Burmistrz Sawaryn proponuje nowe usytuowanie tagowiska przy ul. Sportowej

  • 22.01.2021, 14:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz Sawaryn proponuje nowe usytuowanie tagowiska przy ul. Sportowej igryfino Ostatnia sesja rady Miejskiej w Gryfinie, kiedy władze zbierały się na sali posiedzeń UMIG.
Bez konsultacji z mieszkańcami, bez konsultacji z kupcami i bez wiedzy i dyskusji radnych (oficjalnie na sesji), władze Gryfina postanowiły przenieść targowisko miejskie, które jako samorząd mają obowiązek prowadzić. Po niejasnych publicznych wypowiedziach urzędnika Pawła Nikitińskiego zapytaliśmy o zdanie burmistrza Mieczysława Sawaryna. Poniżej jego stanowisko przesłane do naszej redakcji dziś 22 stycznia 2021 r.

Szanowny Panie Redaktorze,

w związku z zadanym pytaniem dotyczącym przeniesienia targowiska uprzejmie informuję, że wypowiedź w radiu wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego nie dotyczyła Placu Solidarności. Co do planów dotyczących możliwości utworzenia targowiska miejskiego zawarte są one w Studium zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino, a lokalizacja wyznaczona jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Sportowej .

Pozdrawiam

Mieczysław Sawaryn

O zapowiedziach przenosin targowiska z nabrzeża w inne miejsce pisaliśmy wczoraj tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39482,tu-sawaryn-planuje-przeniesc-targowisko-miejskie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bańka
bańka 25.01.2021, 16:16
Targowisko to dla burmistrza teraz gorący kartofel.
Przygotowania prawie na ukończeniu..
Przygotowania prawie na ukończeniu.. 25.01.2021, 02:00
Nikocinski zaraz smarknie z prawej dziurki. Czy on to potem je jak Loew trener niemieckiej kadry,
wolę mieszkać na działce
wolę mieszkać na działce 24.01.2021, 19:46
Niektórych stać ale nie chcą być frajerami aby przepłacać za mieszkania, które są budowane z byle czego. Za Niemca ściany miały pół metra, a na dachu była dachówka. Teraz ściany są cienkie, wszystko słychać u sąsiadów, a dachy w tych kostkach deweloperskich są kryte papą. To wiele altan ma lepszej jakości dach. Niektórzy już za garaż wołają po 100 tys zł, a tu za tą cenę jest wykończony domek i miejsce na auto, a jeszcze można sobie uprawiać co się chce. Nie ma czynszów, przesyłów i innych złodziejskich opłat.
miejscowy stróż
miejscowy stróż 24.01.2021, 20:02
Na alejce posypanej świeżym piaskiem, Przy rabatce obsadzonej pelargonią, Ktoś udusił panią sznurkiem, albo paskiem. Kto? Nie wiemy. Przypuszczalnie, chyba on ją. A poza tym, nic na działkach się nie dzieje, Co niedziela działkowiczów barwny tłum, Każdy coś tam sobie plewi, coś tam sieje, Na natury łono z żoną pędzi tu. Z papierowej torby, co stała w altance, Dzikim winem gęsto wokół obrośniętej, Zamiast marchwi wydobyto cztery palce, A za nimi kciuk i resztę, czyli rękę. A poza tym nic na działkach się nie dzieje, Co niedziela działkowiczów barwny tłum, Pośród kwiatów głośno dziecię się zaśmieje, Bo wesoło, bo beztrosko jemu tu. Obco brzmią tu straszne słowa: powódź, pożar, Nikt się gazem nie zatruje w swej altanie, Co najwyżej z nieprawego znajdziesz łoża Dziecię, w grządce groszku zręcznie zakopane...
nie trzeba dodawać...
nie trzeba dodawać... 24.01.2021, 11:03
oburzona 2 dni temu, 16:58 W wielu miejscowościach targowiska działają. Ktokolwiek narzeka na obecne - zanim zacznie - NIECH POMYŚLI, JAKIE WARUNKI TWORZONO LUDZIOM, KTÓRZY NIE SZLI PO ZASIŁKI A PRACOWALI NA SWOJE UTRZYMANIE?
Przecież to w sumie kilkadziesiąt osób - razem z rodzinami jeszcze więcej!
Tak trudno było wyrównać alejki? Tak trudno było zamówić ileś (w miarę) estetycznych (w miarę - bo przecież cokolwiek jednolitego byłoby lepsze) pawilonów?
Przecież ci przedsiębiorcy PŁACĄ OPŁATY DLA MIASTA!!!
Miasto powinno zrobić wszystko, żeby na targowisku było jak najwięcej stoisk i pawilonów - bo pobierają opłaty!!!

