Dzienny wykaz zachorowań w naszym powiecie i województwie na mapach niczym chmura gradowa

  • 15.01.2021, 10:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dzienny wykaz zachorowań w naszym powiecie i województwie na mapach niczym chmura gradowa
Dziś w piątek 15 stycznia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane za ostatnią dobę dotyczące epidemii w Polsce. Wynika z nich, że mamy nieco więcej zakażeń w powiecie i nieco mniej w województwie. Na tle kraju wypadamy jednak fatalnie - co prezentują mapy z dziennym wykazem zachorowań (tradycyjnie już zamieszczamy w fotogalerii).

W naszym covidowym  Szpitalu Powiatowym w Gryfinie nadal mamy 27 hospitalizowanych. Zgonów nie odnotowano, wypisów nie było. Ewentualne wypisy z dzisiejszego dnia będą znane później.

W naszym powiecie ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 50 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przypomnijmy, że wczoraj było to 49 przypadków, a przedwczoraj 36. 

Natomiast w województwie resort odnotował 749 przypadków. Wczoraj było 788. Ostatniej doby zmarło 26 osób. To dużo mniej niż wczoraj.

W Polsce mamy 7 795 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dla przypomnienia - wczoraj było to ok. 9,4 tys. W związku z COVID-19 zmarło kolejnych 386 osób - poinformował w piątek resort zdrowia.

Dzisiejszy (15 stycznia 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (946),

wielkopolskiego (768),

zachodniopomorskiego (749),

pomorskiego (740),

kujawsko-pomorskiego (712),

śląskiego (601),

łódzkiego (495),

dolnośląskiego (477),

warmińsko-mazurskiego (420),

lubelskiego (355),

małopolskiego (321),

podlaskiego (277),

podkarpackiego (232),

lubuskiego (218),

opolskiego (214),

świętokrzyskiego (127).

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

optymista
optymista 21.01.2021, 23:56
Każda chmura gradowa kiedyś przechodzi.
dobrze liczę?
dobrze liczę? 17.01.2021, 01:02
W Gryfinie żyje około 1500 ludzi w wieku powyżej 80 lat na zaszczepienie ich potrzeba 17 tygodni ale zaraz dołączą zaszczepieni z grupy 0, którym trzeba podać drugą dawkę czyli trzy tygodnie będą wyłączone. Z tego wygląda, że grupa 70+ zacznie się szczepić pod koniec roku
szydera
szydera 16.01.2021, 22:12
Jak najszybciej zamknąć wszystko. Teraz niepotrzebne są otwarte markety budowlane. Oczywiście tym bardziej nie potrzebne są do niczego kawiarnie, restauracje i hotele.
po co te szkoły?
po co te szkoły? 16.01.2021, 22:42
zamkną sklepy, otworzą szkoły. Epidemia jak we wrześniu i październiku przyspieszy zamkną szkoły i to, co jeszcze nie jest zamknięte...
problem
problem 16.01.2021, 22:08
Jak tak, to trzeba będzie przedłużyć obostrzenia do maja.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.01.2021, 23:09
Wieczny odpoczynek racz im zmarłym na COVID-19 dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im (zmarłym na COVID-19 i w wyniku chorób współistniejących) świeci na wieki wieków Amen.
dziwne
dziwne 15.01.2021, 23:18
Dlaczego "światłość" ma świecić tylko tylko zmarłym na COVID? Innym się nie należy?
maestro
maestro 15.01.2021, 23:04
A ci zaszczepieni w szpitalu jak się czują ?
intomuję
intomuję 15.01.2021, 22:55
Sauron właśnie zgłosiłem twój post na policję za sianie fałszywych informacji w czasie pandemii.
sauron
sauron 16.01.2021, 09:48
pocałuj mnie w *** *** ***
hahaha
hahaha 16.01.2021, 22:09
Sauron ma rację. A kto go tam w Azji będzie ścigał?
No
No 15.01.2021, 22:46
Zarazen musi być poniżej 10 tysięcy żeby dzieci poszły do szkoły przecież to jest chore ze zasrany pis robi to specjalnie żeby tylko wysłać dzieciaki do szkoły bo niby mało zarazen a wszyskie mochery i patola dalej niech głosuje na kaczora i inne stwory z pisu
dell
dell 15.01.2021, 19:27
Narodowy Program Szczepień jest realizowany chaotycznie i zbyt wolno - uważa dr Paweł Grzesiowski. W rozmowie z WP abcZdrowie ekspert też powiedział, że w Polsce istnieje olbrzymie podziemie covidowe. - Polacy utajniają swoje dodatnie testy na koronawirusa i leczą się w domu - dodaje ekspert.
jadzka  z PIS  prawo i  sanki
jadzka z PIS prawo i sanki 15.01.2021, 18:20
a ja na nartach szusuje z dzieciakami jake obostrzenia jaki covid ha ha ah https://youtu.be/gHUDbpI8Ulk ha ha ah cabaret zydowski w pełni ah ah ah
cytat
cytat 15.01.2021, 17:48
Zdaniem eksperta prawdziwa liczba chorych na COVID-19 może być nawet 2-3 razy większa, niż jest ujęta w oficjalnych statystykach.

