Coraz więcej zgonów. Brakuje już miejsc na klepsydry

 • 20.11.2020, 19:19
 • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Coraz więcej zgonów. Brakuje już miejsc na klepsydry
Tak jeszcze nie było. W Gryfinie odnotowuje się rekordową liczbę zgonów. Doszło do tego, że na wyznaczonych tablicach brakuje miejsc na klepsydry.

Dlaczego umiera tyle osób? Nikt jednoznacznej odpowiedzi nie udzieli. Nie da się jednak tego nie łączyć z koronawirusem. I tu nie chodzi tylko o oficjalne liczby zgonów zakażonych. Dziś to 2 osoby w powiecie gryfińskim. Przyjmuje się, że zgłoszone przypadki stanowią 20 procent. Do tego dochodzą pacjenci cierpiący na inne choroby i mający utrudniony dostęp do lekarzy, szpitali itp.

Główny Urząd Statystyczny niedawno podał, że już od października 2020 r. obserwujemy duży wzrost liczby zgonów w naszym kraju. Dla przykładu od 26 października do 1 listopada zmarło 14,1 tys. Polaków. Natomiast rok wcześniej w podobnym okresie zmarło 7,6 tys. osób.
W wielu miejscach w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, na pochówek trzeba czekać kilka dni (nawet 9).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Konopielka
Konopielka 2 dni temu, 23:39
Od porządku, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili! Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! Chibaż wiecie, że co noc jest taka chwilka, kiedy Pambóg musi odpocząć? Zamyka oczy i śpi, chwilke, ale śpi. A natenczas wszystko, co żywe, ustaje: rzeki stajo i młyny nie obracaoo sie! Ptaszki martwiejo na te chwilke i wiszo w powietrzu! Drzewa nie rosno! Zając zastyga w pół skoku, a wilk za nim stoi z rozdziawiono mordo! Wszystko ustaje, bo nic nie ma siły i wagi. I wtedy diabeł robi, co chce: jednym palcem przewraca, przestawia, podmienia!
pytanie
pytanie 2 dni temu, 22:38
A ilu jest aktualnie chorych na covid urzędników? Czy nie daj Boże ktoś z Urzędu zmarł na koronawirusa, bo w innych urzędach w Polsce takie przypadki niestety miały miejsce.
mlody
mlody 2 dni temu, 20:34
Intryguje mnie gdzie w Gryfinie ci ludzie się zarazili. Nie wiem, czy to można sprawdzić, dociec. Pewien bloger (młody) niedawno umarł zarażony covidem, wcześniej jego ojciec, a bloger ten napisał w jednym z ostatnich wpisów, że ma za złe sobie głupotę, że zorganizowali spotkanie rodzinne, bo niby i tak się widzą z członkami rodziny, niby zarazić się jest niemożliwe. Czyli spotkania z nieco dalszą rodziną... A najgorsze są kontakty trudne do wzbudzenia nieufności lub przemoc osób, które trudno upominać, np.gdy współpracownik w pracy wchodzi do pokoju bez maski lub ją opuszcza, a ty nie chcesz z nim wchodzić w zwarcie, bo cenne są pokojowe relacje.
rymym pym
rymym pym 2 dni temu, 19:34
Owoc żywota twojego jeZUS
jeZUS plus
jeZUS plus 2 dni temu, 19:26
jeZUS cie kocha choć do jeZUSa do nieba ha ha ah bedzie wiecej na marmury i trzynastki
IV RZESZA W NATARCIU
IV RZESZA W NATARCIU 2 dni temu, 18:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cyt
cyt 2 dni temu, 17:19
Coraz większa liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa powoduje, że w niektórych miejscach w kraju zaczyna brakować miejsc w kostnicach. Oczekiwanie na pogrzeb wydłuża się nawet do dwóch tygodni. - Jak temperatura spadnie poniżej 5 stopni, to w ostateczności możemy stawiać namioty i trzymać ciała na powietrzu. W czarnych scenariuszach istnieje taka możliwość - mówi Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 2 dni temu, 10:55
admin czemu blokujesz prawdę ha ha ah co był telefon do redakcji od łachów z ABW czy skw czy SW HA HA AH NIE WYGODNE TEMATY *** ***

