Skoczyła z mostu. Chciała popełnić samobójstwo, ale uratowali ją policjanci

  • 09.01.2021, 15:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Skoczyła z mostu. Chciała popełnić samobójstwo, ale uratowali ją policjanci
Dzięki odwadze i współdziałaniu policjanci po raz kolejny uratowali ludzkie życie. A sytuacja nie była łatwa i wymagała szybkiego podjęcia decyzji i sprawnej akcji. 63-latka skoczyła z mostu do rzeki i trzeba było ją stamtąd wyciągnąć.

Do oficera dyżurnego białogardzkiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego przechodnia. Mężczyzna idąc mostem na rzece Parsęta, w jego pobliżu zauważył dziwnie zachowującą się kobietę,wg. zgłaszającego kobieta miała wyglądać jakby chciała popełnić samobójstwo. Na miejsce niezwłocznie został zadysponowany patrol policji. Funkcjonariusze chcieli nawiązać kontakt z kobietą lecz ona na ich widok wskoczyła do rzeki. st. post.Konrad Biegański bez chwili wahania wskoczył za kobietą do wody i wspólnie z post. Franciszkiem Kozłowskim wyciągnęli ją z wody. 63-letniej mieszkance Białogardu na szczęście nic się nie stało, Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala.

Jest więcej udanych samobójstw niż ofiar wypadków drogowych. Kryzys może mieć każdy. Ważne aby ktoś pomógł. Wystarczy odpowiednio wcześniej zareagować.

Gdzie szukać pomocy?

- 112 – numer alarmowy, który w stanach nagłego zagrożenia ratuje ludzkie życie.

- 116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, oraz 800 100 100 – telefon dla Rodziców i Nauczycieli w Sprawie Bezpieczeństwa Dzieci, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00–15.00).

- 800 120 002 – całodobowy, bezpłatny telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. (aktualizacja...)

- Strony internetowe, np.: www.pokonackryzys.pl czy www.liniawsparcia.pl. Można za ich pośrednictwem porozmawiać przez czat internetowy lub uzyskać odpowiedzi na pytania drogą e-mailową.

- 800 70 2222 – całodobowy telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, depresji i z myślami samobójczymi, prowadzony przez Fundację ITAKA

Aktualizacja (10 stycznia 20201 r.): Ministerstwo Zdrowia od 1 stycznia 2021 zakończyło finansowanie Centrum Wsparcia i jest ono nieczynne.

Dziękujemy czytelnikowi za uwagę o zmianie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

na marginesie
na marginesie 10.01.2021, 16:57
A'propos aktualizacji: to, zę ITAKA zaprzestała teraz działać to nie znaczy, że nie będzie potem
XYZ
XYZ 10.01.2021, 05:00
Gdyby ta Pani miałaby kilkadziesiąt lat mniej zaraz ludzie pisaliby, że pjiana albo naćpana, bo w naszej polszej rzeczywistości jest tak wspanialne, że tylko psychoczni, odurzeni nie chcą i czują motywacje by ze sobą skończyć. Szkoda tej Pani, szkoda emerytów i starszych ludzi dzisiaj bo po uhonorowaniu i odejścia z pracy jedynie co może społeczność im zaoferować to domy starości, oglądanie telewizji, miejscem rozmów i spędzania czasu przez to, wybierają sobie przychodnie gdzie mogą sobie chociaż porozmawiać jak człowiek, dodatkowo biurokracja rośnie, coraz ciężej jest coś załatwić po urzędach, bo czas, setki stron papierów, co dla młodego umysłu czasami doprowadza do zmęczenia. Nie ma żadej pomocy psychologicznej, prawnej, mamy internety ale są one owocem młodego dzisiejszego pokolenia i dlatego szukanie pomocy nie jest ani łatwe i tanie, zwłaszcza patrząc na wysokość emerytur. Zwłaszcza jak dzisiaj mamy tyle oszustów i przestrzega się starszych przed otwartością. Podczas pandemii karze się im siedzieć w domu, nie wychodzić za próg jak w więzieniu.
ccc
ccc 09.01.2021, 22:36
Nie chciała się zabić tylko utopić.
inkwizycja
inkwizycja 10.01.2021, 00:00
Co ma wisieć nie utonie.
gość
gość 09.01.2021, 22:35
nawet decydować o własnym życiu nie pozwalają.. Policja, NFZ, skarbówka etc 90% niepotrzebna a wręcz szkodliwa
hoh
hoh 09.01.2021, 21:07
Musi swoje jeszcze odcierpieć ;)
hmm...
hmm... 09.01.2021, 20:01
Ciekawe, że wskoczyła dopiero na widok policjantów.
kod
kod 09.01.2021, 19:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

