Oni są u władz na cenzurowanym?

  • 23.01.2021, 21:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oni są u władz na cenzurowanym?
Rafał Guga to wolontariusz, który pomagał i wciąż pomaga wielu osobom niepełnosprawnym. Jego działalność jest różnorodna, a prowadzi ją w różnych częściach powiatu. Ostatnio słyszeliśmy o jego działaniach w… Baniach. Robi to po cichu, anonimowo, między innymi dlatego, że tercet czyli Mieczysław Sawaryn, Tomasz Miler czy Paweł Nikitiński mogą – jak twierdzi i obawia się sam radny – storpedować jego działania. Burmistrz symbolicznie potwierdził swój stosunek do problemu, opuszczając sesję w pewnym momencie...

Działania władz Gryfina stały się tak przykre, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie sprawę postanowił poruszyć Rafał Guga, jej przewodniczący.

-Tematyką pomocy osobom z niepełnosprawnością zajmuję się ponad 20 lat. I to nie jest żadna tajemnica, że spowodowane to było chorobą mojego brata i niepełnosprawnością pod koniec życia mojego taty – wyznał Rafał Guga.

Dlaczego ignorują działalność radnego

Władze Gryfina postanowiły ostatnio uderzyć w radnego Rafała Gugę. W temacie polityki dotyczącej osób niepełnosprawnych przyatakował go Paweł Nikitiński. Przewodniczący RM musiał się do tego odnieść.

-Nie widzi pan mojej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością. Powody są dwa. Pierwszy, bardzo prozaiczny, ale niestety konieczny. Zawsze jak zaczynam - jak ja to nazywam - interwencję, to mówię dwie rzeczy: „proszę nie dziękować” i drugą: „proszę nie mówić, że ja wam pomagam, bo władza mnie nie lubi i jeszcze znając ich sposoby postępowania, storpedują wszystko”. Dlatego staram się pomagać anonimowo, angażując wielu wolontariuszy, z którymi działam. To oni często występują oficjalnie. Tak jest bezpieczniej – przyznał Rafał Guga. -Drugi powód łączy się z moim światopoglądem. Uważam, że pomoc jest prawdziwą pomocą tylko wtedy, gdy jest bezinteresowna. Pomaganie innym dla rozgłosu, robienia relacji, doniesień prasowych, zdjęć, na których głaszcze się pralki, lodówki, czy kuchenki (a jeszcze nie daj Boże kupione za publiczne pieniądze) jest niczym innym jak autopromocją i przez to nie jest bezinteresowne. Podobnie, jak ktoś w świetle fleszy przekazuje sto, czy tysiąc złotych na szczytny cel. Wielokrotnie wspierałem różne akcje charytatywne, zbiórki, aukcje, licytacje, czy chociażby WOŚP, ale nigdy przez myśl mi nie przeszło, by robić z tego relacje i się na tym lansować – dodał radny.

Jak to z Nikitińskim było?

Był czas, że władza starała się pokazać, iż interesuje się losem niepełnosprawnych. Taką historię opowiada przewodniczący: -W poprzedniej kadencji, pewnego dnia, podczas obiadu zadzwonił telefon. Dzwonił pan Nikitiński i poprosił o rozmowę. Spotkaliśmy się w umówionym terminie u pana w gabinecie. Był to jeden z niewielu razy, kiedy mówił pan merytorycznie i spokojnie. Bez hejtu, propagandy i osobistych wycieczek. Dlatego to doskonale zapamiętałem. Powiedział pan, co planujecie w temacie pomocy osobom z niepełnosprawnością i poprosił pan o cierpliwość i nieporuszanie pewnych rzeczy, a także o współpracę. Oczywiście zgodziłem się. Pamięta pan? Lecz widzę, że pańskie ostatnie słowa to jednostronne wypowiedzenie tej umowy.

