Najgroźniejsza sytuacja w powiecie gryfińskim. Potrzebne respiratory

  • 17.01.2021, 10:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najgroźniejsza sytuacja w powiecie gryfińskim. Potrzebne respiratory Pełna infografika w fotogalerii.
Należymy do jednego z najgorszych w Polsce powiatów, jeśli chodzi o przyrost dziennych zachorowań. Tak wynika z dzisiejszych (17 stycznia 2021 r.) statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Wynika z nich, że mamy coraz cięższe przypadki, ponieważ przybywa hospitalizowanych osób pod respiratorami.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 41 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Niestety, 1 osoba zmarła.

Wyższy niż ostatnio jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 5,02 (a np. w powiecie myśliborskim 2,45).

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 324 zakażenia. Niestety, 20 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,91. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

W kraju mamy dzisiaj 6 055 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

wielkopolskiego (826),
mazowieckiego (816),
kujawsko-pomorskiego (658),
pomorskiego (603),
śląskiego (408),
łódzkiego (351),
zachodniopomorskiego (324),
lubelskiego (318),
dolnośląskiego (302),
warmińsko-mazurskiego (287),
lubuskiego (247),
małopolskiego (225),
podkarpackiego (177),
świętokrzyskiego (125),
podlaskiego (121),
opolskiego (99).

Zmarły w kraju 142 osoby: z powodu COVID-19 zmarło 37 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 105.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 15 588 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 30 994 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 1 651 jest pod respiratorami (mamy 2 894 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywają 172 702 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 6 096 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 55,2 tys. testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 1 435 582 przypadki COVID-19. Zmarło 33 355 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiło się ponad 450 tys. osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak to
tak to 21.01.2021, 23:58
Potrzebne szczepionki i sprawna ich dystrybucja.
gosc
gosc 19.01.2021, 02:11
wnioski na podstawie danych opartych na tesach wrozacych z fusow. Wysylaja na testy kazdego z najmniejszymi objawami przeziebienia. A resporatory najczezsciej tylko pogarszaja sytuacje co juz bylo wykazywane przez naukowcow z UK
do idioty albo fake newsiarza
do idioty albo fake newsiarza 19.01.2021, 10:45
fake news - jak ktoś się dusi, bo ma zapalenie płuc, to wspomaganie oddychania jest jedynym ratunkiem. Ale nie znaczy to, że pewnym.
Po prostu rokowania przy ciężkiej niewydolności oddechowej kwalifikującej do respiratora są bardzo złe.
Natomiast jeśli się NIE PODŁĄCZY, chory umrze na pewno.
madka 500+
madka 500+ 19.01.2021, 00:14
Mam chorom curke i tylko PiS ją morze uratować
sraulon
sraulon 19.01.2021, 10:28
wywiez ja z kraju gdzie legalna eutanazja i bedzie ok
?
? 19.01.2021, 10:46
sraulon, kogo obchodzi chińska metoda traktowania starych i chorych, prymitywie?
Melchior
Melchior 17.01.2021, 22:22
Czy dane są weekendowe czy zwykłe? bo potrafią się różnić o 300 %
Ell
Ell 17.01.2021, 22:20
Zastanawiam się skąd bierzecie te kłamstwa informacje niektórych komentujących. Czy niektórzy nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć wytoczone sprawy sądowe za szerzenie niepokoju wśród Polaków
taka prawda
taka prawda 17.01.2021, 23:10
sądy w Polsce nie są w stanie ścigać w Chinach czy Rosji...
TAKA  PRAWDA
TAKA PRAWDA 18.01.2021, 00:09
WŁAŚNIE SIĘ ZASTANAWIAM CZEMU RZAD POLSKI NIE POZWAŁ CHIN DOI TRYBUNAŁU ONZ O WYWOŁANIE PANDEMII COVID 19 HA HA AH SKORO TO CHINY JĄ RZEKOMO WYWOŁAŁY HA HA HA
Elka
Elka 17.01.2021, 19:25
W czarnych powiatach powinno być nadal nauczanie zdalne we wszystkich klasach
zainteresowana
zainteresowana 17.01.2021, 16:51
Do szpitala w Gryfinie dowieźli kolejne respiratory?
Emeryt
Emeryt 17.01.2021, 16:38
Skandal *** mać skandal*** mać
taki wirus
taki wirus 17.01.2021, 16:50
Emeryci najbardziej zagrożeni, co robi panie, co robić.
gosc
gosc 19.01.2021, 02:13
Emeryci najbardziej zagrożeni... zawszy byli i beda. Czy to grypa, czy covidem czy szczepionka. Trzeba dbać o sobie a nie poddawac sie terrorowi.
pm
pm 17.01.2021, 18:36
Kochani emeryci biegacie po tych sklepach w maskach pod nosami tłumami . Dbajcie o siebie !!! I przestrzegajcie zasad!!!
NIC ŚMIESZNEGO  ADAŚ DZWONI  YT
NIC ŚMIESZNEGO ADAŚ DZWONI YT 17.01.2021, 16:03
CZAREK JUZ DZWONI DO MINISTRA PO RESPIRATORY https://youtu.be/SXWDuoMY_ek
ADAŚ  MIAŁCZYŃSKI  NIC ŚMIESZNEGO  ROZMOWA  TELEFONICZNA YT
ADAŚ MIAŁCZYŃSKI NIC ŚMIESZNEGO ROZMOWA TELEFONICZNA YT 17.01.2021, 15:40
CZAREK JUŻ DZWONI DO MINISTRA PO SZCZEPIONKI https://youtu.be/SXWDuoMY_ek HA AH AH
sauron:(
sauron:( 17.01.2021, 14:25
nie ma nic gorszego jak Czerwona ZARAZA (pajaki) sld nowa czerwona lewica STOP Cenzura
do sraulona
do sraulona 17.01.2021, 18:06
sraulon, a jak tam w Chinach? Można mówić o tybetańskim dalajlamie? A o Hongkongu?
Knagulec
Knagulec 17.01.2021, 17:57
Ooooo srauron wypełzł
czytelnik
czytelnik 17.01.2021, 13:41
gorszy jest powiat kamieński
Powiat/miasto Liczba przypadków Na 10 tys. mieszkańców
gryfiński 41 5,02 1
kamieński 26 5,55 0
zabawa liczbami
zabawa liczbami 17.01.2021, 14:50
to, że na Podhalu ignorują testowanie nie znaczy, że tam jest lepiej. Tak samo jak porównywanie Szczecina - ile osób z Gryfina pracuje w Szczecinie? To, że tam mniej wychodzi na tysiąc mieszkańców nie oznacza, że jest lepiej...
*** *** ***
*** *** *** 17.01.2021, 13:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron:)
sauron:) 17.01.2021, 12:57
Nigdy nie przypuszczałem,że dożyje komunizmu USA.To chyba będzie taka odmiana sowiecko-chińskiej demokracji:)To tez wielki sprawdzian dla Amerykanów czy pozwolą na takie rządy bolszewii.
no właśnie bolszewię wyborcy pogonili w wyborach...
no właśnie bolszewię wyborcy pogonili w wyborach... 17.01.2021, 18:08
Amerykanie właśnie bolszewię pogonili. I ściskanie się Trumpa z Xi i Kim nic nie pomogło. Ani trolle rosyjskie, co pracowały na zwycięstwo Trumpa 4 lata temu...
do trolla aurona
do trolla aurona 17.01.2021, 16:58
A co nas w Europie obchodzi twoje północnokoreańkie poye.ane zdanie?
ostrożna
ostrożna 17.01.2021, 12:49
Uwaga na trolle! Słuchajcie epidemiologów.
Politycy też niestety mają dużo za pazurami.
patriota nie idiota
patriota nie idiota 17.01.2021, 12:32
Trolle wrogich państw prowadzą wzmożoną działalność wymierzoną w państwo polskie, w obywateli polskich, ale i Unii Europejskiej.

