Tylko ostatniej doby u pół setki osób w powiecie wykryto zakażenie. Mniej osób w gryfińskim szpitalu

  • 23.11.2020, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tylko ostatniej doby u pół setki osób w powiecie wykryto zakażenie. Mniej osób w gryfińskim szpitalu
Niemal co druga osoba, który zgłosi się na pobranie wymazu, otrzymuje pozytywny wynik. W ciągu ostatniej doby wykryto w naszym powiecie 48 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tym razem przeważają mężczyźni, ale są też dzieci - szczegółowe dane poniżej. W województwie mimo weekendu, to nadal około tysiąca nowych zdiagnozowanych zarażonych. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o 15 tys. nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Wykonano tylko ok. 27 tys., czyli najmniej od ponad miesiąca.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 960 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 32.379 / 344 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:
· kobieta l. 90 - pow. choszczeński, Izolacja domowa
· mężczyzna l. 82 - pow. gryficki, SPWSZ w Szczecinie
· kobieta l. 61 - pow. policki, Izolacja domowa
· mężczyzna l. 63 - pow. szczecinecki, Szpital - Szczecinek
· kobieta l. 88 - m. Szczecin, Izolacja domowa
· kobieta l. 71 - m. Szczecin, Izolacja domowa
· mężczyzna l. 88 - m. Szczecin, Izolacja domowa
RAZEM: 7 osób

W gryfińskim szpitalu przebywa 17 pacjentów, jedna osoba zmarła (wczoraj podawaliśmy).

Zakażenia koronawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby (dane sanepidu):

· pow. białogardzki – 18 osób (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
· pow. choszczeński – 8 osób (1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku)
· pow. drawski – 19 osób (2 młode kobiety, 5 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
· pow. goleniowski – 57 osób (3 dzieci, 2 młode kobiety, 13 kobiet w średnim wieku, 22 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 11 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
· pow. gryficki – 12 osób (1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
· pow. gryfiński47 osób (2 dzieci, 16 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 16 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
· pow. kamieński – 22 osoby (4 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 8 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
· pow. kołobrzeski – 36 osób (3 dzieci, 7 kobiet w średnim wieku, 9 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 10 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
· pow. koszaliński + m. Koszalin – 65 osób (3 dzieci, 2 młode kobiety, 26 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 17 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
· pow. łobeski – 3 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 młody mężczyzna)
· pow. myśliborski – 60 osób (3 młode kobiety, 25 kobiet w średnim wieku, 6 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 15 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
· pow. policki – 45 osób (9 dzieci, 1 młoda kobieta, 12 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 16 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
· pow. pyrzycki – 11 osób (1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
· pow. sławieński – 48 osób (2 dzieci, 6 młodych kobiet, 17 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 9 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
· pow. stargardzki – 113 osób (2 dzieci, 7 młodych kobiet, 55 kobiet w średnim wieku, 11 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 29 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
· m. Szczecin – 253 osoby (13 dzieci, 27 młodych kobiet, 83 kobiety w średnim wieku, 36 starszych kobiet, 22 młodych mężczyzn, 55 mężczyzn w średnim wieku, 17 starszych mężczyzn)
· pow. szczecinecki – 32 osoby (2 dzieci, 1 młoda kobieta, 12 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 4 młodych mężczyzn, 8 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
· pow. świdwiński – 11 osób (5 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 5 mężczyzn w średnim wieku)
· m. Świnoujście – 42 osoby (1 dziecko, 2 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 10 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 8 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
· pow. wałecki – 63 osoby (1 dziecko, 4 młode kobiety, 22 kobiety w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 19 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
RAZEM: 965 osób

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw (dane z Ministerstwa Zdrowia):

mazowieckiego (2295),

wielkopolskiego (1899),

małopolskiego (1401),

dolnośląskiego (1035),

zachodniopomorskiego (965),

pomorskiego (959),

kujawsko-pomorskiego (931),

łódzkiego (906),

warmińsko-mazurskiego (864),

lubelskiego (795),

śląskiego (694),

podkarpackiego (540),

opolskiego (493),

podlaskiego (455),

lubuskiego (406),

świętokrzyskiego (364)

Czyli mamy 15 002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywają 22 234 osoby.

