Mamy mniej zakażeń, ale zmarła osoba z powodu COVID-19

  • 12.01.2021, 10:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mamy mniej zakażeń, ale zmarła osoba z powodu COVID-19
Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś we wtorek 12 stycznia 2021 r. dane za ostatnią dobę dotyczące epidemii w Polsce. Wynika z nich, że mamy nieco mniej zakażeń w województwie, mniej w powiecie, ale więcej zgonów.

W naszym powiecie i województwie na mapie dziennych zakażeń znowu jesteśmy zaznaczeni ciemnym kolorem (infografika w fotogalerii).

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 28 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przypomnijmy, że wczoraj było to 46 przypadków, a przedwczoraj 41. Niestety jedna osoba zmarła. Nie podano jej wieku, ale określono, że miała choroby współistniejące.

W Szpitalu Powiatowym w Gryfinie mamy dziś 26 hospitalizowanych. Wczoraj do domów poszło 3 ozdrowieńców.

Natomiast w województwie resort odnotował 400 przypadków. Wczoraj było 570. Ostatniej doby zmarło 9 osób. To o cztery więcej niż podawaliśmy wczoraj.

Jak pokazuje infografika Ministerstwa Zdrowia w naszej fotogalerii w Polsce ostatniej doby odnotowano aż 5 669 nowe przypadki zakażenia. Wczoraj to było 4,6 tys., więc mamy wzrost. W kraju z powodu COVID-19 zmarły 93 osoby. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły kolejne 233 osoby.

Dzisiejszy (12 stycznia 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (695),

pomorskiego (583),

kujawsko-pomorskiego (526),

śląskiego (522),

warmińsko-mazurskiego (483),

wielkopolskiego (483),

zachodniopomorskiego (400),

lubelskiego (344),

dolnośląskiego (339),

łódzkiego (285),

małopolskiego (236),

podlaskiego (143),

opolskiego (116),

podkarpackiego (108),

świętokrzyskiego (108),

lubuskiego (89).

Wczoraj w powiecie przeprowadzono testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli. W ciągu najbliższych dni można zatem spodziewać się wzrostu nowych zachorowań. Badania dużej grupy nauczycieli prowadzone są w całej Polsce.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nowe dane wzrostowe
nowe dane wzrostowe 13.01.2021, 12:34
W środę 13 stycznia resort zdrowia opublikował nowy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby 9 053 osoby otrzymały pozytywny wynik testów laboratoryjnych w kierunku SARS-CoV-2. Zmarło 481 zakażonych koronawirusem, w tym 364 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
*** *** ***
*** *** *** 13.01.2021, 03:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

balum
balum 13.01.2021, 02:34
I bardzo dobrze rząd zrobił, że zarządził kwarantannę narodową. Liczba zakażonych spadła.
Gryfcia
Gryfcia 13.01.2021, 10:57
Ta jasne.Spadla liczba wykonanych testów.i na pewno wpływ na liczby ma to z nie można się dostać do lekarza(tylko teleporada) i ludzie po prostu się nie badaja tylko leczą się na własną rękę.
Johns
Johns 13.01.2021, 02:28
W pierwszej kolejności powinno się łapać za łeb tych, którzy chodzą w maseczkach i ich odizolować na siłę i leczyć psychicznie. Ogłupieni covidioci są największym zagrożeniem dla społeczeństwa.
a,
a, 13.01.2021, 10:07
To zjeżdżaj tam, gdzie nie noszą i rozsiewaj swoje zarazki.
Daw
Daw 12.01.2021, 21:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

chore
chore 12.01.2021, 20:06
kolęda nie, basen nie, siłownia nie, galerie nie, noclegi nie. Ale armia akwizytorów Orange może od kilku miesięcy łazić od domu do domu w powiecie.
Sal
Sal 12.01.2021, 22:28
Nie może. Zgłosić.
?
? 12.01.2021, 23:27
a niby dlaczego nie mogą? Ksiądz po kolędzie może "na zaproszenie" a pracownik firmy zapytać o zaproszenie nie może?
ciekawostka
ciekawostka 12.01.2021, 13:14
Gdyby nie było ograniczeń i obostrzeń, trzecia fala zaczęłaby narastać od drugiej połowy stycznia. Należałoby się spodziewać, że będzie rozpędzona w okolicach początku lutego. Jeżeli bierzemy pod uwagę obostrzenia i faktycznie przestrzegamy tych obostrzeń, mamy szansę, żeby odsunąć w czasie tę trzecią falę. Z danych o liczbie pacjentów w szpitalach, również tych wymagających respiratorów, jasno wynika, że poziom okupowania szpitali i OIOM-ów jest od kilku tygodni stały. Oznacza to, że wirus dosyć intensywnie eksploruje społeczność, może nie tak intensywnie jak to miało miejsce jesienią, bo wtedy faktycznie epidemia była rozpędzona - tłumaczy dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
czytając między wierszami...
czytając między wierszami... 12.01.2021, 13:22
Niestety, dzisiaj, mimo mniejszej liczby (odnotowanych) zachorowań i dużo większej liczby zgonów - wzrosła liczba zajętych respiratorów i łóżek szpitalnych.
Zazwyczaj, taka brutalna prawda - kilkaset zgonów "zwalniało" nieco respiratorów i łóżek szpitalnych...
Daw
Daw 12.01.2021, 21:10
To jest ten *** typ covida. Bardziej zaraźliwy i bardziej agresywny.
nie ma takich danych w Polsce...
nie ma takich danych w Polsce... 12.01.2021, 23:30
typy covida są różne. I różnie człowiek na nie reaguje. W tej chwili najgroźniejszy jest ten, co wykryto w Wlk Brytanii. W Polsce niestety nikt nie bada, ile jakim typem jest zakażonych....
królewski szczep
królewski szczep 13.01.2021, 00:01
ten najbardziej zjadliwy to corona windsor
oj tak...
oj tak... 12.01.2021, 23:25
oj tak, bosaczku...
Sal
Sal 12.01.2021, 22:30
Co to te kropki. Wiemy że w Niemczech jest nowy rodzaj wirusa covid19. Sama Merkel publicznie to ogłosiła

