Ile za test na przekroczenie granicy?

  • 12.01.2021, 23:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ile za test na przekroczenie granicy? Dotarliśmy do kilku zaświadczeń o wykonanych testach, sporo się od siebie różniących, ale wszystkie, jak widać z druku, sygnowane są przez Paramedic24 i Przychodnię Rodzinną „Dom”.
-Proszę was sprawdźcie, dlaczego trzeba tyle płacić za testy w przychodni? Dowiedziałam się, że przychodnie dostają za darmo testy, albo płacą za nie trzydzieści kilka złotych. Policjanci po niemieckiej stronie dziwili się i pytali mnie nie o to, że zaświadczenie jest po angielsku, ale o to, że ręcznie wypisane są niektóre dane i nie wiadomo przez kogo podpisane - mówi nam czytelniczka pracująca w Niemczech.

Jest w powiecie jednostka podstawowej opieki zdrowotnej, która zajmuje się też komercyjnym wykonywaniem testów na koronawirusa. Test antygenowy z zaświadczeniem w języku angielskim do wyjazdu za granicę wykonywany jest w przychodni odpłatnie.

Strony internetowej Przychodni Rodzinnej „Dom” w Chojnie nie odnajdujemy. Lecznica jest jednak aktywna na forum społecznościowym. Tam czytamy: „WYKONUJEMY WYMAZY NA PRZEKROCZENIE GRANICY WSZYSTKICH KRAJÓW EUROPEJSKICH”. I dalej „Wykonujemy wymazy antygenowe z gardła i nosa na obecność koronawirusa, które pozwalają przekraczać granicę w Europie”.

Taki test antygenowy mino że z wymazu, to nie taki jak test PCR. Proponowany jest szybki test immunologiczny służący do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 w organizmie człowieka. Służy on do wczesnego rozpoznania zakażenia u pacjentów. I to jest w porządku.

Wszystkie przychodnie dostały w kraju pule testów darmowych z Narodowego Funduszu Zdrowia, o ile złożyły wcześniej zamówienie. Taką dostawę otrzymała też Przychodnia Rodzinna „Dom” w Chojnie.

igryfino: Jakie testy wykorzystujecie do badań komercyjnych?

Amr Seliman, kierownik przychodni „Dom”: Testy darmowe wykonujemy wtedy, gdy nasz lekarz zleci takie badania. I to robimy na NFZ. Jeśli ktoś jedzie za granicę i potrzebne mu zaświadczenie, to wykonujemy testy prywatne. Robimy to w przystępnej cenie. Przyjeżdżają do nas po testy z całej Polski. W Szczecinie kosztuje to 480 zł, a my robimy za 200 zł, czyli w bardzo dobrej cenie. Podkreślam to oddzielna działalność.

[Informacja o darmowych testach pojawiła się na FB przychodni dopiero po naszej poniedziałkowej rozmowie telefonicznej]

igryfino: Zaświadczenia sygnowane są przez Paramedic24.

Amr Seliman: Bo współpracujemy i robimy to wspólnie.

Jak sprawdziliśmy, Paramedic24 proponuje na swojej stronie testy wymazowe i antygenowe. Te ostanie po… 120 zł.

O te wspólnie wypisywane zaświadczenia zapytaliśmy też Paramedic24, ale czekamy jeszcze na odpowiedź.