Sprawa pani Weroniki i jej ojca

-Pamiętam jak pan Paweł Nikitiński, zanim został zastępcą burmistrza, przyszedł do mnie z prośbą. Rozmowa odbyła się przed wejściem do ówczesnego gimnazjum, a dzisiejszej Szkoły Podstawowej nr 3, przy okazji jakiejś uroczystości. I poprosił mnie pan o pomoc niepełnosprawnej dziewczynce, która mieszkała po sąsiedzku z panem przy ul. Łużyckiej. Pamięta pan? Nie wszystko się w tej sprawie udało, bo prawie nigdy wszystko się nie udaje. Ale dzisiaj Weronika jest dorosła. Czuje się coraz lepiej i nawet chyba zrobiła prawo jazdy. Pokończyła szkoły. Jakieś skuteczne działania zostały podjęte, chociaż to wszystko się udało tylko dzięki olbrzymiej determinacji rodziców. Wtedy wiedział pan do kogo się zwrócić, kto może pomóc. Dzisiaj pan twierdzi, że nic dla tych osób nie zrobiłem. No cóż. A dzisiaj, tak na marginesie, pomocy potrzebuje tata tamtej dziewczynki. Sam jest ciężko chory, a jego biznes, który prowadził na terenie jednej z placówek oświatowych jest likwidowany, co pozbawi ich środków do życia. Może zamiast uprawiać obłudną politykę warto pomóc tym ludziom? – zadaje pytanie burmistrzom Rafał Guga.

Czy gmina dobrze współpracuje z PZAZ??

Tercet często tak się zachowuje, jakby nie potrzebował opinii mieszkańców i ostatnimi laty trudno dostrzec jakieś ważne debaty. Dotyczy to także tematyki niepełnosprawności.

-Warto może przypomnieć, że w poprzedniej kadencji po moich wieloletnich staraniach, wnioskach i interpelacjach odbyła się debata w sprawie osób niepełnosprawnych. Postanowiliście znowu pouprawiać propagandę sukcesu. Twierdzono, że gmina jest przyjazna, dostosowana. Gdy nagle osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie zaczęli opowiadać jak to realnie wygląda – zrobiło się nerwowo. Ale tamta debata skończyła się niekwestionowanym sukcesem. W jej wyniku powołano zespół ds. rozwiązań systemowych dotyczących problemów osób z niepełnosprawnością. W zespole pracowały osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie (najczęściej rodzice), specjaliści z instytucji zajmujących się tą tematyką. Byli ludzie z gminy i z powiatu – przypomina sobie Rafał Guga.

Przewodniczący poruszył sprawę Powiatowego Zakład Aktywności Zawodowej w Gryfinie.

-Podkreślano potrzebę m.in. utworzenia ZAZ-u i takie wzorowo już działające zakłady zostały zwizytowane. Sam pan popierał tę ideę, jako ogniwo wieńczące proces kształcenia i dostosowania do życia w społeczeństwie osób niepełnosprawnych. ZAZ powstał. Dzisiaj niszczą zbędne dokumenty, wykonują fajne rzeczy, czy też sprzątają. Czy gmina z nimi dobrze współpracuje? To już pytanie do was. Zespół po długiej pracy, w której też aktywnie uczestniczyłem, wypracował dokument – strategię – przypominał radny. - Gdzie dzisiaj jest ten dokument? Dlaczego zaproponowane w nim rozwiązania nie są przedstawiane Radzie Miejskiej i wdrażane? Niech pan poszuka w szufladzie, to może pan znajdzie. Jeżeli nie, to ja mam kopię i chętnie udostępnię. Ale pan woli dyskredytować dzisiaj ten zespół – ocenił radny.

Nie zapomniał podziękować wolontariuszom

Rafał Guga nie zapomniał o osobach, które są zaangażowane w pomoc osobom niepełnosprawnym.

