Komunikat w sprawie przyczyn przerw w dostawie ciepła

  • 21.01.2021, 18:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Komunikat w sprawie przyczyn przerw w dostawie ciepła S.R. (archiwum)
Nie ma żadnych podstaw, by dzisiejsze wstrzymanie dostaw ciepła dla części mieszkańców Szczecina przez SEC wiązać z zakłóceniami w Elektrociepłowni Pomorzany, które dzisiaj wystąpiły na jednym z pracujących w niej bloków czytamy w komunikacie Biuro Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Cały komunikat poniżej.

Brak dostaw ciepła, który wystąpił w Szczecinie w dniach 21–22 stycznia 2021 r., jest wyłącznie zaplanowaną decyzją Szczecińskiej Energetyki Cieplnej i nie ma żadnego związku z pracą należących do PGE elektrociepłowni Pomorzany i Szczecin.

Nie ma żadnych podstaw, by dzisiejsze wstrzymanie dostaw ciepła dla części mieszkańców Szczecina przez SEC wiązać z zakłóceniami w Elektrociepłowni Pomorzany, które dzisiaj wystąpiły na jednym z pracujących w niej bloków. Drobne i chwilowe zakłócenia nie miały wpływu na ciągłość dostaw ciepła ze szczecińskich elektrociepłowni PGE do lokalnego systemu ciepłowniczego. W wyniku zakłóceń jedynie nieznacznie obniżono temperaturę ciepłej wody dostarczanej do sieci, ale co ważne, w sposób ciągły była i nadal jest dostarczana do systemu. Z problemem uporano się szybko i już po godz. 13:00 uruchomiono pełne dostawy ciepła z Elektrociepłowni Pomorzany.

Bez zakłóceń i ze zwiększoną mocą pracuje Elektrociepłownia Szczecin, która od rana zwiększyła obciążenie o 9 MW oraz przepływ ciepłej wody sieciowej z 1000 m3 do 1200 m3
na godzinę. Możliwości produkcyjne tej elektrociepłowni są znacznie większe, ale SEC
nie zgłosił nam konieczności kolejnego zwiększenia mocy. Nasze elektrociepłownie w każdej chwili są także gotowe na uruchomienie kotłów rezerwowych.

Z informacji pozyskanych ze strony internetowej SECu wynika, że przerwa w dostawie ciepła była wcześniej zaplanowana przez dystrybutora sieci ciepłowniczej i nie jest związana z jakąkolwiek awarią po stronie PGE.

Sandra Apanasionek

Rzecznik prasowy – Koordynator współpracy z mediami

Biuro Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lockdown
lockdown 22.01.2021, 19:22
Brak zajęcia to coraz więcej donosicieli.
Miś
Miś 21.01.2021, 19:10
Jest zima to musi być zimno pani kierowniczko.
Ani pr,,,,,,,,,,,,,,adu ani ciepła
Ani pr,,,,,,,,,,,,,,adu ani ciepła 21.01.2021, 19:04
PGE padło .
KRZYSZTOF  KOLUMB
KRZYSZTOF KOLUMB 21.01.2021, 18:54
NASTĘPNY RELIKT SIĘ SYPIE HA HA AH
takie nazwisko
takie nazwisko 21.01.2021, 18:50
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Pozostałe