Nowi policjanci złożyli ślubowanie w Gryfinie

  • 20.11.2020, 17:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowi policjanci złożyli ślubowanie w Gryfinie
Na początku listopada 2020 r. w szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 82 kandydatów: 27 kobiet i 55 mężczyzn. Nowi funkcjonariusze w obecności Komendantów Miejskich i Powiatowych swoich jednostek wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów mają skromniejszy charakter i odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni. Uroczystość przebiega w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.

Komendanci jednostek, gdzie odbywały się ślubowania gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji i życzyli sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

Nowo przyjęci zasilą jednostki policji w Szczecinie, Koszalinie, Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i Wałczu.

Pięćdziesięciu z nich będzie służyć w Komendach Miejskich Policji, dwóch w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a pozostałe osoby w Komendach Powiatowych naszego garnizonu.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest kolejne, w dniu 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wymagający, ale dający dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań. Do zaoferowania mamy służbę kryminalną i śledczą, prewencyjną i służbę wspomagającą. Możliwości jest wiele, dlatego rozważ tą alternatywę i wstąp do Polskiej Policji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cytat
cytat 21.11.2020, 14:38
gorycz Dzisiaj, 12:04 Pamiętajcie ludzie - jeśli zobaczycie cywila tłukącego metalowym prętem kobietę na ulicy - nie dzwońcie na policję. Szkoda byłoby kobiety, jakby dojechały posiłki...
Daniel
Daniel 2 dni temu, 10:38
Jaką kobietę?. Baby lewackie przynoszące koronawirusa, i myślące ze są bezkarne. Jaką kulturę sobą przedstawiają, co slowo to ku...., h..... i jeszcze gorsze wyzwiska. I to była minister w rządzie Tuska! Wstyd na cały świat.
ja
ja 2 dni temu, 13:08
szanowny"Danielu" wstyd na cały świat to jak widzą ,że w Polsce policja walczy z kobietami a policyjne osiłki tłuką metalowymi pałkami kobiety,rzucaja na ziemię szarpią .Gdzie się podział szarmancki wobec kobiet POLAK????Te wyzwiska to sami wywołaliście panie Danielu ,zaglądajac kobietom w majtki.
do faszysty z 10.38
do faszysty z 10.38 2 dni temu, 12:04
faszysto z 10.38 twoje partyjne myślenie niczym faszysta dzieli ludzi.
do pisowskiego skqrw i ścier.wa danielka
do pisowskiego skqrw i ścier.wa danielka 2 dni temu, 11:05
to powód pisowski skrw żeby tłuc kobietę metalowym prętem przez cywila?
baby kucharki kaczafiego rozniosły wirusa, a kaczafi z narodowcami tydzień temu zafundował kilkutysięczne wzrostu debilu
Arn de...
Arn de... 21.11.2020, 12:15
Proszę by Ci wszyscy, młodzi policjanci jeszcze raz, ZE ZROZUMIENIEM, przeczytali tekst ślubowania;

- "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję;
służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją
Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,
strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem
życia.
Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa,
dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej
Polskiej,
przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i
polecenia przełożonych.
Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i
dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Proste
Proste 21.11.2020, 19:22
Czyli bandyci po cywilnemu (przebierańcy) mają strzec konstytucji, demokracji i wolności ? To bierzcie się za kaczkę i spółę.
sauro
sauro 21.11.2020, 11:13
Panowie policjanci karać tę hołotę bo oni roznoszą zarazę i oni mają krew na rękach niech nie przyjmują 500plus a emerytki które popierają strajk niech odmówią przyjmowania 13-tki narzekacie, ale łapy po pieniądze wyciągacie Nie pamiętacie jak poprzednicy rządzili/wstydzcie się to nie chodzi o aborcję tylko obalenie tego rządu, a maciora lempart pozbawiona wszelkiej godności prowadzi prosiaki i warchlaki do strajków roznosząc zarazę dbając o swój interes to jest zdrajczyni naszego Państwa a wy gówniary uczcie się tabliczki mnożenia bo jesteście tępe wstydu nie macie.
Daniel
Daniel 2 dni temu, 11:13
Napisałeś całą prawdę o opozycji i tej lempart. Im o koryta chodzi i bezkarność za zlodziejskie uczynki. Nawet do Merkel się udali, to targowica. Bo jak świat światem nigdy niemiec ani rusek dla Polaka nie był bratem!!!! Zapamiętajcie to POLACY. Chyba że chcecie być parobkami niemca. Niemiec nie lubi ciężko pracować, niemiec chce być panem. Jak to Churchill powiedział ,, Niemiec zeby nie podnosił łba za wysoko, powinien być co 50 lat bombardowany,,
A minęło już 85 lat, okazuje się ze mial rację Churchill.
do faszysty z 11.13
do faszysty z 11.13 2 dni temu, 12:28
Wydało się, czyli boisz się, że ci ktoś koryto zabierze pizdowski faszysto.
To krwawy Herod
To krwawy Herod 21.11.2020, 19:24
Krew na rękach 96 pasażerów tutki pod Smoleńskiem ma dyktator.
sauron
sauron 21.11.2020, 11:21
nie podszywaj sie łajzo
no women no kraj
no women no kraj 21.11.2020, 11:07
Teraz to podejrzewam, że ekspresowo- ślubowanie i od razu bilet do Warszawy.
***** ***
***** *** 21.11.2020, 10:29
Witamy nowych tępych zomowców