Zmarło 156 osób.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gracjan
gracjan 23.11.2020, 22:11
Chory na COVID-19 zmarł w sklepie w Gdyni. 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.
biedny człowiek
biedny człowiek 23.11.2020, 22:42
Pewno nie miał mu kto zakupów zrobić...
no tak
no tak 23.11.2020, 21:40
I bardzo dobrze, trzeba na ryja zakładać maseczkę, a nie szpanować i robić rządowi na złość, żeby było więcej zakażeń. Jak chcecie więcej chorych w statystykach, to macie. Dlaczego nie ma straży miejskiej, policji i nie upominają, a potem niech dają mandaty. Jak dostanie taki ktoś raz czy drugi mandacik, to będzie zakrywał usta i nos, a nie potem płacz
Antycovid
Antycovid 23.11.2020, 22:08
Pustak😃 No pustak z betonu sterowany przez sieczkę z TV. Pierwszy pójdziesz na odstrzał. Takich rząd lubi 👍
w szoku
w szoku 23.11.2020, 21:15
Masakrycznie mało testów. Co to jest 27 tys?
gorycz
gorycz 23.11.2020, 21:49
zejdą do 5 tysięcy testów i ogłoszą, że jednak "wypłaszcza się, a nawet spada" - a że klepsydry na tablicy w trzech warstwach? Dostawi się drugą tablicę....
GG
GG 23.11.2020, 20:05
Zdrada. Lekarze uciekli na zachód niema kto nas leczyć, jestem w szpitalu i się dowiedziałem. rozliczymy ich jak wrócą tu mieszkać , ogniem i mieczem.
do pisowskiego ścier.wa
do pisowskiego ścier.wa 23.11.2020, 20:35
A ciebie pisowskie ścier.wo nahajem - bo tylko skrw.. płaci ratownikom w szpitalu PONIŻEJ PŁACY MINIMALNEJ - i wyrównuje "z łaski" - bo musi...
A każdy może pracować, gdzie chce - zabronisz wyjazdów jak w stalinowskiej Rosji?
cesio
cesio 23.11.2020, 18:29
W Chinach jest taki facet , który po pierdach mówi na co kto choruje...Nie wiem ale może by on co światu medycznemu pomógł ? Ostrzegam ! Jest ponoć bardzo drogi ! Droższy od Rydzyka.

;-)
;-) 23.11.2020, 19:51
To on przeniósł się z Człuchowa ?
knagulec.
knagulec. 23.11.2020, 18:22
Doszło mnie,żegnajcie
Jolka
Jolka 23.11.2020, 15:17
Niechlubne piąte miejsce w kraju. Przywiozły je baby które pojechały do Warszawy tam demonstrować. Wstyd, że mamy tak puste baby. Wszędzie na świecie jest zakaz zgromadzeń, te babska nam zagrażają. Myślą że tym z opozycji w Warszawie o nich chodzi, ale chodzi im o koryto i bezkarność. Ile razy jeszcze będą sobie z was tak kpić, a wy tak dawać się nabierać.
Demo
Demo 23.11.2020, 22:10
Takie jak Ty matki powinny skrobać. Po to właśnie tam pojechały.
do transa dawidka - rząd dziś 27 tys testów zrobił, żeby ukryć 11 listopada...
do transa dawidka - rząd dziś 27 tys testów zrobił, żeby ukryć 11 listopada... 23.11.2020, 20:21
Oj dawidku - zmieniłeś płeć prawicowa ciotuniu? Bo tekst ten sam, che che. Tylko 11 listopada to w Warszawie były pustaki narodowcy...
Jak kobiety jeździły do Warszawy - nie ciumkały się po bramach - i liczba zachorowań spadała - mimo że rząd wtedy 80 tysięcy testów robił...
Dzisiaj 27 tysięcy...
Zagrożenia nie ma
Zagrożenia nie ma 23.11.2020, 20:08
Respiratory od Szumowskiego nas uratują.
foto
foto 23.11.2020, 15:12
A pani w tym samochodzie wystraszona!!! Aż mi jej żal.
***
*** 23.11.2020, 14:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

