Szczepionki nie dojechały do nas na czas

  • 18.01.2021, 18:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szczepionki nie dojechały do nas na czas
Zamówiona dostawka szczepionki przeciw koronawirusowi nie dotarła dziś do Szpitala Powiatowego w Gryfinie. Agencja Rezerw Materiałowych anulowała zamówienie. To może oznaczać opóźnienie programu szczepienia grupy zero w naszym powiecie.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie trwa akcja szczepienia grupy „zero” – osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Szczepienia odbywają się 4 razy w tygodniu. Dostawa przychodzi raz w tygodniu i w ciągu kilku dni następują wyszczepienia.

Według ostatnich danych nasz kraj ma teraz w magazynach ponad 430 tys. dawek. Do punktów szczepień dostarczono do tej pory ok. 650 tys. fiolek. Szpitale raczej nie szczepią w weekendy ze względu na mogące wystąpić problemy z dostawą. I tak dziś rano dostawy nie otrzymały szpitale w Szczecinie, ani szpital węzłowy, jakim jest placówka w Gryfinie. Nasza lecznica szczepi m.in. medyków czy pracowników opieki socjalnej w całym powiecie.

Ponadto producent szczepionek powiadomił w ubiegłym tygodniu o rozpoczęciu prac remontowych w fabryce. W związku z tym przez pewien czas mają być mniejsze dostawy. Szczepienia mają być kontynuowane, ale nie w takiej liczbie, jak to miało miejsce dotąd.

Dziś 18 stycznia 2021 r. miała dojechać do Polski kolejna tura. Powinno dotrzeć 360 tys. dawek, otrzymaliśmy jednak tylko 196 tys. Podobnie ma być w kolejnych dniach.

Ostatnio o szczepieniach w naszym szpitalu pisaliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39321,tak-szczepia-w-szpitalu-w-gryfinie-z-calego-powiatu-zjezdza-tu-grupa-0

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kitel
kitel 21.01.2021, 17:29
Czekam na swoją kolej szczepienia bo nastąpiło wstrzymanie.
lujyfk
lujyfk 19.01.2021, 21:27
BO TO WINA SAVARYNA I BASTA.leniu rybacka i jej dziutruy
jest źle
jest źle 19.01.2021, 20:22
Dwa krakowskie szpitale wstrzymały planowane w najbliższych dniach szczepienia przeciwko koronawirusowi. Podobnie jest w innych rejonach Małopolski. Powodem są wprowadzone ograniczenia w dostawie 330 tys. szczepionek do szpitali węzłowych.
88
88 19.01.2021, 22:12
Bez paniki, wstrzymali szczepienia tylko na poniedziałek
https://lovekrakow.pl/aktualno…
Psi zaoszczędzili, ZUS  się cieszy
Psi zaoszczędzili, ZUS się cieszy 19.01.2021, 16:46
Polska nie zakupiła żadnych szczepionek jako jedyny europejski kraj. Są tylko te zakupione za pośrednictwem UE.
Fiolka
Fiolka 19.01.2021, 11:42
Cieszcie się ze nie dojechały będziecie żyć dluzej
Interia
Interia 19.01.2021, 08:09
W Norwegi już 23 zgony zaszczepionych 80 latków. Miłego dnia miłośnicy szczepionek
pomyśl...
pomyśl... 19.01.2021, 10:55
A niezaszczepionych ile umarło 80 latków w Norwegii? Bo chyba producent nie daje eliksiru - 1 zastrzyk = 10 lat życia bez żadnych innych chorób?
wy *** ***
wy *** *** 19.01.2021, 00:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kokosza
kokosza 19.01.2021, 00:07
Czy nie miało być tak, że jak ktoś zostanie zaszczepiony pierwszą dawką, to ma zagwarantowaną (odłożoną)drugą dawkę?
przykro
przykro 19.01.2021, 00:38
Tak własnie jest, tylko nie ma nowej dostawy dla następnych. Niestety nie wszystko da się przewidzieć.
złośliwa
złośliwa 19.01.2021, 00:06
Jak byście dostali te szczepionki to i tak pewnie byście zaszczepili po znajomości znajomków zwanych potem wolontariuszami? I rodzinki? Tak jak to zrobiliście przed nowym rokiem.
podejrzliwy
podejrzliwy 19.01.2021, 00:00
Podejrzewam, że to Sasina dopuścili do dystrybucji ?
SIOSTRA  ZSZCZEPIONA    HA AH AH
SIOSTRA ZSZCZEPIONA HA AH AH 18.01.2021, 23:37
A JA DAM OWSIAKOWI
Bałagan i bezwład psich
Bałagan i bezwład psich 18.01.2021, 22:51
System nie działa bo niema żadnego systemu.
Aga
Aga 18.01.2021, 20:48
To nasza rzeczywistość,w jednej przychodni powiedzieli że będą szczepić 30 osób tygodniowo czy to jakiś żart
nie ma zmiłuj
nie ma zmiłuj 19.01.2021, 00:01
W każdej szczepią po 30 bo takie są odgórne wytyczne.
do tej z Księżyca
do tej z Księżyca 18.01.2021, 22:38
tyle dostaną szczepionek tygodniowo - nie wiesz, co sie w kraju dzieje? Oby tylko dostali...
Knagulec
Knagulec 18.01.2021, 20:32
Wyszczepią nas moze za dwa lata
Gumowiec
Gumowiec 19.01.2021, 07:57
Już byłeś zczepiony z ajwajem pod blokiem więc zamknij japulca
Knagulec
Knagulec 19.01.2021, 11:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