-W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim wolontariuszom, z którymi miałem zaszczyt w tym trudnym czasie współpracować, czy też wszystkim tym, z którymi współpracuję w ogóle. Wiem, że zawsze mogę się do nich zwrócić o pomoc. Wśród nich są także obecni radni Rady Miejskiej (szczególnie dużo współpracuję w tej kwestii z radną Jolantą Witowską, która też jest wolontariuszką, radną Magdaleną Pieczyńską i radnym Jerzym Piaseckim, którego nigdy nie trzeba dwa razy prosić o kuchnię polową wraz z prowiantem). Dziękuję pomysłodawcom i członkom inicjatywy „Pomocni kibole”, członkom inicjatywy „młodzi kibice KSE”, wolontariuszom po zlikwidowanym w poprzedniej kadencji stowarzyszeniu „Jestem i pomagam” (którego na marginesie byłem jednym z założycieli). Dziękuję za to, że mogłem w tym roku wziąć udział w pomocy rodzinie z Gardna, a teraz już z Gryfina, za pomoc pogorzelcom czasowo mieszkającym w Parsówku, dziękuję pomysłodawcom i uczestnikom akcji „mebel” za to, że mogłem w tym brać udział – powiedział Rafał Guga.

Burmistrz woli pograć w piłkę na hali

Do tematu polityki w stosunku do niepełnosprawnych odniósł się krótko wiceburmistrz Paweł Nikitiński.

-Problem polega na tym, że problemów nie rozwiązuje się powoływaniem zespołów, tylko od konkretnego działania, od podejmowania decyzji, wprowadzania ich w życie – powiedział wiceburmistrz.

Rafał Guga zwrócił się też bezpośrednio do burmistrza Mieczysława Sawaryna.

- Jeżeli pan nie widział moich działań, to znaczy, że jest pan po prostu słabo poinformowany i to bardzo słabo świadczy o panu, jako gospodarzu, że nie wie pan, co się dzieje w gminie – powiedział Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie.

