Nie będą już białą plamą w powiecie. Organizują mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19

  • 21.01.2021, 16:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie będą już białą plamą w powiecie. Organizują mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19 Fot. UG Stare Czarnowo
Gmina Stare Czarnowo dba o zdrowie swoich mieszkańców. Wójt Marzena Grzywińska zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 80. i 70. rok życia, na bezpłatnie szczepienia przeciw Covid-19. Skorzystać z nich będzie można od 26 stycznia 2021 roku w Starym Czarnowie.

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się mogą osoby powyżej 70. roku życia.

W gminie Stare Czarnowo przychodnie w Kołbaczu i w Starym Czarnowie nie zgłosiły się do programu szczepień przeciw COVID-19.

- Bardzo ważne jest dla mnie, aby mieszkańcy gminy mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punkcie szczepień znajdującym się na terenie gminy. Dzięki współpracy z dyrekcją szpitala Zdroje w Szczecinie i Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ w Szczecinie, udało się taki punkt utworzyć w Starym Czarnowie. Na początek ruszamy ze szczepieniami seniorów w wieku powyżej 80. i 70. lat. Jednak liczba zaszczepionych osób zależna jest od ilości otrzymanych szczepionek - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia w Starym Czarnowie mogą zarejestrować się:

  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które ukończyły 80. i 70. lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 26 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

 

Jak można się zarejestrować

Zadzwoń do gminnego koordynatora szczepień przeciw Covid-19 pod numer telefonu: 516 691 071.

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 19.00.

 

Gdzie prowadzone będą szczepienia

Mobilny punkt szczepień znajdować się będzie w świetlicy w Starym Czarnowie, ul. Polna 1.

 

Od kiedy szczepienia

Pierwsze osoby zostaną zaszczepione w Starym Czarnowie 26 stycznia 2021 roku. Na początek szczepione będą osoby, które ukończyły 80. rok życia.

 

Ilość szczepionek

Na chwilę obecną szczepienia odbywać się będą 1 raz w tygodniu.

W pierwszych tygodniach możemy zaszczepić tygodniowo maksymalnie 30 osób. Ilość osób zaszczepionych w kolejnych tygodniach zależna jest od ilości otrzymanych szczepionek.

 

Kto będzie prowadził szczepienia

Szczepienia przeprowadzać będą lekarze i pielęgniarki Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ZDROJE” w Szczecinie.

 

Współpraca popłaca

- W imieniu mieszkańców gminy Stare Czarnowo dziękuję lekarzom, pielęgniarkom oraz dyrekcji szpitala Zdroje w Szczecinie i Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie za podjęcie się zadania utworzenia mobilnego punktu szczepień w Starym Czarnowie - powiedziała wójt Marzena Grzywińska.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawe
ciekawe 22.01.2021, 22:10
Jak to ma być z puli szpitala w Zdrojach - słabo widzę terminy. Jakby zrobili "drugą kolejkę" - będzie afera wśród tych, co się zapisali w Zdrojach i muszą czekać...
Życzę powodzenia mieszkańcom - ale ciekawe co na to ci, co się nie zapisali z braku miejsc w Zdrojach?
komuna wróciła
komuna wróciła 22.01.2021, 20:11
"prezes dba o nas jak ojciec" łubudubu... A że w innych gminach seniorzy mają terminy od zeszłego piątku wyznaczone, to ani słowa, matołki nie zdążyły na czas z punktem szczepień w gminie?
hę?
hę? 22.01.2021, 18:54
Nie ma szczepień, to źle. Są szczepienia też źle. O co tu chodzi?
komuna wróciła...
komuna wróciła... 22.01.2021, 20:06
Nie rozumiesz - biała plama w powiecie "nasza wadza jest cudowna" - zrobili z opóźnieniem "nasza wadza jest cudowna" a kto krytykuje, ten zapluty karzeł reakcji, imperialistyczny szpieg i krytykant ojczyzny ludowej..
śmiechu warte
śmiechu warte 22.01.2021, 18:50
Psy szczekają, karawana idzie dalej:):):)

Zanim zaczniecie komentować to poczytajcie co oznacza owe bardzo znane przysłowie. Zaoszczędzi to nam wszystkim waszej błazenady:):):)
komuna wróciła
komuna wróciła 22.01.2021, 20:08
Kto krytykuje naszą władzę ukochaną, ten pies. A my te wielbłądy co po pustyni się błąkamy, gdy ukochana przywódczyni dba o nas...
biała plama
biała plama 22.01.2021, 17:07
Z piewcami komunistycznej władzy zawsze tak jest - że cokolwiek władza robi lub nie - jest wytłumaczenie. Jedyna gmina w powiecie bez szczepień - DOBRA WŁADZA, BO TO WINA RZĄDU... Rząd się postarał (no bo inaczej gmina by kłamała, że to nie jej sprawa?) DOBRA WŁADZA WYSTARAŁA SIĘ O PUNKT SZCZEPIEŃ!!!