medyk
medyk 18.01.2021, 20:20
Skutek jest taki, że szpitali muszą teraz w trybie natychmiastowym odwoływać dziesiątki już umówionych wizyt. Harmonogram szczepień wziął w tej chwili w łeb.
cóż zrobić...
cóż zrobić... 18.01.2021, 21:21
Z drugiej strony rząd przy ograniczeniu liczby szczepionek musiał wybierać.
Lepiej było przystopować na parę tygodni służby medyczne, niż ludzi 80+ którzy od przyszłego tygodnia zaczną się szczepić - bo tam to naprawdę kwestia życia i śmierci...

Trudna decyzja, ale w tej sytuacji jedyna...
ws58
ws58 19.01.2021, 13:23
Nierząd" już wybrał. Zaszczepi wojsko, milicję ,prokuratorów. i inne totalitarne służby.
inni też mają problemy
inni też mają problemy 18.01.2021, 20:16
Dziś nie mamy ani jednej dawki szczepionki. Nasze zamówienie na ten tydzień zostało anulowane w sobotę przez Agencję Rezerw Materiałowych. Teraz dzwonimy do umówionych już pacjentów i przepraszamy za sytuację - mówi WP Agnieszka Woźniak, rzecznik prasowa Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Polska niezakupiła ani jednej szczepionkipozatym co dostanie odUE
Polska niezakupiła ani jednej szczepionkipozatym co dostanie odUE 18.01.2021, 22:56
Taaaak. Szpital miał dostać jedną fiolę dla 6 osób (według producenta dla pięciu) ale jej nie dostał.
sauron\
sauron\ 18.01.2021, 20:15
przeszukac Teatry i T v n
sraulon, sraulon...
sraulon, sraulon... 18.01.2021, 21:21
i gabinet prezesa...
pewne info
pewne info 18.01.2021, 20:11
Niestety codziennie pewna liczba dawek jest utylizowana – w sumie do poniedziałku zniszczonych zostało blisko 1,5 tys. fiolek – tylko w trakcie weekendu około 400
tak
tak 18.01.2021, 22:41
"utylizowana" na czarnym rynku...
pytam
pytam 18.01.2021, 19:36
Czyli dzisiejsze szczepienia szlak trafił?
:(
:( 18.01.2021, 19:34
To niejest dobra informacja!
Hello
Hello 18.01.2021, 22:33
To jest bardzo dobra wiadomość!!!
omnis
omnis 18.01.2021, 20:12
:( prawda, zwłaszcza jak będzie się to powtarzać.

Pozostałe