Na wolnym rynku można kupić pakiet testów antygenowych po 34-50 zł za sztukę. Ale za granicą potrzebny jest przetłumaczony odpowiedni dokument z podpisami imiennymi i przeprowadzenie w związku z tym całej procedury…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 16.01.2021, 15:47
Porządnego parkingu tam brakuje!
blisko
blisko 16.01.2021, 19:24
Zawsze można zajechać pod Dino.
z Chojny
z Chojny 16.01.2021, 15:08
Ale kolejka się dziś tam ciągnie!
zaostrzają
zaostrzają 15.01.2021, 23:42
Kontrole na granicach zostaną zaostrzone w Wielkiej Brytanii - jak zapowiedział premier Boris Johnson - od poniedziałku. Jeżeli ktoś będzie chciał wjechać do kraju, będzie musiał mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.
zł
15.01.2021, 23:16
Drogo!
tak sadzę
tak sadzę 15.01.2021, 13:00
Wszystko to pogoń za pieniądzem.
cross
cross 14.01.2021, 13:30
Niemcy się jeszcze nie połapali.
Krzyżak
Krzyżak 14.01.2021, 11:00
Dziki kraj, dzikie obyczaje!
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 13.01.2021, 20:46
LECA SZEKIELKI NA GOJACH AH HA AH A TO DOPIERO POCZATEK TEGO CYRKU HA HA AH
zbulwersowany
zbulwersowany 13.01.2021, 12:37
To przekracza wszelkie granice!
za darmo robią z EFSu
za darmo robią z EFSu 13.01.2021, 11:11
16 stycznia 2021 r. od godziny 9:00 w Przychodni Rodzinnej „DOM” w Chojnie ul. Odrzańska 1C odbędzie się nieodpłatne badanie na obecność przeciwciał w kierunku SARS-COV-2 (pobranie krwi). Warunkiem do jego przystąpienia jest wpisanie się na listę i wypełnienie ankiety.Rubrykę z pomiarem temperatury ciała ankietowanego należy zostawić niewypełnioną. Temperatura zostanie zmierzona i wpisana przed badaniem. Wypełnioną ankietę należy wziąć ze sobą na badanie. Ankiety będą także dostępne na miejscu badania, jednak wcześniejsze ich wypełnienie, skróci czas oczekiwania, zapobiegnie tworzeniu się kolejek. Ankieta dostępna jest TUTAJ. Osoby chętne do udziału w badaniu proszone są o zgłoszenia tel. 91414 10 35 wew. 37 podając swoje dane: imię, nazwisko, pesel i numer telefonu, najpóźniej do 11 stycznia 2021 r. do godz. 14.00. Po zadeklarowaniu chęci udziału w badaniu obecność jest obowiązkowa. Badanie odbędzie się 16 stycznia 2021 r. od godziny 9:00 w Przychodni Rodzinnej „DOM” w Chojnie ul. Odrzańska 1C. W badaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Zachodniopomorskiego: KOBIETY w wieku od 18 do 59 lat (decyduje rok urodzenia) MĘŻCZYŹNI w wieku od 18 do 64 lat (decyduje rok urodzenia), którzy ze względu na wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych w kraju i zagranicą.WAŻNE! Osoba zgłaszająca się na badanie nie może mieć objawów takich jak: Kaszel, gorączka, duszność czy brak węchu i smaku!!!
za darmo to boli gardło
za darmo to boli gardło 16.01.2021, 15:09
Nie za darmo tylko za pieniądze podatników, bo to w ramach projektu.
PACIA  MAMA Z WATYKANU HA AH AH I GEY Z SATURNA
PACIA MAMA Z WATYKANU HA AH AH I GEY Z SATURNA 13.01.2021, 10:41
JA PIER DOLE GLEJTY WRÓCIŁY HA HA AH NADCHODZĄ MROKI ŚREDNIOWIECZA HA AH AH GLEJT NA PRZEJAZD PRZEZ DANE TERYTORIUM HA HA AH *** ***  HA AH AH
Somsiad
Somsiad 13.01.2021, 17:05
A ty durny jesteś
jakiś  lodołamaacz  wieczorka
jakiś lodołamaacz wieczorka 13.01.2021, 20:09
który z warszewa 35
brak słów...
brak słów... 13.01.2021, 09:44
o ja cię p.. po prostu brak słów... XXI wiek, środek Europy... "kwitek" o wartości ludzkiego życia?
lewizna
lewizna 13.01.2021, 09:22
Test bez pieczątki i podpisu diagnosty jest nieważny.
choina
choina 13.01.2021, 09:18
A taki prawdziwy test to ile by kosztował?
vxdt
vxdt 13.01.2021, 19:59
350 zł - real time RT-PCR wymaz.
...
... 13.01.2021, 09:14
I biznes się kręci .... Brak slow.
biznesmen
biznesmen 13.01.2021, 09:09
Gdybym ja wziął 400 darmowych testów i sprzedawał je w zaświadczeniach po 2 paczki to zarobiłbym 80 tysi.
Johny
Johny 13.01.2021, 08:57
Robilem test antygenowy w Zdunowie z tlumaczeniem na angielski 260 pln.Mozna robic w kazdy dzien tygodnia pozdrawiam.
lewizna
lewizna 13.01.2021, 09:07
Tez taki bez podpisu diagnosty jak ten na zdjęciu?
Johny
Johny 13.01.2021, 10:15
Z podpisem pieczatka dodatkowo jest w systemie w internecie.
rybik
rybik 13.01.2021, 08:52
To tak wyglądają nieprawidłowe zaświadczenia?
Kiedy zaczną szczepić
Kiedy zaczną szczepić 13.01.2021, 08:47
Płacimy za kwit i pieczątkę. Same testy kosztują od 32 do 50 zł. Przed wigilią córka zrobiła testy (bez kwitu) całej rodzince i sumienie czyste.
ciuciu babka
ciuciu babka 13.01.2021, 02:33
Wirus jak Człowieka dopadnie to Trzyma Miesiąc Czasu ale to jest wina Człowieka że dał się złapać.

Pozostałe