Szczepią pensjonariuszy z domów pomocy i dodatkowe osoby

  • 19.01.2021, 21:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szczepią pensjonariuszy z domów pomocy i dodatkowe osoby UM Trzcińsko-Zdrój
W poniedziałek 18 stycznia rozpoczęły się szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej. Takie jednostki mamy w gminach Gryfino, Cedynia, Trzcińsko-Zdrój i Moryń. Przychodnie w tych gminach mają wyszczepić przekazana partią do 22 stycznia. Są nadwyżki, które przychodnie wykorzystują w różnych sposób.

Ze względu na większą liczbę dostarczonych dawek oprócz pensjonariuszy domów pomocy społecznej przychodnie szczepią też inne osoby. Bywa, że jest to personel, bywa, że mieszkańcy 70+, a w innych placówkach 80+. Póty co przychodnie bynajmniej nie chwalą się jak przebiega akcja.

Szczepionki dostarczane są partiami. Najmniejsza liczy 90 szczepionek. I właśnie Cedynia i czy Trzcińsko dostały po 90 dawek. Gryfino prawdopodobnie 270. Przychodnie muszą złożyć raport, aby się rozliczyć z dodatkowo wykonanych szczepień.

O dodatkowych szczepieniach jako jedni z pierwszych z Polsce pisaliśmy ponad tydzień temu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39353,od-dzis-zapisy-na-szczepienia-dla-osob-powyzej-70-roku-zycia-dps-poza-kolejnoscia

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Korek
Korek 20.01.2021, 20:25
Nie było testów czy szczepionek byl placz ze nie ma.Teraz sa to nikt nie bedzie sie chcial badac bo kwarantanna hehe.Ciekawe jaka teraz narracje wymysla ludzie chorzy na Kaczyzm.Kaczyzm to choroba ktora polega na tym ze w kazdym zakatku swiata czai sie na nich Kaczynski z Macisrewiczem.Podibno juz wkrotce wymyśla na to szczepionke ale poki co trzeba uwazac.Na szczescie kaczyzm jestslabo zarazliwy ale bardzotrudny do wyleczenia.
Monk
Monk 20.01.2021, 20:10
Ludzie...jesli chodzi o ta cala pandemie to dajcie spokoj politykom.Politycy maja w tej materii do powiedzenia tyle ile listonosz albo mechanik samochodowy.Wszelkie pytania zastrzezenia itp kierujcie do lekarzy naukowcow.To oni widza wirusy to oni decyduja co robic jak leczyc i czy szczepic.Politycy sa na ich smyczy bez wzgledu na poglady i robia to co caly swiat czyli slichaja lekarzy wirusologow badaczy.Tak jak z szkolami...nauczyciele w obawie przed choroba pposzli ma L4 wiec zamknieto szkoly.Kazdy polityk ktory sprzeciwia sie zaleceniom lekarzy naukowcow igpto polityczny samobojca wiec zastanowcie sie do kogo kierujecie swoje zastrzezenia
pisobajzel
pisobajzel 20.01.2021, 12:01
Wybitny jazzman Jan Ptaszyn Wróblewski (84 lata) zarejestrował się na szczepienia. Dostał sms z potwierdzeniem - po czym ANULOWANO MU MIEJSCE!
Dopiero jak poinformował o tym na fb, to ktoś ogarnął i przywrócił mu kolejkę.
Ilu tak mniej znanych seniorów zostało potraktowanych jak śmieci?
Bill
Bill 20.01.2021, 13:48
I to jest prawda o rejestracji na szczepienie.
przechorowałem
przechorowałem 20.01.2021, 10:40
Ja mam przeciwciała więc na razie nie chcę szczepionki.
sraulon
sraulon 20.01.2021, 10:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

slauron
slauron 20.01.2021, 10:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sraulon
sraulon 20.01.2021, 10:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

slauron
slauron 20.01.2021, 07:06
Prosze o podanie materialow naukowych gdzie poparte jest ze osoba zaszczepiona nie przeniesie wirusa jak rowniez wyniki badan ze szczepionka dzilala przy zetknieciu z wirusem jak rowniez dziala przy zetknieciu z jego mutacjami. ???

