:28
W tym miejscu żadne drzewo się nie utrzyma. Poza tym zasłania kierowcom wyjeżdżającym z PKS widzialność. Czarno to widzę.
józek
józek 20.11.2020, 13:42
Ciekawe do kogo na podwórko trafiło te ścięte drzewo....
palacz
palacz 20.11.2020, 16:28
Raczej do czyjego kominka.
ptacy
ptacy 20.11.2020, 12:33
Nie sieją, nie orzą, a tną...
Baska
Baska 20.11.2020, 11:14
Logiki wymagać od tercetu to naprawde stanowczo za dużo.
miki
miki 20.11.2020, 11:24
widziałaś Basia jakie dziury miały te drzewa. wyobrażasz sobie jak by Ci na głowę się przewróciło?
ornitolog
ornitolog 20.11.2020, 12:04
miki dziurę to ty masz w głowie. Niektóre gatunki drzew nie mają jednolitego pnia.
Miki
Miki 20.11.2020, 16:18
Haha, przy pasie drogowym w centrum. Zostawiać sprochniale drzewa, dość ryzykowne.
fiki
fiki 20.11.2020, 19:30
nie rechocz, jakoś z tymi spróchniałymi to przesadzasz - a niby nie było wiatrów do tej pory?
Jasne, że zawsze może się przewrócić - ale czy tercet chce wyciąć wszystkie stare drzewa w mieście?
abc
abc 20.11.2020, 10:04
bardzo dobrze stare drzewa wysuszone,chore wyciąć lub podciąć, tylko że u nas się nie podcina i później jest strach przejść koło drzewa, a w te miejsce posadzić nowe, tylko należy dbać
niestety
niestety 20.11.2020, 09:17
Betonoza w krasie!
🤫
🤫 20.11.2020, 08:25
Panie Mnietku kto tak cie skrzywdził, że na drzewach się mścisz ?
b
b 20.11.2020, 07:33
A może najpierw warto byłoby dopytać dlaczego są wycinane? A może tak wymaga prawo? A może.... łatwo jest zza biureczka na kolanie napisać kolejną krytykę? Trochę rzetelności przydałoby się...wstyd.
c
c 20.11.2020, 09:29
Przecież Sawaryn musiał wydać pozwolenie na wycinkę więc coś wspólnego z tym ma. Poza tym można mu zarzucić wiele wycinek nie tylko w parku
naLeśnik
naLeśnik 20.11.2020, 07:27
A te nowe nazasadzane to kiedy uschną?
Ala
Ala 20.11.2020, 02:39
Obawiam sie ze do konca kadencji zniknie park
postć: sprzątaczka
postć: sprzątaczka 19.11.2020, 23:28
A nam co nie jest winien? Jak wtedy, co szklankę stłukł… Ja mu mówię, że szklanka cztery złote kosztuje, a on na to – „dobra, dobra…” – i nie zapłacił.
***** ***
***** *** 19.11.2020, 23:28
Leniwy tercet tylko niszczyć i karczować potrafi
z
z 20.11.2020, 11:05
Dobrze, że potrafisz pisać coś więcej niż tylko krytykować :)
O2
O2 21.11.2020, 00:07
Z ty swym oddechem i bździnami więcej szkody robisz dla przyrody niż jakikolwiek samochód jadący wolno...Nadaremnie zużywasz tylko tlen, a żadnego pożytku Państwo Polskie z Ciebie nie ma...Po prostu zatruwasz atmosferę i niszczysz swymi wypocinami strefę ozonową...A więc zamilcz..
dąs
dąs 19.11.2020, 22:55
Brak gospodarności widzę.
KOpacz
KOpacz 19.11.2020, 21:59
Nakopać i nasadzić tylko.
a propos tytuł
a propos tytuł 19.11.2020, 21:56
Bo sadzą na widoku, a wycinają na boku.
Miś
Miś 19.11.2020, 21:54
Widocznie na tych drzewach jest dobry interes.
Jolka
Jolka 19.11.2020, 21:35
Pretensje do PKP, to ich tereny!!!

Pozostałe