Powrót niektórych uczniów do szkół. Utrzymanie pozostałych obostrzeń

  • 11.01.2021, 18:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Powrót niektórych uczniów do szkół. Utrzymanie pozostałych obostrzeń
Od 18 stycznia 2021 r. zdecydowaliśmy się o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ stwierdził, że otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach I-III to "najbardziej nieśmiały krok", który uwzględnia ryzyko rozwoju pandemii z kosztami nauczania zdalnego i nieprzebywania dzieci w tym wieku w swoich grupach rówieśniczych.

-Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - powiedział Niedzielski.

Kancelaria premiera we wpisie na Twitterze dodała, że restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia 2021 r.

Wśród obowiązujących do końca stycznia obostrzeń - jak przypomniała KPRM - są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.

Ponadto wciąż - do końca stycznia - obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz.

W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw.

Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.

Do końca stycznia zamknięte pozostaną także stoki narciarskie.

Zamknięte pozostają boiska, siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie.

Po przyjeździe do Polski wciąż będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna po powrocie do kraju transportem zbiorowym. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. 

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III >>>

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

irracjonalna decyzja
irracjonalna decyzja 12.01.2021, 19:14
Te ministry to chyba jakoś wytresowały wirusa - na stokach narciarskich szaleje, w sklepie z elektroniką szaleje - a w szkole od poniedziałku nie będzie...
Do roboty Gugi i Kotule
Do roboty Gugi i Kotule 12.01.2021, 10:53
Dlaczego w sklepach mogą pracować , a nieroby od Broniarza nygusują w chałupach i udają że uczą .
Sauron
Sauron 12.01.2021, 15:02
Bo to lewackie nieroby im pasuje cenzura i niemoecka niewola
do owocu grzechu matki własnej:) sraulona
do owocu grzechu matki własnej:) sraulona 12.01.2021, 16:39
jakbyś ścier.wo popatrzył na własnych rodziców, co pasowało twojej matce, che che...
Chiny wzorcem braku cenzury i wolności?
MON  MINISTERSTWO ORALISTÓW  NARODOWYCH
MON MINISTERSTWO ORALISTÓW NARODOWYCH 12.01.2021, 12:12
wyszczepić wszystkich jak najpredzej niech nie roznoszą zarazy
do roboty nierobie od nieudacznych nauczycieli gminnych
do roboty nierobie od nieudacznych nauczycieli gminnych 12.01.2021, 11:51
dlatego, że rząd otwarciem szkół spowodował wzrost zachorowań z 300 tys 1 września i 2tys zgonów na MILION TRZYSTA TYSIĘCY I TRZYDZIEŚCI DWA TYSIĄCE ZGONÓW - OD 1 WRZEŚNIA DO DZISIAJ...
im gorzej dla Polski, tym lepiej dla zagraniczych trolli...
im gorzej dla Polski, tym lepiej dla zagraniczych trolli... 12.01.2021, 16:41
i o to chodzi sraulonom i innym wrogom Polski - żeby epidemia się rozszalała. Dlatego krytykują szczepienia ale wychwalają puszczenie dzieci do szkół w środku pandemii...
Mama
Mama 12.01.2021, 10:24
W rekomendacjach jest napisane - indywidualny plan dla klasy - ciekawe ? Jeden nauczyciel - katechetom dziękujemy . Jedna sala - co ze szkołami które pracują na zmiany ? Co z zastepstwami gdzie jedna pani biega gdzie ją poślą ? I co ze świetlicami ? Jedna ściema !
kolejny raz
kolejny raz 12.01.2021, 10:06
I nie wiadomo dlaczego tak postanowili.
Daw
Daw 11.01.2021, 22:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ciekawy cytat
ciekawy cytat 11.01.2021, 21:24
Dla mnie ten pomysł z powrotem do szkół dzieci z klas I-III bez żadnego przygotowania ma tylko jeden powód. Chodzi o to, by nie płacić rodzicom zasiłków - mówi Onetowi dyrektor łódzkiego Liceum Ogólnokształcącego nr XI Bogusław Olejniczak. - Nauczyciele powinni być jak najszybciej zaszczepieni. Akcja testowania ich jest zwykłym marnowaniem pieniędzy - dodaje szef ZNP w woj. łódzkim Marek Ćwiek.
sauron
sauron 11.01.2021, 21:18