Linki są blokowane w ramach zwalczania fake newsów. Wierzysz w teorie spiskowe, to twoja sprawa. Jednak często twoja głupota, bezmyślne wklejanie propagandy może ważyć na zdrowiu i życiu innych. 
I dlatego część komentarze z linkiem usunięta.
administrator

 
TRANSHUMANIZM TO FAKT NIEZAPRZECZALNY POZDRO
TRANSHUMANIZM TO FAKT NIEZAPRZECZALNY POZDRO 2 dni temu, 11:34
TO NIE SA FAKE NEWSY TO OPRACOWANIA NAUKOWE I TO JEST FAKT
wielka szkoda adminie
wielka szkoda adminie 2 dni temu, 11:07
Szkoda, że admin zwalcza tylko covidową głupotę.
pazio
pazio 2 dni temu, 10:33
Jutro przyjdą z PUKu i znowu dowieszą
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 2 dni temu, 00:19
admin czemu kasujesz to szczera prawda tak wtedy wicepremier powiedział ze polska to kraj posiadany przez kogos z zewnątrz ha ha ah co potwierdza fakt republic poland of ten artykuł o nanoczipach wielkosci igły to tez prawda izrael w tym przoduje tez prawda ha ha ah a nick "irracja" niech idzie do szkoły ignorant nanoboty nanoczipy to sa fakty nie mity ha ha ah juz od co najmniej 50 lat ha ha ah tego jest pełno w internecie a juz anglojęzycznym cała masa ha ah ah i to nie sa fake newsy tylko opracowania naukowe ha ha ah
Dawid
Dawid 2 dni temu, 12:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dorota
Dorota 21.11.2020, 22:54
Ciekawe kiedy będą kłopoty z umówieniem pogrzebu.
Faky
Faky 2 dni temu, 02:37
Już są z rezerwacją kaplicy cmentarnej. Firmy pogrzebowe walczą z PUK-iem.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 21.11.2020, 21:36
KTOS MI KIEDYS ZARZUCAŁ TU na forum ze piszę pierdoły teorie spiskowe itd ha ha aha te teorie na wszych oczach staja sie faktami tak nasi właściciele REPUBLIC POLAND OF zarejstrowanej na giełdzie w USA chca nas wyszczepić jak zwierzynę jak stado baranów i owiec pod pretekstem plandemii ha ah ah sprytnie obchodza art 39 konstytucji RP pod pretekstem dobrowolnych szczepień ha ah ah i tzw certyfikatu szczepienia bez tego certyfikatu w przestrzeni publicznej bedziesz mógł poruszać sie tylko w szalecie miejskim i to watpię , tak jesteśmy środkami trwałymi REPUBLIC POLAND OFF JAK W FIRMIE KONSTYTUCJA TO FIKCJA TAK JAK I NASZ RZAD NA USŁUGACH TYCH WŁASCICIELI REPUBLIKI POLIN HA HA AH bedzie hasło szczep sie albo zdychaj z głodu ha ah ah jeszcze zobaczycie i doświadczycie -my takie cyrki w przeciagu tych 3,5 lat jakiego ten kraj nie widział od 2 WŚ a w międzyczasie IV rzesza która tu stacjonuje zetrze sie z rosją A WY DALEJ SIE SPRZECZAJCIE CZY pis CZY ko po sld czy psl ha ha ahe nanotechnologia wszedzie w zarciu w szczepionkach dosłownie wszedzie smutne ale niestety prawdziwe poto tak budowane sa markety masowo kto kontroluje paszę ten kontroluje bydło ha ha ah
Dawid
Dawid 2 dni temu, 12:51
Jakiś ty głupi. Umiesz po angielsku choć słowo, na pewno NIC. Szkoda na ciebie aiwaj placem ruszać. Zero
TWÓJ PAN JE I CHOWA HA HA AH
TWÓJ PAN JE I CHOWA HA HA AH 2 dni temu, 15:13
chłopie gdzie ty zyjesz w sredniowieczu czy za czasów salomona twego ojca ha ah ah sa translatory tłumacze technika tak poszła do przodu tak jak nanoczipy nanoboty etc ha ha ah jak nie kumacz to jest taki niebieski napis TŁUMACZENIE STRONY HA
iracja
iracja 21.11.2020, 22:52
Ajwaj pewno zarzucali ci głupotę. I słusznie po posługujesz się fake newsami i łykasz to jak młody pelikan. Tylko, że ty stary głupiec jesteś.
ignorancja jest gorsza od głupoty ha ha ah transchumanizm to fakt
ignorancja jest gorsza od głupoty ha ha ah transchumanizm to fakt 2 dni temu, 10:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

