Pożegnaliśmy sołtysa. Ta śmierć powinna być ostrzeżeniem dla antycowidowców

  • 28.11.2020, 14:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pożegnaliśmy sołtysa. Ta śmierć powinna być ostrzeżeniem dla antycowidowców
Dziś 28 listopada 2020 r. na cmentarzu w Chojnie (tym przy ul. Słowiańskiej) pożegnaliśmy sołtysa Polesin, Mieczysława Rodaka. Mógł jeszcze żyć, ale dopadł go zjadliwy koronawirus. Jego przyadek może być przestrogą…

Zmarły Mieczysław Rodak miał 68 lat. Zmarł 26 listopada 2020 r.

-Jego śmierć nie powinna pójść na marne i stanowić przestrogę. Prawda jest taka, że za późno zabrali go do szpitala covidowego. Był już nieprzytomny. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem w Szczecinie. I nie dał rady. Antycowidowcy powinni wiedzieć, że nawet gdy nie wierzą w koronawirusa, to i tak podlegają tym samym prawom co my wszyscy – dodaje nasz rozmówca.

My pamiętamy pana sołtysa jak starał się o sprawy dla swojej miejscowości. Pamiętajmy jego wystąpienia na sesji…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sołtys
Sołtys 30.12.2020, 11:39
Jest dzisiaj 30 grudnia. 28 listopada pożegnaliśmy naszego kolegę. Na stronie Urzędu Gminy Widuchowa nadal jednak sołtysem Polesin jest Mieczysław Rodak .Urzędnicy pilnujący podwyżek za śmieci są tak zajęci? Ponury żart na koniec roku?



















