Przygotowali „stołówki” dla ptaków

  • 11.01.2021, 13:13
  • Media Lasy Szczecin
Przygotowali „stołówki” dla ptaków Natasza Kaczmarek
Jest to specjalnie zakupiona karma dla naszych skrzydlatych przyjaciół, zawierająca wszystkie niezbędne dla przeżycia w okresie zimy składniki. W tym roku postanowiliśmy podziękować przedszkolakom za pomoc, w dokarmianiu ptaków, w szczególny sposób. Prócz karmy dostarczyliśmy również nowe „stołówki” - karmniki. Nie od dziś przecież wiadomo, że je się również oczami – mówi Natasza Kaczmarek

Pracownicy Nadleśnictwa Nowogard (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w ramach corocznej akcji „Najmłodsi dla najmniejszych” przekazali m.in. do przedszkoli położonych w zasięgu administracyjnym nadleśnictwa karmę dla ptaków oraz nowe karmniki.

- Jest to specjalnie zakupiona karma dla naszych skrzydlatych przyjaciół, zawierająca wszystkie niezbędne dla przeżycia w okresie zimy składniki. W tym roku postanowiliśmy podziękować przedszkolakom za pomoc, w dokarmianiu ptaków, w szczególny sposób. Prócz karmy dostarczyliśmy również nowe „stołówki” - karmniki. Nie od dziś przecież wiadomo, że je się również oczami – mówi Natasza Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard.

Dokarmiając ptaki zimą należy pamiętać, aby robić to regularnie i wykładać karmę w tych samych miejscach podczas całej zimy. Ptaki szybko przyzwyczają się do źródła pokarmu i zaprzestanie dokarmiania może stać się dla nich niebezpieczne.

Media Lasy Szczecin

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pytam
Pytam 11.01.2021, 20:43
A dlaczego w tym naszym szarym bezbarwnym parku nie ma karmników ani budek lęgowych? Chociaż niech dla ptaszków będzie przyjazny.
tyle
tyle 11.01.2021, 20:54
Bo mamy bezbarwnego leniwego burmistrza.
Gumowiec
Gumowiec 11.01.2021, 14:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

no proszę
no proszę 11.01.2021, 14:16
Jadłodzielnia dla ptaków.

Pozostałe