Sauron, przyjmij jeden nick.
administrator
ale po co
ale po co 20.01.2021, 16:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

poco
poco 20.01.2021, 13:15
przecież trollowi nie potrzebne są fakty bo i tak ma swoją antyunijną matrę.
on tak ma...
on tak ma... 20.01.2021, 14:46
Przecież ten prymitywny sraulon nie ma pojęcia o czym pisze - i jak działają szczepionki. Nawet nie wie, że są już niektóre podawane w formie doustnej - dla dzieci rewelacja.
al epo co
al epo co 20.01.2021, 16:22
no dla dzieci rewelacja hehehe sam sobie to jedz bleeee
wy ***
wy *** 20.01.2021, 01:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

róznica
róznica 20.01.2021, 01:29
W Wielkiej Brytfannie szczepi się 140 ludzi na minutę u nas 30 osób na tydzień.
slauron
slauron 20.01.2021, 07:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

heh
heh 20.01.2021, 01:07
Agenci służb, skarbówka i prokuratorzy - oto część osób, które mają być zaszczepione w grupie pierwszej, czyli zaraz po medykach. Ich uprzywilejowanej pozycji nie przewidywał przyjęty w grudniu rządowy Narodowy Program Szczepień, ale najwyraźniej strategia się zmieniła. - To pokazuje, że są równi i równiejsi - mówi Onetowi immunolog dr Paweł Grzesiowski.
sauron
sauron 20.01.2021, 10:00
od kiedy tv n i janda z durczokiem to prokuratorzy?hehee
do niekumatego sraulona
do niekumatego sraulona 20.01.2021, 11:58
sraulon, prymitywie, doczytaj cokolwiek oprócz papki, którą ci dają mocodawcy... Ziobro to osoba, która jest niezbędna i trzeba ją zaszczepić - tak się przesunęła lista pisowska...
Slauron
Slauron 20.01.2021, 09:02
No gdzie najwazniejsze osoby w Panstwie byly juz szczepione grupa zero od teatrow po TV n ....czerwona komusza szajka mlot i
sierp ...czytasz polsko jezyczne niemieckie media to masz wiadomoaci z pierwszej reki he he he he

Przyjmij jeden nick  Sauronie i skończ z mową nienawiści.
administrator

 
Jony jii
Jony jii 20.01.2021, 08:59
W grupie zero byli celebryci i t v n to jest szok ezbecka kasta komuchow,jan da i jej szajka jest wazniejsza bo to kasta ezbecka
nowa kasta pana miękiszona
nowa kasta pana miękiszona 20.01.2021, 12:03
a teraz dokleili Ziobrę i prokuratorów. Śmieszne, że sędziów i adwokatów (o pracownikach sądów nie wspominając) nie - więc nie ma to uzasadnienia merytorycznego...
wiem
wiem 20.01.2021, 00:35
Szczepią jeszcze pracowników DPS!
strata
strata 20.01.2021, 01:10
To strata, bo oni prawie wszyscy już przeszli koronawirusa więc mają antyciała.
Nie ma żadnych szczepień ani rejestracji
Nie ma żadnych szczepień ani rejestracji 19.01.2021, 23:51
Chaos.
jednak
jednak 20.01.2021, 00:21
Jest rejestracja dla 80+. Są szczepienia dla mieszkańców DPS. Zgadzam się, że to bardzo mało, ale nie można powiedzieć, że ŻĄDNYCH NIE MA
heh
heh 20.01.2021, 01:09
Jak wiadomo, średnia wieku wśród prokuratorów, służb mundurowych czy agentów służb nie jest wysoka. Część z nich na emeryturę idzie w wieku około 40-50 lat. Szczepimy więc ludzi młodych, zdrowych i wysportowanych, co jest kompletnie niezgodne z założeniami i deklaracjami, jakie nam przedstawiono - wskazuje ekspert. - Rządzący zapewniali nas, że szczególną dbałość okazać zamierzają osobom starszym i schorowanym, które mają największe ryzyko powikłań lub śmierci. Czy potwierdzeniem tej strategii ma być szczepienie prokuratorów i służb w I grupie? - retorycznie pyta dr Grzesiowski.
moneta
moneta 19.01.2021, 23:41
Oby tylko drugie szczepienie zapewnili.
kolejkowicz
kolejkowicz 19.01.2021, 23:22
Co chwila jakieś wytrychy robią i nowe osoby wtykają w kolejkę. W ostatnich godzinach prokuratorów wcisnęli w kolejkę oczekujących.

Pozostałe