Kiedy szczepienia nauczycieli? Jest odpowiedź rzecznika rządu

  • 13.01.2021, 09:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kiedy szczepienia nauczycieli? Jest odpowiedź rzecznika rządu
Realny termin szczepień nauczycieli przeciw COVID-19, jeżeli nic by się nie zmieniło w dostawach szczepionek, przewidujemy około kwietnia - poinformował we wtorek 12 stycznia 2021 r. rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

"Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe" - powiedział.

"Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony - nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych - przewidujemy niestety około kwietnia" - dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół, aby zabezpieczyć przed ewentualnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PONURY ŻNIWIARZ  SATURN GAY   HA HA AH
PONURY ŻNIWIARZ SATURN GAY HA HA AH 13.01.2021, 13:49
o to teraz się zacznie wszystkie *** beda dawać łapówy za szczepienie poza kolejnością a w punktach szczepień będą ŻNIWA HA HA AH
ekonomia?
ekonomia? 13.01.2021, 13:19
Jeśli zacznie się szczepienia nauczycieli w trakcie chodzenia dzieci do szkół oznacza to wiele zmarnowanych szczepionek!
Jeśli ktoś między jedną a drugą dawką zachoruje (nawet nie na covid, ale będzie miał infekcję) to proces szczepienia trzeba opóźnić. Jeśli przekroczy się termin - TRZEBA BĘDZIE ZACZYNAĆ OD POCZĄTKU...

Czy w rządzie ktokolwiek myśli racjonalnie?
Wydają kasę na testy NA OBECNOŚĆ WIRUSA (nie przeciwciał) które za dwa dni będą nieaktualne.

Ale jak będą marnować mnóstwo szczepionek - to się nie martwią....
Poprawność
Poprawność 13.01.2021, 13:05
A rodzice nie pozwalają dzieciom nosić maseczek, dzieciaki nie myją rąk, wsuwają jedna kanapkę na trzech, imprezują... Żadne testy i szczepionki nic nie dadzą w tej sytuacji. A młodzież może i przechodzi bezobjawowo, ale skutki uboczne - o tym nie pamiętają.b
ważne
ważne 13.01.2021, 12:49
Pamiętajmy, że szczepienia to, jak na razie jedyna broń, która pozwoli zahamować epidemię i wrócić do normalnego funkcjonowania.
amba
amba 13.01.2021, 12:45
Oczywistym wydaje się więc, że nauczyciele, podobnie jak pracownicy służby zdrowia, powinni mieć możliwość szczepień w pierwszym możliwym terminie. I to nie tylko ze względów edukacyjnych, ale gospodarczych. Gdyby na początek zaszczepić nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, to ze spokojem można zrobić powrót dzieci najmłodszych do szkół. Tym samym rodzice mogą pójść do pracy, prowadzić biznesy. Zdaję sobie jednak sprawę, że wybory rządu są inne - mówi dyrektor Zelewski.
nie do końca
nie do końca 13.01.2021, 13:12
i to jest tylko częściowa prawda. Otwarcie szkół to we wrześniu był pogrom wśród rodzin uczniów (również nauczyciele często zarażali się od własnych dzieci chodzących do innych szkół) - bo wirus rozprzestrzeniał się wśród dzieci, które nie miały objawów. W dodatku tłok w autobusach, tramwajach dodatkowo zwiększał szanse zakażenia z innych źródeł także pasażerów tych środków transportu.

Dlatego jeśli cokolwiek otwierać - to gospodarkę. Szkoły pownny poczekać na większy procent zaszczepionych - DZIADKÓW, RODZICÓW - no i oczywiście pracowników szkół....
amba
amba 13.01.2021, 12:42
Czy naprawdę nic już nie możemy zrobić w edukacji z sensem? Testowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jest dla mnie nieuzasadnione. Jakie korzyści płyną z informacji, że jakaś liczba nauczycieli w dniach 11-15 stycznia nie była zakażona COVID-19? - pyta dyrektor szkoły podstawowej. Od poniedziałku jego pracownicy mogą wykonać test na koronawirusa. I już tego dnia pięć osób z tej możliwości zrezygnowało.
...
... 13.01.2021, 13:14
racja - będziemy wiedzieć, czy nauczyciele którzy w ostatnich tygodniach do szkół nie chodzi DZISIAJ są zdrowi. Jutro te dane będą tylko statystyką. W trzecim dniu pracy z uczniami jeszcze bardziej....
cytat z wp
cytat z wp 13.01.2021, 11:59
Inna nauczycielka, która chce pozostać anonimowa, wskazuje na jeszcze inny aspekt akcji testowania nauczycieli. - Warto zwrócić uwagę na bałagan. Nie wiadomo dlaczego za organizację tych testów przesiewowych odpowiedzialne były kuratoria, a nie organy prowadzące. Dyrektorzy byli bombardowani mailami w sprawie ekspresowego zbierania danych (najpierw tylko liczba chętnych, a potem bardzo szybko pesel, nr telefonu). Pojawiały się też sprzeczne komunikaty - mówi kobieta.

