Gorszy jest tylko jeden powiat

  • 24.01.2021, 10:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gorszy jest tylko jeden powiat
Mamy kolejne ofiary i zakażonych. Ministerstwo Zdrowia podało dziś 24 stycznia 2021 r. kolejne informacje dotyczące epidemii COVID-19. Znowu wyglądamy źle na tle kraju. Kolejny sygnał aby być czujnym.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 39 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Niestety, 1 osoba zmarła.

Wyższy niż ostatnio jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 4,78 (a np. w powiecie myśliborskim 0,25). W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest najciemniejszym kolorem. 

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim:766
Liczba wykonanych testów: 105
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 40

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 259 zakażeń. Niestety, 6 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,53. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 11512
Liczba wykonanych testów: 1512
w tym z wynikiem pozytywnym: 285

W kraju mamy dzisiaj 4 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (687),
wielkopolskiego (509),
pomorskiego (461),
kujawsko-pomorskiego (447),
śląskiego (352),
łódzkiego (283),
zachodniopomorskiego (259),
dolnośląskiego (251),
lubelskiego (234),
małopolskiego (219),
podkarpackiego (191),
warmińsko-mazurskiego (170),
podlaskiego (161),
lubuskiego (145),
opolskiego (104),
świętokrzyskiego (81).

Zmarło w kraju 110 osób: z powodu COVID-19 zmarły 22 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 88.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 14 377 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 29 893 łóżka przeznaczone dla takich pacjentów), w tym 1 482 jest pod respiratorami (mamy 2 860 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywają 176 192 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 5 992 osoby.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 30,9 tys. testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 1 475 445 przypadków COVID-19. Zmarło 35 363 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiło się ponad 701 164 osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i na saturna 666 km
ajwaj aleluja i na saturna 666 km 25.01.2021, 11:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

po *** was
po *** was 24.01.2021, 20:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Olka
Olka 24.01.2021, 19:58
Jedźcie do Niemiec pracować, tam zaraza coraz bardziej się rozszerza. W Gryfinie już kilkanaście osób z pracujących w Niemczech jest chorych, a i ich rodziny.
jedź na Białoruś - Łukaszenka wirusa nie widział...
jedź na Białoruś - Łukaszenka wirusa nie widział... 24.01.2021, 21:09
pytanie, czy przypadkiem nie oni zawlekli do Niemiec - no i czy dowiedzieli się o chorobie, bo w Niemczech ich zbadano...
Mieszanka
Mieszanka 24.01.2021, 14:33
Niech ludziska co nie wierzą w covid więcej chodzą bez masek to będzie jeszcze lepiej. A policja zamiast sprawdzać czy restauracje są otwarte niech lepiej skupi się na tych covidowych niedowiarkach.
niestety
niestety 24.01.2021, 15:42
tylko jak rząd niechlujnym wprowadzaniem przepisów zrobił kpinę z prawa to jakie narzędzia ma policjant? Język może pokazać?

Też uważam, że nienoszący maseczek (oraz noszący je na brodzie albo z wystawionym kinolem) powinni dostawać mandaty - niech to będzie 50 złotych - ale sporo emerytów nauczyłoby się nosić maseczki na nosie!
Nie mówiąc o młodych, którzy chodzą w ogóle bez...
Brawa dla lenii
Brawa dla lenii 24.01.2021, 12:35
Zarażanie nie trwa jeden czy dwa dni i dlatego na całym świecie podaje się wskazniki stwierdzonych zakażeń w przeciągu ostatnich 7 dni.

To że w dniu dzisiejszym jakiś jeden powiat nas wyprzedził o niczym nie świadczy bo tylko my jesteśmy liderem i nigdzie w promieniu 300 km nie ma tylu zakażeń co w Gryfinie.
nie wierzę w te liczby - są zaniżone..
nie wierzę w te liczby - są zaniżone.. 24.01.2021, 13:52
ale powiat to nie oddzielna wyspa - skoro u nas taka liczba nie ma siły, żeby w sąsiednich było inaczej - tylko po prostu nie chodzą się badać!
No bo jak inaczej wytłumaczyć?
Przecież ludzie się przemieszczają, pracują w innych miejscowościach...
Knagulec
Knagulec 24.01.2021, 12:32
Gumowiec dycha ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.01.2021, 11:59
Nie sprawdza się nam burmistrz w czasie zarazy.
statystyka północnokoreańska
statystyka północnokoreańska 24.01.2021, 11:07
Dane są całkowicie nierealne. Przesiewowe badanie populacyjne pokazało, że 2 procent nauczycieli było zakażonych - czyli CO NAJMNIEJ 600 000 osób w Polsce jest chorych - i rozsiewa chorobę.
Co najmniej - bo przy zamkniętych szkołach nauczyciele mieli mniej kontaktów niż inni pracujący ludzie...
Olka
Olka 24.01.2021, 20:05
Co za głupoty wypisujesz. To ty jesteś trol północno koreański. Na 80 tys testów, nie tylko nauczycieli było mniej niż 1500 zarażonych. A w Gryfinie i powiecie wiedziemy prym w zarażeniach. Bo wolimy jeździć do Niemiec i myć im ty..... . Pazerność, a nie dbałość o zdrowie widać wśród gryfinian. Wstyd
do durnej, co czytać i liczyć nie umie...
do durnej, co czytać i liczyć nie umie... 24.01.2021, 22:31
ty trollem jesteś "olka" czy tak durna? A ile to 2% z 80 tysięcy? No i min. Czarnek dla ciebie to kłamca i zagraniczny agent? Bo to on mówił o 2% zakażonych nauczycieli!!!
Więc reszta Polaków ma tak samo albo gorzej - bo nauczycieli badano przed powrotem do szkół...
Gumowiec
Gumowiec 24.01.2021, 11:04
Tylko wygnanie z powiatu Knagulca uzdrowi ten region ludzie pogońmy dzbana błagam was
Knagulec
Knagulec 24.01.2021, 12:32
Ciebie pierwszego, pozdrów starą ode mnie szwagier
bert
bert 24.01.2021, 11:00
Najgorsi jesteśmy w Polsce a ciekawe jak na tle Niemiec wypadamy.
Niemcom można buty czyścić
Niemcom można buty czyścić 24.01.2021, 12:43
W gryfińskim w ciągu ostatnich 7 dni wykazano 302 zakażenia na 100 tyś mieszkańców a w sąsiedniej Meklemburgii ten współczynnik wynosi 107, Berlin 123 , Brandenburgia 197, Schleswig 95, Hamburg 93, Sachsen Anhalt 233, Sachsen 186, Turyngia 214, Hessen 117, Nidersachcen 97, NRW 108, Bremen 70, Bayern 115, Badenia Wintenbergia 105, Saarland 110.
Olka
Olka 24.01.2021, 20:06
Berlin czy Schwedt ma taki sam wysoki współczynnik co Gryfino!
???
??? 24.01.2021, 16:48
Dlaczego mam nieodparte wrażenie, że dane niemieckie są dużo bardziej zbliżone do prawdziwej liczby zakażeń...?
f
f 24.01.2021, 21:13
f
Flakon
Flakon 24.01.2021, 11:15
Nie bądź taki ciekawy dzbanie skorzany
Knagulec
Knagulec 24.01.2021, 12:33
Dobrze gadasz
infografika
infografika 24.01.2021, 10:59
Dlaczego mnie to nei dziwi?

Pozostałe