Pieniądze na specjalną pomoc dla pracowników ochrony zdrowia. To środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowniczych

  • 12.01.2021, 15:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pieniądze na specjalną pomoc dla pracowników ochrony zdrowia. To środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowniczych
Swoją pracę wykonują w niezwykle trudnych warunkach, jakie narzuciła pandemia. Czasem za swoje poświęcenie i zaangażowanie otrzymują brawa, czasem doświadczają hejtu. Pracownicy ochrony zdrowia – pierwsza linia frontu walki z COVID-19 – zostaną objęci specjalną pomocą Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczy ponad 15 mln zł, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego.

To ostatnie tak duże eurofundusze przyznane w tej perspektywie finansowej w Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym. O środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowniczych będą starać się dyrektorzy placówek, które każdego dnia stają do walki z koronawirusem i chorobą COVID-19.

-Ostatnie większe pieniądze, jakie mamy do dyspozycji w tej perspektywie finansowej w Regionalnym Programie Operacyjnym, przeznaczamy na wsparcie pracowników ochrony zdrowia, którzy z poświęceniem wykonują swoją pracę w niezwykle trudnych warunkach, jakie narzuciła pandemia. W tych trudnych czasach praca personelu walczącego z koronawirusem w sposób szczególny powinna budzić podziw i zasługiwać na uznanie. O dodatkowe środki będą mogli ubiegać się dyrektorzy szpitali. Będą też mieć wolną rękę w rozdysponowaniu wysokości kwot dla personelu, ponieważ w każdej jednostce jest inna sytuacja, najlepiej znana przez ludzi, którzy kierują poszczególnymi placówkami – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Dodatkowe wynagrodzenie otrzyma personel zatrudniony w jednostkach wskazanych w „Wykazie podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego”. Znajduje się w nim 25 placówek, w tym także Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Dla każdej placówki z „Wykazu” skalkulowano maksymalną wartość alokacji, o którą będzie mogła ubiegać się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie (instytucja przeprowadzi nabór). To kwoty od 60 tys. do nawet 4 mln zł. Zostały one wyliczone na podstawie liczby łóżek/ambulansów funkcjonujących w jednostce w czasie pandemii SARS-Cov-2 (na podstawie danych wojewody). Przy ocenie wniosków i wyliczaniu ostatecznej kwoty wsparcia pod uwagę brany będzie okres 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie oraz faktyczna liczba wykorzystywanych łóżek w ramach walki z COVID-19. Finalna kwota, która trafi do poszczególnych szpitali, uzależniona będzie zatem od skali rzeczywistego obłożenia łóżek wskazanych jako „covidowe”.

 

Dodatek specjalny do wynagrodzenia ma charakter jednorazowy, a jego wysokość dla personelu zależeć będzie od zarządzenia dyrekcji poszczególnych jednostek.

-Mam świadomość, że w wyniku chaotycznych zmian legislacyjnych część branży została potraktowana nie fair przez Rząd, bo pierwotnie obiecano wyższe wynagrodzenia dla wszystkich bez wyjątku. Zarząd Województwa ufa, że dyrektorzy dobrze rozdysponują pieniądze z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego – wyjaśnia marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Jednostki wymienione w „Wykazie” będą mogły ubiegać się o środki na dodatki dla personelu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie od 27 stycznia 2021 r. z działania 7.7.Regionalnego Programu Operacyjnego, współfinansowanego ze środków UE w okresie programowania 2014-2020. Nabór będzie trwał 3 tygodnie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjent
Pacjent 12.01.2021, 21:52
W październiku urzednicy z MZ przyznali sobie nagrody za ciężką pracę po 25 tyś, medycy na I froncie dostaną pewnie po 500 tysięcy, porównując ryzyko i stres, tak by wypadało.
HAHAHA
HAHAHA 13.01.2021, 01:27
Dajcie kasę anestezjologom w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie oni bardzo ciężko pracują radzę sprawdzić HAHAHA
Daw
Daw 12.01.2021, 21:02
Cieszcie się, bo jak będziecie głosować na popleczników ryżego to zabiorą wszystko i 500+. Jacy wy głupcy, ci co dają to się wam nie podoba, ale złodzieje którzy obiecują tak. Będziecie płacić jak warszawiacy m.in. 50 zł miesięcznie od osoby za śmieci. Czteroosobowa rodzina płaci 200 zl co miesiąc. Taniej jest w Londynie czy Nowym Jorku. Ale płaćcie jak głupiś
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.01.2021, 19:45
olgierd juz bryka a nie mówiłem że to po chanuce ten stan był niedyspozycji walną jakaś koszer patelę ozdrowionej i już na nogach ha ah ah i RZADZI I DZIELI nie swoim ah ah ah
piguła
piguła 12.01.2021, 17:37
Brawo!

Pozostałe