I wyjaśnia, że nauczyciele dostawali SMS, a później maila, że mają SMS zignorować. - W SMS była też informacja o kwarantannie, na którą nauczyciele mieli być automatycznie kierowani w oczekiwaniu na wynik testu. Dyrektorzy natomiast po telefonie do sanepidu otrzymywali informację, że jednak ta przy testowaniu nauczycieli nie obowiązuje - wyjaśnia nasza rozmówczyni. I podsumowuje: - To wszystko podważa zaufanie do systemu.

Nauczyciele narzekali też na grupach, że dostawali informację o zmianie terminu ich testowania więcej niż raz, co często skłaniało ich do zrezygnowania z wykonania testu.

Na skrzynkę Dziejesię napisała do nas nauczycielka, która próbowała poddać się w poniedziałek testowi. "Było nas około pięćdziesiąt osób przy szpitalu powiatowym. Okazało się, że nie ma kodów, w laboratorium nie można było nas wybadać, panie z sanepidu obecne rozkładały ręce, wspominały, że system 'nawala' i może uda się jutro, ale nie są pewne. Niestety byliśmy zmuszeni mimo chęci zrezygnować z poddania się testom na obecność koronawirusa. Sytuacja godna pożałowania".
cóż
cóż 13.01.2021, 12:19
Czyli jak zwykle - jeden wielki bałagan!
nauczyciel
nauczyciel 13.01.2021, 11:33
Czuję się zawiedziony!
Pracownik
Pracownik 13.01.2021, 11:11
Przedszkola i żłobki otwarte rząd na nas nie patrzy my też pracujemy dzieci całe sale!!!!!!!!!!!!!!!!!!
głupio jest
głupio jest 13.01.2021, 11:47
i tam, gdzie ludzie mają dostęp do testów co chwilę jak w Gryfinie jakaś grupa trafiona. A w mniejszych miejscowościach tylko liczba zgonów rośnie - bo nikt nie testuje....
Won
Won 13.01.2021, 10:16
Jedyny ratunek dla Polski pogonić te pisowskie bydło od koryta
Idzcie
Idzcie 13.01.2021, 10:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

i co mi zrobicie
i co mi zrobicie 13.01.2021, 09:27
A synowie Emilewicz na nartach!
jatoja
jatoja 13.01.2021, 11:51
i dobrze. W końcu są ferie. Korzystają ze świeżego powietrza i tyle
lepszy sort
lepszy sort 13.01.2021, 12:25
im się należy, jak to mówiła pani Beata...
TYLKO PIS  PEJSY I SATANIZM
TYLKO PIS PEJSY I SATANIZM 13.01.2021, 10:36
BO *** JEST UODPORNIONY NA BAJKI O COVIDZIE HA HA HA
i dopisuje się ręcznie na listę...
i dopisuje się ręcznie na listę... 13.01.2021, 09:32
kasta - to takie pojęcie, które PiS używa, ale nie bardzo wie, jakie ma znaczenie...
dziwna logika
dziwna logika 13.01.2021, 09:12
Szczepionki za kilka miesięcy, a do szkoły za kilka dni.
zbrodnicza logika?
zbrodnicza logika? 13.01.2021, 09:31
Może będzie potrzeba mniej szczepionek? Zysk dla budżetu... To chyba jedyne wytłumaczenie...
Prima Aprillis
Prima Aprillis 13.01.2021, 09:06
Konkretnie 1 kwietnia!

Pozostałe