Zagłosuj na najciekawsze projekty Pomorza Zachodniego - internetowe głosowanie

  • 28.11.2020, 13:59
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Zagłosuj na najciekawsze projekty Pomorza Zachodniego - internetowe głosowanie
Mieszkanki i mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego zdecydują, które pomysły otrzymają dofinansowanie w Programie Społecznik na lata 2019-2021. To szansa na dotację w wysokości nawet 10 tys. zł dla organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup. W sobotę, 28 listopada 2020 r. wystartuje internetowe głosowanie. Wystarczy kilka minut na oddanie głosu!

Pomysły na lokalne działania w Programie Społecznik były zgłaszane w jesiennym naborze. Społeczniczki i Społecznicy mogli starać się o wsparcie z dwóch filarów programu: z mikrodotacji do 4 tys. zł (wnioski są oceniane) oraz z Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich. W tej części dotacja może wynieść nawet 10 tys. zł, ale trzeba do swojego projektu przekonać innych w internetowym głosowaniu.

-Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie ułatwia realizacji zaplanowanych pomysłów, ale musimy przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Nie rezygnujemy z Programu Społecznik, ale dostosowujemy go do zmieniającej się rzeczywistości. Cieszę się, że organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chcą działać i nie poddają się. Społecznicy i Społeczniczki potrzebują jednak państwa zaangażowania, by dalej łączyć mieszkańców, realizować ciekawe pomysły. Zapewniam, odwdzięczą się ciekawymi działaniami w przyszłym roku. Głosowanie trwa kilka minut, skorzystajmy z tej szansy. Każdy głos ma znaczenie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Mieszkanki i mieszkańcy będą wybierać – za pośrednictwem platformy internetowej – inicjatywy o zasięgu powiatowym i regionalnym, które będą realizowane od 1 lutego do 31 lipca 2021 roku. Łącznie to wyboru mamy 69 ciekawych i integrujących projektów (uzyskały pozytywną ocenę formalną).

 

Platforma do głosowania dostępna jest pod adresem: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/

 

Nowością tego głosowania jest to, że dodatkowe punkty otrzymają projekty o charakterze proekologicznym. Kontynuowana jest też współpraca z Radą Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, która jako głos doradczy w Programie Społecznik, wskaże działania zwiększające zaangażowanie młodzieży w życie lokalnych i szkolnych społeczności, wzmacniające świadomość obywatelską uczniów i studentów oraz pobudzające młodych do tworzenia własnych inicjatyw. Wskazane przez RMWZ projekty otrzymają także dodatkowe punkty w internetowym głosowaniu.

 

Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Głos można oddać na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (według miejsca zamieszkania).

 

Aby głos był ważny, należy głosować podając swój adres e-mail, datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a także podać powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania.

 

Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz.

 

Ważne jest zaangażowanie głosujących. Aby inicjatywy mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć: minimum 200 głosów na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu regionalnym oraz minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2019r.) na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 200 głosów dla Miasta Szczecin.

 

Oddanie głosu będzie możliwe będzie do 12 grudnia 2020 r., do godz. 23:59.

 

Wyniki głosowania poznamy 11 stycznia 2021 r.

 

Łącznie na realizację pomysłów z ocenianego właśnie naboru (z dwóch filarów) Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował 1,9 mln zł.

 

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:

§ stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.: www.wzp.pl w zakładce Program Społecznik

§ stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.spolecznik.karrsa.eu

§ profilu Programu Społecznik na Facebooku

 

Program Społecznik na lata 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knagulec.
Knagulec. 28.11.2020, 18:11
Oświadczam wam że zawsze popierałem i będę popierał PiS i taki miękiszon Gumowiec nie będzie mi stał na drodze
Rejs
Rejs 28.11.2020, 14:37
Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach, uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda… Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący… Yyyy… Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący… Czarna za – lub odwrotnie: czarna za… Yyyy… Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.
big
big 28.11.2020, 14:32
Zielony kolor to kolor nadziei!

Pozostałe