Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Ujawnią szokujące tajemnice! Mają nawet „taśmy prawdy”

  • 06.11.2016, 21:37
  • Admin Admin
Ujawnią szokujące tajemnice! Mają nawet „taśmy prawdy”
-Chcecie poznać całą prawdę o ZGDO oraz poczynaniach władz waszych gmin? Koniecznie przyjedźcie w poniedziałek, 7 listopada 2016 r. na godz. 10 do Urzędu Miejskiego w Cedyni na Zgromadzenie Związku Gmin Dolnej Odry! – za naszym pośrednictwem apeluje do radnych głównie z gmin Chojna, Moryń, Widuchowa, Banie, Stare Czarnowo i Cedynia Marcin Łowicki, radny Widuchowej.

Czy przetarg został ustawiony?

Dotarliśmy do bulwersującego nagrania fragmentu dyskusji, jaka toczyła się na ostatnim Zgromadzeniu Związku Gmin Dolnej Odry w Dolicach 25 października 2016 r.

Na nagraniu słychać, jak Kazimierz Szarżanowicz, wójt gminy Stargard mówi o przetargu zorganizowanym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2016-2019. Oferty złożyły Konsorcjum Spółka Gmin Dolnej Odry z o.o. i EKO FIUK Sp. K. (zaproponowało 35 256 835,23 zł brutto) oraz Konsorcjum Firm Remondis Sp. z o.o., „JUMAR” Julian Maruszewski i Eko-Myśl Sp. z o.o. (zaproponowało 41 123 338,21 zł brutto). Wygrała pierwsza propozycja.

 

Zaskakujące są w tych okolicznościach słowa Kazimierza Szarżanowicza, wójta gminy Stargard, który publicznie nagle przyznaje:

- Politycznie żeśmy pewne sprawy tutaj na związku załatwili. Boję się mówić, bo jeszcze pani przewodnicząca głos mi odbierze, ale spróbuję (…). Chciałbym nawiązać do sprawy ostatniego przetargu. To też była polityczna sprawa. Koniecznie ten a nie inny, bo trzeba utrzeć nos Remondisowi. Wszystko jest dobrze. Bardzo mi się to też podobało. Tylko wygrywa firma, która miała zacząć wozić od 1 lutego. Potem dajemy im 2 miesiące vacatio legis, wakacji, dlatego, że nie byli przygotowani na to. A Remondis walnął na te dwa miesiące cenę, jaką chciał. Uważam od samego początku, że trzeba uporządkować sprawę naszej spółki. To tak nie może być.

 

Dyktatura czy demokracja?

Kiedy mowa jest o wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej ZGDO, rosnącym zadłużeniu i pomyśle na częściową spłatę deficytu, polegającym na podwyższeniu składek członkowskich z 5,10 zł do 25,60 zł od mieszkańca, głos zabiera wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos, członkini komisji rewizyjnej w ZGDO.

Wójt Anna Kusy-Kłos mówi o kontroli, jaką na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzono w firmie zajmującej się wywożeniem śmieci.

 

Jak dowiedziało się igryfino, podjęte próby owej kontroli dotyczyły instalacji firmy Eko Fiuk w Mirosławcu i nie dotyczyły  realizacji umów dla Związku Dolnej Odry. Mówimy tutaj o PRÓBIE KONTROLI. - Zawiadomienie w przedmiocie utrudnienia kontroli zostało złożone 26 kwietnia 2016 r. do Prokuratury Rejonowej w Wałczu. W dniu 22 lipca 2016 r. otrzymaliśmy z Posterunku Policji w Mirosławcu postanowienie o umorzeniu dochodzenia. W dniu 5 sierpnia 2016 r. marszałek województwa złożył do Sądu Rejonowego w Wałczu zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodzenia. Czekamy na decyzję sądu - poinformował portal igryfino inspektor Radosław Soćko z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Na wystąpienie wójt Widuchowej Anny Kusy-Kłos gwałtownie reagują niektórzy obecni na październikowym Zgromadzeniu, w tym prowadząca obrady burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz.

-Jak pani skończy, za chwilę zadam pani bardzo ważne pytanie: Do czego pani zmierza? – mówi burmistrz Gabriela Kotowicz.

Wójt Widuchowej próbuje coś powiedzieć.

-Jątrzyć nie pozwolimy! – słychać głos z sali.

-Jeszcze raz: Do czego pani zmierza? Bo żeby wytłumaczyć…. – Gabriela Kotowicz zwraca się do wójt Widuchowej.

-Sami doprowadzamy do tego, ze zadłużamy ten związek – mówi Anna Kusy-Kłos.

-To następne pytanie: ma pani propozycje odnośnie wyjścia z tego? Bo negować… Odbiorę pani głos! – nerwowo reaguje Kotowicz.

-Ja miałam na ten temat propozycje… - próbuje wypowiedzieć się Anna Kusy-Kłos. -80 ton miesięcznie więcej odpadów! Ciekawe skąd i kto za to zapłaci?! – pyta wójt Widuchowej.

