Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli

  • 06.01.2021, 13:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli
-Przykład Mędrców niech będzie dla nas zachętą do zmierzania w kierunku Pana Boga, aż do oglądania Go twarzą w twarz w wieczności − powiedział bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, z okazji dzisiejszych uroczystości Objawienia Pańskiego.
Uroczystość Objawienia Pańskiego w Polsce, jak przypomniał bp Bałabuch, nazywana jest świętem Trzech Króli i nawiązuje do hołdu, jaki Dzieciątku Jezus złożyli mędrcy ze Wschodu.
-Pokazuje nam ono, że wolą Ojca Niebieskiego jest, aby zbawienie dotarło do wszystkich ludów i narodów – powiedział bp Bałabuch, podkreślając misyjny charakter święta i posłannictwa Kościoła.
 
Bp Bałabuch zaznaczył, że liturgia uroczystości Objawienia Pańskiego ukazuje objawienie się Boga ludziom nie tylko poprzez przybycie Mędrców ze Wschodu do Betlejem.
-Pięknie ukazuje to antyfona w jutrzni do kantyku Zachariasza: Dzisiaj się Kościół złączył z Chrystusem, swoim Oblubieńcem, który go z grzechów obmył w Jordanie; biegną mędrcy z darami na królewskie gody, a woda przemieniona w wino cieszy biesiadników – dodał bp Bałabuch.
 