podziwiaj
podziwiaj 21.11.2020, 23:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

słuchaj premiera ha ah aha
słuchaj premiera ha ah aha 21.11.2020, 23:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Minio
Minio 21.11.2020, 20:32
Do tej pory góra jak wysiało 5!!!!!!!!!!!
GT
GT 21.11.2020, 22:53
A teraz na górce 8 i będa doklejki.
???
??? 21.11.2020, 19:13
Szpitale nie przyjmują pokolenia 70+. Ciekawe co zrobią z Kaczyńskim ?
!!!
!!! 21.11.2020, 19:24
Przecież to nie prawda znaku zapytania!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 21.11.2020, 17:26
nie jest to ironia losu szpital pusty a ludzie umierają po domach większość nawet boi sie zadzwonić po karetkę bo nie jest pewna czy w niej nie zejdzie WOŻONA OD ANNASZA DO KAJFASZA pewne chińskie przysłowie mówi OBYŚ ŻYŁ W CIEKAWYCH CZASACH chyba w takich żyjemy ah ah ah
ajwaj aleluja i na saturna 7
ajwaj aleluja i na saturna 7 21.11.2020, 15:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Burek
Burek 21.11.2020, 14:40
Mam psa - idiotę. duże to, całkowicie niegrożne, poszczekuje, ale nikt się go nie boi. Do dzisiaj nazywał się Cymbał, ale przechszczę go na Jarosław. Cudnie będzie jak będę darł się w parku - Jarek do nogi!. Tak właśnie kończą durnie, którym wydaje się, że" rządzą" duszami wszystkich, a tak naprawdę - rządzą swoim fiu..m w portkach. Małe, śmieszne, pokrzykuje, grozi, wyma***e rękoma i pluje na wszystkie strony. Do tego łupież na marynarze, brudne buty, wymięte ubranko jak ze starszego brata, krzywo zawiązany krawat i nieświeży oddech. OTO ZBAWCA NARODU." Monż" stanu, " wielki strateg" w pampersie - nie wstydzicie się wyznawcy?!.
Można
Można 21.11.2020, 14:30
Co do protest........, dlaczego nazywać tę grupę ludzi imieslowem ?
ajwaj aleluja i do wieczorka ah ah aha
ajwaj aleluja i do wieczorka ah ah aha 21.11.2020, 14:14
ja jak sie dowiedziałem o dotacjach dla dla kultury to zacząłem robić własne przedstawienia pod wpływem ha ha ah może dostane dotacje z ministerstwa kultury jak reszta artystów w tym chorym kraju ha ha ah art 1,8 ,32 konstytucji rp ha ah ah ale jaki kraj taka i kultura ah ah ah *** olek prowadz na katyń trzeba czerpać garsciami z ludzi z kulturą ah ah ah
jest źle
jest źle 21.11.2020, 13:10
Zmarła dziewięcioletnia dziewczynka zarażona koronawirusem, miała choroby współistniejące - podała w sobotę (21 listopada) w komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

Pozostałe