Żyjemy w najniebezpieczniejszym powiecie i województwie w Polsce!

  • 11.01.2021, 10:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Żyjemy w najniebezpieczniejszym powiecie i województwie w Polsce! Same liczby nie wystarczą, bo bo jest tak, że gęstość zaludnienia ma znaczący wpływ na liczbę nowych przypadków w konkretnych regionach. Same liczby nie wystarczą, więc ten fałszywy obraz niweluje ich przeliczenie na 100 tys. mieszkańców.
Dzisiejsze – 11 stycznia 2020 r. – dane Ministerstwo Zdrowia za ostatnią dobę dotyczące epidemii w Polsce pokazują, że koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, głównie w naszym powiecie i województwie. W stosunku do dnia wczorajszego mamy dobowe wzrosty. Na mapie dziennego wykazu zachorowań w Polsce jesteśmy kolejny raz naznaczeni ciemnym kolorem ( w fotogalerii też infografika województw).
W szpitalu Powiatowym w Gryfinie mamy 23 hospitalizowanych. Dziś zmarł mężczyzna. Miał 70 lat. Nie był mieszkańcem naszego powiatu.
Wypisy w gryfińskim szpitalu planowane są na popołudnie. Jak to wyglądało podczas weekendu?
Stan na 09. 01. 2021 r. 23 hospitalizowanych, bez zgonów,
Stan na 10. 01. 2021 r. 24 hospitalizowanych, bez zgonów.
Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 46 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przypomnijmy, że wczoraj było to 41 przypadków, a przedwczoraj 25.
W województwie resort odnotował 570 przypadków. Ostatniej doby zmarło 5 osób.
Jak pokazuje infografika Ministerstwa Zdrowia w naszej fotogalerii w Polsce ostatniej doby odnotowano aż 4 622 nowe przypadki zakażenia. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 65 osób.