syndrom narciarza
syndrom narciarza 23.11.2020, 13:58
"W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z @GIS_gov. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy" - czytamy w poniedziałkowym wpisie na Twitterze wicepremiera Gowina.
o meblowych też tak mówił... a o 23 opublikowali...
o meblowych też tak mówił... a o 23 opublikowali... 23.11.2020, 14:03
Czyli jak zwykle - ględzenie naćpanych - otworzy się stoki ale zrobi zakaz wjazdu do powiatu tatrzańskiego. I zostaną z kosztami a bez ludzi i dochodów...
pytam
pytam 23.11.2020, 14:01
Kto poważny zmienia co chwilę decyzję?
pastuch
pastuch 23.11.2020, 14:03
Tylko krowa nie zmienia swojego zdania.
do pastucha
do pastucha 23.11.2020, 14:29
Ja krowę chcę dla mleka, sera i wołowiny. Od rządu oczekuję większej inteligencji niż od krowy...
PiS oszuści
PiS oszuści 23.11.2020, 13:46
Na konferencji prasowej minister cymbał zarzuca młodemu , który wykrył olbrzymie "rozbieżności" de facto fałszerstwa brak warsztatu i metodologii choć to on dobrze podaje dane a ministerstwo źle. Tak więc brak metodologię stosuje rząd PiS. Inna możliwość to nie metodologia liczenia tylko celowe przekręty rządu PiS od co najmniej miesiąca. W innym kraju za takie fałszowanie danych poleciał by nie tylko minister śmierci ze swoją ekipą ale cały rząd.
sprzątaczka lepiej zarządzałaby!
sprzątaczka lepiej zarządzałaby! 23.11.2020, 14:05
to długo nie ogarnęli, że sanepidy powiatowe "nie mialy metodologii".. Tylko kto te metodologie miał opracować? Epidemia od marca przypominam "zaskoczonym"...
haha
haha 23.11.2020, 14:01
Jakoś się muszą tłumaczyć przecież.
Anka
Anka 23.11.2020, 13:27
Na szczęście w ostatnich kilku dniach pandemia wyhamowuje. Według mnie to skutek nie posyłania dzieciaków do szkół.
Jak możesz wysuwać jakiekolwiek wnioski na podstawie codziennie fałszowanych…
Jak możesz wysuwać jakiekolwiek wnioski na podstawie codziennie fałszowanych danych 23.11.2020, 13:48
Dodaj te na dzisiaj 22 000 ukryte zachorowania.
dopytuję
dopytuję 23.11.2020, 14:02
A skąd ty bierzesz te liczby i te niby fakty?
:)
:) 23.11.2020, 14:30
od ministra - ale fakt, niby liczby i niby fakty, skoro sanepidy raportowały 33 tysiące 12 listopada - a ministerstwo zgubiło 11 tysięcy...
Jolka
Jolka 23.11.2020, 15:21
Nie ministerstwo a szpitale nie raportwaly na bieżąco. Kłamiecie jak Tusk. Ile wam płacą za te fałszywe newsy sprzedawczyki.
prawdomówny jak Morawiecki, che che
prawdomówny jak Morawiecki, che che 23.11.2020, 20:23
dawidku - powiatowe sanepidy mialy 11 tysięcy więcej dziennie - a ministerstwo nie podawało. Szpitale winisz?
PRZECIEŻ SAM MINISTER MÓWIŁ, ŻE SANEPIDY MIAŁY INFORMACJE!!!
zdziwiony
zdziwiony 23.11.2020, 15:30
A ty Dawid dzisiaj się Jolką stałeś?
:)
:) 23.11.2020, 20:24
U prawicowców to normalne:):):)
ciekawostka
ciekawostka 23.11.2020, 13:20
