Źle wyglądamy na nowej mapie zakażeń

  • 20.01.2021, 10:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Źle wyglądamy na nowej mapie zakażeń Infografika Ministerstwa Zdrowia
-Niestety martwi nas duża liczba zgonów cały czas, bo wydaje się, że jest ona jednym z kluczowych argumentów, żeby nadal zastanawiać się nad tym, czy restrykcje muszą być luzowane, to jest argument koronny - powiedział Adam Niedzielski minister zdrowia. Na nowej opublikowanej przez resort mapie zakażeń źle wygląda zarówno nasz powiat jak i województwo (szczegółowe infografiki w fotogalerii).

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 42 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Wczoraj było to 32. Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi 4,90. Jedna osoba zmarła. Stwierdzono u niej choroby współistniejące.

W Szpitalu Powiatowym w Gryfinie przebywa dziś rano 14 pacjentów. Wczoraj troje ozdrowieńców wypisano do domu.

W powiecie na kwarantannie przebywa obecnie 835 mieszkańców. Ostatniej doby wykonano 305 testów. Wyników pozytywnych było 45.

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 550 zakażenia. Niestety, 21 osób zmarło. Ostatniej doby były to odpowiednio 392 osoby i 14 zmarłe.

W województwie zachodniopomorskim na kwarantannie przebywa obecnie 12 387 mieszkańców. Ostatniej doby wykonano 2648 testów. Wyników pozytywnych było 45.

Dzisiejszy (20 stycznia 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (890),

wielkopolskiego (683),

śląskiego (649),

pomorskiego (582),

zachodniopomorskiego (550),

warmińsko-mazurskiego (549),

kujawsko-pomorskiego (534),

łódzkiego (393),

lubelskiego (357),

dolnośląskiego (336),

podlaskiego (329),

małopolskiego (280),

lubuskiego (201),

podkarpackiego (192),

opolskiego (138),

świętokrzyskiego (125).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 6 919 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Przypomnijmy, że jest to to więcej niż wczoraj, gdy było ich 4 835. Niestety w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 106 osób, natomiast z powodu chorób współistniejących z COVID-19 odnotowano 337 zgonów. Wczoraj było to 291 zgonów. Zatem kolejny wzrost...

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

miha
miha 21.01.2021, 09:19
pamietaj.musisz nosic maseczke i przyłbice bo kropelka twojej wydzieliny z twojego nosa moze zarazic cale miasto,a wirus w tobie jest wszedzie :)
Pamietaj tez ze;Zeby dostac sie do twojego wirusa,ktory jest wszedzie,musza ci wsadzic 15 do 20 centymetrow patyka do noso gardzieli,bo plyciej wirusa nie znajda
do głupiego fake newsiarza
do głupiego fake newsiarza 21.01.2021, 10:59
aleś ty głupi - to sobie zapłać za pomachanie "patykiem" w powietrzu koło siebie - tylko pamiętaj - jak wyjdzie pozytywny - nie kwestionuj pomiarów!!!!
taka jego natrura
taka jego natrura 21.01.2021, 13:42
Ruski troll wszystko musi kwestionować.
Susana
Susana 20.01.2021, 20:56
gookerdoughboy777
https://gookerdoughboy777.blog…

Hi there colleagues, its wonderful paragraph regarding
tutoringand entirely explained, keep it up all the time.
***
*** 20.01.2021, 20:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Marek S.
Marek S. 20.01.2021, 20:09
Testy antygenowe są wiarygodne na 5 pozytywnych wszystkie potwierdził test PCR. Warto zrobić dla swojego spokoju pozytywny i tak potwierdza się testem PCR.Piszę z własnego doświadczenia przejścia Covid19. Nawet tym przygłupom drwiącym z choroby i testów nie życzę aby poznali na sobie co to Covid 19.
Olka
Olka 20.01.2021, 16:13
Co się dziwić. Niemcy przyjeżdżają do Polski, Polacy jeżdżą do Niemiec do pracy. Duża liczba zarażonych to pracujący w Niemczech i ich rodzina.
jprd Olka srolka
jprd Olka srolka 20.01.2021, 22:05
Jacy niby Niemcy przyjeżdzają skoro maja lockdawn od 16 grudnia a u nich już dawno nie było tyle zakażeń co w tym zadżumionym gryfińskim powiecie
łowca zielonych ludzików
łowca zielonych ludzików 20.01.2021, 22:30
Olieg prokremlowski troll trolluje w ciemno. Nie ma zielonego pojęcia jak tu jest, ale dostał rozkaz napuszczać jednych na drugich.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 20.01.2021, 15:46
te reklamy zaszczep sie dla brata dla rodziny ha ha ah mam lepsze hasło ZASZCZEP SIĘ DLA jeZUSA HA HA AH BO NA MARMURY MU BRAKŁO AH AH AH i 13 nastki i14 nastki dla pracowników ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 20.01.2021, 15:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ciekawostka
ciekawostka 20.01.2021, 15:17
Władze Pekinu zakazały wyjazdu z miasta 1,6 mln mieszkańców dzielnicy Daxing po wykryciu tam kolejnych lokalnych przypadków COVID-19, w tym dwóch infekcji brytyjskim wariantem koronawirusa, uznawanym za bardziej zaraźliwy – podały w środę miejscowe media.

wy *** ***
wy *** *** 20.01.2021, 13:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

tyle
tyle 20.01.2021, 13:17
Mniej pacjentów to mniej kasy dla szpitala., a pracują jak widzę na pół gwizdka.
tak to wygląda...
tak to wygląda... 20.01.2021, 12:09
górskie gminy po prostu bojkotują testy... To nie zastanawiać się, czemu u nas tak dużo, tylko czemu u nich tak mało...
Bo tam, gdzie się nie zgłaszają na badania wcale nie chorują mniej - tylko się będzie rozlewać poza jakąkolwiek kontrolą...
Mateusz
Mateusz 20.01.2021, 13:16
Tak czy inaczej, na niebiesko czy sr acz kowato nie wygląda to dobrze.
Monika
Monika 20.01.2021, 11:44
Warmińsko mazurskie mnie zadziwia bo ma taki kolor jak zachodniopomorskie.
tak to wygląda
tak to wygląda 20.01.2021, 12:10
w ministerstwie się nudzą i sobie pozmieniali kolorki... chłopcy albo dziewczynki pobawiły się komputerem...
pytam
pytam 20.01.2021, 11:42
W naszym szpitalu coraz mniej osób. Czy hospitalizowanych w woj. jest coraz mniej?
Knagulec
Knagulec 20.01.2021, 11:41
Gumowiec knago gumowa daj głos
Knagulec.
Knagulec. 20.01.2021, 13:30
Nie podszywaj się pod. Knagulca. Mendo skorzana
Knagulec
Knagulec 20.01.2021, 14:32
Knagulec ma się dobrze knago gumowa pozdrów starą ode mnie rogaczu
niestety
niestety 20.01.2021, 11:31
Coraz bardziej kolorowa mapka, ale nasz powiat nic nie blaknie.
kobra
kobra 20.01.2021, 11:24
Coś mi się tu nie zgadza: 42 nowe przypadki ale testów pozytywnych 45?
podejrzewam
podejrzewam 20.01.2021, 11:32
do kobra: Prawdopodobnie 3 było nie z naszego powiatu.
Emil
Emil 20.01.2021, 11:23
Bardzo dużo informacji o naszym powiecie! Brawo!

Pozostałe