Dzisiejszy ( 11 stycznia 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (627),
zachodniopomorskiego (570),
pomorskiego (509),
wielkopolskiego (446),
kujawsko-pomorskiego (388),
małopolskiego (233),
śląskiego (233),
dolnośląskiego (227),
łódzkiego (218),
warmińsko-mazurskiego (210),
lubuskiego (190),
podkarpackiego (159),
lubelskiego (138),
opolskiego (127),
świętokrzyskiego (97),
podlaskiego (75).
W ciągu ostatniej doby wykonano 26 151 testów. W tej liczbie jest 6 888 testów antygenowych.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trzeba wiedzieć
trzeba wiedzieć 16.01.2021, 15:11
A jeszcze te dane to czubek góry lodowej!
Seweryn
Seweryn 15.01.2021, 23:17
Cóż, taka gmina :(
pytam
pytam 13.01.2021, 10:02
Gdzie te testy przesiewowe dla 2 województw?
wszoku
wszoku 13.01.2021, 02:30
Aż się wierzyć nie chce, ale niektórzy uważają, że Ziemia jest płaska a wirusy wymyślili komuniści i złodzieje, że o cyklistach nie wspomnę.
zbrodnia!!!!
zbrodnia!!!! 12.01.2021, 10:54
Województwo jest w górnej granicy strefy czerwonej - do "fioletowej" wczoraj brakowało jednej osoby.
Otwieranie szkół to debilizm. Albo...
JATOJA
JATOJA 12.01.2021, 10:26
Znam wiele osób, które mają dość statystyk itp. Mają objawy koronawirusa, ale te statystyki ile wczoraj, ile dziś nje dają NIC!!!!!!!!!! (TYLKO LICZBY). Nie robią testów. Siedzą w domach i tyle.
I jeszcze jedno: JAK PÓJDĄ DZIECI Z NASZEGO WOJEWÓDZTWA DO SZKOŁY, SKORO PROWADZIMY W STATYSTYKACH JAKO WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE. RODZICE PUSZCZĄ DZIECI DO SZKÓŁ?
Rozumiem, ze wszyscy mamy dość tego wirusa, ALE LITOŚCI!!!!!!!!!. ZASZCZEPCIE WOBEC TEGO NAUCZYCIELI Z KL 1-3, ADMINISTRACJĘ I OBSŁUGĘ. NIECH TEN CAŁY RZĄD ZROBI COŚ WRESZCIE. TE TESTY NIC NIE DADZĄ, NIC!!!!!!!!!!
zbrodnia!!!!
zbrodnia!!!! 12.01.2021, 10:57
Sam twój przykład osób pokaże, co się stanie, gdy dzieci pójdą i się wymieszają zdrowe z chorymi. One nie mają objawów - ale przenoszą. Na dziadków, rodziców, rodzeństwo.
Ruszanie szkół bez szczepień powszechnych - to zbrodnia.
Zaszczepienie nauczycieli niewiele pomoże - oczywiście nauczycielom tak. Ale dzieci nie zarażały się z reguły od nauczycieli, raczej przenosiły z domów - i do domów....
że hej
że hej 12.01.2021, 01:39
Ale ludziska żeście się rozpisali!
***
*** 11.01.2021, 21:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kazik
Kazik 11.01.2021, 20:33
Wielka Brytania dziennie wykonuje około 200 tys. (słownei dwustu tysięcy) szczepień! Przy polskich 23 tys ) dziennie te obostrzenia jeszcze długo potrwają. BRAWO Narodowy Program Szczepień !!!!!! JEDNA WIELKA ŻENADA !!!!
Knagulec
Knagulec 11.01.2021, 22:13
To zap......do Anglii,czekaj dzbanie na swoją kolej albo do piórnika
Daw
Daw 11.01.2021, 20:07
Tak, choruje tyle osób bo jeżdżą do pracy do Niemiec. Gro z nich już nie jeździ bo są chorzy na covid19. Wśród moich znajomych jest takich 5 osób w Gryfinie. To nie są żarty, pandemia przychodzi z Niemiec. Wcześniej baby demonstrujące roznosiły, teraz parobki niemieckie. Siedźcie w Niemczech!
kierunkowy 48
kierunkowy 48 11.01.2021, 21:42
Daw chyba ci się kierunki pomyliły.
do kościelnego parobka
do kościelnego parobka 11.01.2021, 20:09
ty parobku kościelny - zamknij toruńskiego grzybka, nie będzie narodowej kwarantanny tydzień po urodzinach ogłaszanej...
welkom Russia
welkom Russia 11.01.2021, 20:32
Daw to troll zagraniczny!
kierunkowy 48
kierunkowy 48 11.01.2021, 21:42
A to wszytko jasne welkom.
taka prawda
taka prawda 11.01.2021, 19:58
W zachodniopomorskiem brakuje "jednej osoby" żeby przejść do strefy "fioletowej"!! Górna granica czerwonej!!!
Żaba
Żaba 11.01.2021, 19:52
Ilość zakażonych spada.Przypominam szanownemu rządowi,że już wiele województw dawno powinno zmienić kolor strefy.No ale to by się wiązało z otwarciem wielu branż,a szanowny rząd przecież tego nie chce.A juz na pewno powinniśmy chodzić bez masek na zewnątrz.Podsumowując szanowny rząd jest niesłowny,a rządowi to nie przystoi.
nie piep... bzdur
nie piep... bzdur 11.01.2021, 19:57
przecież nie spada idioto, bo każdy specjalista ci mówi, że ministerialne dane o kant d... - jak może spadać? Jak na 250 tys chorych aktualnie tylko 150 tys osób "zdrowych z kontaktu" na kwarantannie?
Co - na Syberii więcej się ludzie spotykają - tutaj 2 chorych z jednym zdrowym w ciągu ostatnich 10 dni miało kontakt???
A daj pan spokój
A daj pan spokój 11.01.2021, 16:28
Intermasz , Lidl , Biedronki ..... grzebią gołymi łapami w pieczywie ( kartka wisi że tylko w rękawiczkach ) , jakieś protesty tzw. kobiet szwedajacych się po ulicach . A potem płacz że ZARAZA i pierwsze miejsce w Polsce ?????
Knagulec
Knagulec 11.01.2021, 22:15
Dobrze gadasz sam widziałem na górce w biedrze jednego okularnika bylego ochroniarza biedry jak grzebał w bulkach
Mario
Mario 11.01.2021, 15:52
Nie jestem lekarzem ale jak zaczęli testowanie w Gryfinie to z dnia na dzień POWIAT stał się czarnym punktem n mapie Polski co znaczy że u nas zgłasza się więcej ludzi na test a nie łazi po sklepach i że wszystko w porządku
Daw
Daw 11.01.2021, 20:11
Idą na testy, bo muszą. Sa to osoby mieszkające z chorym, czy pracujące z chorym na covit19. W Baniach ile już jest chorych, w Gryfinie też i to osoby pracujące i dojeżdżające do Niemiec!
ja
ja 11.01.2021, 17:47
bzduranormalny katar ,kichanie,gardło wyleczyłem syropem z cebuli a lekadrz zgłosił nmie na badanie cowid .od poniedziałku do czwartku mam się kisic w domu .jeszcze raz bzdura .poza tym jestem rocznik wojenny a nas nic nie zmoże!
łowca wschodnich trolli i innych idiotów
łowca wschodnich trolli i innych idiotów 11.01.2021, 18:00
ja, ty jesteś zwykły promoskiewski troll, któremu na rękę jest aby w Polsce czy w Europie zmarło jak najwięcej osób. Przecież u siebie właśnie to testujecie.
Czytelnik
Czytelnik 11.01.2021, 15:40
Nudna jest juz ta cała pandemia ..
Wirusy zawsze były, są i będą ..
A cały ten covidowy cyrk mógłby się już zakończyć bo ludzie się wykończą nie przez chorobę a przez to co się dzieje w kraju..
Niektórzy tracą prace, dorobki życiowe ale przecież najważniejsze jest teraz to, że trzeba sie szczepić bo jest pandemia ..
do znudzonego... myśleniem...
do znudzonego... myśleniem... 11.01.2021, 17:44
śmierć jest też dla ciebie nudna? Puszczą mordercy dzieci do szkół w sam środek "trzeciej fali" która jest w sąsiednich państwach - to zobaczą twoi bliscy nudę....
łowca promoiskiewskich trolli i innych idiotów
łowca promoiskiewskich trolli i innych idiotów 11.01.2021, 18:01
Czytelnik z Moskwy prezentuje typową kremlowską retorykę. Chodzi aby uśpić czujność, bagatelizować niebezpieczeństwo czyli doprowadzić śmiercio jak najwięcej osób w Europie.
ZYDY Z GMINY I POWIATU GRYFINO NA PODIUM W POLINIE 1 MIEJSCE HA HA AH
ZYDY Z GMINY I POWIATU GRYFINO NA PODIUM W POLINIE 1 MIEJSCE HA HA AH 11.01.2021, 13:33
sztab kryzysowy działa ha ha ah GOREJACY KONAR I FERAJNA ORAZ MNIETEK Z KOSZERNĄ EKIPĄ HA HA AH ALE JU DE KABARET
Daw
Daw 11.01.2021, 20:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do sraulona pod nazwą dawa
do sraulona pod nazwą dawa 11.01.2021, 20:21
sraulon, ty się męża pani Kornhauser nie czepiaj!
Knagulec
Knagulec 11.01.2021, 13:09
Gumowiec żyjesz tam czy pochowali
prosta zależność
prosta zależność 11.01.2021, 12:13
Połowę mniej niż wczoraj, bo połowę mniej testów przeprowadzono w kraju.
Daw
Daw 11.01.2021, 20:19
Bo w niedzielę punkty w Gryfinie nie robią testów
Mario
Mario 11.01.2021, 15:57
Co mają testy jak masz wskazania to NFZ wystawi ci skierowanie mniej pretensje do rządu na którego głosowałeś a jak ci się nie podoba to zrób prywatnie test
wywiad z cieniasem
wywiad z cieniasem 11.01.2021, 12:09
"Mam duże doświadczenie, z dużą ilością projektów prezydenta RP byłem w Sejmie" - powiedział w poniedziałek w Radiu Zet Paweł Mucha.