No ale jak widać, niektórym niżej stu tysięcy nie chce się schylić....
Bo jakie inne wytłumaczenie?

To system naczyń połączonych - można obserwować w galeriach - jest mniej sklepów otwartych - TE KTÓRE DZIAŁAJĄ MAJĄ MNIEJ KLIENTÓW, NIŻ PRZEDTEM - z targowiskiem jest tak samo!

Żeby zainwestować w cokolwiek pieniądze - przedsiębiorca powinien wiedzieć, na czym stoi - w perspektywie kilku lat! Gmina to zapewnia?

Chylę czoła tym, którzy wciąż jeszcze przetrwali! I nie mogę pojąć bezduszności i fałszu - tym bardziej, że sama widziałam pana Sawaryna z Nikitińskim na targowisku przed wyborami 7 lat temu!!!
88
88 24.01.2021, 09:10
Zlikwidować to badziewie jak najszybciej, to obciach dla Polaków. III świat. Miastu żadnego targowiska nie potrzeba. To samo można kupić w sklepie i to w niższej cenie. Ciekawe jak wygląda plan zabudowy i zagospodarowania terenu przy Bulwarze Henrykowskim i czemu tam się nic nie dzieje ?
do pastucha mietkowego
do pastucha mietkowego 24.01.2021, 11:01
ty pastuchu pegierowski - nie znasz prawa i nie chodzisz na bazary? W największych MIASTACH Europy?
Niszczyć? Ludzi, miejsca pracy? Przestrzeń miejską? Żeby BOGACZE PRZEJĘLI TEREN?
prawda
prawda 24.01.2021, 10:53
Takich idiotów jak ty też miastu nie potrzeba.
znam prawo
znam prawo 24.01.2021, 10:31
88, zgodnie z prawem każdy samorząd takie miejsce musi przygotować. Leniwy tercet nie potrafi więc handel odbywa się na różnych ulicach i chodnikach jak w Bangladeszu.
Ruska kultura
Ruska kultura 23.01.2021, 23:53
A ten z tyłu będzie smarkał ?
kindersztuba
kindersztuba 23.01.2021, 23:59
dłubie w nosie... i aż oczy przymyka z zachwytu...
fota w 10
fota w 10 24.01.2021, 10:29
Alegoryczne przedstawienie zastępców Sawaryna.
balum
balum 23.01.2021, 18:28
targowisko na kortach przy Sportowej?
ziemia obiecana
ziemia obiecana 23.01.2021, 19:48
Ładnie sie tam pali...
ciule
ciule 23.01.2021, 13:47
Targowisko przy Sportowej a stadiony na Targową :D A ile za zgniłą budę przytuli Kamiński?
strach
strach 23.01.2021, 19:49
przestań gadać takie idiotyzmy, bo tercet usłyszy i to zrobi...
Pazu-r
Pazu-r 23.01.2021, 12:18
Co ci urzędnicy wyprawiają? Jeden pokazuję język, drugi grzebie w nosie. SZOK ,SKANDAL .

.
cóż
cóż 23.01.2021, 18:27
Taki poziom lenistwa.
zagrab
zagrab 23.01.2021, 18:23
a trzeci wiecznie znudzony problemami mniejszymi niż milion...
pegerowskie chwile
pegerowskie chwile 23.01.2021, 12:18
https://youtu.be/blA6y6cvcvY ha ha ah https://youtu.be/9HwaBpcqubI
pis  pisda i i syf
pis pisda i i syf 23.01.2021, 12:06
maj bachybb
palec
palec 23.01.2021, 11:59
A co panie Sawaryn, deweloper się spieszy i naciska na działkę po targowisku na nabrzeżu?
szósta rano...
szósta rano... 23.01.2021, 12:51
gorąco się robi, to wolą przyspieszyć...
majbach  ha ha ah
majbach ha ha ah 23.01.2021, 11:40
zjazd ***
fotka
fotka 23.01.2021, 10:57
Jakiś zjazd dałniaków?
...
... 23.01.2021, 11:57
Nie - tych ze zdjęcia nie przyjęli...
niestety  zmar  dziadek wieczorek  zmarł ah aha ha