- Znamienne jest to, że mimo wahającej się liczby zakażeń, mamy ciągle te same liczby zgonów z powodu COVID-19. Od miesięcy nie zmienia się liczba osób hospitalizowanych. To samo jest na OIOM-ach - cały czas mamy około 1600 osób na respiratorach. Te liczby mówią o jednym: oficjalne statystyki zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce nie są adekwatne do rzeczywistości – podkreśla dr Grzesiowski.
Kola
Kola 15.01.2021, 16:45
Mutacja z Niemiec przyszła? Merkel mówiła że u nich już jest. Po co polacy jeżdżą do Niemiec bogacić niemiaszków? Tylko zarazę roznoszą.
Nierozgarnięte baby
Nierozgarnięte baby 15.01.2021, 16:29
I pomyśleć, że ta zaraza , to zło od urzędu gminy wyszło.
sauron
sauron 15.01.2021, 15:42
heheheh ludzie strach napedzany przez mass media lewackie doprowadza wasz do trumny!!!nie sluchajacie tych wstrzykow i zyjcie
do sraulona
do sraulona 15.01.2021, 20:07
sraulon, dzisiaj jesteś przeciw rządowi, azjatycki trollu?
AJWASJ ALELUJA  I  NA SATURNA
AJWASJ ALELUJA I NA SATURNA 15.01.2021, 14:49
admin jeszcze sie nie połapałeś TO ZYDOWSKIE CZARY HA HA AH jak nad urną do głosowania tak i nad urną covidową ha ha ah JAK MAWIAŁ STALIN nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy A W POLNIE NIE WAŻNE KTO CHORUJE WAŻNE KTO PISZE STATYSTYKI HA AH AH GUS PRAWDĘ CI POWIE TAK JAK POLITYK AH AH AH SA MUCHY JEST I PEŁZAJA PO WIECZORKA GOWNIE HA AH AH A GDZIE SZTAB KRYZYSOWY GDZIE GOREJACY KONAR DRUCH WOJTEK Z ORDEREM POLONIA RESTITUTA AH AH AH GDZIE ONI SA CI WSZYSCY NASI PRZYJACIELLLE EEEELEEELLLE HA HA AH *** ZABRAKŁO ICH HA HA AH
Elka
Elka 15.01.2021, 12:57
No to poczekajmy, jak dzieci wrócą od poniedziałku do szkoły.
tragedia...
tragedia... 15.01.2021, 13:41
Ponieważ przebadali 60 tys nauczycieli klas 1-3 i 1200 chorych - oznacza że 1200 KLAS BYŁOBY UZIEMIONYCH - ALBO ROZNOSIŁOBY ZARAZĘ PO SWOICH RODZINACH.
Nie mówiąc, że przecież zarazę mogą roznosić nie tylko nauczyciele ale i uczniowie i ich rodziny...

