Kogo, oprócz medyków, szczepią u nas z grupy „zero”

  • 06.01.2021, 19:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kogo, oprócz medyków, szczepią u nas z grupy „zero”
Aktualnie w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie trwają szczepienia grupy „zero” – osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Oprócz medyków czy aptekarzy - jak pisaliśmy - szczepieni mają być też pracownicy domów pomocy społecznej. Jest też kolejna grupa – pracownicy opieki społecznej.

W każdej gminie naszego powiatu pracują przy urzędzie pracownicy opieki społecznej. To oni oprócz lekarzy, pielęgniarek i aptekarzy będą zaszczepieni w najbliższych dniach.

Jeszcze w tym miesiącu (teoretycznie 15 stycznia 2021 r.) ruszą też zapisy dla grupy pierwszej. Zaszczepić się będą mogli wtedy: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

O szczepieniach w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie pisaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39297,przeciwko-covidowi-szczepia-juz-w-gryfinskim-szpitalu

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JebgCeaky
JebgCeaky 16.05.2021, 21:52
safe canadian online pharmacies online pharmacy no rx ed medications
Czytacz
Czytacz 10.01.2021, 15:26
Którą wersję programu macie ? Na stronach ministerstwa kilka razy dziennie jest inaczej albo wszystko znika. Podobno teraz księża i policja. To efekt zamiany 60+ na 70+.A i tak jesteśmy na końcu Europy.
tak uważam
tak uważam 08.01.2021, 00:21
Wyszczególnienie tej grupy to był mądry pomysł.
*** ***
*** *** 07.01.2021, 11:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zmiana daty
zmiana daty 07.01.2021, 11:07
Już nie 15, to pierwotny zamiar. Szczepienia w ramach kolejnego etapu mają ruszyć dopiero 25 stycznia.
sauron
sauron 07.01.2021, 07:34
jechac z zaraza i *** grupy zero
:)
:) 06.01.2021, 21:44
a sraulon swoje - chiński towar musi być sprzedany, nie?
Byle skłócić - tym razem podważa decyzje rządu o kolejności szczepień...
sauron
sauron 06.01.2021, 21:15
W pierwszej kolejności to powinny być szczepione kasjerki na kasach w sklepach czy choćby kierowcy autobusów a nie pi.... .. a kasta prawnicza czy tym bardziej Jand y i im podobne .
a sraulon swoje....
a sraulon swoje.... 06.01.2021, 21:43
sraulon, aleś wymyślił - to może powiedz, że klienci sklepów, żeby te sklepowe miały z czego żyć...
do proburmistrzowskich trolli
do proburmistrzowskich trolli 06.01.2021, 21:01
Do wszystkich którzy mają podejrzenie, że wraz z medykami zaszczepią się ich rodziny: Kto wam takie bzdury mówi?!! Brak słów!
sauron
sauron 06.01.2021, 21:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

:)
:) 06.01.2021, 21:00
a sraulonek wkleja swoje tekścidła propagandowe - i w ogóle nie na temat artykułu - ale tak mają trolle... i pożyteczni idioci na usługach obcych służb...
ano
ano 06.01.2021, 20:59
Szczepionki dla Sanepidu najwazniejsze, bo przy wypisywaniu najwyższych kar za protesty i maseczki mogą sie zakazić.OBY
sauron
sauron 06.01.2021, 20:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

gej
gej 06.01.2021, 20:59
Precz z mowa przemocy!
sauron
sauron 06.01.2021, 21:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