Burmistrz nie odpowiedział, ponieważ... nie było go podczas drugiej części sesji w urzędzie. Gdy radni jeszcze obradowali, Mieczysław Sawaryn w krótkich spodenkach prawdopodobnie w tym czasie grał w piłkę na hali.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koper
koper 25.01.2021, 21:04
Dziękujemy panie radny za obnażenie kolejnej wpadki tercetu. Pan Sawaryn dostanie z pewnością rachunek.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 25.01.2021, 14:52
a nikt z opozycyjnych radnych nie chce złożyć zapytania lub interpelacji przewodniczacy guga czeka w sprawie tych obligacji oraz tej uchwały gminy co zwolniła tych tzw NOWOOSIEDLEŃCÓW z płacenia podatku od nieruchomosci na 10 lat jak to sie ma do art 8 ,32 i innych konstytucji RP ha ha ah co jest w GMINIE SA RÓWNI I RÓWNIEJSI HA HA AH ps ja chyba znajde peta przed urzedem i złożę w tej sprawie petycję ha ha ah
transparentność i  uczciwość to DOMENA TEJ GMINY ha ah ah
transparentność i uczciwość to DOMENA TEJ GMINY ha ah ah 25.01.2021, 12:48
zaraz urbański zrobi audyt i się wszystko wyjaśni kto ma te wymagane byłe i przyszłe obligacje gminne oraz upubliczni to wraz z listą tych tzw nowoosiedleńców
OBI ŁAN i  teresa orlovski i na  SATURNA
OBI ŁAN i teresa orlovski i na SATURNA 25.01.2021, 11:55
JAK SIE NA NICH PATRZE TO NORMALNIE STAR WARS TW YODA https://katalog.bip.ipn.gov.pl… Z SB sługa boży i atak klonów wcześniej w pzpr teraz a pis sld ko i koalicjach wszelakich I KRĘCĄ PORNOLA w kazdej konfiguracji wszystko klepią te intelektualne prostytutki ha ah ah https://youtu.be/sNXC3aygzPI
OBI ŁAN
OBI ŁAN 25.01.2021, 11:38
czy gryfinem rządzi ESBECKA SZAJKA HA HA AH PYTANIE RETORYCZNE SKORO TW YODA STERUJE MNIETKIEM IMPERATOR JEST TYLKO JEDEN HA HA AH ZYDOWSKI CYRK HA HA AH
juz czas
juz czas 24.01.2021, 20:17
Rządy i tak o kilka lat za dlugo, jak na buraka, dla którego kultura będzie zawsze tematem obcym, więc sikaj dalej do zlewu.
życzenie
życzenie 24.01.2021, 18:20
Im szybciej skończą się rządy tych *** nieudaczników tym lepiej dla Gryfina.
POślico wy ....j
POślico wy ....j 24.01.2021, 17:01
Toż Gudze marzy się być Burmistrzem , kampanię już rozpoczął .
do Pawełka "wy...j" :)
do Pawełka "wy...j" :) 24.01.2021, 18:33
Pawełku - zrozum - kuna ze strychu (ta od mebli ze zlikwidowanej sali ślubów) byłaby lepsza niż ktokolwiek z tego tercetu...
super poslico
super poslico 24.01.2021, 18:19
Jeśli tak jest to z całego serca życzę aby to nastąpiło jak najszybciej. Każdy jest lepszy od tej bandy *** ***.
Stefania
Stefania 24.01.2021, 13:49
Napisałam jeden raz komentarz. Mam chyba do tego prawo? Widzę, że Koalicji Obywatelskiej to się nie spodobało. No cóż, widać to co napisałam to szczera prawda. To, że państwo tak postrzegacie wolontariat to nie świadczy o tym że inni ludzie tak samo. I tak działa w naszej gminie Koalicja. Ludzi mają za nic, siebie uważają za najważniejszych. Tylko zapominajcie o jednym że to naszymi głowami zasiadacie w tej radzie - to tak na przyszłość bo mojego głosu już nie macie. A takich jak ja jest dużo więcej ,co stracili do was zaufanie. Teraz możecie mnie obrażać, poniżać
nie zrobi to na mnie żadnego wrażenia. Więcej pokory zalecam na przyszłość i szanowania innych ludzi.
pora leków?
pora leków? 24.01.2021, 19:06
Paweł - pora leków. Ty głosowałeś na KO? A co ma twój komentarz do treści? Przecież radny Guga WŁAŚNIE TO POWIEDZIAŁ - DZIAŁA PO CICHU!!!
A tercet mu wyjeżdża "nie słychać, żeby pan Guga pomagał" - TO MIEJ PRETENSJE DO NIKITIŃSKIEGO!!!

Potrafisz?
radny
radny 24.01.2021, 19:02
Stefanio Pawełku pisz ile chcesz, tylko pamiętaj że twoje ględzenie śmierdzi na odległość. I obojętnie czy to w komentarzach czy na sesji.
mops
mops 24.01.2021, 12:54
Cenzurę to pokazali w tym tygodniu :D
konkret proszę
konkret proszę 24.01.2021, 19:50
mops - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czyli co tam odwalił tercet w DPS?
Razem do zwycięstwa
Razem do zwycięstwa 24.01.2021, 12:46
Radni winni otoczyć opieką i wsparciem niedołężny  tercet.

Panie Rafale do dzieła!
Chyba do porażki
Chyba do porażki 24.01.2021, 16:54
Pan Rafał to niech siebie otoczy opieką, bo zaczynam się martwić o tego gościa. Coś się z nim dzieje nie dobrego? Pycha, brak pokory to do niczego dobrego nie prowadzi. Nie można pełniąc takiej funkcji popadać w samo zachwyt bo to już całkiem źle wróży. A tak to odbierają niestety ludzie.
pora leków?
pora leków? 24.01.2021, 19:08
Nikitiński, Miler, Sawaryn - powinni powiesić sobie twoje motto:

Dzisiaj, 16:54 Nie można pełniąc takiej funkcji popadać w samo zachwyt bo to już całkiem źle wróży
do Miecia
do Miecia 24.01.2021, 18:58
Pycha to dotyczy władzy. A pycha kroczy przed upadkiem panie Sawaryn.
transparentność
transparentność 24.01.2021, 11:53
Fałszywa jest teza, że sami wolontariusze i ich działalność powinny być anonimowe. Wręcz przeciwnie powinno być wszystko jawne i transparentne.

