Powiatowe sanepidy mają przestać podawać wyniki zakażeń

  • 24.11.2020, 19:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Powiatowe sanepidy mają przestać podawać wyniki zakażeń
Powiatowe sanepidy mają przestać podawać na swoich stronach internetowych liczbę zakażonych koronawirusem - poinformował we wtorek poseł Michał Szczerba (KO). Zapowiedział, że gdyby tak było, posłowie wezmą na siebie informowanie o liczbie zakażeń.
Poseł Michał Szczerba (KO) poinformował, że wraz z posłem Dariuszem Jońskim otrzymali informacje, że powiatowe sanepidy mają niebawem przestać upubliczniać na swoich stronach internetowych dane o liczbie dobowych zakażeń koronawirusem, a będą jedynie zobowiązane do przekazywania tych danych do Ministerstwa Zdrowia.
 
"Działania, które cenzurują powiatowe sanepidy, powodują, że dane podawane przez MZ nie będą mogły być weryfikowane" - powiedział Szczerba. "To rzecz niebywała, ponieważ od początku listopada następowało zaniżanie wyników zachorowań, podawanych przez Ministerstwo Zdrowia" - dodał.
 
Zapowiedział, że w tej sprawie zamierzają podjąć kolejną interwencję poselską z posłem Jońskim, występując do wszystkich wojewódzkich Sanepidów z "wnioskiem o codzienne raportowanie nowych zakażeń".
 
"Jeśli opinia publiczna będzie pozbawiona tych danych, my jako posłowie weźmiemy na siebie obowiązek przekazywania jej tych danych" - podkreślił.
 
Poseł poinformował też, że do tej pory nie otrzymali z posłem Jońskim odpowiedzi MZ na swoje propozycje, związane z oddawaniem osocza przez ozdrowieńców. Te propozycje to np. refundacja kosztów dojazdu do punktu pobrań, wprowadzenie mobilnych punktów pobierania osocza i odpowiednie rozszerzenie aplikacji kwarantanna.
 
We wtorek po południu resort zdrowia uruchomi stronę z dokładnymi raportami o skali zakażeń i zgonów w kraju, z rozbiciem na województwa i powiaty – przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 
MZ podało na Twitterze, że dane o zakażeniach do poziomu powiatu dostępne będą na http://gov.pl.
 
"Pełna transparentność wszystkich danych zostaje zachowana. Źródłem danych jest system elektroniczny, do którego bezpośrednio raportują laboratoria" - podało MZ na Twitterze. (PAP)
 