co za cham
co za cham 06.01.2021, 21:05
sauron jesteś chamski i wulgarny.
sauron
sauron 06.01.2021, 21:02
*** *** ***
:)
:) 06.01.2021, 20:59
sraulon, przed chwilą przezywałeś lidera partii rządzącej - teraz ci się l g b t skojarzyło? Wśród bosaczków za mało dziewczyn?
niestety
niestety 06.01.2021, 21:00
Na glupote tymu sauronizm nie ma szczepionki.
pielęgniarka
pielęgniarka 06.01.2021, 20:49
Informacje o szczepieniach są bardzo pozytywne i pełne nadziei dla nas oczekujących. Jest tylko jeden problem. W zawodzie :pielęgniarka (czy jest jeszcze taki zawód??) są procedury wykonywania zabiegów. Żeby zaszcepić, trzeba nie tylko znać teorię, ale technikę szczepienia. Szczepienie jest zastrzykiem podskórnym. Zaszczepienie w mięsień (czyli igła pod kątem 90 stopni) jest błędem w sztuce. Niby nic, a jednak ważne. Proszę o tym poczytać i wymagać szczepienia na Covid - 19 prawidłowo. Pozdrawiam wszystkich, wspierajmy się, chrońmy się i niech szczepienia nam w tym pomogą :)
Au
Au 06.01.2021, 23:26
Te szczepienia domięśniowe to przesada, strzykawka z dziesięciocentymetrową igłą, a operatorka w tv. wbijała ją całą, mogła być delikatniejsza. Mięsień nie jest aż tak daleko od skóry, dotkniesz palcem i czujesz mięsień.
czy to aby nie fake news?
czy to aby nie fake news? 06.01.2021, 20:53
oj, ale szczepienie zależy od szczepionki, nie dezinformuj!
Są już szczepionki doustne!
A te mają zdaje się zalecenie domięśniowe...

To może wprowadzić zamieszanie, jeśli ktoś cię posłucha a nie ma racji?
GINKO
GINKO 06.01.2021, 20:58
SZKODA,Z Ę DOUSTNIE NIC NIE WZIĄŁEŚ NA ROZUM!
piguła
piguła 06.01.2021, 20:49
Na prośbę wyjaśniam: szczepienie podskórne - po przygotowaniu zgodnym z zasadami reżimu sanitarnego, dezynfekuje się skórę, następnie jedną ręką chwyta się fałd skórny ramienia, a drugą wbija igłę pod kątem 30 - 40 stopni. Teraz delikatnie wprowadza się zawartość strzykawki z odpowiednią dawką szcepionki, następnie wyciąga igłę i dezynfekuje miejsce wkłucia. Zrobione! Usmiechnięty i zaszczepiony człowiek - nie bolało, wszystko było zgodnie z zasadami sztuki medycznej. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Państwa :)
oj, czy to aby nie fake news?
oj, czy to aby nie fake news? 06.01.2021, 20:54
a nie powinno się najpierw przeczytać ZALECENIA PRODUCENTA? Są szczepionki doustne - i je też podasz podskórnie? A te chyba są zalecane jako zastrzyki domięśniowe?
W każdym razie - ufam raczej wykonującym zastrzyk a nie internetowym poradom....
śmieszne te podrygi sraulona...
śmieszne te podrygi sraulona... 06.01.2021, 20:48
a sraulon teraz idzie z tekstami antyunijnymi... A jeszcze niedawno przezywał lidera partii rządzącej - kilka minut temu...
wniosek
wniosek 06.01.2021, 20:50
NAjwyraźniej sauron to troll schizofreniczny!
Jurowa
Jurowa 06.01.2021, 20:53
Japa czerwona zarazo komunisto z grupy zero
do sraulona
do sraulona 06.01.2021, 20:57
sraulon, to, że ktoś zasypia za kierownicą albo w czasie wywiadu nie znaczy, że jest z grupy zero... co najwyżej należy do "kuńfederackich" zer...
Jurowa
Jurowa 06.01.2021, 20:42
Czerwona zaraza tez sie zalicza do grupy zero?tvn?
strzykawkowy
strzykawkowy 06.01.2021, 20:48
Jurowa, ty czerwona zarazo musisz czekac na swoja kolejkę.
brrrrrrrrrrr
brrrrrrrrrrr 06.01.2021, 20:40
Widziałem w telewizji to głęboko wbijaja te igły!
coś w tym jest:)
coś w tym jest:) 06.01.2021, 20:50
był taki skecz - "ludzie, po każdym zobaczeniu szczepienia ta igła robiła się większa i większa.w moich oczach" jak przyjdzie moja kolej, to pielęgniarka będzie stała na dworze i szczepiła przez okno taką igłę będzie miała....
cha cha
cha cha 06.01.2021, 20:36
sraulon wyśmiewany gubi się we wklejankach - które są przeciw rządowi, które za...
Kaczor likwiduj komuchow
Kaczor likwiduj komuchow 06.01.2021, 20:33
(...)
Sauron, przyjmij jeden nick. Skończ z mową nienawiści.
Komentarz usunięty.
administrator
a sraulon się pomylił:0
a sraulon się pomylił:0 06.01.2021, 20:35
ty sraulonie - przecież źle ci przetłumaczyli, "kaczor" to nie jest nazwisko

Pozostałe