To cyberwojna!

Antyeuropejskie i antypolskie trolle z wiadomych kierunków prowadzą ciągły atak, czego, jak widzę, jestesmy świadkami tez na na tym portalu .

Bez wystrzału, rozsyłając fake newsy i przekazując teorie spiskowe powodują, że ludzie ignorują obostrzenia, nie chcą się szczepić itp. itd.  prowadzą do śmierci wielu obywateli Polski i EU.

To wojna, a na wojnie trzeba się umieć zachować.
sauron
sauron 17.01.2021, 21:52
a ty jestes cyber głupek
puknij się  w coło   facke  niewsiarzu
puknij się w coło facke niewsiarzu 17.01.2021, 13:58
jak jest wojna to dlaczego nie ma wprowadzonego stanu wojennego zgodnie z art 229 konstytucji RP ah ha ah
:)
:) 17.01.2021, 18:09
bo jak jest wojna, to nie jest stan wojenny, tylko stan wojny:) A ten mamy zawsze. Wszystkich ze wszystkimi. Nie starczyłoby ogłoszeń...
uważam, że
uważam, że 17.01.2021, 13:09
Antyszczepionkowcy powinni być sądzeni za zdradę ojczyzny.
izraelski polski i usa
izraelski polski i usa 17.01.2021, 13:59
ale której bo ja mam trzy paszporty
sauron:)
sauron:) 17.01.2021, 12:51
lewactwo... zgnilizna moralna, pojęciowa i społeczna. ZAWSZE więzi rodzinne były podstawą życia społecznego i organizacji lokalnych. RODZINA stanowiła opokę, choć czasem mocno podzielona to jednak donoszenie na rodziców było potępiane... TERAZ więzi są tak słabe, że ideologia jest ważniejsza... TOTALITARNA degrengolada...
Somsiad
Somsiad 17.01.2021, 16:07
Ty chory Po... Ie
do niekumatego trolla sraulona
do niekumatego trolla sraulona 17.01.2021, 14:53
jak trollu cię zablokowali, to wklejasz na oślep nie patrząc na treść artykułu?
fakirr
fakirr 17.01.2021, 12:49
Pratriota brawo! Bardzo przenikliwe spojrzenie. Może niektórzy wreszcie otworzą oczy.
sauron:)
sauron:) 17.01.2021, 12:24
NIemiecka jest tuz tuz a oni maja wirusa zmutowanego Uwaga heheheh
do niekumatego trolla sraulona
do niekumatego trolla sraulona 17.01.2021, 14:54
sraulon, po polsku już zapomniałeś, czy nigdy u ciebie z polszczyzną dobrze nie było?
czujnik głupoty
czujnik głupoty 17.01.2021, 12:38
srauron ty masz po po prostu antyniemiecką fobię. A ]le chyba wszyscy na świecie wiedzą, że wirus przyszedł właśnie od was.
koko
koko 17.01.2021, 13:10
Najwyraźniej Sauron jest szpiegiem więc musi mącić. Taka praca.
:)
:) 17.01.2021, 12:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mirka
Mirka 17.01.2021, 12:21
Może dotarła ta brytyjska odmiana wirusa, bardziej groźna i stąd więcej wykorzystują respiratory?
Jarek
Jarek 17.01.2021, 12:32
do Mirka: Niewykluczone.
saurob
saurob 17.01.2021, 12:20