autor: Piotr Śmiłowicz
 
Od igryfino: Pomimo zapowiedzi ministerstwa zdrowia, do godz. 19.30 we wtorek 24 listopada 2020 r. na http://gov.pl nie ma aktualnych danych o zakażeniach z poziomu powiatu. Nie wiemy zatem, ile osób z powiatu gryfińskiego otrzymało dzisiaj potwierdzony pozytywny wynik testu na koronawirusa.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szok
Szok 25.11.2020, 12:20
Sanepid to instytucja rządowa, a rząd ma obowiązek upubliczniac dane.
Tym bardziej ,że są to nasze własne dane, twoje, moje, pana , Pani .
Chamstwo mające ukryć bałagan! 19 latek lepiej to ogarnia hobbystycznie niż banda "ekspertów " kasujaca duże pieniądze!
TCHR
TCHR 25.11.2020, 12:08
Bo się nie pokrywają z danymi MZ.
Fakty
Fakty 25.11.2020, 19:12
Dane ministerstwa zdrowia wymyślają posłowie PiS jak im pasuje a nie jak jest.
standardy północnokoreańsko-rosyjskie...
standardy północnokoreańsko-rosyjskie... 25.11.2020, 10:24
Przyłapano ich na oszustwie. Było 30 tysięcy dziennie. Zatajono. Teraz zatajono źródło, z którego wypłynął ich przekręt.
Jak w Rosji albo Korei Płn.
Tam niewygodni lekarze masowo zaczęli "przypadkowo" wypadać z okien...
I nikt już nie krytykuje....
To oszuści
To oszuści 25.11.2020, 05:27
Już przestali czyli wszystko utajnili przed obywatelami. Teraz PiS podaje dane jakie chce i od razu z dnia na dzień ilość zakażeń spadła o 10 000. i ich nie sprawdzisz. A Matołusz mówił, że teraz będzie jawność i mamy jawność w wykonaniu PiS. PKB spadło 20 % r/r a PiS podaje 4% albo minimalny wzrost. Cha, cha, cha.
Kk
Kk 25.11.2020, 09:31
To podaj mi dane ,ze spadło 20%.
podaj dane o powiecie z wczoraj...
podaj dane o powiecie z wczoraj... 25.11.2020, 10:59
Jak utajniają wszystko, co im nie pasuje - to normalne, że inne wskaźniki też mogą być diabła warte....
masakra
masakra 24.11.2020, 23:22
No to teraz sie w ogole nie dowiemy.
Korea Płn.
Korea Płn. 24.11.2020, 23:08
19 latek, który ujawnił przekręt z danymi ministerstwa ogłosił zakończenie akcji - "teraz już nikt nie wykryje nieprawidłowości, bo wszystko ministerstwo utajnia"....
CABARET
CABARET 24.11.2020, 22:09
ZADZWOMY DO LUCYFERA 997 HA AH AH
JUZ DZWONIE  HA AH AH AH
JUZ DZWONIE HA AH AH AH 24.11.2020, 22:46
DZWONIŁEM 9+9+7=25 2+7=7 HA HA AH AH ZADZWOŃ NA SATURNA HA AH AH
kazamaty  gryfina  IV RZESZY HA AH AH
kazamaty gryfina IV RZESZY HA AH AH 24.11.2020, 22:00
czy czasem oni nie maja siedziby po byłym UB ha ah aha ha
ajwaj aleluja i dna saturna
ajwaj aleluja i dna saturna 24.11.2020, 21:39
gus sie wali na ryj ha ah ah te dane mogły by znokałtowa ć ***ó w od plandemii ha aha h
chachmęt pisowski!
chachmęt pisowski! 24.11.2020, 21:18
Pisowskie krętactwo! Ministerstwo podało fałszywe wyniki - 12 listopada było 33 tysiące zachorowań - podali 22 tysiące!
I teraz w myśl zasady zacierania śladów - ZATAJĄ DANE, KTÓRE POZWOLIŁY NA WYKRYCIE FAŁSZERSTWA?
powrót do normalności jeszcze nie teraz
powrót do normalności jeszcze nie teraz 24.11.2020, 21:02
"Powrót do normalności nastąpi, kiedy zaszczepimy większość populacji, która to chce zrobić, między wiosną a latem" - ocenił Fauci. Zastrzegł zarazem, że "na jesieni nie będziemy mieli jeszcze pełnej normalności, ale już prawie".
"Następne miesiące do lutego będą straszliwie bolesne" - ostrzegł amerykański immunolog. Dlatego - jego zdaniem - należy w sposób nadzwyczaj poważny stosować higienę i reguły dystansu.
Gryfino
Gryfino 24.11.2020, 20:40
Jak sanepid nie radzi sobie z podawaniem wynikow to niech sie tym nie zajmuje, moze wreszcie zajma sie tez innymi waznymi sprawami!! Nieroby!:/
wypier...!!!!
wypier...!!!! 24.11.2020, 20:10
Banda obrzydliwych pisowskich oszustów i kłamców! Zostali przyłapani na fałszerstwie 22 tysięcy zachorowań - i co?
I ukryją to, dzięki opinia publiczna dowiedziała się o fałszerstwie!!!
I jak tu kultturalniej powiedzieć WYPIER....?!

Pozostałe