Ale dlaczego tak późno?
Na plus
Na plus 22.01.2021, 18:13
Zmień lekarza, bo jesteś już nudny. Nie zmienisz rzeczywistości ty matołku
komuna wróciła
komuna wróciła 22.01.2021, 20:09
A jednak matołki z gminy w Starym Czarnowie zajarzyły - i gmina przestała być białą plamą...
śmiechu warte
śmiechu warte 22.01.2021, 15:50
Z malkontentami tak jest, że są wiecznie niezadowoleni i nie docierają do nich żadne racjonalne argumenty. Cóż z tego, że wszyscy dookoła się z nich śmieją, skoro i tak są przekonani o wyższości swojej racji:):):)
biała plama
biała plama 22.01.2021, 17:08
Wójt Starego Czarnowa ma komunistycznych wielbicieli? Bo tak z papierem toaletowym chwalili się ile to wyprodukowali...
Biała plama - wstyd na całe województwo!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.01.2021, 15:11
Ważne że P. Wójt ze Starego Czarnowo załatwiła punkt mobilny na świetlic wiejskiej w Staym Czarnowie i chwała Jej za to. Będąszczepienia i tyle na ten temat .
do bałwo-chwalcy
do bałwo-chwalcy 22.01.2021, 17:10
"chwała jej za to" - cha cha BAŁWOCHWALSTWO = CHWALENIE BAŁWANÓW... I tyle w temacie
lepiej późno niż wcale
lepiej późno niż wcale 21.01.2021, 23:49
Wreszcie władze gminy ogarnęły, że to wstyd być "białą plamą" - jedyną gminą w powiecie bez punktu szczepień... Lepiej późno niż wcale...
Kajetan
Kajetan 21.01.2021, 23:48
Oby szczepionki dotarły na czas.
śmiechu warte
śmiechu warte 21.01.2021, 23:19
Wszystkim forumowiczom życzę spokojnej nocy i słodkich snów. To był naprawdę udany wieczór:):):)
śmiechu warte
śmiechu warte 21.01.2021, 22:52
Ciekawe co jeszcze niedorzecznego pseudokrytycy wymyślą, co w ich mniemaniu przykryje ich kolejną z rzędu kompromitację:):):)

A ta pogłębia się coraz bardziej, z każdym kolejnym komentarzem:):):)
lepiej późno niż wcale
lepiej późno niż wcale 21.01.2021, 23:51
Kompromitacją gminy był fakt "białej plamy" - od tygodnia są zapisy a Stare Czarnowo ogarnęło z opóźnieniem, że nie ma punktu szczepień mieszkańców.
Ale niesmak budzi ten komunistyczny sznyt propagandy gminnej "władza jest wspaniała i nieomylna"...
Na plus
Na plus 21.01.2021, 22:49
Dzieciaki. Ale was można łatwo rozgrywać. Szkoda moich komentarzy na was cieniasy.
lepiej późno niż wcale
lepiej późno niż wcale 21.01.2021, 23:53
Bo ja wiem - powiedz to tym staruszkom, co na infolinii od tygodnia podostawali terminy w innych gminach - bo Stare Czarnowo było białą plamą...
szef wszystkich szefów
szef wszystkich szefów 21.01.2021, 23:47
Spocznij i odmaszerować.
Brawo
Brawo 21.01.2021, 22:40
Smutne, jak to paru typkom zależało, żeby w gminie nie było szczepień, bo liczyli, że zbiją na tym polityczny kapitał. A tu taka porażka. Na przyszłość radzę poczekać na końcowy gwizdek sędziego.
cytat z Vabank
cytat z Vabank 21.01.2021, 22:34
Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej.
taka prawda
taka prawda 21.01.2021, 22:26
Fakty są takie, że Stare Czarnowo jako jedyna gmina w powiecie punktu szczepień nie miała. Wielbiciele władzy gminnej przekonywali, że "to nie jest sprawa gminy" - a tu jakoś okazało się ŻE JEDNAK JEST - szkoda, że tydzień po rozpoczęciu zapisów 80latków - mniej by się staruszkowie denerwowali, gdyby gmina nie zaspała...
śmiechu warte
śmiechu warte 21.01.2021, 22:20
Fakty są takie, że w gminie Stare Czarnowo będą darmowe szczepienia.