Niech wam pałka teleskopowa lekką będzie!
Gumowiec
Gumowiec 21.11.2020, 08:53
Bracia i siostry witajcie w klubie gumowca. Gumowanie czas zacząć. Łac gumować nie zalowac
Gość
Gość 21.11.2020, 05:49
Życzę nowym policjantom samych sukces}ów w pracy i dużo sił by dobrze pałowali wszelką patologię ciemniaków i nierobów w*** to podstawa.
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 20.11.2020, 22:42
Banda niedorozwoji i nieudaczników liczą na ciepłe posadki, teleskopówki i gaz, aby wylegitymować dzieci z podstawówki, bo większość z nich to zwykle buraki i patola która nic w życiu nie osiągnie tylko będą ***i psami aaauuuuu
delegacja
delegacja 20.11.2020, 22:42
Więcej byłoby w Gryfinie gdyby nie wysyłali do Warszawy.
Dawid
Dawid 20.11.2020, 22:07
Super. Będzie bezpieczniej na ulicach. Łapać pijanych i naćpanych kierowców
Mg
Mg 20.11.2020, 20:58
Ale przypal 🙈
*** ***
*** *** 20.11.2020, 20:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

xyz
xyz 20.11.2020, 20:39
chwdp - to ormo nie policja
Diabelki będą miały chrzest w Warszawie
Diabelki będą miały chrzest w Warszawie 20.11.2020, 23:20
Raczej ZOMO. Filar władzy PiS.
obywatel
obywatel 20.11.2020, 20:37
Do policji teraz idą tylko ci co nic sobą nie prezentują.
Homo  homini lupus est
Homo homini lupus est 20.11.2020, 20:03
Jak sołdaty w1941r. pod Moskwą. Z defilady na pierwszą linię. A nasi ze ślubowania do Warszawy bronić Kaczyńskiego przed kobietami. Powodzenia w gazowaniu i pałowaniu.
Pamiętajcie, że jesteście ludźmi.
Dawid
Dawid 2 dni temu, 11:18
Jakimi kobietami? Te baby na ulicach klnące i demolujące wszystko na drodze, nazywasz kobietami? Wstyd się do nich przyznać. To chołota lewacka, która ma na sumieniu niejedno życie i niejeden przekręt. Boją się rozliczenia i więzienia, oto cala prawda o tych babach
do faszysty z 11.18
do faszysty z 11.18 2 dni temu, 12:15
Nie ty pisdowski faszysto będziesz określał kto jest kobietą a kto nie.
billa
billa 20.11.2020, 20:00
A ilu nowych konkretnie?
pawulon
pawulon 20.11.2020, 19:55
,,To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych''
Wczoraj, na ulicach Warszawy pis-milicja użyła bezprawnie przemocy wobec ludzi wypełniających swoje konstytucyjne prawo do protestu.
Kulson siadaj, psia jego mać!
Dawid
Dawid 2 dni temu, 11:22
W dobie pandemi koronawirusa nie można demonstrować i narażać innych na chorobę a nawet śmierć. Policja powinna postąpić z nimi jak francuska policja. Powinny lecieć gumowe kule w kierunku tych pustych bab
do faszysty z 11.22
do faszysty z 11.22 2 dni temu, 12:03
piesowskie scierwo dawid nie będzie wydawał rozkazów do kogo można strzelać
Obalić dyktatora
Obalić dyktatora 20.11.2020, 22:22
To były bandyckie bojówki złożone z najlepszych policjantów. Jak nazwać kogoś kto w zbrojnej bandzie , po cywilnemu katuje ludzi w spokojnej demonstracji specjalną katowską pałą ?
Pacyfka
Pacyfka 20.11.2020, 19:54
Młodzi . Dobrze wyszkoleni. Dobrze tłuką pałą i strzelają. Mistrzowie gazowania. Zą****ą nas.
sor
sor 21.11.2020, 11:49
Kto ma krew na rękach: ten, kto zgadza się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność ustawy o aborcji eugenicznej z Konstytucją, jej artykułem 38 dającym prawo do życia KAŻDEMU człowiekowi... czy też ten, kto żąda prawa do zamordowania dziecka w łonie matki poprzez albo pocięcie ciała dziecka na kawałki, albo przez wywołanie sztucznie porodu i pozostawienie dziecka na śmierć w męczarniach na stole operacyjnym? (bo tak wyglądają współcześnie tak zwane zabiegi). KREW NA RĘKACH MAJĄ CI, KTÓRYCH NIE STAĆ NA UZNANIE PRAWA DO ŻYCIA OSÓB NAJBARDZIEJ BEZBRONNYCH Z ISTNIEJĄCYCH NA ŚWIECIE, DZIECI W ŁONACH MATEK. Każdy człowiek ma prawo do życia.
do pisowskiego ścier.wa - zapłodniona komórka jajowa ma więcej rozumu…
do pisowskiego ścier.wa - zapłodniona komórka jajowa ma więcej rozumu od ciebie... 21.11.2020, 11:55
Przyłębska i Pawłowicz - to jest cynizm pisowski - a jak poprzedni TK ogłaszał, że "dublerzy" nie są sędziami - to pisowskie ścierwa nie uznawały tych wyroków?
In45
In45 20.11.2020, 19:43
Kto za tą kase chce tam pracować??? Nieudacznicy życiowi chyba. Ponadto przez PiS znienawidzeni są przez społeczeństwo...
Zwyrol