Pomoc idzie często z publicznych pieniędzy, więc nie ma co chować. Kto da pieniądze powinien wiedzieć na co są przeznaczone. Tu potrzebna jest jawność.

Jest wiele zbiórek np. na chore dzieci, gdzie okazuje się,z ę operacja jest refundowana przez NFZ. Inni próbują wykorzystać chorobę czy niepełnosprawność do tego aby nie pracować i wykorzystywać osobę niepełnosprawną.
odp do "transparentnośc"
odp do "transparentnośc" 24.01.2021, 12:33
Pewnie masz rację -transparentność- tylko tu nie mówimy o gminnych dotacjach czy o publicznych zbiurkach.
W tym wypadku wolontariusze pomagają z własnych środków i rzeczy uzyskanych od darczyńców i nigdy to nie są pieniądze. Tu darczyńcy, tak jak wolontariusze ,chcą zostać anonimowi i naleźy to uszanować.
pitu pitu Pawełkowe
pitu pitu Pawełkowe 24.01.2021, 12:04
pitu pitu - co ja robię, moja sprawa - Pawełku - tu nie dyskusja o tym jak różne rodzaje działalności charytatywnej są prowadzone, tylko JAKIM PRAWEM NIKITIŃSKI PUBLICZNIE ROZLICZA RADNEGO Z TEGO, CO ROBI ZA WŁASNE PIENIĄDZE WE WŁASNYM WOLNYM CZASIE!!!
Bo nic nie bierze, nic nie zbiera - a ty tego nie rozumiesz, o czym tu mowa?
taki kłopot
taki kłopot 24.01.2021, 20:40
JAKIM PRAWEM NIKITIŃSKI PUBLICZNIE ROZLICZA RADNEGO Z TEGO, CO ROBI ZA WŁASNE PIENIĄDZE WE WŁASNYM WOLNYM CZASIE!!! - po prostu władza odbija!
Stefania
Stefania 24.01.2021, 11:14
Prawdziwy wolontariusz nie oczekuje podziękowań.
Prawdziwy wolontariusz nie działa pod publikę.
Prawdziwy wolontariusz jest ananimowy.
Widzę tu człowieka, który czuje się mało dowartościowany.
Widzę tu człowieka, który potrzebuje poklasku.
Widzę tu człowieka, który uważa że za to co robi
powinien być noszony na rękach.
Mam takie pytanie:
Co mają w takim razie zrobić ludzie, którzy naprawdę
poświęcają się dla drugiego człowieka?
Oni nie pchają się na afisze, są skromni nie obnoszą się swoją pracą społeczną.
I tacy właśnie anonimowi ludzie , nie pan przewodniczący to prawdziwi wolontariusze.
Zalecam więcej pokory i zaprzestania samo wychwalania.
Jesteś wolontariuszem, robisz dobre fajne rzeczy
ludzie sami cię dostrzegą, nie musisz się promować do znudzenia. Bo ludzi oddanych sprawie są setki a ja czytam tylko o jednym.
Czy to już taka mentalność KO ? Robisz wszystko pod publikę ?
do Stefanii
do Stefanii 24.01.2021, 12:45
Szanowna Pani
Słowo DZIĘKUJĘ nic panią nie kosztuje i NALEŻY ludziom dziękować za ich pracę, bo to nie są fotki czy lans.
pitu pitu Pawełkowe
pitu pitu Pawełkowe 24.01.2021, 12:05
pitu pitu - a ty potrafisz Pawełku chociaż raz coś na temat? Widzisz niewidzialne, słyszysz co nikt nie powiedział - za to NIE SŁYSZYSZ NIE WIDZISZ NIE ROZUMIESZ - co do ciebie mówią?
o głupiej Stefie
o głupiej Stefie 24.01.2021, 11:42
Dekalog leniwego tercetu gdzie wszystko jest na odwrót.