A przecież przebadało się tylko część nauczycieli - i można się spodziewać, że reszta ma taki sam odsetek jeśli nie większy...
tak mówią specjaliści...
tak mówią specjaliści... 15.01.2021, 17:58
skoro jest to największe jak do tej pory badanie przesiewowe w całej Polsce - oznacza to, że 600 tysięcy Polaków w tej chwili choruje - i roznosi wirusa - POZA OFICJALNYMI STATYSTYKAMI.
I są to optymistyczne dane, gdyż badania przeprowadzono na nauczycielach - grupie, która w ostatnich tygodniach pracowała głównie zdalnie. Jeśli tak - to trzecia fala uderzy w nas gwałtownie i na poziomie 50 tysięcy dziennie...
też tak sądzę
też tak sądzę 15.01.2021, 13:14
I będzie wzrost na własne życzenie.
optymistyczne dane
optymistyczne dane 15.01.2021, 12:42
Mamy za sobą bardzo intensywną noc. W nocy zadzwoniło na infolinię ponad 100 tys. osób. To dane z godz. 7 rano. Oprócz tego mamy kanał internetowy. Zgłoszeń zainteresowania szczepieniem mamy ponad 130 tys. Te liczby są naprawdę imponujące. Potwierdzonych mamy ponad 70 tys. zgłoszeń - zdradził minister. Jeśli chodzi o grupę 80+, Niedzielski poinformował, że zostało zapisanych 51 tys. osób. - 22 300 przez punkty szczepień, 22 167 zapisało się przez infolinię, a przez internet - 6700.
Pinokio
Pinokio 15.01.2021, 14:44
Gdyby pełnomocnikiem rządu d/s narodowego szczepienia narodu był nasz niezastąpiony tow. Sasin to już w lutym mielibyśmy zaszczepionych 70 mln Polaków!


A cały świat tradycyjnie zazdrošciłby nam sukcesów w walce z wirusem
do Pinokia...
do Pinokia... 15.01.2021, 16:20
ale w styczniu 2050? to może by zdążył... razem z radośnie ogłoszonym "wymazywaniem" kopalń...
Knagulec
Knagulec 15.01.2021, 12:22
Gumowiec knaga trafiony ?
Knagulec.
Knagulec. 15.01.2021, 12:46
Nie podszywaj się pod Knagulca alkoholiku jeden ile razy mam powtarzać. Dzbanie
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 15.01.2021, 13:37
Dojdę cie cfeluchu
Knagulec
Knagulec 15.01.2021, 13:18
Zamilcz ssaku leśny
uczciwy
uczciwy 15.01.2021, 12:43
Knagulec vel Gumowiec ty proburmistrzowski trollu przestań sabotować ten portal!
Córeczka Knagulca
Córeczka Knagulca 15.01.2021, 13:17
Knagulec a Gumowiec te dwie różne osoby dzbanie
ruda
ruda 15.01.2021, 21:06
Nie sądzę jedno gówno i drugie gówno Czyli jedno GÓWNO
Knagulec
Knagulec 16.01.2021, 10:34
Największe to ty i to plynne
wojenka o most
wojenka o most 15.01.2021, 11:27
Mamy rekord w skali kraju ale to nie jest nasze ostatnie słowo!

Jeszcze kilka tygodni a będziemy mieli rekord Europy 100 % stwierdzonych infekcji na 100% mieszkańców.


Słuszną linię ma nasza władza bo im mniej zostanie mieszkańców tym mniej leniwy tercet będzie miał pracy.
powiatowiec
powiatowiec 15.01.2021, 11:26
Czyli koronawirus w powiecie rozprzestrzenia się znów w niepokojącym tempie.

Pozostałe