Przypomnijmy sobie, jak wyglądał orszak Trzech Króli 6 stycznia 2020 r. w Gryfinie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 07.01.2021, 00:06
tam gdzie jeZUS to jest i żłób i walą tam nawet królowie bo przy żłobie każdy sobie rzepkę skrobie
och
och 06.01.2021, 23:53
Komentujecie tu jak jacyś nawiedzeni.
MAGOLOG
MAGOLOG 06.01.2021, 20:55
MAGOWIE SA SUPER KAŻDE GŁOSOWANIE W SEJMIE PRZEZ REASUMPCJE WYGRYWAJĄ ;)
kogito
kogito 06.01.2021, 17:32
Liczni naukowcy, bibliści, poddaje w wątpliwość historię opisaną w Ewangelii św. Mateusza. Uważają, że jest ona zbyt fantastyczna, zbyt bajkowa, by wydarzyła się naprawdę. Więcej – patroni Święta Trzech Króli wcale nie byli królami! Ewangelia mówi jasno o "magach", a to jest przecież bardzo duża różnica.
Taka niestety prawda
Taka niestety prawda 07.01.2021, 14:26
Najstarsze manuskrypty biblii pochodzią z 2 wieku naszej ery. Czyli tak ok 300 lat po smierci Jezusa.. Spisywane przez licznych kopistów najczęściej mnichów. Naukowcy wykryli w nich ok 30 tys poprawek!!! .. Pod interesy oczywiście tych mnichów . Narzuca się pytanie. W takim razie jak święte jest to Pismo Święte? A gdzie podziała się ewangelia Tomasza i Jakuba.. Dlaczego Watykan jej nie ujawnił..? Była niewygodna?
Bajki z mchu i paproci
Bajki z mchu i paproci 06.01.2021, 21:03
Na nowy testamen składają się wybrane przez Konstantyna i kolegów w sukienkach słuszne fragmenty tylko z czterech ewangelii. Niestety nie ma tam prawdziwych i wartościowych tekstów Judasza, Żwirka czy Muchomorka.
Gość
Gość 06.01.2021, 15:28
W każdym tygodniku katolickim, na każdym katolickim portalu i w kilku książkach, które mam, gdy pisze się o święcie Objawienia Pańskiego, analizuje się symbolikę i treść święta, włącznie z opisem, jak doszło do pewnej różnicy między tradycją a danymi biblijnymi wspartymi o naukę. Od dziecka wiem, że prawdopodobnie było ich więcej i że byli raczej mędrcami niż królami, ale to jedna z najmniej ważnych rzeczy w przesłaniu święta Objawienia Pańskiego. Zawsze bawią mnie tacy adepci pospiesznych uniwersytetów imienia wujka Google, jak ty, znany tu zresztą troll, którym wydaje się, że jakieś kopiuj-wklejki z internetu coś w nauce Kościoła obalają. Raczej nas, po prostu wykształconych katolików obalają... na tapczany ze śmiechu - z wyważania otwartych drzwi.
wierzący
wierzący 06.01.2021, 15:15
No właśnie, jest okazja, jak piszecie w artykule, to pełnego przeżywania tego święta. To nie tylko jak myślą niektórzy, że to powrót do radości minionych świąt (B.Narodzenia), a bardziej do osobistego wniknięcia w coś nieco innego, co naprawdę nazywa się świętem Objawienia Pańskiego, dotarciem Boga do pogan. Wpisałem w Google tę nazwę i znalazłem nauki (wideo) chyba najlepszego w te klocki w Polsce, ks.Pawlukiewicza, " Prawda Objawienia Pańskiego" i" Mędrcy ze wschodu". Na spotkanie z tym księdzem szły tłumy - na wyższych uczelniach, bo najbardziej był popularny w tym środowisku.
je i  chowa   jechowa
je i chowa jechowa 06.01.2021, 15:11
https://youtu.be/CKZHtOc657I pasterze ha ha ah wystrzygą wydupcą i na koniec zjedzą
kom
kom 06.01.2021, 15:07
A w Chojnie pustki, gdzie pochód?
do kom unisty
do kom unisty 06.01.2021, 15:11
Pochód miałeś co roku 1-maja w PRL.
yty
yty 06.01.2021, 15:27
Ej pewnie obżerałeś się kiełbasą z samochodu w dniu 1 Maja a teraz narzekasz !! Chcę ci powiedzieć, że dla jednych królami filozofii są: Marks, Engels czy Lenin dla innych świętymi wymieniani przez twoich Pryncypałów, aktualni politycy. To kwestia faktycznie jak twierdzisz, uniwersyteckiego wykształcenia! Ale ślepej indoktrynacji religijnej w 99% ulegają ludzie, których należy bać się najbardziej. Pewnie analizując swoje życie, przyznasz mi racje !! Życzę zdrowia.
lekko wstrząśnięty ale nie zmieszany
lekko wstrząśnięty ale nie zmieszany 06.01.2021, 15:06
Z tej okazji chciałem odwiedzić TRZY sklepy, niestety zamknięte nawet zieleniak świętuje! A mówili, że tylko w niedziele zamknięte a dziś dopiero środa
Covidian
Covidian 06.01.2021, 15:05
Legenda głosi, że jeden niósł maseczkę, drugi rękawiczki a trzeci szpryce ze szczepionką na covid!
w odpowiedzi do atakujących
w odpowiedzi do atakujących 06.01.2021, 15:03
Próby walki przeciwko naszej wierze trwają od ponad 2000 lat. Kiedyś byli to muzułmanie a dziś masoni, komuniści i poganie. Zawsze wychodziliśmy z tej walki wzmocnieni.
ochrzczony brontozaur
ochrzczony brontozaur 06.01.2021, 21:13
Jak ktoś może walczyć z waszą wiarą od ponad 2000 lat skoro kościół pedofilski założył rzymski cesarz Konstantyn na soborze nicejskim w azjatyckiej Bitynii w 325 r.n.e ? Umiesz liczyć to licz na niemiecką misję chrystianizacyjną która w 966 roku narzuciła swoją religię wodzowi plemienia polan
zadowolona
zadowolona 06.01.2021, 14:54
Dobry dzień, człowiek odpocznie choć trochę.
Szaleju się najedli
Szaleju się najedli 06.01.2021, 13:58
Bełkot
hipokryzja objawiona
hipokryzja objawiona 06.01.2021, 13:52
Pedofile z wszystkich parafii łączcie się!
do hipokryzji
do hipokryzji 06.01.2021, 14:54
Żeby cię pokarało zły człowieku!
o hiipokrytach
o hiipokrytach 06.01.2021, 15:17
Chrześcijaństwo i katolicyzm i tak przetrwa pomimo tych ataków przez zaprzancow bezbożnych. Wszystkim ateist zostało tylko ustawić się w kolejce do psychiatry! Miejcie pretensje tylko do swoich matek że były zbyt gościnne.
Czarodziejska miotełka do pokropku
Czarodziejska miotełka do pokropku 06.01.2021, 13:28
Żeby kult utrzymywać potrzebne są cuda i relikwie.

Pozostałe