-Odbieram pani głos! – głosem nieznoszącym sprzeciwu burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz ucina wypowiedź członkini komisji rewizyjnej ZGDO.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franek
Franek 08.11.2016, 13:33
Gdzie się pojawi Akk tam intrygi. Tym się żyje w Widuchowa, a teraz przenosi te obyczaje również do ZGDO współczuję
as
as 07.11.2016, 16:27
szkoda Cedyni - była najlepsza przez wiele lat- ale wtedy miała prawdziwego gospodarza
dymek
dymek 07.11.2016, 13:21
Blondynki tak maja czego się chwyca to rozwala
pik
pik 07.11.2016, 13:20
Za to A.K jest dużo ale to dużo mądrzejsza.
kik
kik 07.11.2016, 11:53
Burmistrz Cedyni czego tknie to rozwala nasza gmine tak bogata po poprzedniku zupelnie rozwala, blondynki tak maja
rybak
rybak 07.11.2016, 11:38
Pani burmistrz Cedyni nic tylko palce lizać-piękna i to jest problemem naszej A.K.K !
rowerzysta
rowerzysta 07.11.2016, 10:47
Wszyscy mówią o zgłoszeniu do prokuratury a czy ktoś to zrobił,jeżeli oczywiście zostało popełnione przestępstwo?Pisać to można-najważniejsze to działać,przecież to pieniądze podatników na to idą oni muszą płacić.
sylwester momot
sylwester momot 07.11.2016, 10:15
Zamiast narzekać w zakresie ZGDO należy podejmować różne działania uświadamiające radnym jak długo poszczególne gminy tkwić będą w ZGDO. Czy gminy znają koszty wyjścia z ZGDO?. Już niedługo może się okazać, że połowę budżetu gminy trzeba przeznaczyć na spłatę długów ZGDO. Obecnie zgodnie ze statutem ZGDO gmina nie ma możliwości ingerowania w działania ZGDO. Gmina ma swojego przedstawiciela w ZGDO. Kto jest tym przedstawicielem obecnie wójtowie i burmistrzowie choć zgodnie ze statutem może być inna osoba. Która rada miasta/gminy podjęła taką decyzję?
W gminie Banie na początku 2016 roku był podnoszony przez mieszkańców problem wyjścia z ZGDO, ale radni w tej kwestii zaniemówili, pomimo tego, że mieszkańcy poruszali te kwestie na sesjach rady. Radni ślepo wierzyli pani wójt, która kupiła ich za 2 zł obietnicą obniżek stawek z 15 do 13 złotych od lipca 2016. I co problem znów powrócił z jeszcze większą siła bo zadłużenie ZGDO znacznie wzrosło. Radni przestali reprezentować interes gminy
nick
nick 07.11.2016, 10:07
masz rację kazio, wszystkich posadzadić do paki ale nie Wójt Widuchowej. To ona to zrobiła, że wszystko wyszło na światło dzienne. I teraz nie boi się paki, tylko mafi, która może ją zaciukać, bez skrupułów.
kazio
kazio 07.11.2016, 09:18
ale jaja posadzić wszystkich do paki
Serek
Serek 07.11.2016, 09:11
do messsi stargard i pokładowy [email protected]

No jeżeli chodzi o Chojnę to obecny Władca ADAM F. mocno zabiega żeby zostać w ZGDO i stąd walka z radnymi o pozostanie w związku. Tak samo jak Adaś pociągnął Chojnę na dno to samo zrobił z ZGDO
DOBRY JEST !!! można powiedzieć że jest właśnie jak MESSSI nie ma lepszejszego :)
KOC
KOC 07.11.2016, 08:50
~mały Kazio | 07.11.2016, 04:12 x
A co to w ogóle za pomysł dawać zlecenie takiej dziwnej firmie: jakiś prokurator, policja, kontrole... Kto to w ogóle wynalazł takie cudo??? Nic dziwnego, ze potem był bałagan, nie odbierali śmieci, albo odbierali nie wiadomo kiedy. Że kasa się nie zgadza??? Ludzie cieszcie się, ze wam jeszcze pojemniki na śmieci nie poginęły!!!

I DLATEGO TEŻ UWAŻAM, ŻE SPRAWĄ POWINNA ZAJĄĆ SIĘ PROKURATURA.
messsi stargard
messsi stargard 07.11.2016, 08:37
do Serek a kto odpowiedzialny jest za ten bałagan jak nie Chojna ze swoim wójtem Fedorowiczem? Co on zrobił jako szef tego burdelu? Jak wszystko się wali to on bierze nogi za pas? Tak postępuje dupa a nie polityk.
gość
gość 07.11.2016, 08:34
Jeżeli p. wójt Szarżanowicz mówi, że nikt nie zareagował nikkt nie sprostował, to znaczy, że (o zgrozo!) jest coś na rzeczy.
sotek
sotek 07.11.2016, 08:29
Znajac życie w protokole nie bezie o tym ani złowa.
Malkontent
Malkontent 07.11.2016, 08:21
I tu wychodzi kto die pcha do władzy w gminach: nie potrafią zorganizować wywozu śmieci, ale próbują się brać za politykę! Do DOMU !!!!
pokładowy majtek
pokładowy majtek 07.11.2016, 08:16
Serek wygląda na to, że szczury piewsze uciekają z tonącego okrętu.
Serek
Serek 07.11.2016, 08:03
Czyli Radni Chojny podejli bardzo dobrą decyzję żeby wyjść z tego bagna. Teraz można zrozumieć dlaczego tak męczą ten temat w swoim mieście i pytają swojego Giiiieniusza co tak pokierował Gminą i ZGDO
Z pogranicza
Z pogranicza 07.11.2016, 07:42
A kto w Krajniku robi zakupy? Ile osób z tego żyje? Walnijcie się w łeb z ta waszą polityką. Jak Niemcy przestaną robić z Polska interesy i zakażą zatrudniać naszych u siebie, to Polska pójdzie z torbami!
Micho
Micho 07.11.2016, 07:38
A ciekawe ile ludzi z gminy wójta Szarzanowicza pracuje w Niemczech i stamtąd przywozi pieniądze?
Panie wójcie: trochę rozsądku. Politykę to niech pan sobie idzie do sejmu uprawiać! Ludzie w Pana gminie płaca na pana pensje podatki, bo często u Niemców na nie zarabiają !

Pozostałe