Główny Inspektor Sanitarny zabrał głos ws. różnic w liczbie przypadków koronawirusa. Część raportów nie wpływała codziennie. Opóźnienia wynikały też m.in. z powodu wyłączenia stacji sanitarnych przez zakażenia pracowników. Łącznie różnica wynosi około 22 tys. przypadków w skali kraju.
sprzątaczka lepiej zarządzałaby...
sprzątaczka lepiej zarządzałaby... 23.11.2020, 14:09
sorry - ale co za różnuca, że o zmarłym księdzu z naszego powiatu raportowali dzień później? Dzisiaj 1 mniej, jutro 1 więcej - to jak "zgubili" 11 tysięcy 12 listopada?
Było 33 tysiące - a ministerstwo podało 22 tysiace. TO KTO ZAFAŁSZOWAŁ? Sprzątaczka?
Największy przekręt na świecie
Największy przekręt na świecie 23.11.2020, 13:49
On powiedział 22 000 na dzisiaj. Może być znacznie więcej bo ciągle liczą o ile oszukali.
wniosek
wniosek 23.11.2020, 13:05
Po zgonach w izolacji widać, że szpitale już się tak nie bronią przed przyjmowaniem pacjentów covidowych.
niestety
niestety 23.11.2020, 14:09
Ludzie się po prostu nie zgłaszają na badania, więc umierają niezdiagnozowani w tym kierunku...
a w tle walka polityczna
a w tle walka polityczna 23.11.2020, 13:02
Policja stosuje manewr zatrzymania na dwadzieścia kilka godzin, kiedy osoba zostaje sama, bez kontaktu z bliskimi, bez kontaktu z prawnikiem. Kolokwialnie mówiąc, "ma się zastanowić". Wtedy zmęczona, niewyspana i głodna ma się znaleźć na przesłuchaniu - opowiada w rozmowie z Onetem mec. Grzegorz Kukowka, warszawski adwokat, który pro bono reprezentuje osoby zatrzymane podczas protestów Strajku Kobiet.
Knagulec
Knagulec 23.11.2020, 13:01
Gumowiec knaga trafiony zatopiony?
***
*** 23.11.2020, 12:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cyt
cyt 23.11.2020, 12:21
Wysoka liczba zgonów w ostatnich dniach nie była przejawem pogarszania się sytuacji, tylko pochodną dużej liczby przypadków, z którą mieliśmy do czynienia 12-14 dni temu. Z moich obserwacji wynika, że zgony pacjentów następują ok. 7-10 dni od przyjęcia do szpitala, a oni trafiają do nas w kilka dni po wystąpieniu pierwszych objawów - wyjaśnia dr Konstanty Szułdrzyński, anestezjolog. -W związku z tym mamy takie dwie fale przesunięte w czasie o kilkanaście dni. Pierwsza, to fala zakażeń, a za nią idzie fala zgonów. Wierzchołek tej fali zgonów na pewno pojawia się i opada później niż wierzchołek fali zakażeń - dodaje ekspert.
FALA 5G
FALA 5G 23.11.2020, 19:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gryf
Gryf 23.11.2020, 11:38
Ku..a nie otworzą wyciągów nie pojeżdżę na nartach co za cha...wo
Aaa
Aaa 23.11.2020, 11:29
Przeraża mnie śmiertelność w izolacji domowej. Przecież nie brakuje miejsc w szpitalu!
Jolka
Jolka 23.11.2020, 15:26
Ludzie nie zgłaszają że gorzej się czują, albo są samotni. Przychodzi pogorszenie stanu zdrowia i nie są w stanie wezwać pomocy. Dlatego apelują, nie czekaj i wezwij pomoc.

Pozostałe