Najpiękniejsze uśmiechy dla Babci i Dziadka

  • 20.01.2021, 22:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najpiękniejsze uśmiechy dla Babci i Dziadka
Wśród wielu różnych ważnych dni w roku są dwa, o których zapomnieć nie można. To Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadający na 21 i 22 stycznia. Pomysłodawcami uhonorowania tych osób, które w każdej rodzinie spełniają istotne role, był w 1964 roku tygodnik „ Kobieta i Zycie”.

Babcia, babunia, dziadek, dziadziuś – to kolejne ukochane słowa po wyrazach mama i tata. To ktoś, komu można wyszeptać do ucha sekrety, omówić swoje problemy i nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

Na przykład dziadek Emil, oprócz majsterkowania z wnukiem zastanawia się, czy to możliwe, żeby św. Graala schowali templariusze. Natomiast dziadek Tadeusz rozwija w dwójce swoich wnuków zamiłowania sportowe.

Mimo że toczące się wokół nas życie bardzo wiele zmieniło i zmienia, to uczucia babci i dziadka do wnuków pozostaną ogromne i zawsze takie same.

Tegoroczne święto dedykowane babciom i dziadkom będzie inne, bez spotkań w przedszkolu, ciastka w kawiarni, ale na pewno z laurką i bukiecikiem kwiatów.

Babcia Wiesia, emerytowana nauczycielka opowiada o świętowaniu przez internet.

- Jestem babcią od jedenastu lat, czyli tyle, ile lat ma moja najstarsza wnuczka. W kolejnych latach do Hani „doszło” pięciu chłopaków. Niestety, obecnie mam z nimi ograniczony kontakt. Przebywają za granicami kraju. Podobnie jak wielu młodych ludzi, także i moje córki wyjechały w poszukiwaniu lepszego bytu. Jestem bardzo dumna z mojej szóstki wnuków. Są to wyjątkowe dzieciaki. Uczą się dobrze, znają już kilka języków i co bardzo istotne - świetnie posługują się językiem polskim. Bardzo mnie to cieszy. Gdy jesteśmy razem, opowiadam im o polskiej historii, czytam bajki, uczę polskich piosenek. Bardzo kocham wnuki i jestem z nich ogromnie dumna. Uważam, że są jakby przedłużeniem macierzyństwa i cieszę się, że mogę uczestniczyć w ich wychowaniu – mówi nam pani Wiesia.

Babcia i dziadek są bardzo ważni w rodzinie. Zawsze można na nich liczyć. Tak więc wnukowie mali i duzi, ukłońcie się nisko w ich stronę, szanujcie i nigdy nie zapominajcie.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babcia Kasia
Babcia Kasia 21.01.2021, 18:44
Pozdrawiam babcie Wiesie. Super babcia. Wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń. Sto lat!
Henia
Henia 21.01.2021, 17:32
Najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Babci!
Katarzyna S.
Katarzyna S. 21.01.2021, 10:15
Zdrówka Pani życzę!
Magda F
Magda F 21.01.2021, 09:11
pozdrowienia dla P. Wiesławy - wychowawczyni z sp3. Miło wspominam :)
Jola
Jola 21.01.2021, 07:15
JA BABCIA JOLANTA👵🏼W DNIU NASZEGO SWIETA ZYCZE WSZYSTKIM BABCIOM I PRABABCIOM ( Moja MAMA) I BABCIA i PRABABCIA DUZO ZDROWKA ,SAMYCH SLONECZNYCH DZIONKOW ,POMYSLNOSCI I SAMYCH RADOSCI ,POCIECHY z WNUCZEK i WNUKOW👩‍⚕️👩‍⚕️👩‍⚕️🧑‍🌾💐💐💐💐💐❤️❤️❤️❤️❤️❤️BLOGOSLAWIENSTWA BOZEGO I WSZYSTKIEGO NAJ,NAJLEPSZEGO!!!! 🌸🌸🌸🌸🌸🥰
nowy bedzie bo sie podszywaja
nowy bedzie bo sie podszywaja 21.01.2021, 06:55
(...)
Sauron, jeśli będziesz się podszywał, twój komentarz nie pójdzie. Jeśli będziesz wzywał do przemocy i zamieszczał fake newsy to też. Więc może daj sobie spokój....
Komentarz usunięty ze względu na mowę nienawiści.
administrator
bober
bober 20.01.2021, 23:04
Pięknie!

Pozostałe