Pierwsi rodzice wcześniaków poddani szczepieniom na COVID-19

  • 21.01.2021, 13:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pierwsi rodzice wcześniaków poddani szczepieniom na COVID-19 Magdalena Knop Marta Wójcik podczas szczepienia przez Jana Ślężaka
-Niezwykle cieszymy się z możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19 - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych malutkich córeczek. Pozwoli nam to na częstsze i dłuższe wizyty u Jagny i Wandy, które przebywają na oddziale intensywnej terapii, a obecna forma nie sprzyjała budowaniu więzi i poczucia bliskości, jakiej te maleństwa potrzebują - mówi Marta Wójcik, mama bliźniaczek.

Na początku roku, po licznych apelach, rodzice wcześniaków przebywających na oddziałach szpitalnych zostali włączeni do tzw. „zerowej” grupy szczepień. Tym samym znaleźli się w priorytetowej grupie osób do zaszczepienia przeciw COVID-19.

Dziś (21 stycznia) w szpitalu „Zdroje” pierwsi rodzice wcześniaków skorzystali z tej możliwości. W godzinach przedpołudniowych dawkę szczepionki otrzymali państwo Marta i Tomasz Wójcikowie, których córeczki-bliźniaczki przebywają na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Dziewczynki przyszły na świat 4 stycznia, w 31. tygodniu ciąży. Od tego czasu, ze względu na wprowadzone w szpitalu ograniczenia odwiedzin wynikające z panującej sytuacji epidemiologicznej, rodzice mogli widywać swoje pociechy w bardzo ograniczonym zakresie. Teraz, po zaszczepieniu, będą mogli odwiedzać i przytulać swoje maluszki zgodnie z zasadami obowiązującymi na oddziale przed wybuchem pandemii.

-Niezwykle cieszymy się z możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19 - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych malutkich córeczek. Pozwoli nam to na częstsze i dłuższe wizyty u Jagny i Wandy, które przebywają na oddziale intensywnej terapii, a obecna forma nie sprzyjała budowaniu więzi i poczucia bliskości, jakiej te maleństwa potrzebują - mówi Marta Wójcik, mama bliźniaczek.

Obecnie w szpitalu „Zdroje” na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka przebywa 21 noworodków. Wszyscy rodzice i prawni opiekunowie wcześniaków są informowani o możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19. Państwo Wójcikowie są pierwszymi rodzicami, którzy z tej możliwości skorzystali. Wolę poddania się szczepieniu rodzice powinni zgłaszać personelowi oddziału, na którym przebywa noworodek. Wówczas podanie dawki odbywa się na miejscu, w szpitalu „Zdroje” lub w innej placówce na zasadach, jakie obowiązują osoby z priorytetowej grupy „zero”.

Od momentu rozpoczęcia w „Zdrojach” akcji szczepień, w ramach grupy zero dawki otrzymało 2.020 osób. W związku z opóźnieniami w dostawach szczepionek, niezależnymi od naszej placówki, w tym tygodniu szczepienia ograniczone zostały do podania 270 dawek, które rozpisane zostały na trzy kolejne dni (od środy do piątku) i obejmują podanie drugiej dawki szczepionki przedstawicielom grupy „zerowej”, pierwszorazowe zaszczepienie pacjentów DPS-ów (szczepienia tej grupy rozpoczęły się 18 stycznia) oraz zaszczepienie pierwszych rodziców wcześniaków hospitalizowanych na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka.

W sumie do końca tego tygodnia liczba zaszczepionych w szpitalu „Zdroje” wyniesie 2.130 osób. Nadal wewnętrzna logistyka oraz bardzo dobra organizacja procesu szczepień przekładają się na sukces, jakim jest fakt, że żadna z przekazanych z Agencji Rezerw Materiałowych dawek medykamentu nie została zmarnowana i nie musiała zostać zutylizowana.

Liczymy, że już wkrótce, dzięki zwiększonym dostawom szczepionek, będziemy mogli w pełni wykorzystywać potencjał organizacyjny i zasobowy, jakim dysponujemy, istotnie zwiększając dzienną liczbę szczepionych osób.

Magdalena Knop

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 21.01.2021, 18:37
admin ja na prawdę podziwiam tych ludzi co się szczepią ha ha ah szef PFIZERA DR ALBERT BURLA niedostć ze sie nie zaszczepił swoim własnym produktem to na dodatek sprzedał wszystkie swoje akcje coś sie kroi te ustawy covidowe zwalniajace lekarzy z odpowiedzialności karnej są nieprzypadkowe ha ha ah ja tam sie szczepię zaraz po tym doktorze on jest żydem wie co robi ha ah ah jak namawiają do kupna akcji to trzeba je sprzedawać ha ha ah POZDRO
Bogna
Bogna 21.01.2021, 17:19
Brawo za akcję promocyjną.
pytaj
pytaj 21.01.2021, 13:35
Czyli dobrowolne są czy nie ? A bez tego nie mogli widywać dzieci ?
!!!
!!! 21.01.2021, 13:07
To szczęście, że mają szczepionki!!!

Pozostałe