Nie chcieliby o tym mówić, bo nie mają żadnych sukcesów w tym względzie.
czujna
czujna 24.01.2021, 11:56
Czy Stefania to nie czasami obłudny wiceburmistrz Nikitiński?
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 24.01.2021, 11:01
Do zainteresowany!
A jak myślisz? Kto skierował pozew do Sądu przeciw spółdzielcom o niesegregowanie śmieci i to od kilku lat? Kto spowodował wyrok Sądu mający zastosowanie wobec zbiorowej odpowiedzialności? Krasnoludki?
odpowiedzialność zbiorowa to za hitlerowców była...
odpowiedzialność zbiorowa to za hitlerowców była... 24.01.2021, 11:09
A jak można było zaniedbać sprawę "od kilku lat"? To za co tercet brał pieniądze? Wiedział o tym braku segregowania przez kilka lat i co zrobił?
odpowiedź
odpowiedź 24.01.2021, 15:55
Zmienił sposób naliczania opłat, bo nie potrafił albo nie chciał skontrolować szczelność systemu. Teraz mieszkańcy bloków i seniorzy zapłacą za niedobory
taki system
taki system 24.01.2021, 16:45
ale mieszkańcy domów jednorodzinnych - ani powierzchnia im nie śmieci ani żadnych niedoborów dopłacać nie będą...
A część jeszcze z podatku zwolniona...
Bill
Bill 24.01.2021, 10:33
Lenistwo tercetu widać w każdej dziedzinie.
88
88 24.01.2021, 10:18
Panie Guga, a ile to gmina przeznacza pieniędzy na wynagrodzenia dla katechetów ?
https://superbiz.se.pl/wiadomo…
do rozwadniającego temat
do rozwadniającego temat 24.01.2021, 10:44
ty, kapciowy mietkowy - a co ma to do rzeczy? Rozwodnić chcesz temat, czy twoja nienawiść do spraw wiary jest aż taka, że widzisz wiadro pytasz o księdza?
69
69 24.01.2021, 10:24
To pytanie do organu prowadzącego. Za oświatę odpowiedzialny jest Pan Urzędnik Nikitiński.
🤔
🤔 24.01.2021, 10:12
Żeby było sprawiedliwie o tym co mówił przewodniczacy ,o chwaleniu się na mediach społecznościowych o swoich osiągnięciach ,o robieniu fotek. ☺
No to niech wejdzie na portal Pieczyńskiej,( i nie tylko, bo ta kobieta jest wszędzie, tak jakby chciała , żeby ją na siłę ludzie kochali ?) to zobaczy o czym mówił.
Tam nawet bez selfi to nie ma akcji.🤭
Panie Rafale najpierw trzeba zrobić porządek u siebie ...😉😬
do rozwadniającego temat
do rozwadniającego temat 24.01.2021, 10:46
ty, ale co to ma do rzeczy - to podłe ataki Nikitińskiego na Gugę były tematem - a każdy odpowiada za siebie. Nikitiński też!
A teraz szukanie, czy Caritas informujący o akcji jest dobry czy zły - to klasyczne tercetowe pitu pitu
Brasilia
Brasilia 24.01.2021, 11:05
do 10.46: Dokładnie to ich metody. Smród się niesie na odległość.
Chwalipięta
Chwalipięta 24.01.2021, 11:22
A te wyliczanki Gugi w tym artykule czym są jak nie chwaleniem swojej osoby? Ja się nie chwalę, ale zrobiłem to , to i jeszcze to.Obłuda i hipokryzja i żenada.
pitu pitu Pawełkowe
pitu pitu Pawełkowe 24.01.2021, 12:07
Obłuda i hipokryzja Nikitińskiego publicznie mówić, że "Guga nic nie robi" - a gdy ten się odezwie - "Guga się chwali"...
Remik do tego z 10.12
Remik do tego z 10.12 24.01.2021, 10:26
Pan Rafał jest u siebie, w swojej gminie, gdzie burdel robi tercet. RAcja, trzeba posprzątać