Inteligencja na poziomie ZERO
Inteligencja na poziomie ZERO 01.12.2020, 00:38
Czyli błaznował z covida i a ten zabrał mu mozg i oddech. To po prostu kara boża dla błazna (bez obrażania Stańczyka).
taki mamy klimat na głupotę
taki mamy klimat na głupotę 01.12.2020, 00:44
Nie był sam. Jeszcze chyba 3 tygodnie temu były badania, kótre pokazały, że w Polsce mamy ok. 20 procent koronasceptyków. Szczególnie mądrym narodem nie jesteśmy.
Ania (katoliczka)
Ania (katoliczka) 30.11.2020, 10:09
To sam Bóg dał znak i nauczmy się go odczytywać. Nie powołujemy się na niego, gdy sami nie dbamy o własne życie i życie innych.
impreza rodzinna może kosztować życie
impreza rodzinna może kosztować życie 30.11.2020, 00:19
Obsesja względem covidu to coś innego niż ostrożność. Niedawno zmarł Piotr Kuldanek, bloger o pseudonimie Pan Codziennik. Tydzień wcześniej zmarł jego ojciec. Oto ostatni przed śmiercią wpis blogera:..." Tak, masa ludzi przechodzi na spokojnie, ale na bank chcesz sprawdzać swoje szczęście? Moja mama, żona, brat, bratowa – przechodzą w miarę ok i raczej będą zdrowi, ja się też dalej nie poddaje. Ale mój Tata już nie miał szczęścia z cyferkami i umarł w sobotę w nocy. I nas załatwiła mini rodzinna impreza, uznaliśmy że prawie wszyscy mieszkamy razem albo pracujemy, jakbyśmy mieszkali, więc co nam może się stać? A jednak. Moja głupota niech wam pomoże lepiej podjąć decyzje."
gość
gość 29.11.2020, 17:16
" O wpływie testdemii na służbę zdrowia" Prof. Robert Flisiak na You Tube.
Memento mori
Memento mori 30.11.2020, 23:11
Ty krajan Rodaka. Ciemność widzisz ?
cóż
cóż 30.11.2020, 23:25
Wyginą jak mamuty, a nie uwierzą.
kolega
kolega 29.11.2020, 12:48
[*] Kolego!
cytat
cytat 29.11.2020, 01:57
Teorie spiskowe często są wynikiem trudności w zaakceptowaniu tego, co nieoczekiwane – powiedział Massimo Polidoro, popularyzator nauki i wykładowca uniwersytecki. – Dla niektórych ludzi łatwiejsze jest znalezienie jakiejś wyobrażonej, złowrogiej postaci, z którą można walczyć. To wygodniejsze niż uznanie za wroga niewidzialnego wirusa, którego nie potrafimy kontrolować.
Trwoga ...
Trwoga ... 29.11.2020, 12:30
Behamot szerzy te teksty. Módl się. Walnij koronkę różańca. Wezwij szamana. Okadź mieszkanie, niech pokropi kropidłem. A twoje konsekrowane duchem świętym dłonie niech pomogą prokreacji w czasie egzorcyzmów szamana. Niech biją dzwony na trwogę,Koniec świata i sąd ostateczny.
Przyjął z komunią
Przyjął z komunią 29.11.2020, 00:35
Mowił, że to bajki i bzdury.
konstatacja
konstatacja 30.11.2020, 10:06
A taka bzdura okazało się, że zabija. Za późno, żeby zrozumieć. Może zrozumieją inni.
Jola
Jola 29.11.2020, 00:08
O np.“ Lecz sie na glowe“ !!! Chodzilo Mi oto ,ze w takim smutnym Dniu dla Rodziny ,ktora pochowala kogos bliskiego ,to np.mozna by bylo wstrzymac sie o Taki wpis!!! Pozdrawiam i Zycze ZDROWKA!!!!❤️🥰
Ania (katoliczka)
Ania (katoliczka) 30.11.2020, 10:12
I w imię zakłamania patrzeć jak inni z głupoty umierają? Bóg dał znak i nauczmy się go odczytywać
ale...
ale... 29.11.2020, 07:30
Ale to nie dotyczyło człowieka, który zmarł, tylko idioty, który właśnie nie potrafi uszanować bólu rodziny. I próbuje swoje teorie "płaskoziemów" w tym miejscu wklejać....
Według mnie pod tym artykułem negowanie pandemii jest akurat pokazaniem skrajnego braku szacunku dla rodziny - i dla Zmarłego...
Rodzina
Rodzina 30.11.2020, 09:44
Niestety tą karuzele rozkręcił sam dziennikarz, który napisał artykuł nie znając faktów...
Śmierć to jedno a "pandemia" to drugie. I jako najbliższej rodzinie zrobiło mi się przykro że wykorzystano śmierć człowieka aby wywoływać psychozę strachu.
szczerze
szczerze 01.12.2020, 11:54
To może trzeba było pomyśleć wcześniej zanim rozhuśtaliście karuzelę śmierci? Może byłoby wtedy mniej tragedii.
no tak
no tak 28.11.2020, 23:18
A pokolenie McDonalds, żrąc amerykański obrok dziwi się, że dzwony biją na Anioł Pański (g.12) lub na Jasnogórski (21) oraz że wiatr wczoraj był od strony kościoła (pd. i pd.-zach.)
apel
apel 28.11.2020, 23:11
Róbcie testy ! Ochronicie rodziny. Ja zrobiłam - wszystko Wyszło zgodnie z objawami klinicznymi. Żeby nie robić testów najgłośniej krzyczą właściciele hoteli i restauracji. Zamknij oczy i nie będzie cie widać - taka zabawa małych dzieci.
gość
gość 29.11.2020, 16:46
O ile mi wiadomo testy nie leczą, więc wymyśl inny sposób na przetrwanie ...
Oskar
Oskar 29.11.2020, 10:46
Wspieram apel. To może oznaczać teraz przeżycie w tych pandemicznych czasach.
Święty ... ( wstawić według uznania)
Święty ... ( wstawić według uznania) 29.11.2020, 12:47
Apel jasnogórski zwycięży Behamota. Zlikwiduje SANEPIDY, szpitale i tych białych szamanów i szamanki. To nas uzdrowi. Nie będzie diabelskich testów. Niech ludzie znów umierają na starość
Jola
Jola 28.11.2020, 22:46
W niektorych komentarzach to nie Ma za krzte pokory i uszanowania i do Zmarlego i do Jego Rodziny !!!!🤭🙏🏼 Jak wiem to Swietej Pamieci Mietek zrobil DUZO dla Swojej wioski jako Soltys!!!!!👏🏻🤗Znalam i Jego i Rodzicow to byli spokojni z wielka empatia do ludzi!!!! Wieczne odpoczywanie Racz Mu Dac Panie !!! Amen🙏🏼💐
Mieszkanką Gminy.
Mieszkanką Gminy. 29.11.2020, 00:39
Był dobrym spolecznikiem, bardzo często zabierał głos na sesjach Rady Gminy dbając o swoich mieszkańców. Bardzo aktywny sołtys i dobry człowiek. Soltysie, spoczywaj w spokoju.
z sąsiedniej wioski
z sąsiedniej wioski 28.11.2020, 23:15
Jak człowiek z krwi i kości to ma wrogów. Nawet po smierci.
Ale tak czytam komentarze i który tu Jola twoim zdaniem niby nie szanuje zmarłego Mietka? Nie widzę!
Marek
Marek 28.11.2020, 22:07
Znam takiego co sobie drwił, że to grypka, potem sam przechorował, a teraz ma kłopoty z sercem. I jeszcze nie kojarzy, że to skutek uboczny covida.
zombik
zombik 28.11.2020, 21:35
Czyli kolejna ofiara koronawirusa.
wiara czyni cuda
wiara czyni cuda 28.11.2020, 19:39
Kto nie wierzy w wirusa
temu wirus zrobi psikusa.
Czy wójt żyje ?
Czy wójt żyje ? 28.11.2020, 19:18
Cała wieś zarażona. Ksiąc nosił z ciałem Jezusa do buzi.
kod
kod 28.11.2020, 20:17
lecz się na głowę
Polska wiocha
Polska wiocha 28.11.2020, 19:14
Mówił, że nic go nie bierze a koronawirusa nie ma, Ba uważał, że nie ma wirusów i bakterii. Jaki był stan jego wiedzy ? Chyba duży bo był sołtysem. A co z ksiecem ?
tytuł taki?
tytuł taki? 28.11.2020, 19:42
Kto to jest księc?
Okadzacz mieszkań
Okadzacz mieszkań 29.11.2020, 00:38
Szaman od kadzidła, miotełki i pokropku, koronki różańcowej i egzorcyzmu. Czaruje na okrągło i za co łaska.
Knagulec
Knagulec 28.11.2020, 21:10
Kiecman
sąsiad
sąsiad 28.11.2020, 19:07
Niech Ci ziemia lekką będzie!
Sołtys
Sołtys 28.11.2020, 19:02
Mieciu spoczywaj w pokoju, Żal za szybko kolego
gość
gość 28.11.2020, 18:34
To nie antykowidowcy zabijają, tylko niewydolna słuzba zdrowia - trzy tygodnie pod respiratorem = zamiast płuc jest miazga...
gość
gość 29.11.2020, 17:02
do "do idioty": poza wszystkim : żal mi ciebie, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, z treści komentarza wyciągasz nieuprawnione wnioski, dodajesz swoje własne nielogiczne przemyślenia... Zalecam więcej herbatki z melisy i powrót do szkoły podstawowej.
do idioty bez podstawówki...
do idioty bez podstawówki... 29.11.2020, 20:18
gutek - ty przecież szkoły podstawowej nie zacząłeś, skoro dla ciebie "respirator=miazga z płuc" - czyli bez respiratora zmarłby z ładniejszymi plucami po 5 minutach bez oddechu?