Na pytanie, kto złożył mu propozycję pracy w NBP, Mucha nie odpowiedział.

Przyznał natomiast, że jako doradca szefa NBP będzie zarabiał więcej niż w KPRP, gdzie jego wynagrodzenie wynosiło 8 tys. zł netto. Dodał, że najwięcej w historii zarabiał w 2016 roku, wykonując zawód adwokata.

Były wiceszef KPRP Paweł Mucha od 1 stycznia jest zatrudniony w NBP jako doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego, pełni też funkcję społecznego doradcy Prezydenta RP.
Daw
Daw 11.01.2021, 20:20
I bardzo dobrze. Nie jest tak zakłamany jak jego brat
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 11.01.2021, 13:03
o to już po NBP ha ha ah zydy kupia za jarmułkę gruszek z wierzby ah ah ah sieg haill rodszyld ave windsor ps bedzie zbierał na swiatynie salomona sola i moona ha ah ah on to chociaż prawnik nie jak sw mateusz ewangelista historyk bankowosci ah ah ah zydowski kabaret
raczej
raczej 11.01.2021, 12:44
To nie cienias a cwaniak warszawski.
sauron
sauron 11.01.2021, 13:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

wstyd
wstyd 11.01.2021, 12:06
Tylko 26 tys. wykonanych testów
ja