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 24.01.2021, 09:53
Nie skarżcie się, że jesteście na cenzurowanym tylko zacznijcie cenzurować ich. Lenie to są do kwadratu. Donoszą na własnych obywateli, że Ci nie segregują śmieci? A co przez tych kilka lat zrobili aby to zmienić? Czy nie prościej było zamiast hali sportowej wybudować sortownię śmieci. Tania siła robocza ukryta jest wśród bezrobotnych żyjących z naszych podatków. Zagonić do roboty a w Gryfinie zniknie problem bezrobocia. Sami znajdą pracę i przestaną brać zasiłki. Czy nie uważacie, że prokuratura powinna tercetowi postawić zarzuty o zaniechanie urzędnicze. O narażenie zdrowia z powodu setek szczurów biegających w mieście po stertach śmieci?
Biorą kupę kasy to niech i ponoszą konsekwencje niekompetencji i celowego zaniechania działań!
tacy są...
tacy są... 24.01.2021, 10:48
Święte słowa - ale jak Pan widzi powyżej - tercet lubuje się w rozwadnianiu każdego tematu i skręcaniu na jakieś pitu pitu...
TABLICZEK NA KLEPSYDRY NADAL NIE PRZYKRĘCILI DODATKOWYCH!
To Pan uważa, że problem śmieci jest dla nich mniej skomplikowany?
zainteresowany
zainteresowany 24.01.2021, 10:27
Panie Gienku, pisze pan, że "Lenie donoszą". Ale na kogo, kiedy? Ma pan jakieś dowody?
poczytaj
poczytaj 24.01.2021, 10:58
poczytaj - na jakim świecie żyjesz, że nie wiesz, co się dzieje w Gryfinie?
Uczciwy
Uczciwy 24.01.2021, 11:26
A pan Gienio to na pewno chciałby w deklaracji śmieciowej wpisać jedną osobę, a w rzeczywistości to w mieszkanku siedzi pięć osób. Jeśli według tego pana to jest donoszenie to gratuluję myślenia rodem z PRL-u.
pitu pitu Pawełkowe
pitu pitu Pawełkowe 24.01.2021, 12:09
Żeby oskarżać kogoś o złodziejstwo kto podpisał się imieniem i nazwiskiem - to możesz być pociągnięty do odpowiedzialności!
A co do deklaracji - a to mowa o osobach niezgłoszonych?
CZY O DONOSZENIU ZA KILKA LAT WSTECZ? A co robił tercet przez te lata?
umig
umig 24.01.2021, 11:58
"Uczciwy" inaczej potwierdził donosicielstwo.
 prawda
prawda 24.01.2021, 08:56
Czytam o rozwalonych organizacjach pozarządowych m.innymi " Jestem i pomagam" teraz ponoć ludziom pomaga ( Caritas, cokolwiek to znaczy) i kasę dostaje z gminy na swoje "działania," co do stowarzyszenia, to przecież ci wolontariusze są i nadal pomagają ,ale jest złość ,bo niektórzy nie odbierają za ich pracę statuetek i nagród, bo oni pracują po cichu, dla ludzi nie dla pracowników urzędu. I tak trzymać !!!
do leniwego tercetu
do leniwego tercetu 24.01.2021, 10:36
Prawda jest taka, że robota nie jest robiona. Stad tyle apeli, tyle programów o skandalicznych warunkach i działaniach w gminie. Dajcie ludziom działać, a statuetki to wsadźcie sobie w d...
do 10.36
do 10.36 24.01.2021, 11:02
czy rozumiesz to co czytasz ? jak nie to poproś dziecko o pomoc
kod
kod 24.01.2021, 07:59
sponsorowane przez rafała
do głuptaka
do głuptaka 24.01.2021, 10:49
kodku - ty za to sponsorowany przez Pawełka... o sorry "pawełka"...
dokod
dokod 24.01.2021, 10:37
Mucha ma gdzieś tercet.

Pozostałe