Dlaczego zaświeci na różowo?

  • 18.01.2021, 14:53
  • dost.
Dlaczego zaświeci na różowo? Maciej Cybulski
Po raz kolejny Filharmonia włącza się w Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W niedzielę 24 stycznia 2021 r. zaświeci się na różowo, by wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland zwrócić uwagę na problem profilaktyki nowotworowej.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy przypada 18-24 stycznia, a jego celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów.

Filharmonia w Szczecinie, także dzięki uprzejmości firmy Siteco, włącza się w działania prowadzone przez szczeciński oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. 24 stycznia po zachodzie słońca zaświecimy na różowo, by wraz z nimi zwrócić uwagę na wagę profilaktyki.

Rak szyjki macicy dotyczy blisko półtora miliona kobiet na całym świecie. Tylko w Polsce kilka tysięcy pacjentek rocznie słyszy taką diagnozę. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Niestety, jako że choroba rozwija się często bezobjawowo, to wśród wielu pacjentek wykrywana jest w fazie zaawansowanej i trudnej do wyleczenia. Poddawanie się regularnym badaniom cytologicznym pozwala na wczesne wykrycie choroby nowotworowej i podjęcie skutecznej terapii. Więcej na zwrotnikraka.pl.

W ostatnich miesiącach ze względu na pandemię znacznie obniżyła się ilość wykonywanych badań diagnostycznych, w tym badań cytologicznych, które są w stanie uchronić kobiety przed zachorowaniem na raka szyjki macicy. Dlatego wspieramy działania związane z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, a także zachęcamy do wzięcia udziału w #pinkchallenge - akcji, która ma przypomnieć kobietom, że nawet w czasie pandemii nie można zapominać o regularnych badaniach. Wyzwanie polega na zrobieniu sobie zdjęcia z różowymi ustami, udostępnieniu go w mediach społecznościowych i oznaczeniu #pinkchallenge. Więcej o akcji zajrzyj na fanpageu Pink Lips Project.

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

amazon , Z chojny ;-)
amazon , Z chojny ;-) 19.01.2021, 05:13

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 18.01.2021, 16:12
pedalski i pedo filski kolor l g b t
srauron\
srauron\ 19.01.2021, 10:23
czy ja chodze po miescie i ublizam ludzia wykrzykujac obelgi i wyzwiska Lewicowych darmozjadow co zbieraja pieniadza a potem znikaja np lampart ,kijowski lub pedera sta margot he he he wiec Wypie rdlaac pedal iska
do sraulona prymitywa
do sraulona prymitywa 19.01.2021, 10:48
sraulon, prymitywie, naucz się po polsku poprawnie pisać a twoje obelgi i obrażanie ludzi trollu są co drugim twoim słowem...
baryton
baryton 18.01.2021, 20:18
Trollu sauronie jesteś chory z nienawiści.
sraulon taki jest...
sraulon taki jest... 18.01.2021, 21:14
sraulon jest tak prymitywny i nie ma nawet podstawowej wiedzy o historii Polski czy Europy - ale czego wymagać od takiego półgłówka, któremu wszystko się kojarzy...
amazonka z Chojny
amazonka z Chojny 18.01.2021, 15:15
Z całego serca popieram akcję.

Pozostałe