gość Wczoraj, 18:34 trzy tygodnie pod respiratorem = zamiast płuc jest miazga...
do idioty!!!
do idioty!!! 28.11.2020, 19:56
Trudno powstrzymać ciężkie słowa pod tym artykułem. "Nie wierzysz" w wirusy? "Nie wierzysz", że "koronawirus robi miazgę z płuc" - i WINISZ RESPIRATOR? A nie pomyślałeś idioto, że BEZ respiratora nie przeżyje nawet 5 minut na bezdechu?
gość
gość 29.11.2020, 16:54
Sam jesteś idiotą - lekarze sami chwalą się, że 90% pacjentów podłączonych do respiratora umiera, jak myślisz dlaczego? Sam profesor Robert Flisiak mówi, że podczas zakażenia covid19 płuca są zbyt kruche, żeby pompować je respiratorem...
do idioty bez podstawówki...
do idioty bez podstawówki... 29.11.2020, 20:20
A wiesz ile procent poddawanych resuscytacji umiera? A wiesz ile PRZEŻYJE ZATRZYMANIE KRĄŻENIA BEZ POMOCY?
A wiesz, ile operacji onkologicznych, kardiochirurgicznych etc...
Szkoda słów - według ciebie lepiej było człowieka nie podłączyć, niech się NATURALNIE UDUSI PRZEZ PARĘ MINUT???
komers
komers 28.11.2020, 19:05
gościu masz ściśnięty mózg, że takie bzdury wypisujesz. Lekarze decydują kiedy podłączyć, wtedy gdy pacjent nie może już oddychać. Więc lepiej wcześniej trafić do szpitala.
gość
gość 29.11.2020, 16:49
TAk i leczyć zapalenie płuc, a nie rozrywać płuca powietrzem wtłaczanym pod ciśnieniem.
do idioty bez podstawówki
do idioty bez podstawówki 29.11.2020, 20:22
No pewnie - "pozbyliśmy się zapalenia płuc" - pacjent niestety nie współpracował i nie chciał oddychać....

Pozostałe