Czytać i pisać dzieci mogą nauczyć się w domu - ważniejsze są klasy maturalne, klasy ósme i klasy szkół zawodowych, które lada dzień mają pierwsze egzaminy. Tu rodzi się wyrwa w kształceniu młodych ludzi a Lewusow nie Brakuje
im gorzej dla Polaków, tym lepiej dla sraulona?
im gorzej dla Polaków, tym lepiej dla sraulona? 11.01.2021, 21:51
sraulon, tobie chodzi o wyniszczenie narodu polskiego! Od września do teraz zachorowało milion i zmarło 30 tysięcy! Bo otwarto bezmyślnie szkoły!
Od marca do września zachorowało 300 tysięcy i zmarło 2 tysiące....
zbanować go
zbanować go 11.01.2021, 21:23
sauron milcz błaźnie na usługach obcych służb.
sauron
sauron 11.01.2021, 21:13
Obrzydliwe dziadostwo! Czego by Rząd nie postanowił, to tylko jedna wielka krytyka i negacja wszystkiego!!! To jest obrzydliwość, tak źle i tak niedobrze. Bedziecie mieli lepiej jak wróci kostucha donek, pozabiera wam wszystko, będzie miał w *** czy pozdychacie, czy nie, ale co pewne,bedziecie mieli imigrantów!!!
do chińskiego sraulona
do chińskiego sraulona 11.01.2021, 21:53
sraulon, a od kiedy ty taki za rządem jesteś? Już cię nie banują za fake newsy o szczepieniach, które propaguje rząd?
1 listopada
1 listopada 11.01.2021, 20:37
A Smętarze dla Covidian będą otwarte?
Naczelnik
Naczelnik 11.01.2021, 20:34
Gdyby ten rząd był praworządny to byłbym w stanie uwierzyć że zależy im na naszym dobru. Niestety to maskowanie nieudacznych poczynań i próba wywarcia wrażenia że coś dobrego dla nas robią. Jako naród skończymy z tymi .... z rękami w nocniku do którego Prezes wcześniej z Miękiszonem zrobią kupę.
X
X 11.01.2021, 20:32
No to teraz się zacznie a przychodnie dalej zamknięte !
Y
Y 11.01.2021, 20:34
Ale za to szkoły otwarte!
apel
apel 11.01.2021, 20:30
Żadam: otwórzcie szkoły ale wszystkie!! Co to ma znaczyć że tylko 1-3?! A moje z 4 to gorsze?
wysypisko
wysypisko 11.01.2021, 20:35
najpierw może dobudujcie nowe cmentarze...
generał
generał 11.01.2021, 20:24
Czas nauczycieli wysłać na front!!!
Daw
Daw 11.01.2021, 22:05

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

generał Zima
generał Zima 11.01.2021, 20:26
tylko oprócz nauczycieli zginą na tym froncie rodzice i dziadkowie dzieci, które rozwloką zarazę - jak we wrześniu i październiku po powrocie dzieci do szkół wzrosło momentalnie!!!!
gosc
gosc 11.01.2021, 20:20
"Minister zdrowia na konferencji prasowej zwracał uwagę na zagrożenie trzecią falą koronawirusa. " i w związku z tym otwierają szkoły, gdzie transmisja wirusa jest największa. Zamiast poluzować biznesy i dać choć trochę odetchnąć gospodarce, to dla nich najważniejsza tabliczka mnożenia i zabawa z kolegami na przerwie. Rezultat: gospodarka dalej w zapaści, a i tak czeka nas eksplozja zakażeń, co uniemożliwi zniesienie innych obostrzeń. Powinno być dokładnie odwrotnie - dać oddech zamrożonym branżom, a dzieci naprawdę nie muszą się tłoczyć w klasach. To ściema z tymi skutkami psychicznymi. Cierpią tylko takie dzieci, które nic mądrego nie miały i nie mają do roboty w domu, a ich życie kręciło się wokół wygłupów na lekcji i dokuczaniu kolegom w klasie. Normalne dzieci normalnych rodziców są w stanie wytrzymać na zdalnym nauczaniu i nie wariują z tego powodu. Ale mają jakieś zainteresowania, wiedzą, do czego służą książki, mają zawsze pomysł na siebie. Do szkoły prze tylko patologia, która nie widzi żadnej innej alternatywy dla dzieci, jak tylko wypchnąć z domu, niech ktoś inny zorganizuje tym małolatom czas.
chcą pozabijać ludzi jak we wrześniu i październiku?
chcą pozabijać ludzi jak we wrześniu i październiku? 11.01.2021, 20:14
Jakiś pisowiec nie dał rady wytrzymać ze swoim smarkatym cudem w domu? Jak można w "fioletowej strefie" jaką jest niemal zachodniopomorskie (górna granica czerwonej) OTWIERAĆ SZKOŁY???
Jorge
Jorge 11.01.2021, 20:12
Głęboki lockdown kiedy będzie? Niemcy tak zrobili -ludzie muszą odpocząć od kontaktu z wirusem. Coraz więcej chorych .Powinno być zamknięte punkty usługowe tak jak w kwietniu .
Kasa, Misiu, kasa!
Kasa, Misiu, kasa! 11.01.2021, 20:09
Pytam: dlaczego wracają do szkoły dzieci tylko z klas 1-3 ? Czy nie chodzi o zasiłki które musiałoby wypłacić państwo rodzicom ?
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 11.01.2021, 20:09
rodzice jeszcze sie nie połapali że chcą wyszczepić dzieci w budach ha ha ah jak psy ha ha ah to jest prawdziwy cel a nie dobro dzieci ha ah ah
światełko w tunelu
światełko w tunelu 11.01.2021, 20:08
Jednak w tym wszystkim widzę jednak pozytywy. Pewnym jest, że już żaden polityk obecnie związany z PIS do koryta w następnej kadencji się nie dopcha.
Mama
Mama 11.01.2021, 19:45
Pieniędzy nie maja na zasiłki , stąd ta decyzja ! Ciekawe jak do obostrzeń podejdą dyrektorzy , wyłącznie jedna sala dla klasy , jeden nauczyciel .jak narazie to była fikcja .
Daw
Daw 11.01.2021, 22:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rodzic
Rodzic 11.01.2021, 21:07
Religia i język obcy odpadną? A co ze świetlicą?
pisia obłuda
pisia obłuda 11.01.2021, 19:47
pieniędzy? A mają na paraliż związany z kwarantanną i kolejnym 30 tysiącami dziennie jak pod koniec czynnych szkół?
ZASIŁKI POGRZEBOWE TANIEJ WYNIOSĄ?

Pozostałe