Przyjmij Daw jeden nick.
administrator
dr pfaizer
dr pfaizer 12.01.2021, 12:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

koko
koko 12.01.2021, 12:52
Szpital w Gryfinie trzyma fason.
ŻYCZYMY WAM DUŻO LOCDAWNÓW
ŻYCZYMY WAM DUŻO LOCDAWNÓW 12.01.2021, 12:36
WIDZIAŁEŚ TO *** CHŁOPAKI POKAZALI SZCZERĄ PRAWDĘ TEN FILM PORAŻA brak podstawowej opieki zdrowotnej i WYGENERUJA ZAPOTRZEBOWANIE JAK MAWIA MINISTER HA HA AH
masońska prostytutka
masońska prostytutka 12.01.2021, 12:02
ROZDAWAĆ KOMBINEZONY I MASECZKI ZA FREE też chcę paradować w ORANGE 33
Pytam
Pytam 12.01.2021, 11:40
To od testów przesiewowych można zachorować??
Tak wynika z logiki podsumowania artykułu.
zero testów, zero chorych....
zero testów, zero chorych.... 12.01.2021, 13:24
W sumie taka była strategia rządu we wrześniu - drastycznie ograniczono testowanie, żeby ujawniać w statystykach tylko "objawowych"...
inteligetny
inteligetny 12.01.2021, 12:49
Tu nie ma opisanej przez ciebie rzekomej zależnością. Do tej pory tak było, że im więcej testów, tym więcej wykrytych zachorowań.
prawda
prawda 12.01.2021, 11:20
Tak, każde badania przesiewowe wychwytują chorych.
zbrodnia!!!
zbrodnia!!! 12.01.2021, 11:48
Z punktu widzenia zarządzania kryzysowego badania przesiewowe są bardzo ważne. Ale NIC NIE DAJĄ W SKALI MIKRO!!!
W dodatku robione na tydzień przed powrotem nauczycieli do szkół PRAKTYCZNIE NIC NIE DADZĄ JEŚLI CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW!!! Bo przez tydzień nauczyciele mogą zarazić się na setki sposobów - a w pierwszym dniu dziecko z klasy pierwszej przytuli się szczęśliwe, że swoją panią zobaczyło na żywo....
Ewa mama
Ewa mama 12.01.2021, 21:41
No nie wiem kto tu bardziej ryzykuje. Nauczyciele zazwyczaj min w srednim wieku, czy bezobjawowe dzieci. No ale rodzice juz sie ciesza, ze sie dzieci z domow pozbeda!!! I nie jest wazne, ze te dzieci zjada prosto z ferii od ciociow i wujkow w gorach i nad morzem!!
bez komentarza...
bez komentarza... 12.01.2021, 22:38
fakt, wypowiedź mamy w sondzie radiowej "wreszcie RANO SIĘ WYŚPIĘ"!!!
Daw
Daw 12.01.2021, 21:13
Badania przesiewowe calego społeczeństwa nic nie dały ani na Słowacji, ani w Austrii. Tylko państwo może zbankrutować. Pomnożcie 40 mln razy 500 zł wylane w błoto.
bez komentarza
bez komentarza 12.01.2021, 22:40
"przesiewowe" z definicji nie są badaniami wszystkich. A części - tak dobranej, żeby wiedzieć o całej badanej społeczności...
Rządowi już się wszystko p... otwierają, zamykają, szczepią, nie szczepią, badają, nie badają...
Nigdy nie wiesz kto kogo
Nigdy nie wiesz kto kogo 12.01.2021, 20:01
Gdyby tak przetestować uczniów, okazałoby się, że to jednak oni zakażają.
Gumowiec
Gumowiec 12.01.2021, 11:19
Knagulec dzbanie zyjesz
Knagulec
Knagulec 12.01.2021, 12:24
Jeszcze żyję, ale ledwo dycham.
Gumowiec
Gumowiec 12.01.2021, 12:37
Nie ma respiratorów to proponuję pompkę od roweru pomoże zdechlaku
konserwator
konserwator 12.01.2021, 12:47
Te Gumowiec pamiętaj że najlepsza na kaca jest pompka do materaca.
!!!!
!!!! 12.01.2021, 12:06
O odezwał się chory psychicznie Knagulec / Gumowiec ! Co sa pisze ze sobą - co pusty dzban !!
Knagulec
Knagulec 12.01.2021, 18:21
Ty tu japa
Knagulec
Knagulec 12.01.2021, 11:36
Zyje zyje mam się dobrze knago gumowa pozdrów starą ode mnie
realista
realista 12.01.2021, 11:13
Marność nad marnościami i wszystko marne.
Knagulec
Knagulec 12.01.2021, 11:37
To strugaj piórnik

Pozostałe