***** ***
***** *** 09.01.2021, 19:29
Dlaczego kaczystowska milicja "ratuje" tych co nie chcą żyć a gnębi, pałuje i łamie kończyny tym którzy chcą żyć?
0,7  zgłoś się
0,7 zgłoś się 09.01.2021, 18:46
kwasniewski odwiedził swoje rodzinne miasto i babka oszalała wróciły stare wspomnienia i rzuciła sie z mostu bo nie chciał a z olkiem flaszki pić
Jola
Jola 09.01.2021, 22:33
Znalazles -Znalazlas sobie temat do „ beki“!!!!😡🤯WSTYD!!!!Pamietaj ,ze KARMA wraca !!!!👎🏿Tej Pani ZYCZE DUZO ZDROWIA i WYTRWALOSCI w TYCH ciezkich chwilach!!!!!🌺💋💐❤️
mojzesz pałodawca
mojzesz pałodawca 09.01.2021, 23:01
właśnie wróciła do tej pani karma wruci do tych co jej cos zrobili
Łowca ajwajów
Łowca ajwajów 09.01.2021, 18:22
A jej psa uratowano ? Razem z psem skoczyła
w białogardzie  nie takie cuda   były
w białogardzie nie takie cuda były 09.01.2021, 18:44
może psa ratowała jak skoczyła z psem
prorok  stonoga
prorok stonoga 09.01.2021, 18:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

amatorka troci
amatorka troci 09.01.2021, 17:50
skoczyła za trocią jeszcze takiej nie widziała a tu nagle policja to powiedziała ze tak sobie skoczyła na ryby
Sauron
Sauron 09.01.2021, 17:17
Co raz więcej tych blyskawic
Ewa
Ewa 09.01.2021, 16:44
Warto pomyśleć o tym troche. Właśnie tacy ludzie panicznie wołają o pomoc, ale są niezauważalni. Potem jest już za późno.Problemy psychiczne mogą dotknąć każdego, więc różnie w życiu bywa.
gość
gość 09.01.2021, 16:41
Zdrowie psychiczne w Polsce to zasługa głównie komuny i transformacji która odciela sie od ludzi chorych psychicznie i zrobila z nich kaleki. Dyskryminowano i szydzono z kazdego kto przyznal sie do psychicznych schorzen. Faszerowano ludzi clonzepanem i relanium robiąc z nich narkomanow. Lekarze zamiast leczyć bronili bandziorów ktorzy unikali kar wiezienia. Ilu takich kazdy z nas zna? Prawie każdy. Nie smiac sie i nie drwic bo kazdego moze to spotkac.Troszke wiecej ćpania, wódy i na zjeżdzie. A ja nie takie rzeczy widzialem.
on
on 09.01.2021, 16:38
I to jest prawdziwe zniwo, ktore zbiera koronowirus. Lock downy = inflacja= wyższe podatki. Jeszcze zobaczycie jak wam się pięknie bedzie żyło.
Barbara
Barbara 09.01.2021, 16:35
Ten świat i życie w Polsce jest czasami nie do zniesienia, nienawiści i podziału i nietolerancja, oto żniwa że nie chce się nie raz żyć.
Ella
Ella 09.01.2021, 16:17
Cóż, szkoda by było kobiety, na pewno potrzebuje pomocy.
Lonia
Lonia 09.01.2021, 16:12
Cóz, brawo policjanci!
fiu fiu
fiu fiu 09.01.2021, 16:04
Sprawna ta 63 latka skoro barierkę na moście sforsowała.

Pozostałe