A z presją, telefonami i mailami jest tak samo, jak z rzekomym oburzeniem w sieci - istnieją jedynie w wyobraźni pseudokrytyków:):):)
taka prawda
taka prawda 21.01.2021, 22:24
Ty - a w innych gminach to są płatne? Czy ty z tym uwielbieniem nie przesadzasz?
lepiej późno niż wcale...
lepiej późno niż wcale... 21.01.2021, 23:54
Komunistyczna propaganda już nawet oznajmia że "umiłowana władza gminna" dała BEZPŁATNE szczepienia? Jakby gdzieś były płatne...

Dzisiaj, 22:20 Fakty są takie, że w gminie Stare Czarnowo będą darmowe szczepienia.
kret
kret 21.01.2021, 21:28
I tak jeszcze nigdzie nie szczepią ! Tak ze wszystko w porę.
Widz
Widz 21.01.2021, 21:23
Presja ma sens. Telefony i maile od mieszkańców oraz oburzenie na portalu pomogly i w koncu wzieli sie pracy!!!
Seneka
Seneka 21.01.2021, 22:15
Trochę faktów.
1. Za szczepienia odpowiada rząd - poczytaj Narodowy Program Szczepień.
2. Nasz nieudolny rząd oczywiście zwala wszystko na samorządy, które nie mają instrumentów, żeby zmusić przychodnie, aby zgłosiły się do szczepień.
3. W innych krajach, gdzie szczepienia idą szybko, nie szczepią przychodnie, tylko organizowane są mobilne punkty szczepień lub szczepią szpitale.
4. Nie ma co się cieszyć, że mieszkańcy szczepieni są w przychodniach. Jak lekarz szczepi w przychodni, oznacza to, że w tym czasie nie będzie przyjmować chorych.
Radze więcej myśleć, a nie słuchać co mówią "mądre głowy" w TVP.
taka prawda
taka prawda 21.01.2021, 22:27
W innych gminach zdążyli - są nawet więcej niż jeden punkt - a w Starym Czarnowie tydzień po początku zapisów się obudzili...
śmiechu warte
śmiechu warte 21.01.2021, 21:00
Ależ pięknie pseudokrytykom zamknięto usta. A tacy dobrze poinformowani byli, taki wrzask podnieśli:):):)

Ludzie się burzyli?:):):) Tak, tak. Przy ostatnich wyborach też ludzie mieli się burzyć:):):) Tak się oburzyli, że wójtowa wygrała 70:30:):):)

No, ale jak twierdzili, ruch w komentarzach był:):):)
tobie nawet jak ptak nas.. na głowę, to powiesz, że deszczyk....
tobie nawet jak ptak nas.. na głowę, to powiesz, że deszczyk.... 21.01.2021, 22:16
ale w gazetce będzie "troskliwa pani wójt" i poczta działa i szczepienia załatwila... Ale że inni zdążyli dużo wcześniej - to już milczy...
Serio
Serio 21.01.2021, 21:27
Lubudubu! Bedzie fota do gazetki :)))
To nie byla pseudokrytyka bo bylismy jedyna gmina bez punktu szczepien a na stronie gminy komunikat glosil ze punktu nie bedzie wiec zlosc ludzi byla oczywista.
śmiechu warte
śmiechu warte 21.01.2021, 21:49
Nie nadużywajmy stwierdzeń i nie porównujmy masowej złości do wypocin jednej, albo dwóch osób w internecie, którzy sztucznie naprodukowali ileś tam komentarzy i teraz się na nie powołują. To tak nie działa. Serio:):):)
do Marzenki
do Marzenki 21.01.2021, 22:17
Marzenka - tobie się wydawało, że jedyna gmina w powiecie bez szczepień to "nie sprawa gminy" - ale się zdziwiłaś, nie?
MT
MT 21.01.2021, 20:59
Nie ma się co wyzłośliwiać, bo najważniejsze, że się udało!
...
... 21.01.2021, 22:18
Szkoda, że kosztem nerwów starszych mieszkańców Starego Czarnowa, którzy nie mieli jak dojechać...

Pozostałe